Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613052 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2220 dnia: Września 09, 2016, 15:47:35 »
Wojtku, ja w tej samej sprawie chciałbym zweryfikować...

Nieruchomość - oznacza węzeł, wyposażony urządzenie pomiarowe na podstawie którego ustala się zużycie ciepła. Do takiego węzła może być podpięty jeden budynek lub więcej. Zwróciłem się do Prezesa o przygotowanie wykazu węzłów (nieruchomości) wraz z przynależnymi doń budynkami. Taki wykaz ma się ukazać na stronie internetowej spółdzielni. Każdy będzie mógł sobie sprawdzić do jakiego węzła przynależy jego budynek. Mam nadzieję, że ten wykaz niebawem na stronę www trafi.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2221 dnia: Września 09, 2016, 18:19:36 »
Nieruchomość - oznacza węzeł, wyposażony urządzenie pomiarowe na podstawie którego ustala się zużycie ciepła.
W takim razie trzeba skorygować uchwałę bo nieruchomości w SM Chemik nie zawsze pokrywają się z obsługującymi je węzłami cieplnymi to znaczy są węzły cieplne które obsługują więcej niż jedną nieruchomość a są też nieruchomości które obsługuje więcej niż jeden węzeł cieplny, więc uważam że należałoby to uściślić w uchwale, druga sprawa to należy uściślić jak będzie wyliczany "ryczałt": czy będzie to faktyczny koszt ogrzewania ustalony po okresie grzewczym na podstawie faktury z danego węzła cieplnego podzielony przez powierzchnię wszystkich lokali obsługiwanych przez dany węzeł cieplny w przeliczeniu na m2 powierzchni lokali a następnie kwota ta zostanie powiększona o 20% i pomnożona przez powierzchnię lokalu nieopomiarowanego? W uchwale jest to niejasne.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2016, 18:24:13 wysłana przez kryspin »

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2222 dnia: Września 09, 2016, 20:38:37 »
W regulaminie w jedym miejscu pojawia sie rozliczenie c.o. z węzła , a w innym miejscu rozliczenie osiedla.
Mowa o dziale V par 38.2 oraz par 41.2-3.
Chyba że ja cos przeoczyłem to proszę mnie poprawić.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2016, 20:50:32 wysłana przez m4ci3j »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2223 dnia: Września 09, 2016, 21:24:29 »
W regulaminie w jedym miejscu pojawia sie rozliczenie c.o. z węzła , a w innym miejscu rozliczenie osiedla.

Słuszna uwaga M4ci3j! Paragraf 41 ust. 2 i 3 wymaga przeredagowania. Dziękuję.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2224 dnia: Września 09, 2016, 21:37:14 »
Ja dalej pytam, ile będzie kosztowało mnie szarego członka spółdzielni wymian głowic, podzielników i opłata  za odczyt. konkretnie o ile wzrosną nasze opłaty ?
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2225 dnia: Września 09, 2016, 23:29:20 »
Nie tylko ty pytasz o to, wcześniej też są tego typu pytania, ale przewodniczący Dudek to cwana bestia i po tym jak ośmieszył się odpowiedziami dlaczego zatwierdził przetarg na niewygodne dla niego pytania już nie odpowiada . Na stronie spółdzielni też nie ma kto wygrał przetarg, i jakie sa koszta tego przetargu. Całkiem możliwe że po jakimś czasie okaże się że nasz przewodniczący również zasiada w radzie nadzorczej firmy która wygrała przetarg.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2226 dnia: Września 12, 2016, 09:07:16 »
Info na klatce o "inwentaryzacji grzejników i demontażu podzielników".

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2227 dnia: Września 12, 2016, 11:54:09 »
No wychodziłem i nic nie widziałem, a na pewno informacji ile będzie nas to wszystko kosztowało. Jak widzę  p. Wojtek omija moje pytanie z daleka, a odpowiada na inne pytanie, czy ma cos do ukrycia ?. A miało być transparentnie i RN miała być w kontakcie z członkami i odpowiadać na wszystkie pytania, a tu selekcja.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2016, 11:56:45 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2228 dnia: Września 12, 2016, 12:44:12 »
A i obniżka opłat z tytułu podgrzania wody przyszła. Obniżka - to nie błąd autokorekty.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2229 dnia: Września 12, 2016, 14:17:28 »
Jak widzę  p. Wojtek omija moje pytanie z daleka, a odpowiada na inne pytanie, czy ma cos do ukrycia ?. A miało być transparentnie i RN miała być w kontakcie z członkami i odpowiadać na wszystkie pytania, a tu selekcja.

Przeczytaj jeszcze raz tę swoją wypowiedź i powiedz mi, ale tak szczerze, w jaki sposób chcesz mnie upewnić, że za Nickiem „Polak” autentycznie kryje się członek spółdzielni? Transparentność ma zastosowanie odniesieniu do członków spółdzielni, a nie do każdego, kto zaloguje się do forum internetowego. Do mnie droga jest wolna i otwarta – więc w czym problem?

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2230 dnia: Września 12, 2016, 15:24:39 »
Widzę arogancja coraz większa, tak dalej.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2231 dnia: Września 12, 2016, 15:59:51 »
No nie ładnie p Wojtku arogancja a przed wyborami był pan milszy. Woli wyjaśniania jestem policzaninem i członkiem SM chemik,  co do nicka  no to proponuję nie odpowiadać nikomu z wyjątkiem własnej osoby bo tu jesteś pan pewny bo reszty  forumowiczów raczej nie, no i jak widać  rożne ludzie mają tu nicki ale to nie znaczy że nie są z Polic .  No i jak widzę nie otrzymam odpowiedzi,  no mówi się trudno. Życzę miłego dnia Panu i dobrego samopoczucia.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2016, 16:02:23 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2232 dnia: Września 12, 2016, 16:34:23 »
Potwierdza się mój post pisany dawno temu'Korytko zdobyte wiec teraz ma was w ........
Bez polemiki i dyskusji .nie odpowiadam  i komentuje mego posta.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2233 dnia: Września 12, 2016, 18:45:05 »
Przeczytaj jeszcze raz tę swoją wypowiedź i powiedz mi, ale tak szczerze, w jaki sposób chcesz mnie upewnić, że za Nickiem „Polak” autentycznie kryje się członek spółdzielni? Transparentność ma zastosowanie odniesieniu do członków spółdzielni, a nie do każdego, kto zaloguje się do forum internetowego. Do mnie droga jest wolna i otwarta – więc w czym problem?

No cóż panie Wojtku przed wyborami nie przeszkadzało panu kto się kryje pod Nickiem za pana poparciem a po wyborach chce pan wiedzieć kto się pod nim kryje i czy na pewno jest członkiem SM Chemik !
                  
                  
                     
                     
                     
                        Ignoruj 
                        Zgłoś do moderatora 
                        
                        

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2234 dnia: Września 12, 2016, 18:57:31 »
Co należy zrobić żeby być rozliczanym od m2 ? Wystarczy w spółdzielni zgłosić?
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2016, 19:02:09 wysłana przez m4ci3j »