Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1621344 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #285 dnia: Kwietnia 28, 2014, 18:30:53 »
ale wole ponieść trochę wyższe koszty i spokojnie grzać zimą mieszkanie bo i mi ciepło i na ściany bloku lepiej to wpływa. A że nie mam zwrotów jak w poprzednim mieszkaniu. No cóż. Przeżyję.                     
                       
Nie rozumiem takiego myślenia. Jesteś gotów ponieść wyższe koszty ogrzewania nie mając podzielników, a z podzielnikami to już nie ? ::)
A spokojne grzanie zimą bez podzielników skończy się jak otrzymasz rozliczenie ogrzewania.
Najsensowniej byłoby powalczyć o uczciwszy sposób rozliczenia. Tylko to skomplikowane i nie dałoby się porównywać "jednostki", więc byłaby gwarancja kolejnych awantur.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #286 dnia: Kwietnia 29, 2014, 15:52:20 »
Najsensowniej byłoby powalczyć o uczciwszy sposób rozliczenia. Tylko to skomplikowane i nie dałoby się porównywać "jednostki", więc byłaby gwarancja kolejnych awantur.
Opisz zatem ten uczciwszy sposób rozliczania, na czym on polega.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #287 dnia: Kwietnia 29, 2014, 18:59:09 »
skoro podzielniki są "najlepszym i najuczciwszym" sposobem pomiaru dostarczonego i zużytego ciepła, to proszę wyjaśnicie mi dlaczego cała zachodnia europa pozbyła się tego cudownego urządzenia???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #288 dnia: Kwietnia 29, 2014, 20:51:21 »
Najsensowniej byłoby powalczyć o uczciwszy sposób rozliczenia. Tylko to skomplikowane i nie dałoby się porównywać "jednostki", więc byłaby gwarancja kolejnych awantur.
Opisz zatem ten uczciwszy sposób rozliczania, na czym on polega.
Na takim określeniu współczynników, żeby ogrzewanie metra np. do temperatury 20 stopni kosztowało tyle samo we wszystkich mieszkaniach - niezależnie od ich położenia i od tego, czy sąsiad grzeje bardzo, czy wcale. To jest możliwe.

skoro podzielniki są "najlepszym i najuczciwszym" sposobem pomiaru dostarczonego i zużytego ciepła, to proszę wyjaśnicie mi dlaczego cała zachodnia europa pozbyła się tego cudownego urządzenia???
Nie są ani najlepszym, ani najuczciwszym. Są lepsze niż liczenie od metra, bo ogrzewanie całego bloku kosztuje mniej, lepsze dla tych, którzy nie lubią mieć za ciepło. Ale nie dla wszystkich.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #289 dnia: Kwietnia 29, 2014, 22:12:38 »
powtórzę swoją opinię któryś raz z rzędu. jednostka cieplna ma się ni jak do jednostki, niewiem, zużytej wody, czy pobranej energii. moim zdaniem jest to po prostu nie policzalne w odniesieniu do poszczególnengo lokalu w danym węźle. i jeszcze raz powtórzę swoje słowa - mam wielu znajomych mieszkających w całej europie. mieszkania coś na zasadzie spółedzielczych. nigdzie nie ma podzielników, nikt na nikogo się nie ogląda, jest zimno - grzeją. jest ciepło - zakręcają. cena dostarczonego  "ciepła"  w każdym sezonie grzewczym jest  na przewidywalnym poziomie. ponawiam swoje pytanie - sprawdźcie w dostępnych źródłach - dlaczego europa wyrzuciła tak super doskonały wynalazek jak podzielniik ciepła??? doskonale rozumiem spółdzielców kurczowo trzymających się rozliczenia z podzielników, mających rok w rok zwroty z ogrzewania. widzą w tym swoją zaradność i super gospodarkę energią cieplną. niestety - jesteście w wielkim błędzie. mieszkanie są różne oraz ich zapotrzebowanie na ciepło również jest różne. i jeszcze raz powtórzę - cieszcie się ze swoich "zasłużonych" zwrotów. macie przecież z czego - jesteście super gospodarni






















wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #290 dnia: Kwietnia 29, 2014, 22:20:39 »
Opisz zatem ten uczciwszy sposób rozliczania, na czym on polega.

Maniek! Przecież to proste! Tym co chcą od metra kwadratowego - liczyć od metra, a tym co nie chcą płacić od metra - odciąć ogrzewanie z sieci i niech sobie radzą sami. Ja jestem pierwszy z tych, co poproszą o odcięcie od sieci.  :)

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #291 dnia: Kwietnia 30, 2014, 15:37:52 »
Maniek! Przecież to proste! Tym co chcą od metra kwadratowego - liczyć od metra, a tym co nie chcą płacić od metra - odciąć ogrzewanie z sieci i niech sobie radzą sami. Ja jestem pierwszy z tych, co poproszą o odcięcie od sieci.
Jeśli nawet byłaby możliwość odcięcia od sieci CO w mieszkaniu to i tak musiałbyś zapłacić koszty stałe CO za części wspólne budynku(klatka schodowa, piwnice itp) z których również korzystasz.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #292 dnia: Kwietnia 30, 2014, 17:24:07 »
i tak musiałbyś zapłacić koszty stałe CO za części wspólne budynku

Wiem o tym. Teraz też te koszty ponoszę i dodatkowo płacę za korzystanie z ogrzewania. Po odcięciu płaciłbym tylko koszty stałe, czyli niewiele, a reszta to byłoby już moje zmartwienie. Na pewno wyszedłbym na tym lepiej niż na ogrzewaniu z metra. ;)

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #293 dnia: Kwietnia 30, 2014, 20:46:15 »
Wiem o tym. Teraz też te koszty ponoszę i dodatkowo płacę za korzystanie z ogrzewania. Po odcięciu płaciłbym tylko koszty stałe, czyli niewiele, a reszta to byłoby już moje zmartwienie. Na pewno wyszedłbym na tym lepiej niż na ogrzewaniu z metra
Skoro twierdzisz że koszty stałe to niewielka kwota to powiem ci że są one liczone właśnie od metra. Wspomnę że grzejniki na klatkach schodowych i w piwnicach grzeją na ful, nawet nie ma na nich Danfossów. Nie wydaje mi się aby indywidualne ogrzewanie było tańsze niż od metra z PECu(pod warunkiem że nie będzie to zawyżony koszt lecz wynikający z faktury wystawionej przez PEC) chyba że będziesz siedział w zimnej chałupie. Wielu popadło w skrajną oszczędność licząc na zwroty lub bojąc się niedopłaty. Winne są temu podzielniki. Ja radzę bardziej przyjrzeć się innym składnikom opłat do spółdzielni. Wiele osób lamentuje że będzie drożej za CO od metra ale bez zająknięcia wszyscy przyjęli ostatnią podwyżkę eksploatacji(też od metra), czy uzasadnioną? Nikt się nad tym nie zastanawia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2014, 20:51:34 wysłana przez Maniek72 »
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #294 dnia: Maja 02, 2014, 11:27:37 »
Maniek. To, że koszty stałe są niewielkie, to nie jest zasługa liczenia od metra kw. lecz małej ilości grzejników w stosunku do ilości i wielkości mieszkań.
 
To, że grzejniki korytarzowe nie są wyposażane w Danfossy, to dla mnie rzecz zrozumiała. Montowanie na nich Danfossów byłoby dużym i kosztownym błędem. Natomiast z tego co się orientuję, to w piwnicach grzejników raczej nie ma, a jeśli gdzieś są, to jest to raczej wybryk w skali mikro.

Mówisz też, że nie wydaje Ci się aby indywidualne ogrzewanie mogło być niższe niż ogrzewanie PEC-owskie liczone z metra kwadratowego. Maniek! Mnie się nie wydaje. Ja to wiem! Ja z takiego systemu korzystam od kilku lat i roczny koszt ogrzewania mojego mieszkania nie przekracza 800-850 zł rocznie. Z metra kwadratowego nawet się do tego nie zbliżę. Plus minus co najmniej dwa razy tyle!!!

A tak a propos „zimnej chałupy”. Możesz mi bardziej szczegółowo określić co dla Ciebie oznacza termin „zimna chałupa”?

Mam też całkowicie odmienne od Ciebie zdanie co do roli jaką pełnią obecnie zamontowane na grzejnikach urządzenia, oraz co do tego, które i za co ponoszą winę. Ale to już kwestia szczegółów a ja tu o szczegółach wolałbym nie dywagować.

Co do innych składników opłat też nie będę się odnosił, ponieważ, niezależnie od stopnia ich uzasadnienia, uzyskują one powszechną aprobatę samych spółdzielców. 

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #295 dnia: Maja 02, 2014, 22:07:59 »
Po odcięciu płaciłbym tylko koszty stałe, czyli niewiele, a reszta to byłoby już moje zmartwienie. 


Wojtku,nie wydaje mi się.
U mnie w mieszkaniu koszty stałe oscylują w granicach 850 zł( zeszły sezon), Czy to niewiele,zakładając że nie odkręciłem grzejników ani razu w sezonie?  A na klatce mam jeden grzejnik na dole,(ten na pierwszym piętrze został wycięty kilka lat temu),i jeden w suszarni.
I wbrew pozorom nie są gorące cały czas,jak tylko mróz zelżeje spółdzielnia niewiadomym mi sposobem zmniejsza temperaturę środka grzewczego i grzejnik na klatce jest ledwo letni.
Na razie nie ma podpisu......

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #296 dnia: Maja 19, 2014, 21:48:11 »
http://www.smchemik.tstd.pl/files/komunikat241.pdf

Dokument wygenerowany 08.05.2014, a informacja na klatkach pojawiła się dopiero w dniu dzisiejszym. Zapewne w trosce o frekwencję na właściwym poziomie. Ale to w końcu wybory do Rady Nadzorczej, więc nic nie może być dziełem przypadku.
millena

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #297 dnia: Maja 19, 2014, 22:22:35 »
i sami sobie odpowiedzcie jak jesteście robieni w biały dzień i bez mydła robieni w bambuko. BETONOWY zarząd - niech żyje - hip hip hura. a reszta szarej masy do wora. to jam jest wasz król - król wielkonosy szostak i moja świta popleczników. płaćta daninę na moje słodkie życie - szara tłusta maso!!!!!
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #298 dnia: Maja 20, 2014, 13:54:24 »
Nie rozumiem dlaczego jesteśmy dzieleni na osiedla warto by sprawdzić frekwencję z lat poprzednich .
Czy to również jest celowe działanie.

I tak najważniejsze jest Walne Zgromadzenie -wtedy się trzeba bardziej zmobilizować!


Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #299 dnia: Maja 20, 2014, 14:02:46 »
Do informacji wszystkich sprawdziłam za 2013 ROK.
Na zebranie członków przyszło!
Chemik A -6 członków
Chemik C -28 członków
Chemik D -6 członków

Morał jest taki kto im płaci za 3 dni pracy po południu i ile nas kosztuje wynajęcie lokalu
Bzdura 40 osób.
A kasa wpada.