Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 729607 razy)

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #375 dnia: Października 08, 2013, 11:27:06 »
kłamstwem jest to ze obóz nie odbył sie przez RR oraz, ze pieniażki na oboz miały byc wpłacane do RR, o przepchnięciu pieniędzy przez RR to prawda,ale chodziło o zupelnie inne kwoty z innego zródła

Offline egon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #376 dnia: Października 08, 2013, 11:46:05 »
Cytat: "czarna_301"
kłamstwem jest to ze obóz nie odbył sie przez RR oraz, ze pieniażki na oboz miały byc wpłacane do RR, o przepchnięciu pieniędzy przez RR to prawda,ale chodziło o zupelnie inne kwoty z innego zródła

I wlaśnie. Codrugi post tu to jakieś kłamstwo. P. Ufniearz pisze ze protestujący bronią koncepcji ujawnionej miesiac po manifach a naiwni łykają. No chyba ze o wizje szkoły przyjaznej dzieciom członkow Gryfa i innych ustawionych Mu chodzi?

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #377 dnia: Października 08, 2013, 11:57:20 »
egon, ja prostuje to co wiem na pewno i nikt mi nie zarzuci,że nie ma  racji :D nie moja wina,że czasami przez szereg ktoś sie wyrwie :)

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #378 dnia: Października 08, 2013, 14:54:38 »
pieniadze za banery i pieniadze za oboz wojskowy to sa dwie sprawy, choc w obu pani dyrektor chciala wykiwac powiat. chciala przepuscic je przez rade rodzicow aby ukryc przed powiatem. na co rada rodzicow sie nie zgodzila.
sz

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #379 dnia: Października 08, 2013, 18:30:20 »
Cytat: "czarna_301"
Drodzy nauczyciele, zwracam się także do Was.... '' Gdzie dziś jesteście? Na jakim zakręcie? Gdzie podziało się dobro ucznia?

Dziwi wycofanie się tak wielu pedagogów z aktywności na rzecz szkoły. Fakt nie podjęcia pracy przez byłe kierownictwo szkoły dość istotny w tej sytuacji. Oczywiście moim skromnym zdaniem. To też odcięcie się od informacji. Bo z bliska lepiej widać i słychać.
Mam pytanie do dobrze zorientowanych. Kompetencje dyrektora szkoły pozwalają na samodzielne rządzenie w oderwaniu od władz powiatu?
Cytat: "millena"
Czasami nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać czytając Twoje posty.

Niestrudzenie koncentrujesz się na mojej skromnej osobie ;) W temacie Białej nie masz nic do powiedzenia? A na rozumienie bardziej zaawansowane i na przeciążony system nerwowy  pomaga suplementacja diety. Spróbuj.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #380 dnia: Października 08, 2013, 18:56:36 »
byłe kierownictwo szkoły pracuje :D nie wiem skąd czerpiesz informacje, panie nie są już tylko vickami co mnie w tej sytuacji w ogóle nie dziwi. Po prostu nie chciały juz pełnic tych funkcji.Ale pracują i uczą w szkole :D jedna z nich jest na rocznym zwolnieniu  i ma do tego prawo. A była pani dyrektor na lekarskim.Mnie dziwi bierna postawa reszty nauczycieli,którzy w zeszłym roku tak strasznie protestowali w obronie szkoły ,a teraz daja przyzwolenie na obcinanie godzin, łaczenie grup i klas. Jesli dzieciaki ''poskarżą'' sie na fb na swój los,to pisane jest ze to ich fantazja i ze takie sytuacje nie maja miejsca.

Offline nic_dobrego

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #381 dnia: Października 08, 2013, 23:49:16 »
od dawna wiadomo, że Police to miasto układów i układzików. Kiedyś byłem skory przekonać się o tym na własnej skórze. Ale walka samemu nie ma większego sensu, ponieważ głos takiego "małego żuczka" jakim jestem może przepaść, jak kamień rzucony w wodę. Tym razem jednak sprawa dotyczy szerszego grona ludzi, właściwie wsystkich nas policzan. bo przecież bez prawidłowo prosperującej placówki, do której dzieciaki chcą uczęszczać Police będą się tak na prawdę powoli rozpraszać. Sam po sobie jestem w stanie powiedzieć, że człowiek dla swojej wygody przenosi sie tam gdzie czeka go więcej perspektyw. Jeśli wspaniale prosperującej szkole odbierany jest dyrektor, który przez 10 lat swojej kadencji tak na prawdę taką ją stworzyl, czemu ludzie chcą to na siłe burzyć ? Wiadomo, że polityczne rozgrywki, bo w polsce to bardzo popluarne. Lecz gdy spojrzymy na to trohcę inaczej, gdy upada placówka, do której pzrywywaja uczniowie z calego wojewodztwa, poniewaz Pani Beata ja taka wykreowala, czmeu nawet powiatowi zalezy na niszczeniu takiej wizytowki? Gdyby szkola nie cieszyla sie dobrym imieniem nie przyciagalaby uczniow spoza granic regionu. Tyczasem tlumaczac sie slabymi wynikami zaczynaja niszczyc cos co budowane bylo przez 10 lat kadencji pani beaty a takze wczesniejszego dyrektora szkoly, wzrucamy na miejsce osoby przewodnicej, osobe, ktora nie budzi zaufania nie tylko uczniow, rodzicow, ale takze nauczycieli. Gdy zaczna sie szarpanie o kazdy grosz ( tak jak nowa pani dyrektor ma na celu ) zburzone zostanie nie tylko zaufanie, ale takze szacunek ludzi spoza polic. Bo po co potencjalny rodzic ma poylac dzieciaka do szkoly, w kotrej juz dawno nikt nie syszal o harmonii . Napotkalem sie tez gdzies w temacie na szykanowanie przez nietorych forumowiczow osobe Pana Chmielewskiego. Duzo mozna o nim powiedziec bedac uczniem i nie zgadzajac sie z jego pogladami, ale nigdy z jego strony nie zostal wywierany nacisk na podpisywanie jakichs pism czy innych takich. Jako Abslowent tej szkoly moge powiedziec, ze zawsze dawal nam mozliwosc decyzji i nawet gdy sie z nia nie zgadzal, akceptowal jako nasz wybor i dawal spokoj. Dlaczego tez osoby, ktore nie maja pojecia o tym jak wyglada zycie szkolne wypowiadaja sie na takie tematy ? Radzilbym najpierw zeby sie doinformowac w jakikolwiek sposob przed tym jak sie zacznie takie farmazony wyglaszac.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #382 dnia: Października 08, 2013, 23:52:33 »
Cytat: "DEtonator"
Pluć na tych, którzy zaufali doświadczeniu innych

na nikogo nie pluje i bez takich mi tu, ignorancie
Cytat: "DEtonator"
Typowo PO-wski bełkot, który się już oklepał do granic możliwości,

gdybym była w jakiejkolwiek partii powiedziałabym - kaczysta się odezwał  :ble: , ale w d... mam tą całą bezsensowną dziecinadę uprawianą kosztem dzieci w białej
Gdyby rodzice jak należy interesowali się tym co się w szkole dzieje chodzili jak należy na zebrania RR to do takiej sytuacji by nie doszło, ale to był ich wybór i ich decyzja...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #383 dnia: Października 08, 2013, 23:58:37 »
ale grupe osob ktora chce cos robic opluwa sie ... hmmm gdzie sens?

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #384 dnia: Października 09, 2013, 01:00:46 »
Cytat: "kaskada"
ale w d... mam tą całą bezsensowną dziecinadę uprawianą kosztem dzieci w białej

Kaskada- przypominasz sobie zapewne sprawę z posiłkami dla dzieci objętych OPSem. Jaką to batalię tu prowadziłaś by dzieci te nie musiały jeść posiłków z plastikowych talerzyków.
Wtenczas Burmistrz kierując się nie aspektami prawnymi (bo wtenczas musiałby utrzymać tamten stan rzeczy) lecz czysto ludzkimi podjął decyzję, że dzieci będą równo traktowane i będą jadły na stołówce, pomimo, że Gmina musiała do tego sporo dopłacić.

Teraz, gdy niektórzy próbują walczyć także o los dzieci- Ty piszesz, że masz w tyłku uprawianą dziecinadę...???
Napisze Ci, dlaczego ja (zwolennik PO) tak mocno zaangażował się w ten temat:
1/ Nie chcę by przez nieudolność w zarządzaniu przez Starostwo pracę tracili nauczyciele. Czy wyobrażasz sobie, jak teraz się pracuje w Białej kadrze, która ma widmo zwolnień przed oczyma?
2/ Nie chcę by przez nieudolność w zarządzaniu przez Starostwo obcinano wszystko na czym można zaoszczędzić w szkole- dlaczego Starosta nie szuka oszczędności u siebie, lecz w edukacji? (łączenie grup językowych, likwidacje rozszerzeń etc.)
3/ nie chcę na stanowisku dyrektora placówki oświatowej osoby, która przed przybyciem tutaj "rozmontowała" już jedną szkołę.
4/ nie chcę na stanowisku dyrektora szkoły osoby, która nie ma bladego pojęcia o ekonomii (sam sprawdziłem).
5/ nie chcę na stanowisku dyrektora szkoły osoby, która kłamie już od samego początku.
6/ nie zgadzam się na plany wyodrębnienia hali sportowej, basenu oraz warsztatów szkolnych do nowego podmiotu. Odpowiedź mi na to pytanie- czy taka operacja spowoduje lepsze zarządzenie tymi obiektami? Efektywność wzrośnie? To w takim razie co obecnie robi Starostwo, skoro chcą to zmienić? Ja znam odpowiedź na te pytania- ale Ciebie proszę byś odpowiedziała.

Kaskada- nie mam jakiegoś ukrytego interesu w obronie Pani Golisowicz. Pani ta była gwarantem spokoju i rozwoju ZS, jednak była również osobą niewygodną dla Zarządu Powiatu. To wszystko zostało już wcześniej opisane.
Nie jestem związany, czy uwikłany w jakieś układy polityczne.
Nie jestem rodziną Pani Golisowicz, albo osób z jej otoczenia.
Chciałbym by było normalnie, to jest- jak wcześniej. Chciałbym by w przyszłości moje dzieci dokonując wyboru na szczeblach edukacji miały możliwość wyboru szkoły. Niestety, przy tym co obecnie się dzieje, mam ogromne wątpliwości czy moje dzieciaki będą mogły wybrać sobie szkołę w Policach. Boje się, że moje dzieci jednak będą musiały wyjechać, by edukować się dalej.
Piszą co niektórzy, że teraz szkole przyda się spokój w jej funkcjonowaniu. Jednak, czy za parę miesięcy nie będzie za późno? W czasie II Wojny Światowej Niemcy też Żydom wywożącym do Obozów Zagłady wmawiali- spokojnie- jedziecie na wczasy...

Offline egon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #385 dnia: Października 09, 2013, 07:39:21 »
Jakie normalnie panie mrW, ze szkola zamiast gabinetu fizycznego ma siłownię czy że niektórrzy ustawieni nauczyciele mają po 4 wychowastwa? Albo do klasy dwujezycznej przyjmują początkujących z jezyka bo "sztuka jest sztuka" jak to sie w armii mówi?

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #386 dnia: Października 09, 2013, 08:33:51 »
Cytat: "egon"
Jakie normalnie panie mrW, ze szkola zamiast gabinetu fizycznego ma siłownię czy że niektórrzy ustawieni nauczyciele mają po 4 wychowastwa? Albo do klasy dwujezycznej przyjmują początkujących z jezyka bo "sztuka jest sztuka" jak to sie w armii mówi?

1/
Gabinet fizyczny... może coś na wzór NASA? Siłownia- piszemy o tej - na powietrzu? Służy ona nie tylko uczniom ZB ale również całej ludności Polic. Sam z niej korzystam i widzę, że jest ona popularna i często odwiedzana. Natomiast proszę zwrócić uwagę, jakie środki finansowe były przeznaczane na pomoce dydaktyczne za czasów Pani Beaty a jakie są obecnie planowane- podpowiem- 4 tys. zł na cały rok. Z pewnością z takich środków uda się zrobić gabinet fizyczny. Dla ciekawostki - "elita" z Tanowskiej urządziła sobie 3 dniową imprezkę za kwotę 30 tys zł.  
2/
Co do wychowawstwa- proszę o dowody.
3/
Co do początkujących przyjmowanych do klasy dwujęzycznej- a nawet jeśli tak było- to osoby które wcześniej nie miały zbyt rozwiniętych języków nie mają mieć prawa i szansy na rozwój w tej sferze?
 I na zakończenie- Panie Egonie- we wcześniejszym poście napisałem, by starostwo zaczęło szukać oszczędności u siebie. Ot choćby zwolnić nieroba, który zamiast pracować przesiaduje na necie i pisze na forum...

Offline egon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #387 dnia: Października 09, 2013, 10:52:28 »
Cytat: "MrW"

Tez poiperam zwalnianie nierobów, nietylko w starostwie ale również w gminie i Białej.
1. Starczy klasa w której bedzie można zrobić doświadczenia zamiast o nich nawijac. A jak ciekawostki to niech Pan powie, ile te kilka sprzętow na siłowni na powietrzu kosztowało?
2. Na stronie szkoły jest spis można sprawdzic. Nazwiskami tu nie będę jechać.
3. Lepiej oszukiwać tych co znaja język, ze będą w klasie dwujezycznej, co nie?

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #388 dnia: Października 09, 2013, 11:12:31 »
Cytat: "egon"
Tez poiperam zwalnianie nierobów, nietylko w starostwie ale również w gminie i Białej.
1. Starczy klasa w której bedzie można zrobić doświadczenia zamiast o nich nawijac. A jak ciekawostki to niech Pan powie, ile te kilka sprzętow na siłowni na powietrzu kosztowało?
2. Na stronie szkoły jest spis można sprawdzic. Nazwiskami tu nie będę jechać.
3. Lepiej oszukiwać tych co znaja język, ze będą w klasie dwujezycznej, co nie?

Ad1/ Jak już wspomniałem poprzednio- teraz to już może Pan zapomnieć o jakichkolwiek pomocach naukowych- budżet - 4 tys zł na cały planowany rok.
Koszt sprzętów na siłowni- ok 44 tys.  zł. Prawie tyle, ile wydali Starostkowie na 3-dniową zabawę.
Ad 2/ Sprawdzę.
Ad 3/ A nie byli w klasie dwujęzycznej? Rzekłby nawet, że w klasie 3-języcznej.

Drogi Egonie- nie wiem, ile masz lat, ale ja już jestem w tym wieku, że za moich młodzieńczych czasów narzucony miałem tylko jeden język- rosyjski.
Nie miałem możliwości edukacji innego języka. Nie stworzono mi tej szansy.
Na stare lata chodzę do szkoły językowej i nadrabiam te zaległości.
Lecz dlaczego moje dzieci, czy Twoje dzieci mają  mieć również ograniczony lub brak dostępu do tego?
I tak młode pokolenie (ja nazywam ich "pokoleniem śniętych ryb") zostało już niesamowicie okradzione i oszukane. A teraz trzeba ich jeszcze "ogłupić"?

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #389 dnia: Października 09, 2013, 11:58:00 »
drogi egonie założenie tej klasy było troszke inne,wytłumacze Ci bardzo spokojnie jeszcze bo robie to po raz n-ty :D przyjęte zostały dzieciaki ktore reprezentują wyższy poziom i niższy,ale nie zerowy :D mam nadzieje ,że to ogarniasz :D założeniem było rozdzielenie ich na rok aby słabsza grupa dociągneła programowo a silniejsza ugruntowała swoje wiedzę :D od klasy 2 mieli miec zajecia razem i wybrane przedmioty w języku angielskim :D takie było założenie tej klasy ,zgoda starostwa i wszystko co tylko potrzeba ,aby klasa mogła istniec :D
odniose sie teraz do Twojego ostatniego wpisu
ad 1
oczywiscie  zwalniamy nierobów ,zaczynamy od nowych vicek ,jest październik planu ułozyc nie potrafia ,choc nie pracuja pierwszy rok w tej szkole :D
ad 2
pracownia chemiczna i fiizyczna były w szkole za moich czasów , prosze spytac staroste ,dlaczego nie ma pieniążków na to ,bo kwota 40 tys raczej nie starczyłaby na wyposażenie
ad 3
oglądając plan lekcji nie zawuwazyłam aby jacys nauczyciele mieli podwójne wychowawstwo  :rotfl:
na zarzut o klasie dwujęzycznej odpowiedziałąm chyba wystarczająco zeby juz każdy tu czytający zrozumiał  i nie podnosił tematu potrafia czy nie potrafia :D znaja jezyk !!!!