Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613216 razy)

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #180 dnia: Lutego 27, 2014, 23:44:29 »
Witam
Ja byłam na tej sprawie mam zamiar pomóc Pani która walczy z tą spółdzielnią zjawiła się na niej nawet sam Prezes .
Ich stanowisko w tej sprawie było takie że cyt: " Sprawa tej Pani jest jednostkowa"
Dlatego proszę wszystkie osoby które w tym sezonie miały niedopłaty proszę o wpisywanie:

Ale nie bardzo rozumiem, wpisywanie czego?
Niedopłaty miałam 3600zł.
Pozdrawiam
Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #181 dnia: Marca 16, 2014, 14:51:34 »
Sprawa rozliczeń CO w SM Chemik w Radiu Szczecin w programie "Czas Reakcji" audycje z 13 i 14 marca:
http://radioszczecin.pl/125,0,czas-reakcji
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #182 dnia: Marca 17, 2014, 17:37:52 »
wysłuchałem dzisiejszego czasu reakcji z panem prezesem szostakiem. . nie chce mi się wierzyć aby te 20 % właścicieli lokali w chemiku, którzy mają dopłaty, to za przeproszeniem skończeni idioci i debile nie umiejący sie posługiwać pokrętłami przy grzejniku. z drugiej strony, jak mówił pan szostak - nie jednokrotnie na walnych zebraniach była poruszana kwestia rozliczania się za c.o. za m kwadratowy (bez podzielników). nie jestem w temacie, ale podobno za każdym razem pomysł spotykał się ze sporą dezaprobatą. dziwi mnie fakt, że takich problemów z aż tak wysokimi dopłatami nie ma w "odrze". coś jest nie tak w temacie podzielników w chemiku. i może zostanę zbesztany przez lokatorów, którzy mają to szczęście (sam nie wiem - położenie mieszkania w bloku, ilość ścian z nienasłonecznionej strony czy czegokolwiek innego), ale w moim przekonaniu rozliczenie z podzielników jest bardzo krzywdzące dla wielu lokatorów. przykładem popierającym moje słowa (chociaż sam nie wiem) może być fakt, że cała zachodnia europa w ten sposób już się nie rozlicza.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #183 dnia: Marca 17, 2014, 18:22:19 »
Załóżmy że ktoś nawet przez cały sezon grzewczy miał na full otwarte grzejniki - to czy rzeczywisty koszt takiego ogrzewania to kilka, czy prawie 9 tysięcy?!!!
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2014, 18:47:31 wysłana przez Zenobiusz »

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #184 dnia: Marca 17, 2014, 19:58:03 »
Sprawa rozliczeń CO w SM Chemik w Radiu Szczecin w programie "Czas Reakcji" audycje z 13 i 14 marca:
http://radioszczecin.pl/125,0,czas-reakcji


http://forum.police.info.pl/index.php?topic=11872.0

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #185 dnia: Marca 18, 2014, 07:11:31 »
z drugiej strony, jak mówił pan szostak - nie jednokrotnie na walnych zebraniach była poruszana kwestia rozliczania się za c.o. za m kwadratowy (bez podzielników). nie jestem w temacie, ale podobno za każdym razem pomysł spotykał się ze sporą dezaprobatą. dziwi mnie fakt, że takich problemów z aż tak wysokimi dopłatami nie ma w "odrze". coś jest nie tak w temacie podzielników w chemiku.

 Kierownik Działu Technicznego Spółdzielni Mieszkaniowej "Chemik" w Policach Maksymilian Michalski stwierdził w rozmowie z redaktorem radia szczecin w audycji "czas reakcji", że; cyt. "...cena ryczałtowa za ogrzewanie jest zaporowa..." Oczywiście, że jest, bo SM Chemik taką ustaliła... Odwrotnie niż, w SM Odra. Jak byłaby niższa, to (tak sądzę) ogromna większość lokatorów skorzystałaby z rozliczeń ryczałtowych, a koszty rozłożone na wszystkich byłyby niższe dla lokatorów, lecz bez strat dla SM.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #186 dnia: Marca 18, 2014, 19:23:16 »
w takim razie już nic nie rozumiem. zarząd robi ze spółdzielcami co chce? ustala sobie zaporowe ceny od tak? na jakiej podstawie? moim zdaniem wszystko jest grubymi nićmi szyte. i skoro panuje wśród was - lokatorów sm chemik przekonanie, że korzystniejsze jest rozliczenie ryczałtowe - to chyba czas najwyższy zmienić ten betonowy zarząd razem z ich ustawami nie przyjaznymi dla lokatorów. kurcze kto tu jest dla kogo??? wiadomo - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase. i chyba ktoś na was niezła kasiorę trzepie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 18, 2014, 20:58:37 »
To że sa takie  wysokie niedoplaty za co to wina sposobu rozliczenia ja mialam kiedys 11 tys do doplacenia za co

Offline japa1_32

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #188 dnia: Marca 20, 2014, 12:43:30 »
Proszę również aby wszystkie osoby które mają niedopłaty za ogrzewanie o kontakt z naszym przewodniczącym Marian Lewandowski - Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach. Jest to osoba  który na prawdę stara się nam pomagać i to on jak się dowiedziałam bardzo pomógł tej Pani aby nie straciła mieszkania.
Zastanówmy się wszyscy zadziałajmy  i pomóżmy razem  kiedyś nas to może również spotkać !.
Super, chętnie nawiążę kontakt tylko może podasz jakieś dane do kontaktu?
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2014, 12:45:06 wysłana przez japa1_32 »

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 20, 2014, 13:59:41 »
Proszę o kontakt z Związkiem Lokatorów i spółdzielców
Marian Lewandowski tel. 605578616
Pan Marian będzie wiedział komu przekazać.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #190 dnia: Marca 21, 2014, 22:28:16 »
po wysłuchaniu obu audycji w radiu(z udziałem w pierwszej prezesa szostaka, a wdrugiej prezes walczak)  moim zdaniem wniosek nasuwa się sam. sm chemik nie jest spółdzielnią przyjazną dla swoich lokatorów. i to jest naprawdę delikatnie powiedziane.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline looper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #191 dnia: Marca 22, 2014, 12:04:24 »
 Czemu w związku z zaistniałą sprawą rozliczenia kosztów nie zrobimy nic wspólnie. Przecież nie moze być tak zeby prezes nami szastał od 2001 roku przez 13 lat koniec z tą komuną. przed nowym rokiem rachunki do korekty podwyzka za ostatni czynsz, w tym roku podwyżka za sprzątanie i jeszcze fundusz eksploatacyjny o 20 groszy za metr, powaliło ich wszystkich.Zróbmy coś razem dla dobra naszej spółdzielni.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2014, 12:07:36 wysłana przez looper »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #192 dnia: Marca 22, 2014, 12:17:19 »
Zróbmy coś razem dla dobra naszej spółdzielni.
Przede wszystkim trzeba zacząć chodzić na zebrania członkowskie w ramach własnych osiedli. Niedługo zaczną się takowe odbywać i czym nas będzie więcej i głośniej (zgłaszane wnioski), tym możemy "coś" zmienić.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #193 dnia: Marca 22, 2014, 13:50:35 »
Odsłuchałem te audycje w radiu i jedno co mogę powiedzieć to – sorry! - ale padło w nich wiele bzdur, które o sedno problemu nawet się nie otarły. I dotyczy to zarówno wypowiedzi słuchaczy dzwoniących do redakcji, jak i prezesa czy kierownika działu technicznego SM Chemik. Pomijam tu ocenę wypowiedzi prezesa SM Odra, ponieważ wątek rozliczeń dotyczy głównie SM Chemik. Dla mnie przyczyna tych niedopłat jest łatwa do wskazania. Gdyby taka niedopłata dotyczyła mnie, to sprawa już dawno by wylądowała w sądzie. Pomijam tu dopłaty, które wynikają z zwiększonego zużycia ciepła przez samych domowników.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #194 dnia: Marca 22, 2014, 14:45:50 »
Przecież nie moze być tak zeby prezes nami szastał od 2001 roku przez 13 lat koniec z tą komuną
Jest na to sposób, członkowie spółdzielni w jak największej ilości muszą przyjść na Walne Zgromadzenie i nie udzielić absolutorium zarządowi jeśli nie podoba im się sposób zarządzania dotychczasowego zarządu. Musi przyjść jak najwięcej osób bo zarząd ma grono pupilków którzy regularnie przychodzą na Walne i głosują zgodnie z wolą zarządu. Tylko na Walnym członkowie mogą coś zmienić.

Przede wszystkim trzeba zacząć chodzić na zebrania członkowskie w ramach własnych osiedli. Niedługo zaczną się takowe odbywać
Na zebraniach członków osiedli spółdzielczych które odbywają się na miesiąc przed Walnym Zgromadzeniem nie są podejmowane żadne uchwały, oczywiście można przyjść jeśli ktoś lubi sobie "pogadać" ale najważniejsze jest Walne Zgromadzenie które odbywa się około miesiąc po tych zebraniach i tam członkowie mogą podejmować ważne decyzje za pomocą uchwał, jak choćby udzielić bądź nie udzielić absolutorium zarządowi.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2014, 14:49:39 wysłana przez Maniek72 »
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616