Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613377 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1950 dnia: Czerwca 21, 2016, 13:46:02 »
Oczywiście że tak przede wszystkim należy zacząć od wymiany głowic!
Na razie skupmy się na WZ i wyborze nowej (naszej) RN  8) 8) :P
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1951 dnia: Czerwca 21, 2016, 15:21:55 »
Na razie skupmy się na WZ i wyborze nowej (naszej) RN
Skupmy się przede wszystkim na wyborze nowej RN ale także na głosowaniu za nie udzieleniem absolutorium członkom obecnego zarządu bo nie zasługują na udzielenie absolutorium. Zagłosujmy też za nie zatwierdzeniem sprawozdań zarządu jak i starej Rady. Nie przeszkadza to również w zagłosowaniu za usunięciem podzielników i rozliczaniem od m2.
Ja zagłosuję za rozliczaniem od m2.

W SM Dąb również walczą z podzielnikami: http://radioszczecin.pl/1,339279,mieszkancy-sm-dab-walcza-z-podzielnikami-ciepla-
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2016, 15:35:08 wysłana przez kryspin »

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1952 dnia: Czerwca 21, 2016, 18:48:54 »
Drodzy mieszkańcy OSIEDLA CHEMIK C w czwartek 23.06.2016r odbędzie się Walne Zebranie .Do tej pory byliśmy najliczniejszą grupą na spotkaniach zróbmy jeszcze raz to i przyjdźmy na WZ jeszcze liczniej.Wygraliśmy do tej pory bitwy teraz wygrajmy wojnę .Pokażmy miejsce w szeregu obecnemu zarządowi.To Walne Zgromadzenie jest najważniejsze.CZWARTEK 28.06.2016 r GODZ.17 HOTEL DOBOSZ .

Post Merge: [time]Czerwiec 21, 2016, 20:13:00 [/time]
Drodzy mieszkańcy OSIEDLA CHEMIK C w czwartek 23.06.2016r odbędzie się Walne Zebranie .Do tej pory byliśmy najliczniejszą grupą na spotkaniach zróbmy jeszcze raz to i przyjdźmy na WZ jeszcze liczniej.Wygraliśmy do tej pory bitwy teraz wygrajmy wojnę .Pokażmy miejsce w szeregu obecnemu zarządowi.To Walne Zgromadzenie jest najważniejsze.CZWARTEK 23.06.2016 r GODZ.17 HOTEL DOBOSZ .

Post Merge: Czerwca 21, 2016, 20:18:36
Przepraszam za pomyłkę w dacie.Zebranie Walnego dla OSIEDLA CHEMIK C .23.06.2016 HOTEL DOBOSZ
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2016, 20:18:36 wysłana przez NESKA »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1953 dnia: Czerwca 21, 2016, 21:02:35 »
że niby z jakiej racji ja mam dopłacać komuś kto lubi przegrzewać się np w 26-28 st C w mieszkaniu,skoro mnie w zupełności wystarczy 21-22 st C...........

I co takiego, wg Ciebie, patologicznego widzisz w tej wypowiedzi? Dalej uważam, że dogrzanie wspólnotowe (jeżeli już o nim mowa) powinno kończyć się na temperaturze obliczeniowej - czyli 20 st. C. Za każdy stopień powyżej każdy powinien płacić już sam, zważywszy, że każdy stopień więcej to wzrost kosztów o co najmniej 5-6 %. 5-6 stopni ponad 20 st. C to = wzrost kosztów rzędu 30-35 % a więc dość sporo! Jakie masz sensowne argumenty na to, że inni powinni zrzucać się na takie Twoje potrzeby?
Jeśli chcesz realizować swoje indywidualne potrzeby to musisz zrezygnować z mieszkania w budynku wielorodzinnym.Żyjesz we wspólnocie która nazywa się spółdzielnia mieszkaniowa i tutaj akurat trzeba się podzielić odpowiedzialnością w zakresie kosztów.Na razie jedynym racjonalnym sposobem rozliczania jest opłata od m2 .Taka metoda eliminuje kombinatorów a lepszej metody jeszcze nie odkryto,chociaż sojusz z PiSem w radzie nadzorczej może owocować genialnymi wynalazkami z których oni słyną.Póki co proponuję zapytać Pana Ryla,pracownika PECu jak doprowadzi do obniżki kosztów ogrzewania dla spółdzielców, mając na uwadze różnicę między ceną zakupu odpadowego ciepła z ZCh Police która woła o pomstę do nieba.Wg PBC PEC kupuje 1 GJ za 17,32 zł a sprzedaje swoim odbiorcom po 55,91 zł za 1 GJ.Jestem pewien,że odpowiedz będzie brzmiała - nie mam na to żadnego wpływu.Mimo wszystko życzę powodzenia w przerabianiu spółdzielni w zespół indywidualnych jednorodzinnych domków wg starego porzekadła "wolnoć Tomku w swoim domku".
jestem gorszego sortu

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1954 dnia: Czerwca 21, 2016, 21:33:40 »
Panie Kowalewski wielokrotnie z panem się na tym forum zgadzałem, i zgadzam się w tym temacie ale tylko w kwestii dotyczącej zapytania do p.Ryla jak i obniżenia ceny  przez PEC, bo różnica miedzy zakupem, a sprzedażą jest bardzo duża, i tą różnice bierze tylko za pośredniczenie, wiec nowy zarząd i rada mają co robić i  powinni negocjować cenę z PECem. Co do tematu rozliczenia lokatorów zgadzam się z p.Wojtkiem, do temperatury 20 st.C powinna działać zasada wspólnotowa powyżej tej temperatury niech każdy płaci sam. Co do rozliczenia od m2 nie jest to tez sprawiedliwe, bo dlaczego osoby którzy nie lubią przegrzanego mieszkania i mają powiedzmy temperature 2o/22 st C  mają płacić za tego który grzeje na maksa. Wiec nie jest to sprawiedliwy sposób rozliczenia  ;)  Wiem ze wielu zaraz powie ze w spółdzielni odra się sprawdziło i ze wielu ma obecnie zwroty, tak zgadza się, tylko nikt nie powiedział ze za pierwszym razem nie było zwrotów i były podwyżki  :(  to taki szczególik  ;) 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2016, 21:39:52 wysłana przez piotrzpl »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1955 dnia: Czerwca 21, 2016, 22:02:31 »
Za każdym razem były zwroty, tyle że mniejsze
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1956 dnia: Czerwca 21, 2016, 23:19:53 »
Żyjesz we wspólnocie która nazywa się spółdzielnia mieszkaniowa i tutaj akurat trzeba się podzielić odpowiedzialnością w zakresie kosztów.

Jednym słowem uznajesz, że dzielenie się kosztami (a w opcji z podzielnikami też występuje takie zjawisko dzielenia się kosztami!!!) jest wskazane. Jedyna różnica w tym dzieleniu się jest taka, że licząc z metra spowodujemy wzrost kosztów, a licząc z podzielników nie! Wystarczy tylko zmodyfikować system rozliczania podzielników. Ale przecież Ciebie to niewiele interesuje, ponieważ Ty chcesz jedynie, aby było po PZPR-owsku a nie po PiS-owsku - o czym nie omieszkałeś wspomnieć. Mnie jednak polityka w tej sprawie nie interesuje, dlatego moja konkluzja jest taka, że potrafisz tu jedynie dużo teoretyzować i nic poza tym!

Za każdym razem były zwroty, tyle że mniejsze

Były zwroty i były dopłaty. Ale, a może przede wszystkim, najpierw znacznie wzrosły wpłacane zaliczki - a to już jest dopłatą! Wg danych statystycznych, każda wspólnota/spółdzielnia  odchodząc od indywidualnego rozliczania ciepła na rzecz rozliczania z metra zanotowała wzrost zużycia ciepła od 10 do nawet 30 %

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1957 dnia: Czerwca 21, 2016, 23:55:31 »
Radziłbym wszystkim orędownikom podzielników przenieść się na jeden sezon grzewczy do mieszkania szczytowego w bloku gdzie wszyscy pozostali mieszkańcy nie korzystają z ogrzewania, szybko im się odechce podzielników jak będą musieli zapłacić 5000zł lub więcej za ogrzanie mieszkania. Moim zdaniem stosowanie podzielników które nie są urządzeniami pomiarowymi powinno już dawno być prawnie zabronione. Rozliczanie kosztów na podstawie wskazań podzielników to czysta fikcja i żadne modyfikacje tu nie pomogą.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2016, 23:59:52 wysłana przez kryspin »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1958 dnia: Czerwca 22, 2016, 06:25:43 »
Panie Krystian znam wielu co mieszkają w mieszkaniach szczytowym i nie mają po 5000 dopłaty,  no chyba że jest się ciepło lubnym. Co do rozliczeń to jak pisałem już kiedyś opłata nie powinna być większa jak ryczałt,  a jak jest większa to już złodziejstwo że strony zarządu, no i mógł Pan zawsze przejść na takie rozliczenie i grzać do woli,  a wtedy wszyscy by zapłacili za zużycie w Pana bloku

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1959 dnia: Czerwca 22, 2016, 07:39:07 »
Radziłbym wszystkim orędownikom podzielników przenieść się na jeden sezon grzewczy do mieszkania szczytowego w bloku gdzie wszyscy pozostali mieszkańcy nie korzystają z ogrzewania, szybko im się odechce podzielników jak będą musieli zapłacić 5000zł lub więcej za ogrzanie mieszkania.

Znam ten ból (mam to każdej zimy-praktycznie od zawsze) jednak, o takiej sytuacji można rozmawiać tylko z takimi, jak ja czy Ty. Empatia nie jest cechą wrodzoną, a mówienie (ogólnie), że ktoś mi współczuje jest banałem. Nie chcę współczucia, że tak mi się trafiło mieszkanie - w takim miejscu. Wolałbym formę współodczuwania, (lub ciepło w mieszkaniu za rozsądne pieniądze), ale do tego trzeba mieć empatię...
Tak na marginesie, to jest wiele innych ważnych spraw w naszej SM - nie mniej kontrowersyjnych, jak powyższa. Dlatego (chociaż CO mnie bezpośrednio dotyczy) rozejrzyjmy się wokół siebie i mówmy, o wszystkim, co nas nurtuje. Może brzmieć mniej medialnie, ale nie mniej wkurzających.
PS. Jestem za rozliczeniem z m2.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1960 dnia: Czerwca 22, 2016, 11:25:19 »
Co do rozliczeń to jak pisałem już kiedyś opłata nie powinna być większa jak ryczałt,  a jak jest większa to już złodziejstwo że strony zarządu, no i mógł Pan zawsze przejść na takie rozliczenie i grzać do woli,  a wtedy wszyscy by zapłacili za zużycie w Pana bloku
Większej bzdury nie słyszałem. Z jakiej to racji gdybym przeszedł na ryczałt to "wszyscy by zapłacili za zużycie"? Wytłumacz mi bo nie rozumiem. Przede wszystkim opłata ryczałtowa w obecnej wysokości jest niezgodna z prawem co potwierdzają wyroki sądowe które mówią że opłata ryczałtowa nie może być kilkukrotnością średnich rzeczywistych kosztów ogrzewania, poza tym nie może być ustalana globalnie dla całej spółdzielni a tak jest w SM Chemik, nasz "wspaniały" zarząd niezgodnie z prawem ustalił opłatę ryczałtową globalnie dla całej spółdzielni, opłata ta jest kilkukrotnie wyższa niż średni koszt ogrzewania i wynosi 6,73zł za m2. Tylko ktoś o niezdrowych zmysłach przeszedłby na taki ryczałt bo jest to czyste złodziejstwo. Dla mieszkania o powierzchni 62m2 opłata za sezon grzewczy wyniosłaby 5007,12zł. Za tą kwotę to można by ogrzać spory dom.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2016, 11:30:58 wysłana przez kryspin »

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1961 dnia: Czerwca 22, 2016, 12:14:56 »
Mam pytanie dla fanatyków rozliczania od m2, jaki jest sens przechodzenia od m2 przy naszych obecnie zamontowanych głowicach? Czy przechodząc na m2 przestaną nam grzać grzejniki podczas otwarcia okna?
Jestem skłonny przejść na rozliczanie od m2, ale tylko i wyłącznie po wymianie głowic na prawidłowe chociażby RAW5115 (takie jak były wcześniej). Moim zdaniem zmiany w ogrzewaniu powinno się rozpocząć od wymiany wadliwych głowic.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1962 dnia: Czerwca 22, 2016, 12:37:15 »
Za tą kwotę to można by ogrzać spory dom.
Ale ogrzewając całorocznie dom, o pow. 160m.

Moim zdaniem zmiany w ogrzewaniu powinno się rozpocząć od wymiany wadliwych głowic.
Dokładnie tak. Tak czy siak można i należy to zrobić.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1963 dnia: Czerwca 22, 2016, 12:37:55 »
Co do tematu rozliczenia lokatorów zgadzam się z p.Wojtkiem,

Panie i Panowie! W całej tej dyskusji najczęściej do czynienia mamy z prezentacją nieprzejednanego stanowiska, uwzględniającego jedynie swoje chciejstwo. I tak: jedni bezwzględnie chcą uśrednionego rozliczania od powierzchni, a drudzy bezwzględnego systemu opomiarowanego. Najsmutniejsze jet to, że żadna ze stron nawet nie rozważa możliwości kompromisowych. A bez woli zawarcia kompromisu, żaden problem - nawet ten najmniejszy - ma małe szanse na rozwiązanie! Czasami wydaje mi się, że jestem tu jedynym, który poszukuje wyjścia kompromisowego. Jedynym, który szuka rozwiązania zdolnego pogodzić zwolenników różnych opcji. A najczęstszą nagrodą jaka mnie za te starania spotyka, jest wieszanie psów na mnie przez teoretyków tematu, którzy dla poparcia swoich opcji używają argumentów zazwyczaj mocno fikcyjnych lub wręcz nieprawdziwych. Cóż! Podjąłem się tego zadania świadomie i wielokrotnie to publicznie wyrażałem, że nie akceptuję takiego bezpodstawnego łupienia kieszeni spółdzielców, jakie miało miejsce dotychczas. Być może jest to wyraz braku empatii. A może nadmiar troski o zaspokojenie oczekiwań obu grup. Tak czy inaczej jedno jest pewne. Wieszając na sobie psy, problemu nie rozwiążemy. Nie rozwiążemy go również bezwzględnie rywalizując na opcje. Rozwiązać go możemy jedynie wtedy, gdy zaczniemy operować wiarygodnymi argumentami i przejawiać wolę zawarcia kompromisu. Nawiązując do jednego z bajkowych morałów: byłoby lepiej, gdybyśmy więcej troski wykazali o to, aby wilk był syty a owca cała! I z takimi osobami mogę i będę prowadził tu dyskusję. Pozostałym muszę niestety podziękować. Pozdrawiam

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1964 dnia: Czerwca 22, 2016, 15:21:46 »
"We współzawodnictwie indywidualne ambicje służą wspólnemu dobru" - Adam Smith.