Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?  (Przeczytany 8364 razy)

Offline radula

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« dnia: Września 05, 2013, 19:25:53 »
Witam , chcialbym poruszyc temat śmietników u nas w gminie Police. Niby segregacja smieci jest , a smietnikow na posegregowane odpady jak nie bylo widac , tak nie widac dalej.. Moze ktos cos slyszal o planach ? W normalnych cywilizowanych miastach/krajach są poustawiane śmietniki osobno na PLASTIK , SZKLO , PAPIER i "reszta".

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #1 dnia: Września 05, 2013, 19:59:14 »
Też chciałem już wcześniej na ten temat napisać np.
Na nasze 3 bloki są tylko 2 pojemniki na śmieci ogólne - mieszane.
Żadnych na papier, szkło, plastik itd.
Płacimy zgodnie z deklaracją za śmieci segregowane, a wyrzucać je mamy chyba na ulice.
Dzwoniłem do odpowiedniego działu w gminie. Pan powiedział, że nie mają pieniędzy.
 Ta śmieciowa reforma jest chyba tylko na papierze.
:elephant:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #2 dnia: Września 05, 2013, 21:17:49 »
W mojej okolicy są dwa gniazda do segregacji, w których jest komplet pojemników. Do każdego z nich mam nie więcej jak 100 metrów.

Proszę państwa radulę i pol o szczegółowe podanie miejsc, które opisujecie(może być na Pw jeżeli nie chcecie na ogólnym), to spróbuję zainterweniować w tych sprawach.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #3 dnia: Września 05, 2013, 22:27:46 »
OK. Ja napiszę na priv.

Offline au81

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #4 dnia: Września 06, 2013, 10:58:42 »
Mam pytanie dotyczące segregacji: gdzie wyrzucać puszki np. po psiej karmie, kukurydzy, pasztecie?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #5 dnia: Września 06, 2013, 11:52:01 »
Cytat: "au81"
Mam pytanie dotyczące segregacji: gdzie wyrzucać puszki np. po psiej karmie, kukurydzy, pasztecie?


Puszki te nie są ani plastikowe, ani szklane, ani papierowe. Biodegradowalne też nie są, więc pozostaje wyrzucać je z "normalnymi" śmieciami niesegrowanymi.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #6 dnia: Września 06, 2013, 13:49:48 »
U mnie nie ma pojemników na szkło. Kosz na plastik stoi na zewnątrz wiaty. Znajdują się w nim również reklamówki. Wystają z tego kosza i wygląda to kiepsko.
Dodatkowo co mnie rozśmieszyło to info rozwieszane przez spółdzielnie Chemik nt. szczurków. Proszą by w okolicach lasów itd nie zostawiać śmieci. Weźmy np. Okulickiego. Jeśli pojemniki na żarełko i tym podobne stoją u nich przy  wiatach a nie pod .... No to za chwilę nie tyko szczury ale i dziki i lisy jak koty będą chodzić. Zima się zbliża. Poszukiwanie jedzonka będzie proste. Wystarczy podejść zwierzakowi pod śmietnik. No i jak wywóz z brązowych pojemników jest raz w tygodniu to szczury mają raj. Smród, gnijące resztki, syf.
Brawo radni. Chcieliście posprzątać to macie jeszcze większy bajzel. No ale dla niektórych liczy się tylko kaska a nie ochrona środowiska i takie tam. Trza było najpierw w porządne wiaty i kosze na odpowiednie rzeczy inwestować a nie od razu klepnąć papier i ciach! Płać Kowalski i płacz a co tam, że wokół bloków jak na wysypisku. No i jeszcze tylko tych gryzoni nam potrzeba. Masakra i wstyd!!!
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 06, 2013, 22:16:37 »
Ja tam nie mogę narzekać,bo pod blokami na Wróbla są pojemniki na papier,szkło i plastik,wkurzyło mnie tylko to,co zobaczyłam pewnego razu na bankowej.Podjechała śmieciarka do śmietnika "ze wszystkim",opróżniła,potem panowie podeszli do śmietnika z papierem i do tej samej śmieciarki wrzucili papier,to teraz się pytam-Po co ta segregacja,jak panowie i tak wszystko do jednego wrzucają?
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #8 dnia: Września 07, 2013, 09:06:33 »
Cytat: "tatankas"
Po co ta segregacja,jak panowie i tak wszystko do jednego wrzucają?

Za dużo wymagasz od tych pracowników-Oni nie są od myślenia ;-) Pytanie raczej skieruj do tych, którzy za tych pracowników odpowiadają i..teoretycznie powinni posiadać zdolność logicznego samodzielnego myślenia ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline jula1980

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #9 dnia: Września 07, 2013, 10:29:17 »
W mnie przy nowych blokach na Piłsudskiego zawsze stały pojemniki na szkło, plastik i papier ( oprócz tych ogólnych oczywiście ). Po 1 lipca ODRA dostawiła pojemnik na odpady bio, mały ale dostatecznie często opróżniany.
Bardzo pozytywnym zachowaniem mieszkańców jest na pewno bardziej szczegółowe segregowanie. Po 1 lipca pojemniki zdecydowanie częściej się zapełniają, co wskazuje na stosowanie się do nowych przepisów. Chwała nam wszystkim za to :)
Fajnie też widzieć, jak dzieciaki z zaangażowaniem segregują śmieci z rodzicami - super!

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 31, 2013, 12:07:43 »
Witam
Od ustawienia pojemników już minęło trochę czasu. Nauczyliśmy się ładnie segrgować odpady :thumbdown: , tylko niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego pojemniki na odpady BIO, w których są resztki żywności, są opróżniane tylko raz w tygodniu. :shock:
Rozumiem papier, czy plastik, ale od pojemników z "BIO" roznosi się "cudny aromat" :/.
Mam nadzieję że miasto jest przygotowane do odszczurzania :evil:
Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 06, 2014, 15:16:06 »
Macie zbiorniki to segregujecie.  Tu gdzie mieszkam kilka bloków tylko płaci za śmieci jak za segregowane. Nie segreguje NIKT, bo tak jak pisałem parę miesięcy temu zbiorników nie ma i nigdy nie było. Jak urzędnicy tak chcą to niech będzie. Papier wszystko przyjmie.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 06, 2014, 18:21:10 »
a ja od listopada proszę (niestety tylko telefonicznie) raz spółdzielnie a raz wydział gospodarki odpadami o wstawienie do boksu śmietnikowego pojemnika na odpady bio, który ktoś ukradł. i co - i nic. odbijanie piłeczki. w spółdzielni mówią   żebym zgłosił ten problem w gminie, a w gminie mówią że to obowiązek zarządcy terenu, czyli spółdzielni.   :google: .
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 06, 2014, 18:56:06 »
Cytat: "dapol"
a ja od listopada proszę (niestety tylko telefonicznie) raz spółdzielnie a raz wydział gospodarki odpadami o wstawienie do boksu śmietnikowego pojemnika na odpady bio, który ktoś ukradł. i co - i nic. odbijanie piłeczki. w spółdzielni mówią   żebym zgłosił ten problem w gminie, a w gminie mówią że to obowiązek zarządcy terenu, czyli spółdzielni.   :google: .

Jeśli to obowiązek zarządcy/właściciela nieruchomości to dlaczego Trans -net dostarcza zabudowie zagrodowej i jednorodzinnej worki do segregacji odpadów o wartości 2,5zł  każdy.podobno takich worków dostarcza aż 4 sztuki czyli dostają w prezencie od  Gminy 10 zł miesięcznie razy liczba takich nieruchomości  i wyjdzie kilkanaście tysięcy.
jestem gorszego sortu

JohnnyB3

  • Gość
[Gmina Police] Śmietniki pod segrecje śmieci?
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 06, 2014, 21:53:12 »
Na Okulickiego problem ze śmierdzącymi odpadami bio został rozwiązany tak, że już nie ma tych pojemników...
Reszta pojemników niby jest, ale na papier to jest często tak załadowane, że człowiek chce, a nie może..