Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613371 razy)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2565 dnia: Października 07, 2016, 12:04:54 »
Spółdzielcy pootwierali głowice na całość bo można bez podzielników grzać ile wlezie
Chyba mówisz sam o sobie bo na pewno nie wiesz jak jest u innych. Nie porównuj innych do siebie. Niewielu grzeje na całego bo nie jest jeszcze tak zimno, tym bardziej w dzień. A jeśli ktoś grzeje "na zapas" póki nie ma podzielników to jest po prostu idiotą.

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2566 dnia: Października 07, 2016, 12:46:17 »
Nowe podzielniki uruchomią się od 01 listopada bo tak sią zaprogramowane. Mam pytanie czy u Was kaloryfery też są jedynie letnie?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2567 dnia: Października 07, 2016, 12:48:42 »
Dzisiaj mieli zakładać podzielniki w mojej klatce. Po Waszych postach nie ryzykowałem i nie zerwałem się z pracy, tylko zadzwoniłem pod nr wskazany na ogłoszeniu. No i okazało się, że montażu dzisiaj nie będzie - nie "wyrobią się". A na ogłoszeniu groźne ostrzeżenie, że jeśli nie zastaną lokatora to będzie on rozliczany z ryczałtu. Może powinno to działać również w drugą stronę - zwrot kasy za utracony czas i zarobki lokatora?

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2568 dnia: Października 07, 2016, 13:35:26 »
U mnie na klatce nowa kartka z nowa datą. Szkoda, że nie mogli tego zrobić dzień wcześniej skoro wiedzieli, że się i tak nie wyrobią.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2569 dnia: Października 07, 2016, 15:10:39 »
u mnie też pojawiła się kartka z nowym terminem, a żeby było ciekawe to znowu tak jak przy zdejmowaniu starych podzielników w godzinach 9-14.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2570 dnia: Października 07, 2016, 15:17:35 »
Grzejniki letnie. Podzielników brak. W domach raczej nikt na zapas nie grzeje, chociaż... Mam w klatce takiego Janusza, który notorycznie otwiera okna na klatce i marnuje nasze wspólne ciepło. Facet wygląda jak istota z PRLu i zachowuje się tak jak go ten system nauczył.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2571 dnia: Października 07, 2016, 15:31:01 »
To jest prawda że ludzie grzeją nie zastanawiając się że za to ciepło zapłacą.Wystarczy iść do sklepu i wszystkiego można się dowiedzieć jacy to są zadowoleni że nie ma jeszcze podzielników a można się grzać.Ludzie przyjmijcie do wiadomości ,że czasy komuny już dawno minęły.Nie ma nic za darmo tak jak to kiedyś Wam zakłady zapewniały.To było ale już dawno minęło i już nie wróci.Również jestem za podzielnikami ciepła.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2572 dnia: Października 07, 2016, 16:18:03 »
To jest prawda że ludzie grzeją nie zastanawiając się że za to ciepło zapłacą.Wystarczy iść do sklepu i wszystkiego można się dowiedzieć
Czytam, czytam. Wniosek nasuwa się sam - spoldzielcy z chemika są jak baba z Radomia. Przykre, ale wychodzi na to, ze coś z wami jest nie tak porównując was do mieszkańców Odry.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2573 dnia: Października 07, 2016, 16:39:04 »
spoldzielcy z chemika są jak baba z Radomia
Widzę wrzuciłeś wszystkich do jednego wora. Brawo ty!
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2574 dnia: Października 07, 2016, 17:03:10 »
Jak to określiła Neska - wystarczy iść do sklepu i posłuchać.
Do kogo te pretensje?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2575 dnia: Października 07, 2016, 17:10:52 »
Skoro mój sąsiad bije swoją żonę to znaczy, że wszyscy spółdzielcy to patologia? Nie mierz wszystkich tą samą miarą.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2576 dnia: Października 07, 2016, 17:18:25 »
Ok, może zbyt uogolniłem. Mimo wszystko i tak niezrozumiałym jest dla mnie fakt iz część mieszkańców chemika podchodzi do tego w ten sposób. Jak widać zachowanie rodem z prl'u u niektórych jest mocno zakorzenione.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2577 dnia: Października 07, 2016, 17:56:52 »
dapol zgadzam się  są tacy ludzie którzy teraz szybko grzeją bo nie ma podzielników, ale to jest margines mieszkańców naszej spółdzielni, Co do porównywania nas do odry wiesz ja już się przyzwyczaiłem ze oni są piękni i śliczni i idealni bo mają  rozliczenie od metra, a my jesteśmy mało inteligentni brzydcy i ohydni bo chcemy rozliczenia przez podzielniki i szczerze mało mnie to. Dziś własnie przyszedł ( 3 h spóźnienia) pan i zamontował   podzielniki oraz zabomblował zawory na kaloryferach  abym czasami nie odkręci kaloryfer i wyniósł go do piwnicy, tak otrzymałem odpowiedz od montera bo ponoć ludzie tak robią. Na dzień dzisiejszy chyba jako jedyna spółdzielnia w Polsce mamy najbardziej zaplombowane zawory CO ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2016, 18:02:23 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2578 dnia: Października 07, 2016, 19:32:01 »
Chyba masz niewłaściwy nick bo powinien się kończyć na c. Większość tych ludzi to dzisiejsi emeryci i nie w głowie im przekładanie grzejników tylko myślą jak zapłacić rachunek za ogrzewanie! przy systemie rozliczania z podzielników i stawkach ryczałtowych jakie im zafundował poprzedni zarząd.
I jeśli teraz korzystają z możliwości grzania bez podzielników ? to rekompensują sobie te wszystkie lata siedzenia owinięci w kocach. Więc proszę ich nie obrażać od czasu kiedy wykupili swoje mieszkania (24 lata temu rośnie już trzecie pokolenie). Margines będzie w każdej społeczności i ci co zechcą kombinować zawsze znajdą na to sposób co nie oznacza że robią tak wszyscy. Pozdrawiam

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2579 dnia: Października 07, 2016, 21:01:36 »
Drodzy mieszkańcy
W poniedziałek jest zaplanowane spotkanie z Firmą Techem czyli firmą która zakłada państwu podzielniki i która to będzie Nas rozliczała po sezonie grzewczym.
Z stąd moje pytanie do Was :
 jakie pytanie w Waszym imieniu mam zadać tak abyście czuli się doinformowani.
Jeśli mogę prosić to wypunktujcie Wasze zapytania wszystkie sobie spiszę i oczywiście zadam je w Waszym imieniu i oczywiście odpiszę  jeśli uzyskam na nie informację .
 Pozdrawiam serdecznie Marta Gręda