Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613373 razy)

Offline Matylda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1860 dnia: Maja 28, 2016, 21:56:55 »
Nie twórzmy nowych spiskowych teorii. .. Jak tak obserwuję kandydatów do Rady( przynajmniej większość ),  to wątpię aby można było im cokolwiek wmówić  :)....a Pan Dudek to już chyba wystarczająco potwierdził swoją asertywność.
Więc w tej kwestii. ..spoko Maroko :)
Najpierw jednak trzeba ich wybrać ... więc marsz wszyscy grzecznie w poniedziałek na zebranie i głosować jak się należy  :)

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1861 dnia: Maja 29, 2016, 10:55:07 »
Cytując artykuł za strony TVPolice:

Wydano 192 karty do głosowania. Członkowie osiedla C zaproponowali dwanaścioro kandydatów. W dziewięcioosobowej radzie nadzorczej będą mogły zasiąść 4 osoby z tego osiedla.
Po dwunastu głosowaniach komisja mandatowo – skrutacyjna ogłosiła wyniki.
W czasie zebrania okazało się, że osoby, które zasiądą w nowej radzie, będą wykonywać swe funkcje tylko przez rok. Wyjaśniał to radca prawny.


Kadencja twra znacznie dłużej,czy to kolejny prawny wymyk,kłoda pod nogi dla mieszkańców którzy chcą zmian w naszej spółdzielni?  Dlaczego tylko rok ma trwać kadencja nowej rady,,,,?

Na razie nie ma podpisu......

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1862 dnia: Maja 29, 2016, 12:03:45 »
Oczywiście że to ich celowe widzi mi się -lecz kadencja nie była by na rok jak by weszli do rady ich kandydaci .

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1863 dnia: Maja 29, 2016, 12:14:34 »
W czasie zebrania okazało się, że osoby, które zasiądą w nowej radzie, będą wykonywać swe funkcje tylko przez rok. Wyjaśniał to radca prawny.Kadencja twra znacznie dłużej,czy to kolejny prawny wymyk,kłoda pod nogi dla mieszkańców którzy chcą zmian w naszej spółdzielni?  Dlaczego tylko rok ma trwać kadencja nowej rady,,,,?

Spokojnie! To tylko jena z opinii, która opiera się na zapisie statutowym dotyczącym uzupełniania składu RN w przypadku utraty mandatu przez niektórych członków rady. W naszym przypadku nie mamy do czynienia z uzupełnianiem składu RN lecz z jej wyborem w całości. Statut nie reguluje takiego przypadku szczegółowo i wymaga to dokładniejszej analizy prawnej. Ani Statut, ani Ustawa nie zawierają zapisu o uzupełnianiu kadencji, natomiast Ustawa mówi wprost, że kadencja trwać może najdłużej 3 lata. Z tego wynika, że krócej niż 3 lata może trwać, byle nie dłużej. W ocenie naszych prawników mamy tu do czynienia ze skróceniem kadencji, ale tym szczegółowo zajmiemy się już po wyborach. Pozdrawiam

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1864 dnia: Maja 29, 2016, 13:56:40 »
Wygląda na to że nikt nie spodziewał się tworząc statut,że rada będzie tak okropnie rządzić i tak narazi się mieszkańcom że zostanie odsunięta od władzy w całości i przed upływem kadencji.


Jak widać interpretacja przepisów poszła na korzyść tych "przegonionych", no przecież że nie korzyść tych którzy chcą zmian.


Dziękuję za wyjaśnienie. Mam nadzieję że wszystko pójdzie po naszej myśli.
Na razie nie ma podpisu......

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1865 dnia: Maja 29, 2016, 16:02:02 »
mamy tu do czynienia ze skróceniem kadencji,
Moim zdaniem jest tak, jak podczas trwania kadencji rządu (też podał się do dymisji, jak RN SM)- może trwać krócej (przykład rządu PIS w poprzedniej ich kadencji 2006-2007). Nowo wybrany rząd był na cztery lata. Nie uzupełniał kadencji PIS-u!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1866 dnia: Maja 30, 2016, 19:40:53 »
Godzina 19:37 oświetlenie na Wróblewskiego przy spółdzielczych budynkach już jest a do zmroku jeszcze dwie godziny!!!.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1867 dnia: Maja 30, 2016, 19:57:28 »
Jaki wynik zebrania Chemika A?

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1868 dnia: Maja 30, 2016, 19:59:07 »
Cytat: Wojtek Dudek
A ja niestety mam całkowicie odmienne zdanie...

A ja na takie opinie powiem tak; najedzony głodnego nie zrozumie! Dodam, że przez takie opinie i podejście - również prezesa(ów) SM "CHEMIK" przeszedłem na ogrzewanie elektryczne. Ale przecież nie o to chodzi, gdy i tak płacę tzw. "opłatę stała za części wspólne", których tak na prawdę to tych części jest coraz mniej (zostały zlikwidowane poprzez wynajem ich na komercyjne lokale lub demontaż kaloryferów na klatkach schodowych) i posiadam kaloryfery, które w takich warunkach są nieskuteczne cokolwiek bym nie zrobił. Moją "walkę", o ciepło i, co ważniejsze - sucho (wilgoć i grzyb na ścianach oraz suficie niezawinione przeze mnie) w mieszkaniu prowadzę od 1989r. - niestety bezskutecznie. Przez te lata poprawa jest taka, że ocieplili budynek. Niestety problem pozostał! I nic tu Panie W. D. nie ma do rzeczy właściwe gospodarowanie ciepłem w mieszkaniu. Mam wrażenie, że hipokryzja (jak przez wielu lokatorów, co nigdy nie miało takiego problemu, a grzali i grzeją się kosztem innych mieszkańców bloku - mając mieszkania nieszczytowe - ja ostatnie piętro, narożne, ściana szczytowa północna. Oczywiście to nie ich "wina", że mają lepszą lokalizację) przez Pana przemawia! Takich, jak ja i moje mieszkanie w SM "CHEMIK" jest wielu (przyznał to w rozmowie ze mną prezes i jego podwładni, odpowiedzialni za taki stan rzeczy), więc proszę zastanowić się nad oceną innych, o których Pan pisze! I jeszcze jedno; to ja i mnie podobni, którzy nie mają tak komfortowych warunków jak Pan - notabene w tej samej SM, dopłacamy do Pańskich zwrotów, jakie niewątpliwie Pan otrzymuje. Dopłacamy nie otrzymując w zamian tego, co ma Pan i o czym pisze - ciepłego i suchego mieszkania, jakie mają także inni.

Ps. Zanim włoży Pan "kij w mrowisko" może warto sięgnąć do źródła i dopytać w SM. Myślę, że łatwo otrzyma Pan potwierdzenie moich słów, bo - jak napisał dapol - "krew mnie zalewała słysząc i widząc uśmiechniętych sąsiadów, mających szczęście mieszkać wewnątrz budynku, mówiących mi o swoich zwrotach.", tak i mnie krew zalewa czytając takie wypowiedzi! O rozliczaniach węzła na poszczególne mieszkania pisałem wcześniej - ręce opadają!
Co teraz zmieni nowa Rada Nadzorcza z wyznaczonym już przez aklamację przewodniczącym oraz wskazanym przez niego zastępcą.Ten drugi jak znam życie stanie do "konkursu" na prezesa spółdzielni.
jestem gorszego sortu

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1869 dnia: Maja 30, 2016, 20:04:00 »
Co teraz zmieni nowa Rada Nadzorcza z wyznaczonym już przez aklamację przewodniczącym oraz wskazanym przez niego zastępcą.Ten drugi jak znam życie stanie do "konkursu" na prezesa spółdzielni.
Panie KOOWALSKI przestań Pan pisać głupoty skoro nie zna Pan sytauacji w SM Chemik. Nikt z członków nowej Rady Nadzorczej nie będzie brał udziału w konkursie na prezesa

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1870 dnia: Maja 30, 2016, 20:49:51 »
A ja niestety mam całkowicie odmienne zdanie...
Cytat: Wojtek Dudek
A ja niestety mam całkowicie odmienne zdanie...

A ja na takie opinie powiem tak; najedzony głodnego nie zrozumie! Dodam, że przez takie opinie i podejście - również prezesa(ów) SM "CHEMIK" przeszedłem na ogrzewanie elektryczne. Ale przecież nie o to chodzi, gdy i tak płacę tzw. "opłatę stała za części wspólne", których tak na prawdę to tych części jest coraz mniej (zostały zlikwidowane poprzez wynajem ich na komercyjne lokale lub demontaż kaloryferów na klatkach schodowych) i posiadam kaloryfery, które w takich warunkach są nieskuteczne cokolwiek bym nie zrobił. Moją "walkę", o ciepło i, co ważniejsze - sucho (wilgoć i grzyb na ścianach oraz suficie niezawinione przeze mnie) w mieszkaniu prowadzę od 1989r. - niestety bezskutecznie. Przez te lata poprawa jest taka, że ocieplili budynek. Niestety problem pozostał! I nic tu Panie W. D. nie ma do rzeczy właściwe gospodarowanie ciepłem w mieszkaniu. Mam wrażenie, że hipokryzja (jak przez wielu lokatorów, co nigdy nie miało takiego problemu, a grzali i grzeją się kosztem innych mieszkańców bloku - mając mieszkania nieszczytowe - ja ostatnie piętro, narożne, ściana szczytowa północna. Oczywiście to nie ich "wina", że mają lepszą lokalizację) przez Pana przemawia! Takich, jak ja i moje mieszkanie w SM "CHEMIK" jest wielu (przyznał to w rozmowie ze mną prezes i jego podwładni, odpowiedzialni za taki stan rzeczy), więc proszę zastanowić się nad oceną innych, o których Pan pisze! I jeszcze jedno; to ja i mnie podobni, którzy nie mają tak komfortowych warunków jak Pan - notabene w tej samej SM, dopłacamy do Pańskich zwrotów, jakie niewątpliwie Pan otrzymuje. Dopłacamy nie otrzymując w zamian tego, co ma Pan i o czym pisze - ciepłego i suchego mieszkania, jakie mają także inni.

Ps. Zanim włoży Pan "kij w mrowisko" może warto sięgnąć do źródła i dopytać w SM. Myślę, że łatwo otrzyma Pan potwierdzenie moich słów, bo - jak napisał dapol - "krew mnie zalewała słysząc i widząc uśmiechniętych sąsiadów, mających szczęście mieszkać wewnątrz budynku, mówiących mi o swoich zwrotach.", tak i mnie krew zalewa czytając takie wypowiedzi! O rozliczaniach węzła na poszczególne mieszkania pisałem wcześniej - ręce opadają!
Co teraz zmieni nowa Rada Nadzorcza z wyznaczonym już przez aklamację przewodniczącym oraz wskazanym przez niego zastępcą.Ten drugi jak znam życie stanie do "konkursu" na prezesa spółdzielni.
KOWALSKI,  nie wiem, co spożywasz szukając takich cytatów, ale... potwierdzam, co odszukałeś w sieci lecz nie zgadzam się, co do kontekstu mojej wypowiedzi (zero odzewu), tyko polemika z Wojtkiem - moja polemika i jego!!! potwierdzam to, co napisałem, Ty to przytoczyłeś. Jednak przyniosło to (może nie moja zasługa, a może trochę...), że teraz mamy to, co mamy i wkładanie kija w mrowisko, już (z Twojej strony) niczego nie da. Wszystko, co NAPISAŁEM WCZEŚNIEJ JEST PRAWDĄ!!! niczego jednak to nie zmieniło. Dlatego jest nowa droga, a moja postawa nadal będzie... "wrażliwa". KOWALSKI- ta, czy inna władza ma swój początek i...koniec. Ważne, aby wsłuchała się w wyborców i (przynajmniej) z nimi rozmawiała, wyciągając wnioski stosowne do swoich możliwości. Tyle i tyko tyle!!!
PS. zapewniam, że nie będę (jako członek SM) biernym w ocenie Władz SM., a w razie potrzeby krytyka osiągnie !szczytów-władzy... cokolwiek miałoby to znaczyć
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1871 dnia: Maja 30, 2016, 22:22:40 »
Drodzy sąsiedzi! Szanowni mieszkańcy Chemika A!
Tak! Sąsiedzi! Dla mnie, a myślę, że również dla Marty, wszyscy mieszkańcy osiedla Chemik A jesteście sąsiadami. Dlatego ze szczerego serca i tak naprawdę po sąsiedzku bardzo, ale to bardzo dziękujemy Wam za zaufanie, jakim obdarzyliście nas na dzisiejszym zebraniu. Dla mnie, dla nas, wielkim zaszczytem jest uzyskanie takiego poparcia. Ale tuż za tym zaszczytem podąża wielka odpowiedzialność, jaką na siebie świadomie bierzemy. Jesteśmy świadomi tej odpowiedzialności! Tak, jak znane są nam Wasze oczekiwania. Sprostamy tym wyzwaniom. Odmienimy oblicze tej spółdzielni. Zadania jakie przyjdzie nam realizować muszą mieć postać bardziej przyjazną nam spółdzielcom. I tak będzie. To możemy Wam obiecać. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim spółdzielcom Chemika A! Brawo Wy!!!

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1872 dnia: Maja 31, 2016, 12:59:40 »

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1873 dnia: Maja 31, 2016, 13:32:26 »
Brawo Członkowie Chemika A. Gratulacje dla Pani Marty i Pana Wojtka. Dziś czekamy na dobre wieści z zebrania osiedla Chemik D.

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1874 dnia: Maja 31, 2016, 19:44:24 »
Czemu nie można otworzyć strony SM Chemik na facebooku?