Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613157 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 14, 2013, 08:54:45 »
stokrotka84, dopisałem ;)

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 14, 2013, 09:31:23 »
rbk, ... przesadzili ... :D

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 14, 2013, 11:19:30 »
Cytat: "stokrotka84"
rbk, ... przesadzili ... :D


Tak! U mnie - chemik "D" jest prawie 2,60,- :ban:
 A zarząd SM Chemik nie negocjuje z PEC cen?? Mnie to ciekawi; czy poddaje się bez "walki", czy prowadzi "jakieś"... negocjacje cenowe. W końcu ilość lokali jest b. duża i jest karta przetargowa. I na marginesie; czy spółdzielnia (czyt. zarząd) czyni realne kroki, aby dostarczone, drogie ciepło z PEC oszczędzać, czy płacimy za nie ryczałtem i zaoszczędzone zużycie np. przez mieszkańców nic tu nie ma do rzeczy? Podejrzewam, że płacimy, jak w przysłowiu rodem z PRL-u tzw. - parafrazując - "czy się stoi, czy się leży PEC-owi się należy". Innymi słowy; Spółdzielnia, (czyli MY!) zużyjemy zakupione ciepło z PEC czy nie i tak zapłacimy. To, po co podzielniki na kaloryferach(?!).
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 14, 2013, 12:12:26 »
Cytat: "Power"
A zarząd SM Chemik nie negocjuje z PEC cen?? Mnie to ciekawi; czy poddaje się bez "walki", czy prowadzi "jakieś"... negocjacje cenowe.

Dobre pytania. Szefostwo SM nie chwali się niczym takim ja negocjacje. Wysoce prawdopodobne, że będzie akceptacja każdej stawki. Ja bym zapytała skąd, dlaczego aż taka uległość? Może jest drugie, trzecie, a nawet czwarte dno... Kilkutysięczne dopłaty do zaliczek na c.o. i to za jeden sezon grzewczy to absurd. W czyim interesie to sztuczne windowanie stawek?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 14, 2013, 13:27:30 »
Czy jest w Policach SM. lub Wspólnota Mieszkaniowa , która nie posiada w swoich lokalach  podzielników ciepła ? Jak to wygląda jeżeli chodzi o rozliczenie.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 14, 2013, 13:59:35 »
Wiem, że w spółdzielni Nauczyciel (ul. św. Kazimierza) nie mają podzielników, ale niestety nie znam szczegółów rozliczeń.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 14, 2013, 14:17:57 »
Cytat: "gumastic"
Wiem, że w spółdzielni Nauczyciel (ul. św. Kazimierza) nie mają podzielników, ale niestety nie znam szczegółów rozliczeń.


Mam znajomych mieszkających w SM Nauczyciel i nie narzekają. Płacą zaliczki ok. 120zł/mc i grzeją na full. Dopłat nie ma, a w mieszkaniech jest gorąco. Przeważnie mają jakieś zwroty.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 14, 2013, 16:48:24 »
Cytat: "Power"
Cytat: "gumastic"
Wiem, że w spółdzielni Nauczyciel (ul. św. Kazimierza) nie mają podzielników, ale niestety nie znam szczegółów rozliczeń.


Mam znajomych mieszkających w SM Nauczyciel i nie narzekają. Płacą zaliczki ok. 120zł/mc i grzeją na full. Dopłat nie ma, a w mieszkaniech jest gorąco. Przeważnie mają jakieś zwroty.

Jak nie ma podzielników to grzanie jest często na bakier z eko - kaloryfery gorące, a okna pootwierane bo za ciepło w mieszkaniu. Oczywiście nie wszyscy tak robią, ale znam takie przypadki. Jak w reklamie z misiem. Znaczy z Tymem :)

Offline arcziro

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 14, 2013, 16:54:42 »
Cytat: "Power"
Cytat: "gumastic"
Wiem, że w spółdzielni Nauczyciel (ul. św. Kazimierza) nie mają podzielników, ale niestety nie znam szczegółów rozliczeń.


Mam znajomych mieszkających w SM Nauczyciel i nie narzekają. Płacą zaliczki ok. 120zł/mc i grzeją na full. Dopłat nie ma, a w mieszkaniech jest gorąco. Przeważnie mają jakieś zwroty.
Nie do konca jest tak rozowo.Fakt podzielnikow brak,ryczalt miesieczny w granicach 120 zl.lecz jak sie ludzie 2 lata temu rozchulali z grzaniem,wszyscy po rowno mielismy doplaty na poziomie 500 zl.niezaleznie od tego kto ile grzal.Na szczescie w nastepna zime zmadrzeli i byly niewielkie zwroty.Takze ma to swoje wady i zalety.Mamy ogarnietego prezesa,ktory  proporcjonalnie do temperatury na dworze reguluje glownym zaworem w wezle cieplnym:faja:

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 15, 2013, 09:31:47 »
Temperaturą na zewnątrz steruje regulator, ktoś go tylko może ustawić na żądaną temperaturę - czyli w Nauczycielu macie ciepło, bez podzielników a i opłaty nie są drogie - jednak można ogrzać mieszkania nie ponosząc dużych kosztów .

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 15, 2013, 17:57:30 »
Nie zapominajcie,że gdzieś po drodze jest "ktoś" kto na tym ogrzewaniu ma zamiar też zarabiać.Biznes jak każdy inny i nikt nie lubi do biznesu dopłacać ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline novi82

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 15, 2013, 19:24:00 »
Moja siostra w "Odrze" pałaciła zaliczki do 140 zł, z tym że oni przeszli w poprzednim sezonie całym blokiem na ryczałt. Miała prawie 300 zł zwrotu i ludzie się normalnie grzali. Lapiej wyszło jak z tymi podzielnikami. Ja płaciłem w chemiku podobne zaliczki i miałem 2,5 k nie dopłaty , co gorsza ogrzewałem się rozsądnie..bez przeginki..

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 15, 2013, 21:11:29 »
Mieszkam w zasobach ODRY pomimo oszczędzania , tylko 200 zł zwrotu .Moja koleżanka  mieszka obok , czwarte piętro szczytowe bez podzielników  300zł zwrotu .Pomimo list które były jesienią ubiegłego roku ,nie wszyscy ją podpisali .Ludzie myśleli że będą płacić więcej  a tu się okazało że nie o pomiarkowane , płacą mniej  .Dla mnie to jest dziwne ?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 15, 2013, 21:39:28 »
Poczekaj, teraz poczuli, że można grzać i nie będzie zwrotów, a spore dopłaty

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 15, 2013, 21:55:14 »
Czemu nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości