Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613589 razy)

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #990 dnia: Października 31, 2015, 19:21:18 »
No tak, Ci co mają do zapłaty to sie cieszą, a Ci którzy liczyli na zwrot maja czekać do świąt?

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #991 dnia: Października 31, 2015, 19:31:05 »
powinny chyba być naliczone odsetki karne,,, chyba mają 3 miesiące na rozliczenie,,,

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #992 dnia: Października 31, 2015, 19:36:49 »
To SPÓŁDZIELNIA o nas zadbała... Ni ciepłej wody, ni informacji...Spółdzielnia CHEMIK -państwo w państwie, a lokator nikim.

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #993 dnia: Października 31, 2015, 19:48:46 »
Od wczorajszego wieczoru na Zamenhofa brak ciepłej wody i ogrzewania. Czy wiadomo co jest przyczyną, bo szanowna administracja naszej SM CHEMIK, wypoczywa i brak jakiejkolwiek informacji, a wydaje się, że to nic trudnego ustalić przyczynę i przybliżony termin włączenia ogrzewania oraz ciepłej wody i zamieścić taką informację w aktualnościach na stronie internetowej SM CHEMIK. Ale widać, że  moje oczekiwania przerastają dobre chęci albo umiejętności administaracji. Bo nie wierzę, że nikt z Zarządu i administracji nie wie, że na osiedlu Chemik brak ciepłej wody. W Szczecinie w normalnej Spółdzielni, gdy była awaria ogrzewania rozwieszono informację w sobotę wieczorem, pomimo wcześniejszej informacji w telewizji, administracja poczuwała się w obowiązku powiadomić swoich mieszkańców, w jakim czasie przewiduje się usunięcie awarii.

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #994 dnia: Października 31, 2015, 19:57:43 »
Dzwoniłam na pogotowie lokatorskie, otrzymałam odpowiedz,że jest usuwana awaria, ale kiedy zostanie usunięta...Pani niestety nie wie...

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #995 dnia: Października 31, 2015, 20:15:24 »
Wczoraj wieczorem miła pani odbierając tel. w pogotowiu lokatorskim twierdziła, że do dzisiejszego wieczora awaria zostanie usunięta.

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #996 dnia: Października 31, 2015, 20:29:59 »
do dzisiejszego wieczora awaria zostanie usunięta.
Właśnie przed chwilą dyspozytor PEC potwierdził, że właśnie zakończyli spawanie i rozpoczęto napełnianie rur. Jeżeli na spawach nie bedzie przecieków to dzisiaj ok. 22-giej będzie ciepła woda. Gdyby jednak były przecieki przerywają prace do rana i jutro bedą kontynuować usuwanie awarii.

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #997 dnia: Października 31, 2015, 22:38:18 »
Minęła 22 i jest ciepełko w kaloryferze :)

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #998 dnia: Listopada 05, 2015, 14:53:57 »




 Dzisiaj zadzwoniłem do działu czynszów w "Chemiku" z zapytaniem kiedy będą rozliczenia, Pani oczywiście nie wie, może za tydzień (choć dzwoniąc w poprzednim tygodniu, otrzymałem taką samą informację).   Co ciekawe (Pani się może się "wygadała" )to mają nam zaksięgować rozliczenie że otrzymaliśmy w Październiku, a kiedy dostaniemy...........?
 Widocznie chcą uniknąć odsetek.
 
 
 W „REGULAMINIE ZASAD ROZLICZANIA KOSZTÓW GOSPODARKI ZASOBAMI MIESZKANIOWYMI ORAZ USTALENIA OPŁAT ZA UŻYTKOWANIE LOKALI SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „CHEMIK” W POLICACH

 

 
C. ROZLICZANIE KOSZTÓW ENERGII NA POTRZEBY CENTRALNEGO OGRZEWANIA

 
w paragrafie 51
1. Okres rozliczeniowy kosztów centralnego ogrzewania wynosi 12 miesięcy i zaczyna się 1 sierpnia a kończy 31 lipca następnego roku.
2. Spółdzielnia dokonuje rozliczenia z użytkownikami lokali w terminie 3 miesięcy po zakończeniu okresu rozliczeniowego.”
 
Więc odsetki powinni nam naliczać od 1 listopada.

 
Dzisiaj przyjmuje rada nadzorcza może jest potrzeba złożyć na zarząd skargę! Tylko czy to coś da? Ale ślad zostanie niezadowolenia mieszkańców.

 

 
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2015, 15:32:10 wysłana przez maniekpolice »

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #999 dnia: Listopada 07, 2015, 20:22:06 »
Więc odsetki powinni nam naliczać od 1 listopada.

A może ( w przypadku zwrotów) zarzucimy Spółdzielnię wnioskami o  zwrot z należnymi odsetkami ... Nie wiadomo, czy zwroty wystąpią, ale taka możliwość istnieje, choćby teoretycznie.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1000 dnia: Listopada 08, 2015, 08:47:02 »
Co ciekawe (Pani się może się "wygadała" )to mają nam zaksięgować rozliczenie że otrzymaliśmy w Październiku
wcale bym się nie zdziwił, po tym zarządzie i radzie nadzorczej można się wszystkiego spodziewać,,, roznoszenie rozliczeń będzie na zasadzie wrzucenia do skrzynki, nie tak jak przy podwyżkach osobiście z podpisem i datą,,,

 
A może ( w przypadku zwrotów) zarzucimy Spółdzielnię wnioskami o  zwrot z należnymi odsetkami

dobry pomysł tylko musimy mieć najpierw rozliczenie, a jak odmówią albo będą się tłumaczyć ze rozliczenie został zaksięgowane  w październiku i się nie należy złożyć zbiorowy pozew do sądu,,, odsetki nie będą wielkie ale chodzi o pokazanie ze nie zgadzamy się z tym co się z nami wyprawia


Post Merge: Listopada 08, 2015, 12:17:24
z ostatnich informacji jakie krążą po policach rozliczenia maja być roznoszone od 12 listopad,,,
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2015, 12:17:24 wysłana przez piotrzpl »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1001 dnia: Listopada 08, 2015, 12:27:23 »
A może ( w przypadku zwrotów) zarzucimy Spółdzielnię wnioskami

Tak czy inaczej i tak przyjdzie nam zarzucić zarząd pewnymi wnioskami. Ja mam już taki wniosek gotowy. Czekam tylko na doręczenie mi rozliczenia. Stosowny druk będzie można ściągnąć z neta, tak jak dotychczas. Link zamieszczę tu i na Facebooku....... no chyba, że zarząd sam wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom i wtedy obejdzie się bez tych wniosków.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1002 dnia: Listopada 08, 2015, 12:35:08 »
Zarząd? Naprzeciw? Panie Wojtku...

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1003 dnia: Listopada 08, 2015, 16:14:45 »
Link zamieszczę tu i na Facebooku
no to czekamy na link tutaj, no bo wielu nie ma fecbuka ,,, ja na pewno napisze jak nie dolicza odsetek
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2015, 16:17:10 wysłana przez piotrzpl »

Offline agunia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1004 dnia: Listopada 08, 2015, 16:50:15 »
SM Chemik zapewne od Metrona będzie chciało jakieś odszkodowanie, tak więc i my chcemy :)