Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613099 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #915 dnia: Października 01, 2015, 21:49:50 »
Jeżeli się nie mylę, to gdy temperatura spada poniżej 10 st. C. wtedy uruchamiane jest ogrzewanie, nawet gdy jest to jeszcze przed oficjalnym sezonem grzewczym. A w ostatnich dniach temperatura na zewnątrz w nocy spadała znacznie poniżej tych 10 st. To że podzielnik nabił Ci 500 jednostek, to właśnie wina złej głowicy, którą zamontował i zaplombował zarząd. W przyszłym roku po rozliczeniu sezonu może okazać się, że te 500 jednostek będzie Cię kosztować nawet 4 tys. zł. Wszystko zależy od zużycia w węźle. Dlatego właśnie trwa nasz spór z zarządem o głowice. Ponieważ te głowice, brzydko mówiąc, są gówniane. One nigdy nie powinny wylądować na naszych grzejnikach. Ktoś chyba musiał dobrze wziąć w łapę za wyczyszczenie magazynów z tego bubla. Inaczej się tego wytłumaczyć nie da! A Szostak ze swoją świtą mają pewnie dziką radochę z tego, że mogą bezkarnie krzywdzić ludzi, okradając ich nie na wnuczka, lecz na "podstawioną głowicę!!!

Offline justyś

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #916 dnia: Października 02, 2015, 07:11:55 »
Mam problem... Wczoraj wieczorem miałam otwarte okno i zauważyłam, że kaloryfer grzeje... Podzielnik naliczył ponad 500 jednostek, z tego co wiem okres grzewczy rozpoczyna się 15 października, wiec dlaczego sie włączył? Jakieś próby byl? Dzisiaj żeby sprawdzić rozkręciłam na 5 i nic... W łazience również kaloryfer zimny. Czy spółdzielnia powinna mi to anulować? Czy u kogoś też się może włączył?


U mnie nabiło 7 i 38 jednostek w dwóch pokojach, ale zauważyłam to jeszcze przed sezonem grzewczym. W poniedziałek miałam wizytę gościa ze spółdzielni, który mi spisał stan podzielników i te jednostki zostaną mi odliczone od stanu za okres grzewczy 2012/2016. Powód? Podobno napełniając instalację wodą, musieli odkręcić trochę cieplejszej wody. Ale co dziwne tylko w dwóch mniejszych pokojach nabiło jednostki a w największym pokoju i kuchni nie nabiło nic, więc nie wiem czy tłumaczenie pana ze spółdzielni było prawdziwe.... Mam co do tego wątpliwości.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #917 dnia: Października 02, 2015, 14:54:52 »
u mnie był tylko jeden ciepły kaloryfer w drugim i kuchni nie,,, w poniedziałek się przejdę, zgłosić

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #918 dnia: Października 02, 2015, 17:12:54 »
Panie Wojtku my nie Niemcy. U nas nie ma dostępnego ciepła w kaloryferach cały rok

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #919 dnia: Października 02, 2015, 18:15:57 »
w spółdzielni odra zaczęli grzać 29 września a w chemiku dzień później czyli 30 października, info z TV KAB VECTRA

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #920 dnia: Października 02, 2015, 20:14:01 »
Panie Wojtku my nie Niemcy. U nas nie ma dostępnego ciepła w kaloryferach cały rok

Zgadza się, chociaż są już takie wspólnoty, które ciepło też mają dostępne przez cały rok. U nas możliwe jest to dopiero po napełnieniu instalacji wodą.

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #921 dnia: Października 02, 2015, 22:07:53 »
w spółdzielni odra zaczęli grzać 29 września a w chemiku dzień później czyli 30 października
A czy wiadomo kiedy SM Chemik rozpocznie grzanie na Zamenhofa. Może ktoś zna harmonogram podłączania ogrzewania, bo mija 2 dzień października, a kaloryfery zimne.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #922 dnia: Października 02, 2015, 23:11:27 »
A czy wiadomo kiedy SM Chemik rozpocznie grzanie na Zamenhofa.

U mnie w bloku powiesili kartkę z ogłoszeniem o przerwie w ogrzewaniu i dostawie ciepłej wody, spowodowanej jakimiś pracami remontowymi PEC-u. Nie spojrzałem dokładnie w jakim terminie będzie ten remont przeprowadzony.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #923 dnia: Października 03, 2015, 13:18:31 »
U mnie w bloku powiesili kartkę z ogłoszeniem o przerwie w ogrzewaniu i dostawie ciepłej wody, spowodowanej jakimiś pracami remontowymi PEC-u. Nie spojrzałem dokładnie w jakim terminie będzie ten remont przeprowadzony.
od 5 - 7 października.
a grzejniki w łazience i na klatce ciepłe.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #924 dnia: Października 03, 2015, 13:27:17 »
A może już wiadomo od kiedy SM Chemik będzie nosić rozliczenia za zeszły sezon grzewczy  ???,,, a jeszcze jedno SM to ze wstawiła nam zawory startujące od 16`c ustawa ministra, może ktoś wiej jaką jakoś nie mogę jej znaleźć
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 13:41:31 wysłana przez piotrzpl »

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #925 dnia: Października 03, 2015, 13:39:40 »
no zapewne niebawem.

Offline uzytek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #926 dnia: Października 03, 2015, 14:49:21 »
wstawiła nam zawory startujące od 16`c ustawa ministra, może ktoś wiej jaką jakoś nie mogę jej znaleźć
Rozporządzenie ministra nie ustawa. Jeszcze przed montażem tych cudeniek odbyliśmy "dogłębne studia" tego rozporządzenia (niestety nie pamiętam numeru, daty, a korespondencję niedawno została zniszczona). niby wszystko pasuje, ale są tam punkty które pozwalają - wg mnie - na odstąpienie od montażu takich urządzeń (16`C) np. nie trzeba jeżeli w ogrzewaniu jest przerwa (tylko to pamietam, ale były jeszcze inne). Dla mnie taka przerwa był sezon letni . Ale zarząd sp-ni kategorycznie nie zgodził się z moją argumentacją :D Nic nowego.
Czy ktoś zgłaszał chęć podawania osobiście stanu wodomierzy? Jakoś nie mam ochoty płacić 8 zł za coś co można samemu zrobić. Pytam, bo dostaję "kosmicznej alergii" kiedy mam rozmawiać ze sp-nią.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 14:50:54 wysłana przez uzytek »
uzytek

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #927 dnia: Października 03, 2015, 19:53:15 »
Rozporządzenie ministra nie ustawa. Jeszcze przed montażem tych cudeniek odbyliśmy "dogłębne studia" tego rozporządzenia (niestety nie pamiętam numeru, daty, a korespondencję niedawno została zniszczona). niby wszystko pasuje, ale są tam punkty które pozwalają - wg mnie - na odstąpienie od montażu takich urządzeń (16`C) np. nie trzeba jeżeli w ogrzewaniu jest przerwa (tylko to pamietam, ale były jeszcze inne).

Dokładniej jest to: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jednak z mocy prawa te rozporządzenie nie obejmuje budynków SM Chemik! Dlatego klakierzy zarządu, czytaj RN, chcąc wesprzeć głupotę zarządu uchwalili specjalna uchwałę zobowiązującą do zastosowania tych głowic. Prawnie nie ma potrzeby ani obowiązku do ich stosowania.

Uwaga! Wszyscy zainteresowani współpracą w przygotowaniach do walnego zgromadzenia! W piątek 09.10.2015 r. o godz. 18:00 w Klubie Nauczyciela pierwsze spotkanie! Warto przyjść.

Offline żary

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #928 dnia: Października 04, 2015, 14:33:00 »



Uwaga! Wszyscy zainteresowani współpracą w przygotowaniach do walnego zgromadzenia! W piątek 09.10.2015 r. o godz. 18:00 w Klubie Nauczyciela pierwsze spotkanie! Warto przyjść.


Będę !
War. War never changes...

Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #929 dnia: Października 05, 2015, 22:57:31 »
Ja niestety musze wyjechac,a szkoda,zalezy mi bardzo by sie angazowac