Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613178 razy)

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2280 dnia: Września 15, 2016, 14:36:49 »
Czy jest szansa, czy nie, to trudno wyrokować. Wszystko zależy tylko od ludzi zamieszkujących daną nieruchomość. W mojej ocenie oświadczenie o wyborze ryczałtu jest równoznaczne z zwolnieniem od wymogu montowania nowych podzielników. Ale czy to dobry wybór? - to już kwestia dyskusyjna.
Panie przewodniczący RN, widać że robi Pan wszystko aby jak najmniej osób przeszło na ryczałt lub rozliczanie od m2, W jednych postach pisze Pan że decyzja musi zapaść w danej nieruchomości, w innych że w ramach węzła cieplnego, ale to nie to samo. Podaje Pan że na stronie SM Chemik podany jest spis węzłów ale mija się Pan z prawdą gdyż jest tam zamieszczony spis nieruchomości(http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/podzial-nieruchomosci-sm-chemik.pdf) a nie węzłów a to nie to samo, podaje Pan w postach kwotę faktyczną za ciepło w wysokości 2,40zł/m2 co też nie jest prawdą gdyż wie Pan doskonale że faktyczny koszt ciepła za poprzedni sezon jest dużo niższy i wynosi średnio ok 1,70zł/m2 jak wyliczyło kilku członków Rady na podstawie udostępnionych im dokumentów. Poza tym słyszałam że nie poddaje Pan pod głosowanie projektów niewygodnych dla siebie uchwał zgłoszonych przez grupę członków Rady Nadzorczej, między innymi nie poddał Pan pod głosowanie uchwały o odwołaniu prezesa Szostaka. W czyim interesie Pan działa, bo ja mam wrażenie że nie w interesie Członków spółdzielni tylko własnym lub prezesa Szostaka. Wydaje mi się że Rada powinna się zastanowić nad zmianą przewodniczącego.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2016, 14:43:36 wysłana przez jadwisia »

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2281 dnia: Września 15, 2016, 15:21:01 »
Dalej nie wiadomo co robić. Demontować stare - dać możliwość założenia nowych. Czy nie demontować w ogóle.


Są podjęte kroki aby podzielniki wymienić, ale nie wiem z jakimi kosztami będzie się to wiązać. Jak możemy świadomie decydować nad sposobem rozliczania jak nikt nas nie informuje o kosztach.
Teraz takie wróżenie z kart.
z drugiej strony wymienią mi podzielniki a nie będę chciała z nich korzystać- to będę płacić za ich montaż/ brak odczytu (będą czytać np 0)


z do tego każde mieszkanie powinno być traktowane oddzielnie a nie na węzeł. Jak będzie 50:50 - to co wtedy? ktoś zawsze będzie poszkodowany a tez jest pełnoprawnym właścicielem.


Szkoda, ze nie można zlikwidować całkowicie tworu "spółdzielnia", przejść na wspólnotę, mieć księgową za 20zł miesięcznie i podpisać samemu umowę na ogrzewanie. śmieci i i sprzątaczka. Koszty znam, ponieważ wcześniej mieszkałam i rozliczałam się we wspólnocie w Policach. I zamiast kosztów 400-600zł miesięcznie wychodzi 150zł. Jest to do zrobienia, ale bardzo trudne.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2282 dnia: Września 15, 2016, 23:04:36 »
ja mam wrażenie że nie w interesie Członków spółdzielni tylko własnym lub prezesa Szostaka. Wydaje mi się że Rada powinna się zastanowić nad zmianą przewodniczącego.
Czy można  odwołać jednego członka rady nadzorczej w spółdzielni mieszkaniowej?

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2283 dnia: Września 15, 2016, 23:22:19 »
Dobra myśl zawsze w mniejszym "tworze" łatwiej gospodarować.
P

Offline misia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2284 dnia: Września 16, 2016, 10:40:45 »
Witam
Mam pytanie. Czemu właściwie są wymieniane podzielniki z którymi nie było problemu (odczyt każdy podawał sam) a nie są wymieniane termostaty które to właśnie one powodowały wysokie odczyty ponieważ były i są bardzo wrażliwe na temperaturę wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Po pierwsze nie zaczynają się od "0" tylko od "2" a po drugie niema możliwości całkowitego zamknięcia termostatu bez obawy wywietrzenia mieszkania. od jesieni do wiosny czyli przez cały okres grzewczy nie można spokojnie wietrzyć pomieszczeń. Nie każdy lubi mieć też gorąco a SM w trosce o to byśmy mieli ciepło (bez względu na to ile to nas kosztuje) uszczęśliwia nas na siłę takimi podzielnikami. Skoro one są powodem całego problemu to nie bardzo rozumiem czemu nie są wymieniane tylko podzielniki gdzie będziemy jeszcze musieli zapłacić za odczyt tak jak za odczyt wody co kwartał. Cała wojna i miedzy innymi wymiana RN była przez to że przez termostaty licznik na podzielnikach szalał i koszty były niebotyczne a wychodzi na to że nic z tym nie zrobiono i sprawa pozostaje na tym samym poziomie prócz tego że wzrosną nam koszty za odczyt i wymianę czegoś co nic nam nie ulepsza. Może mi ktoś to wytłumaczyć bo może mylę się ? ! Dziękuję i Pozdrawiam wszystkich. Jestem członkiem SM Chemik.

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2285 dnia: Września 16, 2016, 10:59:26 »
U mnie już po wizycie Panów z "Techem". Stare podzielniki zostały zdjęte i mi zostawione. Nowych nie montowano.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2286 dnia: Września 16, 2016, 14:37:30 »
. Cała wojna i miedzy innymi wymiana RN była przez to że przez termostaty licznik na podzielnikach szalał i koszty były niebotyczne a wychodzi na to że nic z tym nie zrobiono i sprawa pozostaje na tym samym poziomie prócz tego że wzrosną nam koszty za odczyt i wymianę czegoś co nic nam nie ulepsza. Może mi ktoś to wytłumaczyć bo może mylę się ? ! Dziękuję i Pozdrawiam wszystkich. Jestem członkiem SM Chemik.
Cała wojna została wykorzystana do zaspokojenia nadętego ego pewnego przedsiębiorcy,który wynalazł nie opatentowany jeszcze sposób na korzystanie z ciepła generowanego przez sąsiadów.Polega to na tym,że odcina się dopływ ciepła na grzejniki wychodząc do pracy - w tym czasie sąsiedzi mający wyższe temperatury w mieszkaniu niż przedsiębiorca konwekcyjnie dogrzewają jego mieszkanie.Najlepszym systemem,który godzi egoistów i lubiących ciepło jest
rozliczanie od metra  powierzchni  mieszkania.Eliminuje to w pierwszej kolejności liczne rzesze kombinatorów,prowadzi do uśrednienia temperatury w mieszkaniach,upraszcza rozliczenie.W takim systemie nie są potrzebne zawory,pokrętła,podzielniki itp wynalazki a sądząc po doświadczeniach z innych spółdzielni stają się w miarę sprawiedliwe mając na uwadze budynki wielorodzinne.Tworzenie w spółdzielni różnych systemów rozliczeń w kategorii dla każdego coś miłego to tylko zaproszenie do chaosu i kombinacji.Przy okazji próby demontażu grzejników i zastąpienia ich innymi zródłami energii sygnalizuję,że  jest to niezgodne z obowiązującą wykładnią prawa. 
jestem gorszego sortu

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2287 dnia: Września 16, 2016, 16:48:15 »
W takim systemie nie są potrzebne zawory,pokrętła

Opowiadasz bzdury. Wymiana pokręteł jest niezbędna, ponieważ w obecnej sytuacji podczas wietrzenia mieszkania nie masz możliwości zamknięcia zaworu i grzejnik się załącza i wszyscy mieszkańcy danego węzła zapłacą. Niech każdy w zimę wierzy mieszkanie.... , to ile ciepła zostanie zmarnowane, a zapłatę rozlożą na nas wszystkich. PEC-owi zapewne na rękę.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2288 dnia: Września 16, 2016, 17:10:17 »
Bez wymiany głowic wymiana podzielników nie ma jakiegokolwiek sensu i jest bezprzedmiotowa. Co komu z nowego podzielnika jak nie możesz regulować przepływu ciepła przez kaloryfer. I jak wiadomo łączy się to wszystko z kosztami o które zapytałem. Teraz zadaje jeszcze jedno  kiedy nastąpi wymiana głowić, jeszcze przed wymianą podzielników ? Dla odpowiadającego  jestem polakiem, policzaninem i członkiem SM Chemik. Czekam na odpowiedz, może wreście ktoś odpowie na moje pytanie te wcześniejsze i obecne.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2289 dnia: Września 16, 2016, 17:12:41 »
Stare podzielniki zostały zdjęte i mi zostawione. Nowych nie montowano.

Domino! Zwróć uwagę na treść protokołu demontażu. Jest tam w nim zaznaczone, że te podzielniki należy przechowywać przez określony czas. Nie należy ich od razu wyrzucać. To tak w uzupełnieniu tej informacji.

...że  jest to niezgodne z obowiązującą wykładnią prawa.

... i tu każdy poważny dyskutant podaje zazwyczaj odpowiedni paragraf stosownego aktu prawnego...???

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2290 dnia: Września 16, 2016, 18:05:14 »
A ja ponawiam moje pytania




a) ile będzie kosztować każdego członka SM wymian podzielników
b) ile będzie kosztować każdego członka  SM odczyt podzielników
c) ile będzie kosztować każdego członka SM wymian głowic 


Przypominam ze mamy prawo wiedzieć o ile wzrosną nam opłaty czynszowe. 


ps; Jestem polakiem , policzaninem i zamieszkuje w zasobach SM chemik

« Ostatnia zmiana: Września 16, 2016, 18:13:51 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2291 dnia: Września 16, 2016, 19:02:16 »
A nie możesz iść do Pana Wojtka Dudka i zapytać ? trujesz tu i trujesz non stop o tym samym.

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2292 dnia: Września 16, 2016, 19:06:32 »
Jestem polakiem , policzaninem

Tylko nie chwal się tym zbyt głośno. Bo ani Polsce, ani nawet Policom chwały tym nie dodajesz. ;D

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2293 dnia: Września 16, 2016, 19:47:36 »
Dokładnie Polak, nudzisz już. Nikogo nie bronię ale ileż można... Pogódź się z faktem, że tu odpowiedzi nie dostaniesz.
Wcześniej też nie wiedziałeś o podwyżce zanim ci papieru do domu nie dostarczyli i jakoś nie smuciłeś o tym  wszystkim nam na forum.

Swypnięte Tapatalkiem
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2016, 19:49:16 wysłana przez robert1995 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2294 dnia: Września 16, 2016, 20:32:58 »
No muszę się chyba z wami zgodzić ze raczej nie uzyskam tu odpowiedzi na zadane pytania, no i że robi się to trochę już nudne. Najbardziej zadziwia mnie postawa wielkiego orędownika transparentności i otwartości w naszej spółdzielni. Smutne to ale potwierdza to że zmienia się punkt widzenia od punktu siedzenia. Mam jeszcze nadzieje ze drugi członek RN p. Marta Gręda ( Tusia) wywiąże się z obietnicy danej nam na tym forum i będzie nas informować o ustaleniach, jak i udzieli nam odpowiedzi o kosztach, jakie poniesiemy. Na pana Wojtka chyba już nie ma co liczyć, jak widać przeprowadza selekcje komu odpowiedzieć.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.