Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 728831 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #975 dnia: Stycznia 20, 2015, 14:14:23 »
Szkoła posiada wyposażoną salę audio-wizualną z całym sprzętem  rzutniki i laptopy także są w posiadaniu szkoły

W dzisiejszych czasach, to kazda klasa powinna miec na stale zainstalowany rzutnik razem z odpowiednim ekranem, tak jak kazdy nauczyciel powinien miec sluzbowego laptopa.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #976 dnia: Stycznia 20, 2015, 14:54:20 »
Mimo wszystko najpierw bym zapytała czy to dokładnie tak wyglada jak opisują tu dziennikarze
A więc kogo pytać? Ty skąd czerpiesz wiedzę?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #977 dnia: Stycznia 20, 2015, 15:11:50 »
W dzisiejszych czasach, to kazda klasa powinna miec na stale zainstalowany rzutnik razem z odpowiednim ekranem, tak jak kazdy nauczyciel powinien miec sluzbowego laptopa.
Tu mam akurat inne zdanie ,bo po co nauczycielowi laptop? co miałby na nim robić ? z rzutnikiem też nie do końca...są lekcje na których jest potrzebny ale myślę że nie niezbędny .Pewnie zależy to od nauczyciela i konkretnego przedmiotu :)
Za to jestem w stanie wyobrazić sobie koszty jakie generowałby taki sprzęt.

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #978 dnia: Stycznia 20, 2015, 15:12:16 »
A więc kogo pytać? Ty skąd czerpiesz wiedzę?
Byłam zobaczyc o co tyle szumu było swego czasu :D

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #979 dnia: Stycznia 20, 2015, 15:39:27 »
Pani Joanno!
Czy na komisji rewizyjnej omwiono które dokumenty podpisane przez Panią Markowicz będą unieważnione? Tylko te niewygodne czy może  w imię obrony uczniów ich dyplomy również zostaną  unieważnione? Umowa z Grupą Azoty  rozumiem że również wyląduje w koszu?
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #980 dnia: Stycznia 20, 2015, 15:41:22 »
Tu mam akurat inne zdanie ,bo po co nauczycielowi laptop? co miałby na nim robić ? z rzutnikiem też nie do końca...

Dzis to europejski standard, nauczyciele tez musza isc z duchem czasu i w bardziej nowoczesny i obrazowy sposob przekazywac wiedze (prezentacje, wykresy, tabele, filmy itp.)




Za to jestem w stanie wyobrazić sobie koszty jakie generowałby taki sprzęt.


To jak to w koncu jest, najpierw neguje sie polityke oszczedzania, a teraz sie ja popiera... Co do kosztow, dzis ten sprzet nie jest juz tak drogi jak kiedys, poza tym srodki moznaby pozyskac z roznych zrodel. Dalo sie postawic hale sportowa za kilka baniek, to wydatek kilkudziesieciu tys. na nowoczesny sprzet dydaktyczny zdaje sie byc przyslowiowym "pikusiem". 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2015, 15:56:57 wysłana przez DEtonator »

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #981 dnia: Stycznia 20, 2015, 16:00:37 »
To jak to w koncu jest, najpierw neguje sie polityke oszczedzania, a teraz sie ja popiera... Co do kosztow, dzis ten sprzet nie jest juz tak drogi jak kiedys, poza tym srodki moznaby pozyskac z roznych zrodel. Dalo sie postawic hale sportowa za kilka baniek, to wydatek kilkudziesieciu tys. na nowoczesny sprzet dydaktyczny zdaje sie byc przyslowiowym "pikusiem". 
Nie przekręcaj moich słów :) Oszczędzać można na rzeczach bez których można sobie poradzić,a nie niezbędnych :)
 Dobrze wiesz ,że na to nie ma pieniędzy. Oczywiście że środki na zakup można pozyskać jak powiedziałeś z różnych źródeł....pozostaje jeszcze obsługa tych urządzeń,serwis...druga sprawa to taki sprzęt służyć może do urozmaicenia lekcji ,nie może stanowić podstawy ....jak jest dobry nauczyciel i potrafi w ciekawy sposób poprowadzić lekcję,zainteresować ucznia to cała ta otoczka jak sprzęt jest mało ważna. Nauczanie dzieci to rola nauczyciela,nie super sprzętu. Całe pokolenia sobie radziło bez tego,czy uważasz że jesteśmy gorzej wykształceni? mamy mniejszą wiedzę?Nie! przeciwnie:)Nastały czasy w których ponad wszystko stara się ludziom "ułatwić" życie....ale to zabija w nas kreatywność,umiejętność radzenia sobie z problemami ,robimy się wygodni i leniwi itp.   

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #982 dnia: Stycznia 20, 2015, 16:12:38 »
To jak to w koncu jest, najpierw neguje sie polityke oszczedzania, a teraz sie ja popiera...
Dobre stwierdzenie. Myślałem, że Golisowicz ozłoci szkołę tak choćby na pokaz - a tu już narzekanie na brak pieniędzy.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #983 dnia: Stycznia 20, 2015, 16:19:51 »
Nauczanie dzieci to rola nauczyciela,nie super sprzętu. Całe pokolenia sobie radziło bez tego,czy uważasz że jesteśmy gorzej wykształceni? mamy mniejszą wiedzę?Nie! przeciwnie:)Nastały czasy w których ponad wszystko stara się ludziom "ułatwić" życie....ale to zabija w nas kreatywność,umiejętność radzenia sobie z problemami ,robimy się wygodni i leniwi itp.   

Bardzio bledna ocena sytuacji, jezeli wiekszosc tak mysli, to nie dziw sie, ze w systemach ksztalcenia mlodziezy (tej, ktora rzeczywiscie chce sie uczyc) jestesmy 20 lat za murzynami. Mam porownanie, uczylem sie w Polsce, jak i w Niemczech. Roznice sa kolosalne, u nas uczy sie wszystkiego i niczego, w Niemczech czlowiek od najmlodszych lat jest scisle ukierunkowany na to, co chce robic najlepiej w swoim zyciu. Polski system szkolenia wymaga glebokich reform, przede wszystkim bedace w stanie agonalnym szkolnictwo zawodowe. I tak na koniec, nowoczesny sprzet dydaktyczny przyciaga ciekawosc i rozwija zainteresowania dana tematyka, znam to z wlasnego doswiadczenia.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2015, 16:26:52 wysłana przez DEtonator »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #984 dnia: Stycznia 20, 2015, 17:01:33 »
Bardzio bledna ocena sytuacji, jezeli wiekszosc tak mysli, to nie dziw sie, ze w systemach ksztalcenia mlodziezy (tej, ktora rzeczywiscie chce sie uczyc) jestesmy 20 lat za murzynami.
Większość tak nie myśli :)
"Uchwała Nr 6/III/2014
Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach
z dnia 03.11.2014. w sprawie
zakupu systemu elektronicznego Librus
[...]
§1
Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza składa wniosek do Dyrektora ZS Police o zakup systemy elektronicznego Librus i wyposażenie nauczycieli w komputery.
§2
Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi ZS Police.
[...]"


http://www.nowa.zspolice.pl/download/rr/uchwaly/6_3_2014.pdf


Tu nie chodzi o oszczędności, tylko o to, kto je robi. Jak Beata oszczędza na pomocach naukowych, to jest dobrze. Jak Agata oszczędza na zbędnych wydatkach, to jest źle :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #985 dnia: Stycznia 20, 2015, 17:03:24 »
Bardzio bledna ocena sytuacji, jezeli wiekszosc tak mysli, to nie dziw sie, ze w systemach ksztalcenia mlodziezy (tej, ktora rzeczywiscie chce sie uczyc) jestesmy 20 lat za murzynami. Mam porownanie, uczylem sie w Polsce, jak i w Niemczech. Roznice sa kolosalne, u nas uczy sie wszystkiego i niczego, w Niemczech czlowiek od najmlodszych lat jest scisle ukierunkowany na to, co chce robic najlepiej w swoim zyciu. Polski system szkolenia wymaga glebokich reform, przede wszystkim bedace w stanie agonalnym szkolnictwo zawodowe. I tak na koniec, nowoczesny sprzet dydaktyczny przyciaga ciekawosc i rozwija zainteresowania dana tematyka, znam to z wlasnego doswiadczenia.
ta dyskusja jest bez sensu szkoda że nie zdajesz sobie z tego sprawy :) Środków na takie wyposażenie szkoły nie ma i na razie długo nie będzie , nie ma na podstawowe potrzeby a co dopiero na takie luksusy :) Ale w jednym masz rację,że szkoła wymaga reform...ale mądrych .
Można mieć rewelacyjne warunki do nauki i super sprzęt ale jak uczeń  nie chce to go nie zmusisz żeby z tego skorzystał:)
I nie zachłystujmy się wszystkim tym co na zachodzie ..... wszystko zależy od nas i od tego jak pokierujemy własnym życiem i w jaki sposób wykorzystamy to co mamy :)

Post Merge: [time]Styczeń 20, 2015, 17:06:24 [/time]
Jak Agata oszczędza na zbędnych wydatkach, to jest źle
życzę Ci ,żebyś kiedyś stał się takim...."zbędnym wydatkiem " i przestań opowiadać ,że w szkole brak pomocy dydaktycznych bo się ośmieszasz :)
I z tego co wiem ...Beata nie jest Twoją koleżanką i nigdy nie będzie :) co innego ta druga :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2015, 17:12:28 wysłana przez antekmańcewyrwałnogę »

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #986 dnia: Stycznia 20, 2015, 17:59:01 »
Nauczanie dzieci to rola nauczyciela,nie super sprzętu. Całe pokolenia sobie radziło bez tego,czy uważasz że jesteśmy gorzej wykształceni? mamy mniejszą wiedzę?Nie! przeciwnie:)Nastały czasy w których ponad wszystko stara się ludziom "ułatwić" życie....ale to zabija w nas kreatywność,umiejętność radzenia sobie z problemami ,robimy się wygodni i leniwi itp.   

Bardzio bledna ocena sytuacji, jezeli wiekszosc tak mysli, to nie dziw sie, ze w systemach ksztalcenia mlodziezy (tej, ktora rzeczywiscie chce sie uczyc) jestesmy 20 lat za murzynami. Mam porownanie, uczylem sie w Polsce, jak i w Niemczech. Roznice sa kolosalne, u nas uczy sie wszystkiego i niczego, w Niemczech czlowiek od najmlodszych lat jest scisle ukierunkowany na to, co chce robic najlepiej w swoim zyciu. Polski system szkolenia wymaga glebokich reform, przede wszystkim bedace w stanie agonalnym szkolnictwo zawodowe. I tak na koniec, nowoczesny sprzet dydaktyczny przyciaga ciekawosc i rozwija zainteresowania dana tematyka, znam to z wlasnego doswiadczenia.


nonsens odnosnie rzutnikow itp. Skoro marudza, ze malo kasy to po co ja wydawac na rzutniki? W czym takie rzutniki mialyby pomoc? Chcesz powiedziec, ze idac tym samym programem klasa z rzutnikiem bedzie miala lepsze wyniki od klasy bez rzutnika? Zrobilem cale liceum (w Bialej) bez rzutnika i nie widze w czym mialby mi on pomoc.
To jak wyglada system szkolnictwa w Polsce to inna sprawa, chociaz w UK bardzo ten system sie podoba i chca sie zblizyc do niego. My ciagniemy do zachodu a zachod do nas? ;)

btw apropo krytykowania bialej. Nie wiem czemu ludzie tak sie spinaja odnosnie akrytkulow na magazynpolicki.CBA.pl, magazynu, ktory nawet pozadnej domeny nie ma i wypocinami Wykidajlo? Proponuje nie karmic trolla. Najwazniejsze imo jest co sadza uczniowie, a nie opinia Wykidajlo, ktory bedzie bronil PO jak islamista swojego wielkiego proroka.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #987 dnia: Stycznia 20, 2015, 18:01:01 »
Większość tak nie myśli 

I całe szczęście... :)

Środków na takie wyposażenie szkoły nie ma i na razie długo nie będzie , nie ma na podstawowe potrzeby a co dopiero na takie luksusy

To jest kolejny przykład odwrotnego myślenia, na takie rzeczy pieniądze powinny znajdować się w pierwszej kolejności, know how jest dziś gwarancją rozwoju dla gospodarki, źródłem ciekawych możliwości, pozyskiwaniem nowych rozwiązań i technologii. Polacy nie są głupim narodem, dlatego przykro patrzeć na to, gdy najlepsi fachowcy zmuszani są do wyjazdu i pracy dla obcego kapitału.

I nie zachłystujmy się wszystkim tym co na zachodzie .....

Nikt się niczym nie zachłystuje, to wynik zwykłych obserwacji. Dla mnie nie ma różnicy, czy coś jest na "zachodzie", czy w Polsce, najważniejsze, by się sprawdzało. W Polsce jest również wiele rzeczy, które są o wiele lepsze niż na wspomnianym "zachodzie". Czasem trzeba umieć spojrzeć bez kompleksów na otaczającą nas rzeczywistość i wyciągnąć odpowiednie wnioski.
 
wszystko zależy od nas i od tego jak pokierujemy własnym życiem i w jaki sposób wykorzystamy to co mamy 

Wiele zależy od nas samych, ale nie wszystko. Po drodze możemy spotkać życzliwych i przyjaźnie nastawionych ludzi, ale także i takich, którym rzucanie belek pod nogi sprawia niesamowitą przyjemność.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2015, 18:02:49 wysłana przez DEtonator »

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #988 dnia: Stycznia 20, 2015, 18:02:27 »
Wykidajlo ewidentnie chodzi o ukaranie Pani Chmielewskiej a nie o dobro szkoly czy innych ludzi a najmniej o prawde. Msci sie ewidentnie tylko pytanie za co?
sz

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #989 dnia: Stycznia 20, 2015, 19:43:33 »
Łajdactwo to np ja :D Bo ośmieliłam sie stanąc po stronie Beaty Chmielewskiej :D z taka różnica, że mi nikt za to nie płaci :D
 :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2015, 19:45:38 wysłana przez czarna_301 »