Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613138 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3420 dnia: Maja 07, 2017, 21:37:39 »
Żartujesz? Blok nie wyprodukuje ciepła sam z siebie. Grzeją grzejniki na klatkach, w łazienkach, piony grzewcze itp.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3421 dnia: Maja 07, 2017, 21:54:55 »
to u mnie chyba więcej ciepła w mieszkaniu uzyskuję z temperatury ciała mojej rodziny i piekarnika, czajnika, żelazka, lodówki, żarówek komputerów, telewizorów, dekoderów niż z tych pionów i grzejnika w łazience i na klatce. Bardziej boli to że suszarnie cały czas grzeją na maksa a mało kto z tego korzysta.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3422 dnia: Maja 08, 2017, 06:24:46 »
Tu się muszę zgodzić, suszarnie grzeją a nie korzysta nikt. Z tymi klatkami, sąsiadami i pionami to odpuśćmy sobie, sprawdzane nie ma wpływu na mieszkanie.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3423 dnia: Maja 08, 2017, 07:24:05 »
Jeśli chodzi o suszarnie to muszę powiedzieć, że w mojej klatce korzysta z niej połowa sąsiadów.Podobnie jest w klatce obok. Na nasz wniosek pomalowano ściany i podłogi tak, aby  jej stan pozwalał ją używać, dbać o czystość itd. Korzystamy z niej wszyscy od kilku lat i jesteśmy zadowoleni.
W każdym razie suszarnia to dobra rzecz.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3424 dnia: Maja 08, 2017, 09:01:33 »
na pewno najlepsza jest dla tego, który mieszka tuż nad nią, bo dzięki suszarni ma ogrzewanie podłogowe.

Offline komandorpodporucznik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3425 dnia: Maja 08, 2017, 10:37:05 »
Tu się muszę zgodzić, suszarnie grzeją a nie korzysta nikt. Z tymi klatkami, sąsiadami i pionami to odpuśćmy sobie, sprawdzane nie ma wpływu na mieszkanie.

W tym temacie najwięcej miał by do powiedzenia członek Zarządu SM, forumowicz Kryspin, bałwochwalca zresztą. Nie będę cytował jego wypocin ze strony http://www.krystiankowalewski.pl/     w temacie Dobra zmiana w Spółdzielni z dnia 21-04-2017.  Tyle kłamstw w jednym tekście nie zawarł przez swoją całą działalność w PO. Dobrych ludzi dobiera sobie Wojciech Dudek, nie ma co.....
A nawiązując do tematu  Dobra zmiana w Spółdzielni trzeba kilka słów odpowiedzi, które chciał bym zaadresować do wspomnianego członka Zarządu SM.
Nie grzeszy pan skromnością, oj nie. Po miesiącu swojej pracy w zarządzie spółdzielni chwali Pan siebie, zarząd i radę. A miesiąc pracy to zaledwie 8 posiedzeń zarządu, głownie podpisywania bieżących dokumentów.
Nie zajmował się pan jeszcze  planowaniem zadań na rok 2017,  bo plan ten został już przygotowany przez zarząd w poprzednim składzie a więc jeszcze przez Prezesa W. Szostaka.
Co do rozliczania c.o za sezon 2015/16 to zmiana proporcji kosztów  stałych do zmiennych (40 % zmienne  a 60 % stałe ) została wprowadzona do regulaminu rozliczania kosztów przez poprzednią radę nadzorczą, a rozliczenie kosztów miało miejsce już za nowej rady i zarządu, a więc zebrali plon tylko że nie swój. 
Niech pan nie plecie o nowym systemie rozliczania kosztów c.o.
Ciekawi mnie jak zarząd z pana udziałem zmniejszył koszty zużycia c.o , 
Panie radny, co do poprawy systemu wywozu śmieci oraz tzw. gabarytów  to kto jak kto ale pan to wie jako radny, że to zadanie gminy,  umowy o wywóz zawiera z firmą wywozową gmina a nie spółdzielnia. 
Reasumując, niech pan łaskawie wstrzyma się i dokona samochwalenia za rok o tej porze.
 A tak na marginesie, czy wywiązuje się pan już z podstawowego obowiązku członka spółdzielni jakim jest wnoszenie terminowe opłat ?
Mniemam, że dzięki otrzymywanego wynagrodzenia za pełnienie funkcji społecznego członka zarządu nie ma pan już  z tym kłopotów.
Zapewne szczyci się partia PO, że ma w swoich szeregach takiego cwaniaka.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3426 dnia: Maja 08, 2017, 11:04:35 »
W tym temacie najwięcej miał by do powiedzenia członek Zarządu SM, forumowicz Kryspin, bałwochwalca zresztą. Nie będę cytował jego wypocin ze strony http://www.krystiankowalewski.pl/
Panie komandorpodporucznik, błędne mam Pan informacje, nie jestem i nigdy nie byłem członkiem Zarządu SM Chemik i nie nazywam się Krystian Kowalewski.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3427 dnia: Maja 08, 2017, 11:08:55 »
to u mnie chyba więcej ciepła w mieszkaniu uzyskuję z temperatury ciała mojej rodziny i piekarnika, czajnika, żelazka, lodówki, żarówek komputerów, telewizorów, dekoderów niż z tych pionów i grzejnika w łazience i na klatce.
Idąc tym tokiem rozumowania, po co montować ogrzewanie w takim np. domku jednorodzinnym? Przecież sam się nagrzeje.
Zobacz jak wygląda sprawa w nowym budownictwie, tam, gdzie nie ma ogrzewanych klatek ani C.O. miejskiego, tylko każdy grzeje się indywidualnie (np. gazem).
Myślisz, że bez uruchamiania ogrzewania też tam mają po 20 stopni?

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3428 dnia: Maja 08, 2017, 11:51:52 »
Tak się składa że mam kilku znajomych którzy mieszkają w nowym budownictwie i jest tam cieplej na klatce i w mieszkaniu niż u mnie z grzejnikami. Zupełnie inne technologie, nie myl dwóch różnych epok budowania mieszkań.
Zatem  mają po 20 stopni w mieszkaniach, byłem u nich i odczułem. 

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3429 dnia: Maja 08, 2017, 12:08:57 »
Oczywiście, że mają, jak włączą ogrzewanie.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3430 dnia: Maja 08, 2017, 12:24:08 »
co na klatce też włączą ?  nikt nie ogrzewa klatek tak jak napisałeś, a jest ciepło.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3431 dnia: Maja 08, 2017, 12:33:20 »
W mieszkaniach grzeją. Ty nie musisz, twój blok jest ogrzewany przez wewnętrzną instalację, w której cały czas krąży gorąca woda. Nawet jak nie odkręcasz grzejników.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3432 dnia: Maja 08, 2017, 16:06:09 »
Oczywiście, że mają, jak włączą ogrzewanie.
Ja mieszkam w Nowym bloku. Wszystkie grzejniki zakręcone. Temperatura 21 22 stopnie
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3433 dnia: Maja 08, 2017, 16:48:52 »
No ja tez pomierzyłem temperaturę w całym mieszkaniu, no i kaloryfery pozakręcane,  a temperatura 19 / 22 `C. a na dworze jesień  ::) ;)
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3434 dnia: Maja 08, 2017, 16:50:30 »
Jakie macie ogrzewanie? Miejskie czy własne?
A jaka jest temperatura w łazience?
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2017, 16:55:13 wysłana przez parian »