Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613444 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2190 dnia: Września 05, 2016, 16:44:43 »
Przewodniczący nowej Rady już mówi językiem Szostaka

I to ma być argument... - to gratuluję!

Wybacz, ale teraz pojechałeś z wypowiedzią

Power! Ja też uważam, że nie wszyscy kombinują czy oszukują. Byłem i jestem zwolennikiem rozwiązań jak najbardziej uniwersalnych, mogących zaspokoić oczekiwania jak największej liczby mieszkańców. Ale w tym przypadku często nie znajduję zrozumienia. Niektórzy chcieliby wszystko naraz i to ściśle tylko według swoich oczekiwań. A tego się niestety nie da! Mamy przecież do czynienia z liczną społecznością o różnych oczekiwaniach, czasami wzajemnie się wykluczających. Dodatkowo sprawy komplikują enigmatyczne przepisy, które trzeba jednak mieć na względzie. Mimo to robimy ile się da, aby sytuacje systematycznie zmieniać.

To, że mówię o możliwości skorzystania z ryczałtu nie ma w sobie żadnych złośliwych podtekstów. Podjęliśmy uchwałę sprowadzającą ryczałt do parteru i na dziś nie jest on już stawką zaporową sięgającą 10, 8 czy nawet 6 zł. Jest zaledwie 20 % większy od faktycznych kosztów przeliczanych na metr kwadratowy. Gdyby odnieść go do minionego sezonu wynosi 2,88 zł/m.kw. A więc mieści się w granicach ustaleń, jakie czyniliśmy na zebraniach. Czy przy takim ryczałcie można jeszcze bać się korzystać z grzejników, gdy będziemy chcieli mieć w mieszkaniu cieplej, albo gdy będziemy chcieli przejść na ryczałt?

Jeżeli chodzi o moje poglądy, to nie zmieniły się one nic a nic. Uważałem wtedy i uważam i dzisiaj, że ci, co chcą przejść na ryczałt - powinni mieć do tego prawo; ci, którzy chcą być rozliczani z podzielników - powinni mieć do tego prawo, ci którzy chcą przejść na rozliczanie z metra kw. - powinni mieć do tego prawo; ci, którzy chcą zrezygnować z korzystania z grzejników i je usunąć na rzecz własnych alternatywnych metod - powinni mieć do tego prawo. Czy takie poglądy mogą zatem czynić komukolwiek krzywdę w spełnieniu swoich oczekiwań???

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2191 dnia: Września 05, 2016, 17:23:35 »
O proszę i sposób wypowiedzi się zmienił. Odnoszę wrażenie że z jednego konta korzystają dwie osoby :-)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2192 dnia: Września 05, 2016, 17:46:33 »
Podjęliśmy uchwałę sprowadzającą ryczałt do parteru i na dziś nie jest on już stawką zaporową sięgającą 10, 8 czy nawet 6 zł. Jest zaledwie 20 % większy od faktycznych kosztów przeliczanych na metr kwadratowy. Gdyby odnieść go do minionego sezonu wynosi 2,88 zł/m.kw
Wprowadzasz ludzi w błąd, mam nadzieję że nie celowo. Jeśli ryczałt miałby wynosić 120% kosztów faktycznych z poprzedniego okresu grzewczego to na pewno nie wyniesie 2,88zł/m2 jak podałeś. Kwota 2,88zł którą podajesz to jak mniemam opłata zaliczkowa 2,40zł + 20% a więc nie jest to faktyczny koszt ciepła + 20% . Gdyby liczyć rzeczywiste koszty + 20% to ryczałt wyniósłby dużo mniej. Z tego co się dowiedziałem to kilku członków obecnej Rady Nadzorczej obliczało rzeczywiste koszty ciepła z poprzedniego sezonu na podstawie faktur i wyszło im średnio 1,70zł/m2 a więc zgodnie z uchwałą RN ryczałt wyniósłby 1,70 + 20% co daje 2,04zł/m2. Na taki ryczałt to ja sie piszę i nie chcę żadnych podzielników.

Offline Ej Gościu

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2193 dnia: Września 05, 2016, 22:55:15 »
Czy w Waszych klatkach schodowych przez te GÓWNO zostaly usunięte grzejniki?//

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2194 dnia: Września 06, 2016, 07:11:37 »
Podjęliśmy uchwałę sprowadzającą ryczałt do parteru i na dziś nie jest on już stawką zaporową sięgającą 10, 8 czy nawet 6 zł. Jest zaledwie 20 % większy od faktycznych kosztów przeliczanych na metr kwadratowy. Gdyby odnieść go do minionego sezonu wynosi 2,88 zł/m.kw
Wprowadzasz ludzi w błąd, mam nadzieję że nie celowo. Jeśli ryczałt miałby wynosić 120% kosztów faktycznych z poprzedniego okresu grzewczego to na pewno nie wyniesie 2,88zł/m2 jak podałeś. Kwota 2,88zł którą podajesz to jak mniemam opłata zaliczkowa 2,40zł + 20% a więc nie jest to faktyczny koszt ciepła + 20% . Gdyby liczyć rzeczywiste koszty + 20% to ryczałt wyniósłby dużo mniej. Z tego co się dowiedziałem to kilku członków obecnej Rady Nadzorczej obliczało rzeczywiste koszty ciepła z poprzedniego sezonu na podstawie faktur i wyszło im średnio 1,70zł/m2 a więc zgodnie z uchwałą RN ryczałt wyniósłby 1,70 + 20% co daje 2,04zł/m2. Na taki ryczałt to ja sie piszę i nie chcę żadnych podzielników.

Ja także! Lecz czy nie ma tu jakiś "ukrytych" kosztów w postaci opłat stałych liczonych w % i ten % będzie wielokrotnością opłaty z m2? Czy ktoś mógłby - hipotetycznie - obliczyć/podać kwoty opłat za ~60m2 mieszkanie? Oczywiście z opłatami za części wspólne. A może RN lub zarząd przekażą taką informację mieszkańcom? Najlepiej Przewodniczący Wojtek Dudek lub prezes zarządu Szostak. Dałoby to możliwość podjęcia decyzji przed sezonem grzewczym
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2195 dnia: Września 06, 2016, 07:56:01 »
Raczej od nich na to nie licz, Dudek i Szostak to osoby najbardziej zainteresowane aby wymienić podzielniki na radiowe

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2196 dnia: Września 06, 2016, 10:39:36 »
Dudek i Szostak to osoby najbardziej zainteresowane...

Zapomniałeś dodać jeszcze tych kilkuset innych spółdzielców, którzy w bezpośrednich rozmowach ze mną wyrażali również podobne zainteresowanie. Dlaczego zatem uważasz, że to Twoje zainteresowanie miałoby mieć przymusowo nadany status priorytetu???

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2197 dnia: Września 06, 2016, 11:41:27 »
Kilkuset, nie rozszmieszaj mnie, ja przynajmniej wiem że istnieje podpisana petycja przeciwko nowym podzielnikom na której w ciągu paru dni podpisało się kilkaset spółdzielców i na której również widnieje twój podpis. Zatwierdzając ten przetarg pokazałeś gdzie masz ich zdanie

Post Merge: Września 06, 2016, 12:28:13
A zresztą wcześniej pisałeś że zatwierdziłś przetarg aby uniknąć wielomilionowych odszkodowań, chociaż kwoty odszkodowania do tej pory nie potrafisz podać, teraz nagle znalazłeś kiluset zwolenników tego przetargu coraz lepiej...
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2016, 12:28:13 wysłana przez wegier »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2198 dnia: Września 06, 2016, 14:29:45 »
ja przynajmniej wiem że istnieje podpisana petycja przeciwko nowym podzielnikom na której w ciągu paru dni podpisało się kilkaset spółdzielców i na której również widnieje twój podpis.

Widzę, że Twoja skrupulatność jest bardzo wybiórcza i używana tylko w ściśle określonym celu. Skoro tak bardzo się powołujesz na tę petycję, to Ci istotny fragment z niej przypomnę:

Cytat: „Domagamy się wycofania z procedury przetargowej w/w zleceń lub wstrzymania całej procedury przetargowej do czasu wyboru nowej Rady Nadzorczej oraz jej decyzji w zakresie ewentualnych zmian w niektórych regulaminach.”

I aby sprostować masowo szerzoną przez Ciebie demagogię uprzejmie Ci wyjaśnię i jednocześnie doinformuję, że - zgodnie z powyższym - nowa RN została wybrana! Istotne zmiany w regulaminach zostały już wprowadzone i dalej są wprowadzane! A to oznacza, że założenia z petycji są realizowane!!! 
Co nowego teraz wymyślisz jeszcze, aby wesprzeć swój partykularyzm…  Pozdrawiam!


Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2199 dnia: Września 06, 2016, 14:55:41 »
Wątpliwości związanych z tym przetargiem jest całe mnóstwo! Podobnie rzecz się ma do całokształtu zarządzania naszym majątkiem. Ten przetarg powinien i musi być unieważniony i z takim żądaniem w imieniu spółdzielców wystąpimy do zarządu. Mam nadzieję, że z uzyskaniem poparcia dla takiego żądania nie będzie problemu. Inaczej czeka nas utopienie w błocie sporych kwot pieniężnych. Co nie jest bez znaczenia wobec wciąż rosnących kosztów z tytułu przegrywanych procesów sądowych. Wczoraj otrzymałem, jeszcze oficjalnie nie potwierdzoną, informację o kolejnej sprawie sądowej przegranej przez zarząd. Produkcja niepotrzebnych kosztów trwa więc w najlepsze. Podobnie rzecz ma się z tym przetargiem! Już fakt, że informacji o tym przetargu nie ma na oficjalnej stronie internetowej SM Chemik (i to zarówno na jej starej wersji jak i na nowej) daje dużo do myślenia. Poza tym sztab koordynacyjny i typowani przez spółdzielców kandydaci do nowej RN wielokrotnie zapowiadali zmiany w obowiązujących regulaminach. W związku z tym przeprowadzenie zadania w skali określonej przetargiem jest niedopuszczalne z punktu ekonomicznego. Po zmianach wiele kaloryferów może wylądować na złomie i nie ma sensu inwestować w montaż na nich podzielników
Czy to nie jest twoja wypowiedz? No raczej jest, bardzo szybko zmieniłeś zdanie, ludzie podpisujący petycje, w tym ty oczywiście byli za odwołaniem tego przetargu!!! No ale towarzysz Szostak przeszedł dobre szkolenie w szkole moskiewskiej, i wie jak postępować z ludzmi, aby ich przekonać do swojego zdania. Ale my spółdzielcy już też wiemy jak postępować z takimi farbowanymi lisami jak ty, i bądz pewny przy następnych wyborach nie zapomnimy ci za to podziękować

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2200 dnia: Września 06, 2016, 18:37:52 »
No i nie dowiedzieliśmy się ile będzie nas kosztować luksus używania radiowych podzielników wraz z ich obsługą oraz ile milionów odszkodowania musielibyśmy zapłacić za rezygnację z tych "cudeniek". Jak widać to chyba tajemnica. To się nazywa transparentność. Może chociaż w ramach tej transparentności dowiemy się jaka jest treść wszystkich uchwał podjętych w dniu 29 sierpnia? Na stronie internetowej jeszcze ich nie zamieszczono, są tylko te z 8 sierpnia.
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2016, 19:08:38 wysłana przez jadwisia »

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2201 dnia: Września 06, 2016, 21:17:52 »
Pecunia non olet panie dudek

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2202 dnia: Września 07, 2016, 08:48:05 »
Pecunia non olet panie dudek

Ja bym raczej powiedział - Pacta sunt servanda !  Tak naprzyszłość, by pamiętać.
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2016, 08:50:29 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2203 dnia: Września 07, 2016, 12:25:06 »
Pecunia non olet panie dudek

Nomi9! Powiem tak. Jeżeli zostały zapracowane uczciwie to nie! Ja na ich brak nie narzekam i nigdy nie narzekałem. W określonych sytuacjach stać mnie nawet na dzielenie się nim z polickimi dzieciakami - i nie tylko polickimi! Oni o tym wiedzą a mnie ich wdzięczność wystarcza i sprawia, że nie robią na mnie wrażenia rozmaite uszczypliwości pod moim adresem.

Pacta sunt servanda !

Power! Myślę, że w tej kategorii mało jest do zarzucenia mi. Cały czas realizuję to, co obiecywałem oraz to, co zyskało akceptację i nie jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami. Wiem też, że nigdy nie nastąpi taka sytuacja, aby wszystko spodobało się wszystkim.

wiemy jak postępować z takimi farbowanymi lisami jak ty,

Widzę, że utrata ciepłej posadki w spółdzielni mocno Cię ubodła! Współczuję…

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2204 dnia: Września 07, 2016, 12:53:03 »
Myślę, że w tej kategorii mało jest do zarzucenia mi. Cały czas realizuję to, co obiecywałem oraz to, co zyskało akceptację i nie jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami. Wiem też, że nigdy nie nastąpi taka sytuacja, aby wszystko spodobało się wszystkim.

Oczywiście!
A czy mógłbyś Wojtku odpowiedzieć/napisać, o tym ryczałcie za m2 . Pytanie moje jest kilka postów wyżej.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!