Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1621373 razy)

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1545 dnia: Kwietnia 15, 2016, 23:00:12 »
p.Włodziu, zanim cos napiszesz zapoznaj się z tematem czyli przeczytaj posty wcześniejsze,,, woli wyjaśnienia p. wojtek p. Sławek i inni  nie sa kandydatami do zarządu SM jak na razie jest to grupa inicjatywna która się zorganizował w celu zmian w naszej spółdzielni, jest nadzieja ze będą kandydować do RN spółdzielni, jak pewnie zauważyłeś dzięki im pozbyliśmy się starej rady którzy byli wybrani i mieli działać dla nas a działali dla zarządu,,, co do zarządu żaden z nikt z nich  nie staruje, zna członków zarządu będzie ogłoszony konkurs i  z kandydatów wybierze się najlepszych, bo ten zarząd jest  już nie nadje się do zarzadzania ta spółdzielnia czas im na emeryturę nam trzeba nowej i "młodej krwi" i ludzie z wizją

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1546 dnia: Kwietnia 15, 2016, 23:58:05 »
Ja osobiście wolałbym radiowy odczyt, w końcu nie musiałbym być w domu, łaskawie czekać na panie z met....

Odczyt radiowy działa zdecydowanie szybciej, niż umawianie się na pierwszą, drugą, dziesiątą wizytę śpieszących się pań ;-)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1547 dnia: Kwietnia 16, 2016, 02:00:59 »
Ja osobiście wolałbym radiowy odczyt, w końcu nie musiałbym być w domu, łaskawie czekać na panie z met....
A ja bym chciał wyrzucać śmieci radiowo. Może obecny zarząd mi to zapewni?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1548 dnia: Kwietnia 16, 2016, 06:58:22 »
Ja osobiście wolałbym radiowy odczyt, w końcu nie musiałbym być w domu, łaskawie czekać na panie z met....
A ja bym chciał wyrzucać śmieci radiowo. Może obecny zarząd mi to zapewni?

Może coś bardziej sensownego napiszesz?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1549 dnia: Kwietnia 16, 2016, 07:26:20 »
Rbk - raz do roku się umówić na odczyt, to taki problem?

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1550 dnia: Kwietnia 16, 2016, 07:46:01 »
Rbk - raz do roku się umówić na odczyt, to taki problem?

Wytapkane z M1 Note
Najlepiej to wcale tego z ryczałtu

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1551 dnia: Kwietnia 16, 2016, 09:45:55 »
Obecny zarząd nie zadłużył spółdzielni.

Zapytam. Jest Pan kolejnym spółdzielczym "czopkiem" ??????

który zarządza połówką kontenera na deptaku

Nawet jeśli to zarządza swoją połówką i nikogo tym samym nie okrada w przeciwieństwie rzecz jasna do władz SM Chemik.
Człowieku próbują ludzie zawalczyć o pogonienie hołoty a ty drążysz kto jaki ma majątek, jaki ma sposób na życie? Swoje życie.

musieliby działać na granicy prawa albo łamać to
prawo? Ludzi nie obchodzi, że na pewne działania przepisy prawne nie pozwalają. Tym ludziom niejednokrotnie wydaje się, że to nie przepisy a tylko zła wola osób zarządzających spółdzielnią blokują spełnianie ich zachcianek.

Co za bzdury Pan tutaj plecie.
No naprawdę tak tylko może wypowiadać się "czopek"

Oczywiście , że to zła wola, arogancja, buta, pycha, złodziejstwo i brak szacunku do ludzi przemawia przez spółdzielcze władze.
Jakie zachcianki? Co to za bzdury?

Powiem tak: To Zarząd , Rada Nadzorcza i liżący nie powiem już co pracownicy, wchodzący głęboko tam gdzie miejsce czopka właśnie, to właśnie oni łamią prawo:
- rozdawanie mieszkań swoim pracownikom
- załatwianie spraw nie służbowych firmowym autem
- mieszanie interesów sm i np siatkarek
- fałszowanie dokumentów różnych począwszy od protokołów ze spisywania stanu podzielników
- rozpowszechnianie danych osobowych

Pewnie można by tak długo wymieniać

Co, Pan uważa Zarząd i Radę za najlepiej wykształconych, kompetentnych, niezastąpionych...
Żena!
Może zapozna się Pan w takim razie z działalnością Pani Prezes a potem pomówimy o tym, komu powierza się zarządzanie spółdzielnią.
Może ma Pan z tego jakiś zysk? No bo cel jak widać na pewno. Z jakiegoś powodu smaruje Pan te bzdury.
Są jednak ludzie, którzy nie poddadzą się takim insynuacjom. Mam nadzieję, że uda się pogonić z pałacu wszystkie typy spod ciemnej gwiazdy.


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2016, 10:05:36 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1552 dnia: Kwietnia 16, 2016, 11:13:29 »
no to ja jeszcze p. Włodziu
Obecny zarząd nie zadłużył spółdzielni.
ale powiedz pan mi czym mieli zadłużyć, posiadaj ponad 2k zasobów mieszkaniowych, nie wybudowali żadnego bloku mieszkalnego, nawet nie mam listy członków oczekujących na mieszkania, jedyne co wybudowali to biurowiec dla siebie na Roweckiego.

Jaka jest pewność, że nowy zarząd z Panem Dudkiem
po pierwsze p. Wojtek Dudek  nie będzie w zarządzie SM, nawet nie ubiega o takowe stanowisko, na stanowiska w zarządzie będzie ogłoszony konkurs, nie wiem skąd masz takie dziwne wiadomości

który zarządza połówką kontenera na deptaku przy Wyszyńskiego będzie lepszy i nie narobi mieszkańcom długów
zarządza i jak widać dobrze skoro żyje na jakimś poziomie nie najgorszym i prosperuje

Czy osoby dążące do odwołania obecnego zarządu zdają sobie sprawę, że zarządzanie tak wielką spółdzielnią bez znajomości prawa i rachunkowości jest bardzo trudne.
jak w pierwszej odpowiedzi wyżej

CZY PAN DUDEK I POZOSTALI ZDAJĄ SOBIE SPRAWĘ, ŻE ABY MOGLI WSZYSTKIM LOKATOROM DOGODZIĆ, WSZYSTKICH ZADOWOLIĆ, ABY SPEŁNILI WSZYSTKIE OCZEKIWANIA MIESZKAŃCÓW
powiem ci tak można wszystkim dogodzić nie ma problemu, tylko każdy lokator ma prawo wyboru, a nie jak teraz narzucone i koniec 

musieliby działać na granicy prawa albo łamać to prawo
jak to widać obecny zarząd łamie prawo i przegrywa wszystkie sprawy w sądzie
 
Żeby po roku działania tych nowych mieszkańcy w tej chwili chcący zmian nie odwrócili się Pana Dudka, Pana Sławomira i innych.
jak przypuszczam biorą to pod uwagę ze jak będą zle nadzorować zarząd to mogą ludzie zrobić z nimi to samo co teraz nam się udało zrobić z ta rada, i na pewno znajdzie się następny taki wojtek dudek,,,
 co do życiorysów zawodowych no to może się pan dowie dlaczego p. Zielińska został wywalona z domu kalek na Korczaka
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2016, 11:15:46 wysłana przez piotrzpl »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1553 dnia: Kwietnia 16, 2016, 14:57:39 »
Rbk - raz do roku się umówić na odczyt, to taki problem?

Wytapkane z M1 Note




Widziałem jak to działa, znam firmę, która tym się zajmuje i uwierz mi, z jedną osobą w roku to się umówisz, ale z tysiącem nigdy nie jest łatwo. Tu podchodzisz, pstryk i działa :)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1554 dnia: Kwietnia 16, 2016, 15:00:25 »
Pstryk - i kolejne złotówki z kieszeni Ci lecą. 8 zł już mi biorą za wodomierze, za takie pstryk właśnie. Spisanie na kartkę nie kosztowało mnie nic. A tak, przysłowiową flaszeczkę w roku tracę.

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1555 dnia: Kwietnia 16, 2016, 15:00:31 »
Rbk - raz do roku się umówić na odczyt, to taki problem?

Wytapkane z M1 Note




Widziałem jak to działa, znam firmę, która tym się zajmuje i uwierz mi, z jedną osobą w roku to się umówisz, ale z tysiącem nigdy nie jest łatwo. Tu podchodzisz, pstryk i działa :)
10-14 I 19-21 raczej jest ktoś w domu i jest 2 odczyt

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1556 dnia: Kwietnia 16, 2016, 15:29:43 »
Jestem za tym aby wywalić te podzielniki, przecież to jest wielki koszt zakupu, montażu, obsługi, rozliczeń itd, poza tym ludzie przesadnie oszczędzają bojąc się niedopłaty a grzyb na ścianach kwitnie. Wystarczyłoby na każdym budynku zamontować  ciepłomierz tak jak to nakazuje Prawo Energetyczne i rozliczać każdy blok odrębnie według powierzchni lokali. To najsprawiedliwszy sposób a w dodatku zgodny z prawem bo w tej chwili zarząd postępuje bezprawnie rozliczając koszty na całe osiedle, to jakiś absurd bo nikt z członków spółdzielni nie może tak na prawdę sprawdzić czy te koszty nie są zawyżone, ja uważam że są mocno zawyżone, skoro za same koszty stałe za klatki schodowe i kaloryfery w łazienkach płacimy takie krocie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2016, 15:50:45 wysłana przez kryspin »

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1557 dnia: Kwietnia 16, 2016, 16:04:39 »
 co do życiorysów zawodowych no to może się pan dowie dlaczego p. Zielińska został wywalona z domu kalek na Korczaka

I tak sobie zasiadła potem w gniazdku os , zwanym dalej SM Chemik i myśli sobie, że jest nie do ruszenia. Co prawda wprawę z takim a nie innym zarządzaniu ma ale chyba czas już na zakończenie tej farsy.

Co do wymiany podzielników to kolejna kpina z lokatorów oczywiście. Po pierwsze mam nadzieję, że ostatnia a po drugie, że uda się temu zapobiec.
Jeżeli chodzi o ogrzewanie i sposób rozliczania to na początku trzeba pozbyć się tego, co szkodzi i co wywołało lawinę niezadowolenia i poczucie tego, że jesteśmy na maksa oszukiwani i okradani po prostu.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1558 dnia: Kwietnia 16, 2016, 17:47:16 »
Na koniec p.  Włodku gorszej patologi chyba już się nie da zrobić jaka jest teraz,  dla przykładu  z kierowce robi się kierownika technicznego,  dla jasności nie wykonuje pracy kierownika tylko kierowcy  jeździ po zaopatrzenie dla administracji i prywatne jak i wozi pracowników SM i to po osiedlu oddalonego o biurowca 300/500 m,  kierownikiem technicznym jest na papierze (i to całe szczęście). To taki szczegoli.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2016, 17:53:38 wysłana przez piotrzpl »

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1559 dnia: Kwietnia 17, 2016, 11:35:45 »
Oto obraz obecnej SM Chemik. Zróbmy wszystko aby z tym skończyć raz na zawsze.