Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613460 razy)

Offline Matylda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1935 dnia: Czerwca 18, 2016, 20:02:58 »
A ja myślę,  że sprawiedliwie jest wtedy jak każdy ma prawo wyboru co do sposobu rozliczania.
Osobiste "wycieczki" do pana Dudka nie mają tu nic do rzeczy i są nie na miejscu.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1936 dnia: Czerwca 18, 2016, 20:59:53 »
tych którzy chcą się rozliczać według  zużycia , ale na zdrowych zasadach
A jaki według ciebie byłby dobry sposób rozliczania według zużycia bo chyba nie na podstawie podzielników które nie mierzą zużycia, nie mierzą przenikania ciepła przez piony, ściany itp.
Poza tym nie ma możliwości aby w ramach tego samego budynku część lokali było rozliczanych z podzielników a część od m2.
Dodam jeszcze że rozliczanie od m2 też jest "od zużycia". Zużycie w tym wypadku oblicza się na podstawie wskazania ciepłomierza na danym budynku i dzielone jest przez m2 lokali w danym budynku. Wiele osób myli ten sposób rozliczania z ryczałtem ale nic bardziej mylnego. Ryczałt jest to zawyżona opłata przyjęta z góry i nie podlegająca rozliczeniu po sezonie, natomiast rozliczanie od m2 jak najbardziej podlega rozliczeniu, czyli w przypadku gdy dany budynek zużyje mniej ciepła niż wpłacono zaliczek, wtedy są zwroty, wiele nieruchomości w SM Odra przeszło już na ten sposób rozliczania i sobie chwalą.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2016, 21:05:52 wysłana przez kryspin »

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1937 dnia: Czerwca 18, 2016, 21:47:10 »
Co chcesz nimi udowodnić...?
Że lubi się wpieprzać w nie swoje sprawy jak majtki w dupę.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1938 dnia: Czerwca 18, 2016, 22:09:14 »
To świadczy tylko o agonii komuny w S.M. Chemik.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1939 dnia: Czerwca 18, 2016, 22:53:39 »
kryspin  wszyscy wiedza na czym polega rozliczenie od metra i sam osobiście nie mam przeciw takowemu rozliczeniu ale a nowy sezon nie za ten co minął, wielu ma minimalne zużycie a wielu ma zużycie duże wiec dlaczego jedni maj teraz płacić za drugich

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1940 dnia: Czerwca 19, 2016, 09:59:42 »
czyli tak jak chce Wojtek Dudek

Jurek...! Darowałbyś sobie te kłamliwe wycieczki pod moim adresem. Co chcesz nimi udowodnić...?

cyt "że niby z jakiej racji ja mam dopłacać komuś kto lubi przegrzewać się np w 26-28 st C w mieszkaniu,skoro mnie w zupełności wystarczy 21-22 st C...........
To tylko drobny fragment wymiany poglądów na temat ogrzewania w SM"Chemik". Wszystkim niedowiarkom polecam poczytać posty w/w temacie począwszy od str 7 3 stycznia 2014 godz 21:42:02.
Czyżby zacytowany fragment zawierał Twoje kłamstwo?Dalsza lektura jest również ciekawa i potwierdza moje spostrzeżenia. Przy okazji "rewolucji"w metodach ogrzewania nie proponuj dogrzewania energią elektryczną bo możecie rozwalić instalację zasilającą mieszkania,instalację zbudowaną z przewodów aluminiowych.
jestem gorszego sortu

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1941 dnia: Czerwca 19, 2016, 13:14:18 »
że niby z jakiej racji ja mam dopłacać komuś kto lubi przegrzewać się np w 26-28 st C w mieszkaniu,skoro mnie w zupełności wystarczy 21-22 st C...........

I co takiego, wg Ciebie, patologicznego widzisz w tej wypowiedzi? Dalej uważam, że dogrzanie wspólnotowe (jeżeli już o nim mowa) powinno kończyć się na temperaturze obliczeniowej - czyli 20 st. C. Za każdy stopień powyżej każdy powinien płacić już sam, zważywszy, że każdy stopień więcej to wzrost kosztów o co najmniej 5-6 %. 5-6 stopni ponad 20 st. C to = wzrost kosztów rzędu 30-35 % a więc dość sporo! Jakie masz sensowne argumenty na to, że inni powinni zrzucać się na takie Twoje potrzeby?

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1942 dnia: Czerwca 19, 2016, 21:02:10 »
Za każdy stopień powyżej każdy powinien płacić już sam
Niestety w budynkach wielolokalowych nie ma fizycznej możliwości aby każdy płacił tylko za ciepło które sam zużył, a wynika to z przenikania ciepła przez ściany i w pionie i w poziomie, zawsze mieszkania o niższej temperaturze będą "kradły" ciepło od sąsiednich w których jest cieplej. Mieszkania środkowe zawsze będą uprzywilejowane w stosunku do mieszkań szczytowych, takie są prawa fizyki. Nawet gdyby zastosować ciepłomierze (które są drogie) na każdym kaloryferze to i tak nie zmierzą one ciepła pobranego od sąsiadów. Moim zdaniem najsprawiedliwszym sposobem jest jednak rozliczanie od m2 w oparciu o wskazania ciepłomierza zamontowanego w danym budynku.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1943 dnia: Czerwca 19, 2016, 21:46:05 »
kryspin, małe sprostowanie. O ile mi wiadomo, to nie w każdym budynku SM "Chemik" są zamontowane urządzenia mierzące zużycie ciepła, lecz na węzłach cieplnych. Wtedy rzeczywiście można mówić o - w miarę sprawiedliwym - rozliczaniu ciepła w oparciu o wskazania ciepłomierza zamontowanego w danym węźle cieplnym.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1944 dnia: Czerwca 19, 2016, 23:03:16 »
nie w każdym budynku SM "Chemik" są zamontowane urządzenia mierzące zużycie ciepła
Nie są, a powinny być. Zgodnie z Art. 45a ust.7 ustawy Prawo Energetyczne: "W przypadku gdy miejsce zainstalowania układu pomiarowo-rozliczeniowego służącego do rozliczeń z przedsiębiorstwem energetycznym za dostarczone ciepło jest wspólne dla dwóch lub więcej budynków wielolokalowych, właściciele lub zarządcy tych budynków wyposażają je w układy pomiarowo-rozliczeniowe, w celu rozliczenia kosztów zakupu ciepła na poszczególne budynki." Rozumiem jednak że przez wiele lat niezgodnego z prawem działania obecnego zarządu jest wiele do naprawienia i nie zrobi się tego w jednej chwili. Dlatego na początek, dopóki nie zostaną zamontowane ciepłomierze na budynkach dobre byłoby moim zdaniem nawet rozliczanie na podstawie wskazań ciepłomierzy w węzłach cieplnych. Myślę że nowa Rada Nadzorcza i nowy Zarząd będzie miał sporo pracy aby to wszystko doprowadzić do normalności i zgodności z prawem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2016, 23:06:14 wysłana przez kryspin »

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1945 dnia: Czerwca 20, 2016, 13:01:01 »
Mieszkania środkowe zawsze będą uprzywilejowane w stosunku do mieszkań szczytowych, takie są prawa fizyki.
Rzeczywiście, praw fizyki nie pokonasz. Projektanci budynków  (za czasów "komuny") już o tym wiedzieli i dlatego wprowadzili korektę w postaci różnej ilości żeberek w kaloryferach, aby uprzywilejowanych nie było.

_

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1946 dnia: Czerwca 20, 2016, 13:18:17 »
Rzeczywiście, praw fizyki nie pokonasz. Projektanci budynków  (za czasów "komuny") już o tym wiedzieli i dlatego wprowadzili korektę w postaci różnej ilości żeberek w kaloryferach, aby uprzywilejowanych nie było.
Nie było także takiego sposobu rozliczeń, jak dziś (co nie oznacza, że było lepiej) jednak nie było takich kominów płacowych za ogrzewanie. Jak by chodziło tyko, o ilość żeberek to pół biedy..
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1947 dnia: Czerwca 20, 2016, 22:21:05 »
Ja osobiście bardzo jestem za ogrzewaniem z metra kwadratowego uważam osobiście że rozwiąże to nasze problemy , nic nam nie da dalsze chorobliwe oszczędzanie bo do czego to prowadzi tylko do tego że ciepło jest coraz droższe . Niestety mieszkając w bloku stanowimy jedność i prawda jest taka że istnieje współczynnik przenikania ciepła jak będziemy grzali wszyscy to momentalnie to ciepło będzie tańsze. Nie potrzebujemy wymiany na nowe podzielniki to tylko strata naszych pieniędzy . A przede wszystkim jestem za jak najszybsze usunięcie tych gównianych głowic na takie które będzie można zakręcić!

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1948 dnia: Czerwca 21, 2016, 12:26:41 »
Dokładnie tak,lecz należy zacząć od wymiany głowic na takie ,które były poprzednio. Inaczej wciąż grzejniki będą grzaly kiedy będą chciały,a nie kiedy ja będę chciał. Wówczas nawet przy opłacie od metra wyjdą duże niedoplaty.
Na razie nie ma podpisu......

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1949 dnia: Czerwca 21, 2016, 12:39:49 »
Oczywiście że tak przede wszystkim należy zacząć od wymiany głowic!