Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 724941 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #315 dnia: Października 05, 2013, 18:44:50 »
Jak widać "Magazyn Policki" postanowił wywołać niektórych do tablicy: http://www.magazynpolicki.cba.pl/?p=8267

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #316 dnia: Października 05, 2013, 20:07:04 »
obrzydliwy artykul i zero obiektywizmu!!! nic dziwnego przeciez nowa dyrektorka miala w swej koncepcji zapis ze bedzie wspolpracowala z "Magazynem Polickim" co nalezy tlumaczyc z reszta towarzustwa rowniez.... pan "dziennikarz" powinien sie wstydzic!!!!!! ale oczywiscie te i inne uczucia sa mu obce.......
sz

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #317 dnia: Października 05, 2013, 20:22:35 »
Chyba nikt nie spodziewał się po J.A.K.u obiektywizmu.
"Dziennikarz" to za duże słowo dla klakiera...
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #318 dnia: Października 05, 2013, 20:37:22 »
Cytat: "DEtonator"
Jak widać "Magazyn Policki" postanowił wywołać niektórych do tablicy: http://www.magazynpolicki.cba.pl/?p=8267


Chyba należałoby się odnieść do tego pseudoartykułu.

1/ Zacznijmy od tego, dlaczego Magazyn Policki pisze w takim tonie? Otóż MP nawiązał współpracę w Panią Markowicz Narękiewicz jeszcze zanim została ona wybrana na dyrektorkę. Możemy się o tym przekonać czytając koncepcję Pani Markowicz, która musiała być opracowana między 15.07.2013r. a 05.08.2013r. Na stronie 12 możemy znaleźć zapis:
"...*publikacja artykułów w Magazynie Polickim - nawiązanie ścisłej i stałej współpracy redakcją Magazynu (koło dziennikarskie)..."  
Czy można się dopatrzeć interesu MP w tym wszystkim? Ja się dopatruję i uważam, że pisanie obecnie artykułów w takim tonie to jest zwykła prostytucja dziennikarska.

A teraz odniosę się do samej treści:

2/ "Wielu spośród kilkudziesięciu (ok. 30) obserwatorów obrad posiedzenie rozczarowało. Liczono na awanturę, tymczasem nic takiego się nie wydarzyło"

Nie wydarzyło się, albowiem ze strony osób, które wnioskowali do Klubu Radnych opozycyjnych było mocne postanowienie będziemy się koncentrować na wysłuchaniu odpowiedzi oraz zadaniu konkretnych pytań. I tak się z naszej strony stało, niestety druga strona już konkretnie i rzeczowo nie potrafiła odpowiadać.
3/"Co prawda brak perspektyw ostrego sporu wiadomy był od momentu ujawnienia stanowiska wojewody, który wyniki konkursu w pełni zaakceptował"

Jestem współautorem wniosku do wojewody i ja otrzymałem odpowiedź.
Wojewoda nie uchylił zaskarżonych uchwał, jednakże już mam opinię 2radców prawnych, które podważają uzasadnienie wojewody. Nie zapominajmy skąd wywodzi się zarząd powiatu oraz sam wojewoda:)))
Jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie- przedstawię uzasadnienie wojewody oraz ustosunkowanie się do tej opinii.
W każdym razie, jeśli wojewoda nie miał jaj to trochę to potrwa ale sąd administracyjny się do tego odniesie.

4/ Powodem jest zaskoczenie. Adwersarzy zaskoczyła nowa dyrektor Agata Markowicz-Narękiewicz wiedzą, fachowością i bardzo wysokim poziomem wygłoszonej na sesji specjalnej prelekcji

Zrobię tak- kłamstwa i oszczerstwa przedstawione przez Panią Markowicz – Narękiewicz przedstawię w następnych postach a teraz przedstawię parę dowodów świadczących o kompetencji tej Pani:

4a/ jak widzicie na fotkach zamieszczonych w artykule- kartę z ręcznym pismem…
Było pytanie, czy w internacie prowadzone są jakieś prace remontowe.
Pani Markowicz odpowiedziała sarkastycznie, że to jest śmieszne pytanie- albowiem rodzic jednej z uczennic mieszkającej w internacie we własnym zakresie wyremontował jej pokój.
Jakież to było zadowolenie Pani Dyrektor z tej odpowiedzi na głupie pytanie. Jednak- menadżer zarządzający finansami powinien mieć świadomość, że, że taki remont zrobiony przez osobę trzecią to dla szkoły przychód, od którego szkoła powinna odprowadzić podatek (zgodnie z UOPDOP). Wniosek- kobieta wyśmiała pytanie nie mając nawet świadomości, że naraża szkołę na możliwy problem.
4b/ Pani Markowicz w swojej koncepcji w związku z problemami finansowymi zamierza doprowadzić do wyrównania wydatków z przychodami z subwencji.
Jedyna propozycją było rozszerzenie oferty edukacyjnej - dzięki czemu wzrosną przychody lub zmniejszą się koszty stałe.    
Zatem osoba znająca się na finansach od razu zada sobie pytanie- jakie koszty stałe zmniejszy?
Wyjaśnienie Pani Markowicz było na przykładzie- do klas przyjdą uczniowie niepełnosprawni- dzięki temu zwiększą się przychodu. A koszt- no przecież nauczyciel i tak i tak dostaje pensję więc jak będzie miał jeszcze dodatkowe zajęcia to i tak pensja będzie stała.
Czy wyczuwacie absurd tej odpowiedzi?
I w ogóle absurd stwierdzenia, że jeśli ona coś zwiększy to koszty stałe się zmniejszą?
4c/ Przykładów jeszcze mogę podać więcej, ale teraz ograniczę się do mojego pytania- czy planowane są zwolnienia pracowników Białej, skoro w Białej w planie finansowym na następny rok przewidziana jest rezerwa na odprawy.
Odpowiedź- będę rozmawiała z nauczycielami odnośnie zmniejszenia ilości godzin. Oni mogą się zgodzić lub nie. I to może być ich decyzja, czy chcą pracować, czy nie…
Pani wicestarościna wtórowała przy tym, że w planie nic  nie ma, ponieważ budżet powiatu będzie dopiero w listopadzie. (no tak, ale do budżetu starostwa potrzebne są plany budżetów jednostek organizacyjnych – a takowy plan z tą rezerwą na oprawy został już opracowany przez nową dyrektorkę)
Zaznaczę, że jeszcze nie ma dobrego planu zajęć dla uczniów, ale plan zwolnień nowa Pani dyrektor już opracowała.
Jeśli chcecie jeszcze poczytać o kompetencjach i sukcesach Pani nowej Dyrektor- zasugnalizujcie a ja podam dalsze fakty.

5/ Jego przedstawiciele – częściowo w firmowych czarnych koszulkach z napisem „Beata naszym dyrektorem” – stawiali różne pytania, od sensownych po absurdalne. Np. jedna z przedstawicielek Rady Rodziców usiłowała dowiedzieć się, czy prawdziwą jest plotka na temat stworzenia wydzielonego Centrum Sportowego z udziałem kapitałów Grupy „Azoty”.  
 Absurdalne pytanie?...
Oświadczam, że na sesji Pani Wicestarosta odpowiedziała na to pytanie, że nie ma takich planów.
Natomiast ok. 2 tygodni wcześniej ja zadałem Staroście – Panu Guździołowi takie same pytanie- odpowiedź Starosty- tak są takie plany (na ta odpowiedź mam ok. 6 świadków oraz nagranie, z tego spotkania, które jest w dyspozycji naszej Telewizji Kablowej.
CDN…

Offline Magazyn_Policki

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #319 dnia: Października 05, 2013, 20:46:16 »
Miłujemy wszystkich zwolenników wolności słowa i myślenia w Polsce. Zamordystów i zwolenników "jedynie słusznych poglądów" - tępimy. Dla "Detonatora" - wyrazy szacunku. Krytykantom i lżącym przypominamy powiedzenie o karawanie...
Pozdrawiamy
Redakcja
Magazynu Polickiego

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #320 dnia: Października 05, 2013, 20:59:41 »
Cytat: "Magazyn_Policki"
Miłujemy wszystkich zwolenników wolności słowa i myślenia w Polsce.

I cenimy obiektywizm dziennikarski...

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #321 dnia: Października 05, 2013, 21:32:21 »
Cytat: "Magazyn_Policki"
Krytykantom i lżącym


Żeby być lżącym, trzeba mieć odwagę. Ale liżący nigdy tego nie zrozumie. Lepiej pan uważaj, żeby podczas stania w rozkroku między Tanowską a Batorego nie stracił pan tego co najcenniejsze. A społeczność Polic wie ile jest warte pana dziennikarstwo, szkoda tylko że musi sponsorować ze swoich podatków pański etat w gminie i gazetę.
millena

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #322 dnia: Października 05, 2013, 21:33:03 »
Przeczytałem artykuł w magazynie polickim.
Jest mierny, jednostronny, pisany chyba na zamówienie.
Moim zdaniem powinien mieć nagłówek "artykuł sponsorowany".
Artykuł próbuje kreować obraz wybitnej specjalistki - nowej dyrektor, wspierającej jej pracowitej p. Rybakiewicz, a z drugiej strony nieprzygotowani awanturnicy.
Artykuł żenujący, tak prostackiego " lizustwa" dawno nie czytałem.
Ten artykuł to obraza inteligencji czytelników.
Drogi magazynie policki ludzie naprawdę nie są idiotami.
Nie dziwię się, że nie widziałem żadnego podpisu pod artykułem.
Wstyd swoim nazwiskiem to firmować i autor od razu miał tego świadomość.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #323 dnia: Października 05, 2013, 21:47:50 »
J.A.K jaki to dziennikarz???? raczej samozwaniec.Toć to chorągiewka skręcająca tam gdzie coś dają.
Szkoda mojej klawiatury na komentarz tego artykułu.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Magazyn_Policki

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #324 dnia: Października 05, 2013, 22:24:18 »
Nie niszcz sprzętu Mickd. I o nas się nie martw. Dla Ciebie i kolegów informacja: nie mamy żadnej kasy ani z Gminy, ani z Powiatu. Zawsze jednak mamy możliwość pisania ciekawych artykułów. Np. o losach rodziców pewnego bosmana Portu. Dziś emeryta. Smutne, niemniej prawdziwe. Pokaźne zasoby w archiwum. Wiesz może coś na ten temat?
Pozdrowienia dla Wszystkich, szczególnie serdeczne dla zdenerwowanych.
Pozdrawiamy
Redakcja
Magazynu Polickiego

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #325 dnia: Października 05, 2013, 22:38:37 »
To że tkneliście moich ś/p rodziców to wam nie daruje
Jednak chamstwo i wasz buta przeszła najśmielsze oczekiwania.
Tylko do tego jesteście zdolni!!!
No to zobaczymy.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #326 dnia: Października 05, 2013, 22:44:55 »
Grzecznie proszę w temacie, bez wycieczek osobistych.
Zbędne treści kasuję.

Offline Magazyn_Policki

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #327 dnia: Października 05, 2013, 22:56:25 »
Nie denerwuj się "Mickd", wszak nie o Tobie pisaliśmy. Pytaliśmy się tylko o rodziców pewnego bosmana. Chcesz powiedzieć, że to o Ciebie chodzi? Nie wiedzieliśmy, pewnie to jakiś przypadkowy zbieg okoliczności.
Pozdrawiamy
Redakcja
Magazynu Polickiego

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #328 dnia: Października 05, 2013, 23:28:37 »
Komentując wydarzenia z piątkowej sesji powiatowej warto, moim zdaniem, skupić się na trzech wątkach.
1 - Pytanie o banery Grupy Azoty: Powiat Policki podpisał umowę reklamową z Zakładami Chemicznymi. Zakłady się zareklamowały, w zamian dając kilkadziesiąt tysięcy na organizację imprezy pt.: "Otwarcie hali przy Zespole Szkół". Pokazywałem wcześniej w internecie zaproszenia na tę imprezę Pewnie każdy zwróci uwagę kto podpisał zaproszenia. Halę szkolną, zbudowaną przez szkołę dla jej uczniów otworzyła prywatna firma i klub sportowy.
Wracając jednak do wątku umowy reklamowej. Nośnikiem reklamy była szkoła, a ściślej, jej obiekty(mur, płot, fasada basenu, fasada hali i budynku szkoły). Pieniądze za tę reklamę spożytkowano na organizację imprezy(atrakcje, gadżety, catering, oprawa). W atrakcyjnym świetle imprezy ogrzali się wszyscy(prezesi, politycy) tylko nie szkoła. Szkoła nie otrzymała z tej reklamy ani grosza.
Jest to dla mnie bardzo dziwny sposób "wspierania" szkoły, nad której zła kondycją finansową tak lamentował m. in. zarząd powiatu. Bardzo jestem ciekaw, i poproszę moich kolegów radnych powiatowych o wyjaśnienie tej sprawy, czy zwrócono chociaż szkole koszty energii elektrycznej, pracy sprzątaczek i innych pracowników szkoły.

2. Łączenie grup językowych. W prezentacji Pani Dyrektor można było dostrzec, że zmieniła Ona sposób organizacji grup językowych. wykazała na stosownych grafach i tabelach, że wcześniej dochodziło do, według Niej, Zarządu Powiatu i radnych PO, absurdalnych sytuacji, gdzie niektóre grupy językowe liczyły dwóch, pięciu uczniów. Z punktu widzenia finansów, scalenie tych grup w bardziej liczne i przez to zaoszczędzenie godzin jest jak najbardziej zasadne. Sęk w tym, że wcześniejszy podział na grupy(nawet dwuosobowe) wynikał nie z przyczyn ekonomicznych, a według kryterium zaawansowania uczniów. Scalenie powoduje "wymieszanie" w grupach uczniów znających języki lepiej i gorzej. Jakie to przyniesie skutki? Pewnie każdy jest w stanie sobie odpowiedzieć.

3. Relacja z Radą Rodziców. RR jest bardzo ważnym ciałem w szkole, co wyraźnie podkreślała Pani Dyrektor. Relacja na linii Pani Dyrektor - RR jest bardzo zła. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor poskarżyła się na RR, ze ta uchyla się od opiniowania ważnych spraw. Kłopot w tym, że w czasie, gdy była potrzeba opiniowania spraw przez RR, Rady Rodziców jeszcze nie było, bo nie dokonano stosownych procedur wyłaniających RR. Statut szkoły dość wyraźnie precyzuje do kiedy ma być wyłoniona nowa RR i z czyjej się to odbywa inicjatywy. Nastąpiły poważne opóźnienia w tym zakresie. I ja bym na prawdę te opóźnienia zrozumiał, biorąc pod uwagę to, że Pani Dyrektor jest osoba nową w szkole i środowisku i ma masę roboty. Jednak tego zrozumienia nie mam po tym, gdy Pani Dyrektor zdecydowała się Radę Rodziców zaatakować w swojej prezentacji.

Na koniec słowo o wojewodzie.
Był łaskaw Pan Wojewoda nie przychylić się do wniosku o uchylenie uchwał powołujących nowego dyrektora Białej, pomimo, ze wnioskodawcy poważnie wniosek umotywowali powołując się na analogiczne przypadki w kraju. Uzasadnienie Pana Wojewody oceniam podobnie jak MrW, jako słabe. Sprawa zmierza dużymi krokami do rozstrzygnięcia w sądzie administracyjnym.

PS - i jeszcze drobne uzupełnienie, właśnie zerknąłem na plan zajęć wyrównawczych dla gimnazjum w Białej, plan praktycznie eliminuje z udziału w większości zajęć uczniów dojeżdżających z Loecknitz(wyjazd 7 rano, powrót, drugi autobus około 17.30)

http://www.zspolice.pl/serwisy/zajecia/pozalekcyjne_gimnazjum.pdf

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #329 dnia: Października 06, 2013, 00:04:18 »
wlasnie przeczytałam artyluł i powiem szczerze dawno sie tak nie ubawiłam, przy całej tragedii tonącej Białej no beka na całego ...
pani nowa dyrektor nie odpowiedziała na ani jedno pytanie konkretnie , jesli nie wiedziala co ma powiedziec znaki dawała jej pani Rybakiewicz i ona przejmowała piłeczke w grze
drogi Magazynie Policki ,czy myslicie ze ludzie w Policach sa az tak głupi zeby dac sobie zamydlic oczy ??? przeciez to bedzie dostepne ,każdy bedzie mógł to zobaczyc ,a jesli nie postaram sie aby policzanie to ujrzeli
ten pan ktory robił te foteczki z karteczkami jak najbardziej pozytywny ,ludzie będa wiedziec ze pytania były konkterne odpowiedzi brak
 :rotfl:
i jeszcze jeden temat ktory wlasnie mnie najpierw zdenerwowal a potem juz tylko smiac mi sie pozostało przez łzy :D zajecia wyrówniujące poziomy nauczania dla dzieci z Loe przygotowyjące do egzaminu gimnazjalnego maja odbywac sie w godzinacz gdzie dzieci sa w autokarze lub w Loe  :crazy: pani Agata Markowicz-Narekiewicz kilkanascie razy została uprzedzona o ktorej godzinie wracaja dzieci z niemieckiej szkoły , nawet jesli ona nie wie to nowe vicki wiedza jak funkcjonuje szkoła powinny podpowiedziec :D