Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613164 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1155 dnia: Grudnia 24, 2015, 21:22:58 »
W sumie co oni mają się martwić, nawet jak ktoś wygra, to SM musi oddać, a kto to SM ?
Przecież prezes nie odda z własnego konta tej kasy ;)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1156 dnia: Grudnia 25, 2015, 08:51:35 »
W sumie co oni mają się martwić, nawet jak ktoś wygra, to SM musi oddać, a kto to SM ?
Przecież prezes nie odda z własnego konta tej kasy ;)
Hipotetycznie zakładając powinni oddać członkowie zarządu + prezesi, ale jest tak, jak piszesz. Nadzieja tylko w tym, że - wobec powyższego - nie wypłacą sobie premii, bo będzie trzeba kasę oddać. Szkoda tylko, że rykoszetem dostanie się "szarym" pracownikom...
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1157 dnia: Stycznia 07, 2016, 11:55:40 »
Kochani od 04 stycznia włączyłam ogrzewanie w domu na danfosie na 2,2 i tak pierwszy dzień ogrzewania wyniósł mnie 250 zł , dzień następny 218,00 dwa kolejne dni 709,00 zł . Temperatura mojego mieszkania 21 stopni temperatura na klatce 27 stopni . Szczerze mówiąc zastanawiam się nad przeniesieniem na klatkę schodową nie będę grzała mieszkania!!! Bo już po 4 dniach wykorzystałam zaliczki na CO.
Potrzebuję pomocy mam super pomysł potrzebuję zdeterminowanych ludzi którzy tak jak ja chcą coś zmienić. Mam dosyć okradania nas.
Chętne osoby proszę o pilny kontakt ze mną!!! proszę wysłać wiadomość.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1158 dnia: Stycznia 07, 2016, 13:50:31 »
Chodziło o cyfry na podzielnikach? Bo cena dopiero będzie znana jak zakończy się ten sezon grzewczy.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1159 dnia: Stycznia 07, 2016, 13:55:20 »
No właśnie nie wiem skąd te złotówki...?

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1160 dnia: Stycznia 07, 2016, 14:32:45 »
Szczerze mówiąc zastanawiam się nad przeniesieniem na klatkę schodową nie będę grzała mieszkania!!! Bo już po 4 dniach wykorzystałam zaliczki na CO.
Potrzebuję pomocy mam super pomysł potrzebuję zdeterminowanych ludzi którzy tak jak ja chcą coś zmienić. Mam dosyć okradania nas.
Chętne osoby proszę o pilny kontakt ze mną!!! proszę wysłać wiadomość.
Ja także mam super pomysł od wielu lat - przejście na tzw. RYCZAŁT, na który już wielu przeszło -  SM, Wspólnoty czy ZGKIM. Wszystkim lokatorom jest ciepło, a zwroty zaliczek mają także niemałe.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1161 dnia: Stycznia 07, 2016, 14:37:35 »
Tak to by było najlepsze ale oni nie chcą nam dać tej możliwości . Chętnie będę płaciła od metra ale nie jest to możliwe! Dopóki nie zmienimy Rady NAdzorczej i Zarządu możemy pomarzyć o lepszym życiu!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1162 dnia: Stycznia 07, 2016, 16:24:22 »
Dopóki nie zmienimy Rady NAdzorczej i Zarządu

To może nie wystarczyć, bo tak na prawdę zależy to tylko od nas, spółdzielców. Jak większość z danego węzła nie wyrazi na to zgody to na marzeniach, o ciepłym i suchym domu/mieszkaniu się skończy, bo "nowa władza" nie podejmie takiej autonomicznej decyzji. Tutaj musi zadziałać wspólna decyzja Spółdzielców. Moim zdaniem trzeba brać dobre rozwiązania od innych, którzy - mimo wcześniejszych wątpliwości i oporów - przekonali się, że to jest dobre rozwiązanie, z korzyścią - może nie od razu, ale dla wszystkich mieszkańców SM.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1163 dnia: Stycznia 07, 2016, 17:24:02 »
WSM.Odra też przeszli na ryczałt
piecia

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1164 dnia: Stycznia 07, 2016, 17:42:00 »
Ależ oczywiście, że SM Chemik pozwala i umożliwia przejście wszystkim chętnym na ryczałt. Taki luksus jednak kosztuje. W SM Chemik to będzie jedyne 9500zł rocznie za 54m2 :D

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1165 dnia: Stycznia 07, 2016, 17:43:49 »
Proszę nie mylić ryczałtu z rozliczaniem kosztów CO według powierzchni lokalu, bo to dwie różne sprawy.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1166 dnia: Stycznia 07, 2016, 19:04:54 »
To w jaki inny sposób spółdzielnia nalicza opłaty ryczałtu jak nie od metra?

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1167 dnia: Stycznia 07, 2016, 19:56:52 »
Ryczałt jest to ustalona z góry opłata z reguły mocno zawyżona nie podlegająca zwrotowi, Rozliczanie kosztów CO w uzależnieniu od powierzchni lokali to podział kosztów wynikających z faktycznego zużycia ciepła w danej nieruchomości na powierzchnię lokali. Jeśli kwota zaliczek będzie wyższa niż rzeczywisty koszt ciepła wtedy spółdzielnia musi dokonać zwrotu wpłaconej nadwyżki. W przypadku ryczałtu zwrotu nie ma.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1168 dnia: Stycznia 07, 2016, 20:08:05 »
W tamtym roku już była ta dyskusja na forum.
Moje zdanie jest że mogli byśmy przejść na rozliczanie od m2 ale tylko po wymianie głowic na normalne jakie były, a nie jakie nam teraz założyli. Nie mam zamiaru płacić za to że nawet gdy zamkniemy głowicę i będziemy wietrzyć mieszkanie i tak nam otworzy się zawór i grzejnik będzie gorzać. A wiadomo że wtedy część ludzi nie będzie myślało o tym że wszyscy za to zapłacimy, a teraz to każdy kontroluje otwarcie okna bo to dana osoba będzie rozliczona. Mogę się założyć że przy tych głowicach i przejściu na rozliczanie od m2 nasze zaliczki nie starczyłyby na pokrycie ogrzewania i byśmy mieli niedopłaty.
Zwróćcie uwagę, że jak były stare głowice nie było tych problemów, więc jest chyba jest jasne w czym problem.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1169 dnia: Stycznia 07, 2016, 20:13:30 »
Przy starych głowicach również istniał problem gdyż osoby które ogrzewały w normalny sposób mieszkania a nie siedziały w zimnej chałupie w kufajkach miały po kilka tysięcy niedopłaty. Dopiero zmiana termostatów otworzyła oczy większej ilości osób że sposób rozliczania kosztów Co w SM Chemik jest niezgodny z prawem.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616