Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1626016 razy)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1995 dnia: Czerwca 27, 2016, 22:30:54 »
Też uważam że opłata za ogrzewanie za metr kw.jest nie w porządku
W takim razie proszę przedstawić sprawiedliwy według ciebie sposób rozliczania ciepła w budynkach wielolokalowych.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1996 dnia: Czerwca 28, 2016, 06:53:39 »
Jestem SM Odra rozliczenie jest ryczaltowe w moim bloku i osobiście wydaje mi się że lepszego sposobu na ogrzewanie nie da się znaleźć.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1997 dnia: Czerwca 28, 2016, 10:54:14 »
według mnie nie jest sprawiedliwy, dlaczego ktoś kto nie lubi wysokiej temperatury ma płacić za fanatyka wygrzewania się 

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1998 dnia: Czerwca 28, 2016, 11:17:15 »
Jestem SM Odra rozliczenie jest ryczaltowe w moim bloku i osobiście wydaje mi się że lepszego sposobu na ogrzewanie nie da się znaleźć.
Chyba chodziło ci o rozliczanie od m2 bo ryczałt to zupełnie co innego.

Post Merge: Czerwca 28, 2016, 11:21:44
według mnie nie jest sprawiedliwy, dlaczego ktoś kto nie lubi wysokiej temperatury ma płacić za fanatyka wygrzewania się
Przedstaw sprawiedliwy według ciebie sposób rozliczania ciepła w budynkach wielolokalowych.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2016, 11:21:44 wysłana przez kryspin »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1999 dnia: Czerwca 28, 2016, 11:25:33 »
Tylko zasada grzania ta sama, ten co lubi saunę w domu będzie grzał na max, a zapłacą wszyscy solidarnie, za jego grzanie, uwazasz ze to jest uczciwe i sprawieliwe  ;)  bo ja uważam ze nie  8) 

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2000 dnia: Czerwca 28, 2016, 11:51:13 »
do wszystkich orędowników rozliczania z podzielnika - siedzicie od długich lat w swoich z pewnością wewnętrznych, opatulonych z każdej strony, z góry i z dołu  mieszkaniach i macie przekłamany obraz. na przestrzeni 15 lat wynajmowałem kilka mieszkań, które ogrzewałem zawsze w ten sam sposób, tzn około 20 - 22 stopnie. Żadne przeliczniki nie rekompensowały mi większych rachunków, podczas wynajmowania mieszkań skrajnych. Ze swojego 15 letniego doświadczenia nikt mi nie wmówi, że podzielniki są sprawiedliwym podziałem kosztów ogrzewania. Obecnie, od 5 lat  mieszkam w mieszkaniu wewnętrznym i naprawdę RZADKO muszę otwierać grzejniki na grzanie. I chociaż zwroty mam teraz mniejsze o około 40% w porównaniu jakie dostawałem przez pierwsze 2 lata z podzielników - to widzę i wiem, że ta metoda jest sprawiedliwsza. czy idealna - z pewnością nie, ale sprawiedliwsza na pewno.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2001 dnia: Czerwca 28, 2016, 13:46:39 »
Dzisiaj jest Walne z osiedla Wróblewskiego i Siedleckiej. Zachęcam do udziału w zebraniu i głosowania za wszystkimi poprawkami do statutu zgłoszonymi przez niezależny sztab ale jednocześnie do zagłosowania przeciwko sprawozdaniom zarządu i starej rady nadzorczej oraz sprawozdania finansowego oraz za nie udzieleniem absolutorium członkom obecnego zarządu. Ułatwi to nowej Radzie Nadzorczej usunięcie tych ludzi z Zarządu.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2002 dnia: Czerwca 28, 2016, 16:51:05 »
No oczywiście tonący się brzytwy chwyta.
Osiedle chemik D walne zebranie zaplanowane ma od dłuższego czasu na 05.07.2016
Szanowna Spółdzielnia na ten dzień wyznaczyła nam termin odczytów podzielników w godz od 16 do 18. Jest to jak napisali w ogłoszeniu pierwszy termin odczytów. Drugiego nie podano.
Jak rozumiem jest to wywieranie presji a dokładniej mówiąc zastraszanie. Chodzi o to by po prostu przeciwdziałać możliwości obecności na owym walnym mieszkańcom naszego osiedla.
Nie będę sie tu rozpisywała na temat tego jak to nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków pracownicy i przez to doprowadzili do nałożenia się terminów bo tak nie jest.
To celowa zagrywka.
Jakże Zarząd musi sie bać naszego osiedla  ;D No tak bo w końcu od nas od kilku lat nie otrzymuje absolutorium. Możliwe też, że zadajemy zbyt dużo niewygodnych pytań. Nie ważne. Ważne jest to, że jak zwykle robią z nas wariatów i koniecznie trzeba coś z tym zrobić.
Moja propozycja jest taka żeby nasz kandydat do RN Pan Andrzej Ryl sporządził na tę okoliczność odpowiednie pismo z żądaniem zmiany terminodczytów, zebrał pod nim magicznych 10 podpisów i jak najszybciej złożył je w Spółdzielni.
Przecież tak być nie może.



Dodam jeszcze ciekawostkę.
Sąsiadka już dziś dzwoniła w tej sprawie. Rozmawiała z Panem Fertałą i z Panem Rosińskim.
Usłyszała, że nic nie da się z tym zrobić bo odczyty muszą zacząć od najmniejszych numerów i że jeszcze nie wiadomo co z tych odczytów wyjdzie.


Rozumiecie coś z tego? Co oni kombinują? Pajacyki. Normalnie jak małpki w cyrku. Za bananka wszystko  ;D ŻENADA
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2016, 17:02:49 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2003 dnia: Czerwca 28, 2016, 17:11:34 »
Ćwiczę to od 1975 roku.
Szkoda,że nie zauważasz podobienstwa między PZPR a PiSem.

Kolego J.! Współczuję Ci, ale jak się ma taką wiedzę jak Ty i taki sposób myślenia, to można ćwiczyć od urodzenia do śmierci i osiągnąć wielkie… no właśnie. Chcesz pajacować dalej to sobie pajacuj, ja zabronić Ci tego nie mogę. Mogę jedynie skończyć z Tobą dyskusję, co niniejszym deklaruję!   
A wątki polityczne bądź łaskaw umieszczać w dziale polityka, chyba, że z rozróżnieniem właściwych działów też masz problemy. Bądź zdrów!
Z przykrością informuję,że naruszyłeś moje dobra osobiste zmuszając mnie do podjęcia odpowiednich kroków prawnych.
jestem gorszego sortu

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2004 dnia: Czerwca 28, 2016, 18:02:05 »
No oczywiście tonący się brzytwy chwyta.
Osiedle chemik D walne zebranie zaplanowane ma od dłuższego czasu na 05.07.2016
Szanowna Spółdzielnia na ten dzień wyznaczyła nam termin odczytów podzielników w godz od 16 do 18. Jest to jak napisali w ogłoszeniu pierwszy termin odczytów. Drugiego nie podano.
Jak rozumiem jest to wywieranie presji a dokładniej mówiąc zastraszanie. Chodzi o to by po prostu przeciwdziałać możliwości obecności na owym walnym mieszkańcom naszego osiedla.
Nie będę sie tu rozpisywała na temat tego jak to nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków pracownicy i przez to doprowadzili do nałożenia się terminów bo tak nie jest.
To celowa zagrywka.
Jakże Zarząd musi sie bać naszego osiedla  ;D No tak bo w końcu od nas od kilku lat nie otrzymuje absolutorium. Możliwe też, że zadajemy zbyt dużo niewygodnych pytań. Nie ważne. Ważne jest to, że jak zwykle robią z nas wariatów i koniecznie trzeba coś z tym zrobić.
Moja propozycja jest taka żeby nasz kandydat do RN Pan Andrzej Ryl sporządził na tę okoliczność odpowiednie pismo z żądaniem zmiany terminodczytów, zebrał pod nim magicznych 10 podpisów i jak najszybciej złożył je w Spółdzielni.
Przecież tak być nie może.



Dodam jeszcze ciekawostkę.
Sąsiadka już dziś dzwoniła w tej sprawie. Rozmawiała z Panem Fertałą i z Panem Rosińskim.
Usłyszała, że nic nie da się z tym zrobić bo odczyty muszą zacząć od najmniejszych numerów i że jeszcze nie wiadomo co z tych odczytów wyjdzie.


Rozumiecie coś z tego? Co oni kombinują? Pajacyki. Normalnie jak małpki w cyrku. Za bananka wszystko  ;D ŻENADA
Muszą wyznaczyć drugie terminy odczytów.Kombinują jak się da.Przecież są wakacje i większość nie będzie czekała aż raczą przyjść.Mieli wiele czasu żeby tych odczytów dokonać.Mam nadzieję że nas spółdzielców nas nie złamią

Post Merge: Czerwca 28, 2016, 18:03:42
Czy ktoś ma już jakieś przecieki jak dzisiejsze zebranie przebiega ? Jak frekwencja ?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2016, 18:03:42 wysłana przez NESKA »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2005 dnia: Czerwca 28, 2016, 18:12:53 »
To nie spółdzielnia podała taki termin, tylko firma, która robi odczyty.
Jak ma podać drugi termin, jak jeszcze pierwszy się nie odbył?

Zbieg okoliczności, daty się nałożyły.

Zawsze się wkurzacie, że nie ma jeszcze rozliczenia, normalne, że chcą szybko to zrobić, lato, wyjazdy, urlopy, do tego firma, która robiła kiedyś odczyty 'zawinęła się'.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2006 dnia: Czerwca 28, 2016, 18:15:13 »
jaka firma skoro to ludzie pracujący w spółdzielni dokonują odczytów.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2007 dnia: Czerwca 28, 2016, 18:16:18 »
jaka firma skoro to ludzie pracujący w spółdzielni dokonują odczytów.

No tak, dla pierwszego osiedla, tego najmniejszego tak, reszta idzie przez zewnętrzną firmę

Dodam, że tylko dlatego by coś ruszyło, by lokatorzy mogli mieć swoje rozliczenia, a nie na nie czekać w nieskończoność :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2016, 18:21:26 wysłana przez rbk »

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2008 dnia: Czerwca 28, 2016, 18:24:03 »
Kompletne bzdury. Jeśli firma zaproponowała jakiś termin to od tego jest Zarząd i cała świta w spółdzielni żeby to kontrolować,  trochę pomóżdzyć i wymóżdzyć.
To nie jest tak, że firma mówi ciach i tak jest.
Co do drugiego terminu to chodziło mi bardziej o godziny odczytów.
Wcześniej zawsze odbywało sie to w godzinach porannych i tego samego dnia w godzinach popołudniowych.
Można było to załatwić w ten sam sposób.

Czekaliśmy wszyscy na rozliczenia juz i tak długo, że dzień później nikogo nie zbawi. Z resztą można by zacząć od innych osiedli, które zebrania już miały abo po prostu zrobić nam odczyty 04.07
No ale Zarządowi na rękę było nie negocjować terminu z firmą i tyle. Chyba, że taki właśnie wynegocjowano i skłaniam sie bardziej w tą stronę, ba , nawet jestem pewna, że tak było.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2016, 18:27:50 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2009 dnia: Czerwca 28, 2016, 19:21:42 »
Zgodzę się z NIKĄ
Zarząd i cała świta dobrze wiedzieli kiedy się odbywa zebranie na osiedlu "D" i mogli przełożyć termin odczytów, no ale przez to część mieszkańców pozostanie w domach. Moim zdaniem to celowe działanie.
Firma ustalając termin, pewnie nie narzuca od jakiego mieszkania chcą rozpocząć odczyty, a po za tym mogą zacząć od końca Roweckiego i tak podzielniki obecnie nic nie nabijają. Wspomnę że końcówka Roweckiego miała już zebranie (osiedle "C").
jaka firma skoro to ludzie pracujący w spółdzielni dokonują odczytów.

Ludzie ze spółdzielni nie powinni być na Zebraniu Walnym w tym czasie?