Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613807 razy)

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2175 dnia: Września 02, 2016, 17:19:05 »
Bo ma pewnie duże zwroty za ogrzewaniu przy podzielnikach :-)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2176 dnia: Września 02, 2016, 17:32:42 »
Wojtku, nadal nie ma odpowiedzi na moje pytania;

Ad 1. Są w toku. Tak jak pisałem wcześniej. Pana Rabuskiego juz nie ma, na ostatnim posiedzeniu odwołana została Pani Zielińska.

Ad 2. Tak długo, jak długo pozwalały będą im na to przepisy KP (nie dotyczy to członka nieetatowego).

Ad 3. Ja również nie znam takich przepisów. Osobiście nie przeszkadza mi niczyja obecność. Komplikuje to jedynie kubatura sali, w której odbywaja sie posiedzenia.

I pewnie jest. Tylko zderzanie się z rzeczywistością jest bolesne. Wierze jednak, że Wojtek Dudek - nasz przewodniczący RN, spełni swoje obietnice,

Przypomnę! Petycja została złożona w kwietniu. Nas wybrano w lipcu. W miedzyczasie przetarg sie odbył ale wstrzymano jego wykonanie do czasu podjęcia decyzji przez nową Radę. Nowa rada znając warunki umowy oraz uwarunkowania prawne chroniące prawa spółdzielców wyraziła zgodę. Jeżeli ktoś ma miliony na odszkodowania dla spółdzielców i wyłoży je na stół, to ja jestem w stanie jeszcze dziś zablokować te zadanie. Jedno jest pewne! Łamanie prawa kosztuje, a ja milionów na koncie nie mam dlatego prawa nie zamierzam łamać. Obietnice spełniam i wspólnie z innymi członkami Rady sytuacje porządkujemy - krok po kroku. Tyle na ile jest to możliwe. Zmian już nastąpiło wiele i wszystkie niosą wymierne korzyści dla spółdzielców. Jeżeli ktoś nie chce tych zmian dostrzegać, to cóż ja mogę na to poradzić. Weźcie pod uwagę, że my działamy dopiero od niespełna dwóch miesięcy.

...oraz jest przeciwny rozliczaniu z m2.

Rzeczywistość jest jednak całkowicie inna!!!

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2177 dnia: Września 02, 2016, 20:26:14 »
Dziwne tłumaczenie, czyli przetarg jest zaliczony bez decyzji rady nadzorczej? To po co rada jak zarząd może podejmować tak ważne decyzje bez niej.
Chyba że stary zarząd nie czekał na decyzję rady i zaliczył ten przetarg więc niech oni pokrywają koszty unieważnienia go

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2178 dnia: Września 02, 2016, 21:42:31 »
Gdyby Fenicjanie mogli przewidzieć jaki skutek wywoła wynalezienie pieniędzy pewnie nigdy by tego wynalazku nie ujawnili !!!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2179 dnia: Września 03, 2016, 01:42:11 »
Jeżeli ktoś ma miliony na odszkodowania dla spółdzielców i wyłoży je na stół, to ja jestem w stanie jeszcze dziś zablokować te zadanie. Jedno jest pewne! Łamanie prawa kosztuje, a ja milionów na koncie nie mam dlatego prawa nie zamierzam łamać
Proszę o konkrety: jakiej wysokości odszkodowanie należałoby zapłacić w przypadku odstąpienia od podpisania umowy z firmą wyłonioną w przetargu? Padło słowo: "miliony" więc ile milionów wynosi odszkodowanie? Jeśli zarząd i poprzednia rada do tego dopuściła i naraziła nas na wielomilionowe koszty to moim zdaniem obowiązkiem nowej rady jest skierowanie zawiadomienia do prokuratury o działaniu na szkodę spółdzielni przez poprzednią radę i zarząd.

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2180 dnia: Września 04, 2016, 15:44:37 »
Proszę o konkrety: jakiej wysokości odszkodowanie należałoby zapłacić w przypadku odstąpienia od podpisania umowy z firmą wyłonioną w przetargu?
Jakoś nie ma odpowiedzi, więc czyżby straszenie odszkodowaniem to była zwykła ściema żeby przepchnąć drogie podzielniki radiowe?

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2181 dnia: Września 04, 2016, 17:10:23 »
Proszę o konkrety: jakiej wysokości odszkodowanie należałoby zapłacić w przypadku odstąpienia od podpisania umowy z firmą wyłonioną w przetargu?
Jakoś nie ma odpowiedzi, więc czyżby straszenie odszkodowaniem to była zwykła ściema żeby przepchnąć drogie podzielniki radiowe?
Odpowiadali jak chcieli się dostać do RN A teraz .....

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2182 dnia: Września 04, 2016, 20:07:02 »
Spółdzielcy by chcieli również wiedzieć którzy członkowie rady głosowali za uznaniem przetargu na wymianę podzielników, aby przy następnych wyborach im za to podziękować. Chociaż wymiana rady,  potrząc po tym  co robi naczele z przewodniczącym nastąpi dużo szybciej. Spółdzielcy raczej nie lubią jak ich się uważa za półdebili

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2183 dnia: Września 04, 2016, 22:01:58 »
. Chociaż wymiana rady,  potrząc po tym  co robi naczele z przewodniczącym nastąpi dużo szybciej. Spółdzielcy raczej nie lubią jak ich się uważa za półdebili

Już Ci tęskno za starą radą nadzorczą ? To rób tak dalej. Albo wykaż trochę więcej wiary i pozwól funkcjonować nowej radzie w sposób zgodny z prawem i wolą spółdzielców. Oczekujesz, że ktoś posprząta w półtora miesiąca uchybienia narosłe przez 17 lat ? Jeżeli faktycznie tak myślisz, to nawet szkoda z Tobą dyskutować.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2184 dnia: Września 05, 2016, 06:29:15 »
Wolą spółdzielców nie było raczej zgody na przetarg na wymianę podzielników, czy utrzymywanie Szostaka na stołku. A jak masz problem z dyskusją to jej poprostu nie prowadz.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2185 dnia: Września 05, 2016, 12:10:37 »
Wolą spółdzielców nie było raczej zgody...

Masz upoważnienie od pozostałych prawie 5 tys. spółdzielców, żeby mówić w ich imieniu. To, że Ty masz takie oczekiwania nie oznacza jeszcze, że pozostali również. A rada nie funkcjonuje po to, aby spełniać jedynie Twoje indywidualne kaprysy i to wbrew oczekiwaniom innych. My musimy brać pod uwagę także oczekiwania pozostałych i stosować rozwiązania, które w dużym stopniu sprostają tym urozmaiconym wymaganiom. Dla ścisłości podpowiem Ci, bo widzę, że jesteś kompletnie niezorientowany - co mnie dziwi! - że pod petycją wstrzymująca bieg przetargu podpisało się niespełna 400 osób, co nie stanowi nawet 1/10 ogółu członków spółdzielni. Na przeciwko Twoich oczekiwań stoją zatem tysiące lub setki innych spółdzielców. Uważasz, że mam olać ich oczekiwania, ponieważ Twój kaprys jest tym najważniejszym!? Dlaczego uważasz, że ktoś kto chce mieć podzielnik z obsługa radiową ma go z Twojego powodu nie dostać, tylko dlatego, że Tobie indywidualnie nie chce się z niego zrezygnować? A przecież Rada pracuje i zmienia wewnętrzne regulacje, dzięki którym masz taką możliwość. I nawet nie musisz pisać żadnych próśb czy wniosków. Wystarczy nie wpuścić ekipy montującej do mieszkania. Żadnych konsekwencji z tego powodu nie poniesiesz. Zostaniesz jedynie automatycznie objęty rozliczaniem ryczałtowym i spoko. O co więc tu z takim zacietrzewieniem bijesz pianę? Uregulowanie wszystkich spraw w spółdzielni wymaga czasu. Uzbrój się zatem w cierpliwość i pozwól nam działać, pamiętając przy tym, że spółdzielnia to nie tylko Ty. To tysiące innych ludzi, którzy nie muszą mieć i nie maja oczekiwań podobnych Tobie. Rozwiązania muszą zatem zadowalać również ich!!!

A jak masz problem z dyskusją to jej poprostu nie prowadz.

Twoje wypowiedzi nie są dyskusją lecz próbą narzucenia innym własnych oczekiwań. Bez względu na okoliczności, które im towarzyszą. Ale to tylko moje osobiste zdanie.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2186 dnia: Września 05, 2016, 13:08:27 »
Piszesz niespałna 400 podpisów, w tym twój i całej rady i to zebrane w ciągu paru dni. A ile jesteś w stanie zebrać podpisów akceptujących wymianę podzielników, życzę powodzenia przy zbieraniu. Czy próbuję narzucać własne oczekiwania, chyba raczej nie, przecież to twoje słowa
"TEN PRZETARG POWINIEN I MUSI BYĆ UNIEWAŻNIONY". Do wyborów również byłeś wielkim zwolennikiem wymiany zarządu, w tym na pierwszym miejscu Szostaka, bardzo szybko zmieniłś zdanie w tych dwóch sprawach

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2187 dnia: Września 05, 2016, 13:25:27 »
No widzę, że Wojtek przeszedł jakieś specjalistyczne szkolenie. Brednie wypisujesz chłopie to, że 400 osób się tylko podpisało pod petycja nie oznacza, że reszta chce wymiany. Sądzę że 3/4 osób obala sprawę. Wojtek Dudek zaczynasz pisać językiem typowego urzędasa. A to, ze na niektóre sprawy potrzeba jeszcze trochę czasu to fakt ale patrząc na ton w jakim się wypowiadasz mało z tego zrobisz co obiecujesz. Cieszę się, że nie należę do Waszej spółdzielni. Widać jedynie, że koryto zostało to samo tylko kto inny z niego w taki sam sposób je.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2188 dnia: Września 05, 2016, 13:41:47 »
To są cytaty z odpowiedzi Wojtka na post jaki napisał WEGIER

Dla ścisłości podpowiem Ci, bo widzę, że jesteś kompletnie niezorientowany - co mnie dziwi! - że pod petycją wstrzymująca bieg przetargu podpisało się niespełna 400 osób, co nie stanowi nawet 1/10 ogółu członków spółdzielni.

I MOJA OPINIA
Wojtku podpisało się tylu, co dostarczyło ankietę do SM (w starym składzie), która to stosuje taki wybieg od wielu lat. Jak sam wiesz (rozmawialiśmy, o tym na zebraniach),dostarczyć ankietę do siedziby SM, jest dla wielu spółdzielców trudne - zwłaszcza gdy istnieje zapis, że: "niezwrócone oznaczają zgodę na warunki postawione przez zarząd". Dlaczego nie odwrotnie? W dyskusjach, o powyższym - zarówno TY, jak i inni członkowie SM wyrazili opinię, że sama treść, jak i sposób dostarczenia jest nieuczciwy. Mowa była, o wrzucaniu ankiet do skrzynek pocztowych z napisem ZWROTY, jak i sposobie redagowania pism/ankiet. Zgodziliśmy się, że niedostarczenie zwrotnej ankiety do SM nie wyraża zgody na wdrożenie pomysłu RN/zarządu w życie. Rachunek jest prosty; 20% zwróconych tj. opinia 20% pytanych, a nie opinia wszystkich, czy 50%+1. Innym albo się nie chciało iść, albo nie miało czasu, bo także pracują do późnych godz. popołudniowych.


I nawet nie musisz pisać żadnych próśb czy wniosków. Wystarczy nie wpuścić ekipy montującej do mieszkania. Żadnych konsekwencji z tego powodu nie poniesiesz. Zostaniesz jedynie automatycznie objęty rozliczaniem ryczałtowym i spoko.

MOJA OPINIA
Wybacz, ale teraz pojechałeś z wypowiedzią - jak bym słyszał Szostaka. On także mówił, o ryczałcie - tyle, że dodawał kwotę od metra. Kwotę zaporową oczywiście - kilkunastu zł! O kwotach za m.kw. także mówiliśmy i tu jest zgoda - można nie zdążyć przed sezonem grzewczym, lecz mówienie tak prosto, że ktoś może bez pytania SM zrezygnować bez konsekwencji jest - delikatnie rzecz ujmując - nadinterpretacją wypowiedzi zainteresowanych. Wojtku, Spółdzielcy wiedzą, że zawsze mogą zapłacić więcej niż muszą, wiedzą także, że jak zapłacą mniej to zaoszczędzą (choćby na montażu i odczytach drogą radiową). Nie wszyscy są oszustami, jak niektórzy z poprzedniej ekipy i nie tylko twierdzili, że "stan podany przez lokatora w stosunku do zużycia globalnego, jest zaniżony". W związku z powyższym wszyscy są złodziejami i należy ich ukarać czyli wszystkich spółdzielców. Przyjmując taki punkt widzenia, można opomiarować wszystko narażając nas na coraz wyższe koszty.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2016, 14:30:02 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2189 dnia: Września 05, 2016, 16:16:20 »
Jeżeli ktoś ma miliony na odszkodowania dla spółdzielców i wyłoży je na stół, to ja jestem w stanie jeszcze dziś zablokować te zadanie. Jedno jest pewne! Łamanie prawa kosztuje, a ja milionów na koncie nie mam dlatego prawa nie zamierzam łamać
nadal brak odpowiedzi ile to niby milionów musielibyśmy zapłacić za rezygnację z usług firmy zakładającej i obsługującej podzielniki radiowe,

pod petycją wstrzymująca bieg przetargu podpisało się niespełna 400 osób, co nie stanowi nawet 1/10 ogółu członków spółdzielni. Na przeciwko Twoich oczekiwań stoją zatem tysiące lub setki innych spółdzielców. Uważasz, że mam olać ich oczekiwania, ponieważ Twój kaprys jest tym najważniejszym!? Dlaczego uważasz, że ktoś kto chce mieć podzielnik z obsługa radiową ma go z Twojego powodu nie dostać, tylko dlatego, że Tobie indywidualnie nie chce się z niego zrezygnować?
Co to za brednie. Nie przypominam sobie aby była petycja z żądaniem montażu podzielników radiowych. Przewodniczący nowej Rady już mówi językiem Szostaka i kpi sobie z członków spółdzielni. To że 400 osób podpisało się pod petycją o unieważnienie przetargu nie oznacza że reszta członków jest za montażem podzielników. Proszę podać członkom spółdzielni jaki jest całkowity koszt montażu i obsługi podzielników radiowych, wtedy dowiemy się jaki to jest dla nas "korzystny" interes dopłacać jeszcze do kosztów ogrzewania kupę kasy firmie za montaż i obsługę czegoś co nawet nie jest przyrządem pomiarowym i nie mierzy rzeczywistego zużycia ciepła. Ale przecież stać nas na to, prawda?
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2016, 16:24:03 wysłana przez kryspin »