Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613353 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #255 dnia: Kwietnia 15, 2014, 13:19:11 »
Biegły sądowy wyliczył koszt ogrzewania na poziomie 2,20zł za m2/mc

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #256 dnia: Kwietnia 15, 2014, 13:59:35 »
Kosztu jeszcze nie mógł wyliczyć. Mógł za to określić optymalną wysokość zaliczki. 

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #257 dnia: Kwietnia 15, 2014, 14:04:27 »
W tej ankiecie jest jednak inny element, który jest istotną dla sprawy zagrywką socjotechniczną, mogącą wpłynąć na wynik tej ankiety. Ciekaw jestem czy ktoś to zauważył…???

Jest taki zapis; " Czy Pan/Pani jest  za zmianą sposobu rozliczania  kosztów CO z podzielników na rozliczenie wg pow. UŻYTKOWEJ" Tzn. jakiej? Do kogo należącej? Czy do dzierżawców usług i sklepów, czy tylko lokatorów? I w jakiej proporcji? (piwnice, klatki schodowe, wielkość m2 mieszkania) Ja mam takie wątpliwości, bo pod tak sformuowane pytanie  można "podpiąć" wszystkie powierzchnie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2014, 14:23:46 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #259 dnia: Kwietnia 15, 2014, 17:22:05 »
Maniek! Ja uważam, że to zwykły błąd a nie zamierzone działanie. Z drogi faxowej skorzysta niewiele osób dlatego nie widzę w tym celowej gry.
Coś za dużo pomyłek w SM Chemik. Nieważne ile osób zechce skorzystać z FAXu aby wysłać ankietę. A nawet jeśli jest to błąd to widać jak zarząd traktuje członków nie sprawdzając nawet treści ankiety.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #260 dnia: Kwietnia 15, 2014, 17:25:47 »
Moja pierwsza myśl, czemu tego nie da rady wrzucić do skrzynek na zwroty ?

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #261 dnia: Kwietnia 15, 2014, 17:40:06 »
Zapewne to też pomyłka zarządu.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #262 dnia: Kwietnia 15, 2014, 17:47:42 »
Zadam pytanie, które zadał mi dzisiaj jeden z mieszkańców SM Chemik (mieszkanie kawalerka).

Czy od pichcenia w piekarniku (kurczak się zrobił, otwiera piekarnik, wyjmuje kuraka, studzi piekarnik z uchylonymi drzwiczkami), uaktywnia się nasz wehikuł czasu na kaloryferze i nabija punkciki ?

Tak/Nie

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #263 dnia: Kwietnia 15, 2014, 17:49:41 »
Moja pierwsza myśl, czemu tego nie da rady wrzucić do skrzynek na zwroty ?
  Moim zdaniem celowe działanie.Im bardziej utrudnią złożenie ankiety,tym mniej ludzi się pokwapi aby to zrobić.Niestety.
Na razie nie ma podpisu......

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #264 dnia: Kwietnia 15, 2014, 19:44:44 »
a słyszeliście dzisiejsze czas reakcji w radiu szczecin? rąbią w bambuko (chyba was) i to ostro
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #265 dnia: Kwietnia 16, 2014, 07:23:40 »
a słyszeliście dzisiejsze czas reakcji w radiu szczecin? rąbią w bambuko (chyba was) i to ostro
Tak, warto posłuchać: http://radioszczecin.pl/125,13331,czas-reakcji-2014  Od 29 minuty.
 
 
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #266 dnia: Kwietnia 17, 2014, 10:27:07 »
Jest wiele sposobów na unikanie lub może bardziej: obniżanie wskazań podzielników na kaloryferach. Właśnie jednym z nich jest montaż zaworów zwrotnych na dolocie i wylocie kaloryfera. Przychodzi sezon grzewczy, zawory się zakręca, stary kaloryfer z podzielnikiem idzie do piwnicy a w jego miejsce trafia nowy kaloryfer bez podzielników. I tak do momentu odczytu wskazań. W mieszkaniu ciepło, podzielnik nie nabija. Są inne sposoby ale nie będę o nich pisał. I żeby nie było. Mieszkam w Odrze i mam rozliczenie od m2 więc nie stosuję powyższych trików, za które i tak muszą zapłacić inni użytkownicy z tego samego węzła cieplnego. Nie ma zmiłuj.
Metoda rozliczenia ciepła z m2 może i nie jest najsprawiedliwsza ale wole ponieść trochę wyższe koszty i spokojnie grzać zimą mieszkanie bo i mi ciepło i na ściany bloku lepiej to wpływa. A że nie mam zwrotów jak w poprzednim mieszkaniu. No cóż. Przeżyję.

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #267 dnia: Kwietnia 17, 2014, 11:45:32 »
Dlaczego wszyscy piszą o zaworach zwrotnych? One działają tak, że umożliwiają przepływ w jednym kierunku. Czy nie chodzi wam o zwykłe zawory odcinające?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #268 dnia: Kwietnia 17, 2014, 13:22:34 »
Czy nie chodzi wam o zwykłe zawory odcinające?
Pewnie chodzi. Za bardzo nie rozumiem, jak działa to wymienianie grzejników na inne (chociaż słyszałem, że co niektórzy tak robią).
U mnie na zawory SM pozakładała plomby i nawet nie ma ich jak zakręcić. Chyba u każdego powinno tak być.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2014, 13:25:06 wysłana przez parian »

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #269 dnia: Kwietnia 17, 2014, 17:15:11 »
ale wole ponieść trochę wyższe koszty i spokojnie grzać zimą mieszkanie bo i mi ciepło i na ściany bloku lepiej to wpływa. A że nie mam zwrotów jak w poprzednim mieszkaniu. No cóż. Przeżyję.                      
                        
Nie rozumiem takiego myślenia. Jesteś gotów ponieść wyższe koszty ogrzewania nie mając podzielników, a z podzielnikami to już nie ? ::)
A spokojne grzanie zimą bez podzielników skończy się jak otrzymasz rozliczenie ogrzewania.