Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 729580 razy)

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #510 dnia: Lutego 03, 2014, 22:28:52 »
Powiat nie mógł przebudować czy zmodernizować hali przy ulicy Siedleckiej, ponieważ jest ona mieniem gminy. Poza tym hala budowana przez Panią Golisowicz miała służyć uczniom. Gdyby nawet powiat i gmina dogadały się w sprawie hali, to uczniowie Zespołu Szkół mieliby bardzo daleko na lekcje wychowania fizycznego. Zresztą - jeśli mnie pamięć nie myli - przez jakiś czas obowiązywało jakieś porozumienie czy umowa między szkołą a gminą i uczniowie tam chodzili na wf. Jednak na dłuższą metę takie rozwiązanie było niekorzystne dla uczniów - tracili dużo czasu na dojście do hali. Pewnie warunki w hali tez nie spełniały oczekiwań.
Pamiętajmy, że hala przy Zespole Szkół została zbudowana w większej części ze środków unijnych. Był to projekt polsko - niemiecki, dzięki któremu skorzystali i Polacy, i Niemcy.

Teraz przez 5 lat na hali nie można zarabiać, bo takie są wymogi unijne - to dla KOOWALSKI. Za wynajęcie hali można brać pieniądze tylko takie, by zwróciły się koszta utrzymania. A pieniądze wędrują do powiatu.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #511 dnia: Lutego 04, 2014, 09:18:24 »
Cytat: "MrW"
To tym razem ja zadam pytania Tobie koowalski:
1/ Podaj mi kwoty, ile zarabiają warsztaty na siebie (skoro twierdzisz, że "na pewno"?
2/ Przez jedną decyzję Starosty- mamy dodatkowe obciążenie w kwotach - kilkudziesięciu tysięcy złotych- napisz wyraźnie- z czyjej kieszeni zostanie to zapłacone?
3/ Czy jeśli starosta miałby zapłacić taką kasę ze swojej prywatniej kieszeni- czy podjąłby decyzję o wyłączeniu warsztatów?
4/ Czemu miało służyć wyłączenie warsztatów?
5/ Twierdzisz, że hala wg ciebie ma "służyć uczniom- nie dyrektorce"- hahahahaha- dyrektorce- dawno takiej bzdury nie czytałem tu na forum. Ale ok, już jestem poważny- to wyjaśnij fakt dążenia Zarządu Powiatu do wyłączenia m.in. hali z zasobów Zespołu Szkół? Przecież te obiekty winne służyć uczniom. Dlaczego władze powiatowe tak usilnie dążyły do tego? Jesteś przecież Koowalski taki mądry, taki dobrze poinformowany- wyjaśnij nam- wszystkim szarakom, co zamierzał zarząd powiatu?

ad.1 niestety nie wiem,nie jestem tak dobrze poinformowana jak Pan ponieważ nie jestem
  stroną tego bicia piany.Słowo "na pewno" wynika z oglądu obiektu.Jest tam stacja kontroli
   pojazdów,jakieś warsztaty samochodowe,komis staroci,hurtownia warzyw i owoców.Czy
   Pan jako czlowiek dobrze poinformowany sądzi,że dzierżawią nieodpłatnie?
ad.2 odpowiedz znajdzie Pan pod ad 1
ad.3. to już jest gdybanie a ja fantazjami się nie zajmuję - nawiasem mówiąc takie pytania
    może Pan  kierować pod adresem wszystkich samorządów w Polsce.Idealnie będzie tylko    
w  w świecie prawa i sprawiedliwości.
ad.4 to pytanie nie do mnie.Pan jest stroną w tym kociołku,więc może Pan fantazjować
ad.5 czy zna Pan jakikolwiek zapis zabraniający korzystać szkole z nowej hali?
Ps.Puszczają Panu nerwy(zmiana tonu) bowiem usiłuje Pan wykrzyczeć swoje racje.Nie warto.Krzyk niczego nie zmieni,może co najwyżej przykleić łatkę pieniacza.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #512 dnia: Lutego 04, 2014, 20:30:14 »
koowalski, naprawdę nie czujesz tego???? tak - wszystko zgodne, nie ma sie do czego przyczepić - od strony prawnej, czy jak ją tam nazwał. ale jesteś aż tak zaślepiona??? nie widzisz tego, że kto inny zaczął a kto inny zbiera laury. z perspektywy czasu (tak mi się wydaje) ci którzy wprowadzali w życie projekt pod nazwą hala widowiskowo sportowa, teraz chyba plują sobie w brodę. bo zamiast się wysilać i męczyć nad czymś co może przynieść sporo korzyści to wychodzi na to, że lepiej siedzieć i pierdzieć w stołek,  a nic złego się nie stanie. aż nie chce się wierzyć w to, że niby nie jesteś żadną ze stron. z treści i tonu twoich wypowiedzi to bynajmniej nie wynika (przynajmniej takie jest moje odczucie).
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #513 dnia: Lutego 04, 2014, 21:16:13 »
Cytat: "KOOWALSKI"
ad.1 niestety nie wiem,nie jestem tak dobrze poinformowana jak Pan ponieważ nie jestem stroną tego bicia piany.Słowo "na pewno" wynika z oglądu obiektu.Jest tam stacja kontroli pojazdów,jakieś warsztaty samochodowe,komis staroci,hurtownia warzyw i owoców.Czy Pan jako czlowiek dobrze poinformowany sądzi,że dzierżawią nieodpłatnie?

Czyli nie wie Pani. To o czym mamy dyskutować?
Zgadza się- na terenie warsztatów funkcjonuje parę podmiotów, które przynoszą dochody z dzierżawy. Zostały one pozyskane jeszcze za czasów, gdy warsztaty stanowiły integralną część Zespołu Szkół.
Po odłączeniu od ZS Starostwo jedynie ulokowało tam PCPR, któremu od razu zrobiono bonifikatę w kwocie ok 7 tys zł + zleciło zarządzanie innemu podmiotowi za ok 15-25 tys zł rocznie. O ile bonifikata stanowi utracony przychód o tyle opłata za zarządzanie to kolejny koszt, który "glizdy budżetowe" wyciągną z mojej, Pani i innych kieszeni.

Cytat: "KOOWALSKI"
ad.2 odpowiedz znajdzie Pan pod ad 1

Czyli znowu Pani nie wie.
Specjalnie wytłuściłem ten kawałem, by jak najwięcej osób zwróciło uwagę, że decyzja o wyłączeniu spowodowała dodatkowe wydatki, które pokryte zostaną z naszych- podatników kieszeni.
Można więcej napisać- Powiat obecnie podjął decyzję o zadłużeniu się (emisja obligacji) na kwotę 2 mln zł. Z jednej strony odpuszcza jedną decyzją tyle kasy, a z drugiej strony zadłuża się- odsetki od tego zobowiązania (a mogło być mniejsze) będziemy również my płacili.
Cytat: "KOOWALSKI"
ad.3. to już jest gdybanie a ja fantazjami się nie zajmuję - nawiasem mówiąc takie pytania
może Pan kierować pod adresem wszystkich samorządów w Polsce.Idealnie będzie tylko

Pofantazjujmy zatem jeszcze.
Łatwo jest wydawać nie swoje pieniądze- no nie?
Cytat: "KOOWALSKI"
ad.4 to pytanie nie do mnie.Pan jest stroną w tym kociołku,więc może Pan fantazjować

Znowu nie mamy o czym rozmawiać...
Cytat: "KOOWALSKI"
ad.5 czy zna Pan jakikolwiek zapis zabraniający korzystać szkole z nowej hali?

Ja zadałem pytanie, dlaczego Zarząd Powiatu tak usilnie dążył do wyłączenia z zasobów ZS również hali sportowej? Może choć tutaj doczekam się jakiejś logicznej odpowiedzi?

Cytat: "KOOWALSKI"
Ps.Puszczają Panu nerwy(zmiana tonu) bowiem usiłuje Pan wykrzyczeć swoje racje.Nie warto.Krzyk niczego nie zmieni,może co najwyżej przykleić łatkę pieniacza.

Na zakończenie- widzę, że fascynuje Panią nie tyle problematyka zawarta w tym temacie, co bardziej moje stany emocjonalne.
O krzykach w wypowiedziach forumowych świadczą wykrzykniki, teksty pisane wielką literą, kolorowa czcionka. Proszę je znaleźć w mojej poprzedniej wypowiedzi? Nie ma?
A może fakt, że w pytaniach nie używałem sformułowania "per Pani"?
Proszę wybaczyć, ale jakby Pani do tego forum zapisała się, jako np. Basia, Zosia, czy jakoś tak- to byłoby mi łatwiej.
A taki "Koowalski"... mam dziecko jeszcze dość małe i będąc niejako zmuszony do oglądania m. in. bajki pt. "Pingwiny z Madagaskaru" oraz mając na względzie Pani wszystkie wypowiedzi- kojarzy mi się „Koowalski”  z przydupasem Skipera- ot taka mała moja dygresja, która ponadto daje do myślenia w aspekcie "bycia osobą bezstronną"...
Administratorów lub/i moderatorów proszę o wybaczenie za moje wywody. Postaram się już tego nie robić – o ile „koowalski” uspokoi się i zacznie wreszcie pisać na temat, a nie mącić.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #515 dnia: Lutego 05, 2014, 08:32:52 »
Takie retoryczne pytanie :dokąd to zmierza? Dlaczego kwiat naszego miasta -nasze dzieci - ponoszą koszty rozgrywek "na górze"? Smutne to i żenujące.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #516 dnia: Lutego 05, 2014, 10:10:04 »
Cytat: "KOOWALSKI"
ad.1 niestety nie wiem,nie jestem tak dobrze poinformowana jak Pan ponieważ nie jestem stroną tego bicia piany.Słowo "na pewno" wynika z oglądu obiektu.Jest tam stacja kontroli pojazdów,jakieś warsztaty samochodowe,komis staroci,hurtownia warzyw i owoców.Czy Pan jako czlowiek dobrze poinformowany sądzi,że dzierżawią nieodpłatnie?

Cytat: "MrW"
Czyli nie wie Pani. To o czym mamy dyskutować?

To proste!Nie mamy o czym dyskutować bo nie znamy wszystkich szczegółów.Pewnie dyrygent tej orkiestry radny Echaust wystąpi niebawem z odpowiednim pismem do starosty i za kilkanaście dni poznamy szczegóły.
Cytat: "MrW"
Zgadza się- na terenie warsztatów funkcjonuje parę podmiotów, które przynoszą dochody z dzierżawy. Zostały one pozyskane jeszcze za czasów, gdy warsztaty stanowiły integralną część Zespołu Szkół.
Po odłączeniu od ZS Starostwo jedynie ulokowało tam PCPR, któremu od razu zrobiono bonifikatę w kwocie ok 7 tys zł + zleciło zarządzanie innemu podmiotowi za ok 15-25 tys zł rocznie. O ile bonifikata stanowi utracony przychód o tyle opłata za zarządzanie to kolejny koszt, który "glizdy budżetowe" wyciągną z mojej, Pani i innych kieszeni.

Czy można dyskutować z człowiekiem,który usiłuje zakrzyczeć mających inne zdanie.Nie znam żadnych "glizd budżetowych"ale jeśli już to budżetową kasę doją nie tylko urzędnicy powiatu.Znacznie większą doją w gminie.Szkoda,że ma Pan taki krótki wzrok.

Cytat: "KOOWALSKI"
ad.2 odpowiedz znajdzie Pan pod ad 1

Cytat: "MrW"
Czyli znowu Pani nie wie.
Specjalnie wytłuściłem ten kawałem, by jak najwięcej osób zwróciło uwagę, że decyzja o wyłączeniu spowodowała dodatkowe wydatki, które pokryte zostaną z naszych- podatników kieszeni.
Można więcej napisać- Powiat obecnie podjął decyzję o zadłużeniu się (emisja obligacji) na kwotę 2 mln zł. Z jednej strony odpuszcza jedną decyzją tyle kasy, a z drugiej strony zadłuża się- odsetki od tego zobowiązania (a mogło być mniejsze) będziemy również my płacili.

Można wymieniać bez końca co by było gdyby..........Warsztaty zostały wyłączone i zarabiają na podatek o który się Pan tak troszczy.
Powoli zaczynam odnosić wrażenie,że w demagogi usiłuje Pan prześcignąć prezesa pewnej partii obiecującej Polakom raj na ziemi.Prawdopodobnie większość samorządów
się zadłuża,więc przywołanie informacji o zwiększeniu zadłużenia powiatu ma taki demagogiczny charakter
Cytat: "KOOWALSKI"
ad.5 czy zna Pan jakikolwiek zapis zabraniający korzystać szkole z nowej hali?

Cytat: "MrW"
Ja zadałem pytanie, dlaczego Zarząd Powiatu tak usilnie dążył do wyłączenia z zasobów ZS również hali sportowej? Może choć tutaj doczekam się jakiejś logicznej odpowiedzi?

Nie wydaje się Panu,że adresatem pytania powinien być ktoś inny.Proszę temat przekazać  szykującemu się na kolejną kadencję radnemu Echaustowi - radni też biorą kasę z pieniędzy podatników.Radny Echaust wziął w 2012 roku 10.804,56 zł diety.
Cytat: "MrW"
Na zakończenie- widzę, że fascynuje Panią nie tyle problematyka zawarta w tym temacie, co bardziej moje stany emocjonalne.
O krzykach w wypowiedziach forumowych świadczą wykrzykniki, teksty pisane wielką literą, kolorowa czcionka. Proszę je znaleźć w mojej poprzedniej wypowiedzi? Nie ma?
A może fakt, że w pytaniach nie używałem sformułowania "per Pani"?
Proszę wybaczyć, ale jakby Pani do tego forum zapisała się, jako np. Basia, Zosia, czy jakoś tak- to byłoby mi łatwiej.
A taki "Koowalski"... mam dziecko jeszcze dość małe i będąc niejako zmuszony do oglądania m. in. bajki pt. "Pingwiny z Madagaskaru" oraz mając na względzie Pani wszystkie wypowiedzi- kojarzy mi się „Koowalski”  z przydupasem Skipera- ot taka mała moja dygresja, która ponadto daje do myślenia w aspekcie "bycia osobą bezstronną"...
Administratorów lub/i moderatorów proszę o wybaczenie za moje wywody. Postaram się już tego nie robić – o ile „koowalski” uspokoi się i zacznie wreszcie pisać na temat, a nie mącić.

Mam nadzieję,że nie jest Pan nauczycielem,bowiem z  taką arogancją rzeczywiście mógłby
 Pan wiele szkód uczynić młodym umysłom.niemniej jednak szantaż "o ile koowalski uspokoi się i zacznie wreszcie pisać na temat" - przypomina mi nauczyciela ,który nie radząc sobie z uczniem wyrzuca go na korytarz.
I na koniec ;informacja Chmielewskiego ile zarabia po tamtej stronie granicy potwierdza,że w sprawie "białej" najważniejszy aspekt to kasa a nie troska o dzieci.
jestem gorszego sortu

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #517 dnia: Lutego 05, 2014, 23:47:50 »
Cytat: "KOOWALSKI"
MrW napisał/a:
Czyli nie wie Pani. To o czym mamy dyskutować?

To proste!Nie mamy o czym dyskutować bo nie znamy wszystkich szczegółów.Pewnie dyrygent tej orkiestry radny Echaust wystąpi niebawem z odpowiednim pismem do starosty i za kilkanaście dni poznamy szczegóły.

Nie znam dziedziny, czy tematu, w którym rozpoznano wszelkie możliwe szczegóły. Stąd rodzą się dyskusje. Informacja jest natomiast wg mnie jednym z najdroższych dóbr.
Co do "Dyrygenta orkiestry"- czyżby jakaś 2 przytrafiła się w przeszłości? I teraz może się Pani odegrać?
Ale fajnie,że zawarła Pani tą uszczypliwość- dzięki niej mam pomysł by kwestię przerzucenia warsztatów wyjaśnić.  

Cytat: "KOOWALSKI"
MrW napisał/a:
Zgadza się- na terenie warsztatów funkcjonuje parę podmiotów, które przynoszą dochody z dzierżawy. Zostały one pozyskane jeszcze za czasów, gdy warsztaty stanowiły integralną część Zespołu Szkół.
Po odłączeniu od ZS Starostwo jedynie ulokowało tam PCPR, któremu od razu zrobiono bonifikatę w kwocie ok 7 tys zł + zleciło zarządzanie innemu podmiotowi za ok 15-25 tys zł rocznie. O ile bonifikata stanowi utracony przychód o tyle opłata za zarządzanie to kolejny koszt, który "glizdy budżetowe" wyciągną z mojej, Pani i innych kieszeni.

Czy można dyskutować z człowiekiem,który usiłuje zakrzyczeć mających inne zdanie.Nie znam żadnych "glizd budżetowych"ale jeśli już to budżetową kasę doją nie tylko urzędnicy powiatu.Znacznie większą doją w gminie.Szkoda,że ma Pan taki krótki wzrok.

Chwilunia- ktoś chce wyciąć mi i innym kolejne pieniążki, a Pani mnie chce uciszyć?
A teraz moment edukacyjny- w środowiskach przedsiębiorców coraz modniejsze są sformułowania "glizd budżetowych", czy też "dziur budżetowych" co oznaczać ma każdy element systemu ciągnącego kasę w celu napełnienia koryta.
Cytat: "KOOWALSKI"
Szkoda,że ma Pan taki krótki wzrok.

Nie tylko psycholoszka, ale i okulistka... po prostu człowiek orkiestra.
Cytat: "KOOWALSKI"
Warsztaty zostały wyłączone i zarabiają na podatek o który się Pan tak troszczy.
Powoli zaczynam odnosić wrażenie,że w demagogi usiłuje Pan prześcignąć prezesa pewnej partii obiecującej Polakom raj na ziemi.Prawdopodobnie większość samorządów
się zadłuża,więc przywołanie informacji o zwiększeniu zadłużenia powiatu ma taki demagogiczny charakter

Świetnie!
Warsztaty zostały wyłączone i zarabiają na podatek.
A przed wyłączeniem na co zarabiały? Może np na pokrycie pensji nauczycieli i kadry? A teraz na podatek...
To się dopiero nazywa logiczne myślenie, które nic wspólnego z demagogią nie ma.

Cytat: "KOOWALSKI"
Nie wydaje się Panu,że adresatem pytania powinien być ktoś inny.Proszę temat przekazać szykującemu się na kolejną kadencję radnemu Echaustowi - radni też biorą kasę z pieniędzy podatników.Radny Echaust wziął w 2012 roku 10.804,56 zł diety.

Pomyślałem sobie, że warto Panią także zapytać, skoro Pani taka mądra jest i wszechstronna i taka elokwentna i w ogóle...
Znowu Echaust się pojawił.
O Boże! Wziął on taką grubą kasę za diety jako radny!
Ta wiadomość powaliła mnie na nogi. Nie wiem jak, ja to zniosę i przeżyję. Jak On śmiał! Życie dla mnie straciło sens...
(oj, to nie mogła być tylko jedna dwója)...
A tak na poważnie- a to inni radni diety nie otrzymują? Tylko Radny Echaust?
Podobnie z Panem Chmielewskim- a to przepraszam, wg Pani miałby on pracować najlepiej charytatywnie?
Cytat: "KOOWALSKI"
Mam nadzieję,że nie jest Pan nauczycielem,bowiem z taką arogancją rzeczywiście mógłby Pan wiele szkód uczynić młodym umysłom.niemniej jednak szantaż "o ile koowalski uspokoi się i zacznie wreszcie pisać na temat" - przypomina mi nauczyciela ,który nie radząc sobie z uczniem wyrzuca go na korytarz.

Nie, nie jestem nauczycielem.
Co do arogancji, tak jestem arogancki w stosunku do Pani. Ale to tylko wynika z formy, jaka Pani przyjęła.
Zapewniam Panią, że potrafię być i miły i z poszanowaniem do drugiej osoby prowadzić dyskusję nawet przy bardzo odmiennych poglądach i zdaniach.
A teraz po prostu dostosowuję się do poziomu jaki Pani wytworzyła.
I jeśli Pani tylko wyrazi chęć powrotu na tory normalnej konwersacji i wymiany nawet najbardziej rozbieżnych poglądów bez uszczypliwości, insynuacji, wplatania nie potrzebnych komentarzy, to obiecuję Pani, że i ja to uczynię.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #518 dnia: Lutego 06, 2014, 11:17:22 »
Cytat: "MrW"

Nie znam dziedziny, czy tematu, w którym rozpoznano wszelkie możliwe szczegóły. Stąd rodzą się dyskusje. Informacja jest natomiast wg mnie jednym z najdroższych dóbr.
Co do "Dyrygenta orkiestry"- czyżby jakaś 2 przytrafiła się w przeszłości? I teraz może się Pani odegrać?

To Pan wywołał radnego Echausta do tablicy,nie ja.Ale dzięki temu wiemy jaka grupa trzymająca władzę w Policach bije pianę pod adresem nowej dyrektorki.Pan się deklarował jako człowiek apolityczny a daje się Pan wykorzystywać do rozgrywki politycznej prowadzonej przez GRYFOPISA.

Cytat: "MrW"

Zgadza się- na terenie warsztatów funkcjonuje parę podmiotów, które przynoszą dochody z dzierżawy. Zostały one pozyskane jeszcze za czasów, gdy warsztaty stanowiły integralną część Zespołu Szkół.
Po odłączeniu od ZS Starostwo jedynie ulokowało tam PCPR, któremu od razu zrobiono bonifikatę w kwocie ok 7 tys zł + zleciło zarządzanie innemu podmiotowi za ok 15-25 tys zł rocznie. O ile bonifikata stanowi utracony przychód o tyle opłata za zarządzanie to kolejny koszt, który "glizdy budżetowe" wyciągną z mojej, Pani i innych kieszeni.


Powoli dochodzimy do  właściwych relacji.Cieszę się ,że zauważył Pan iż warsztaty zarabiają.

Cytat: "KOOWALSKI"
Czy można dyskutować z człowiekiem,który usiłuje zakrzyczeć mających inne zdanie.Nie znam żadnych "glizd budżetowych"ale jeśli już to budżetową kasę doją nie tylko urzędnicy powiatu.Znacznie większą doją w gminie.Szkoda,że ma Pan taki krótki wzrok.

Cytat: "MrW"

Chwilunia- ktoś chce wyciąć mi i innym kolejne pieniążki, a Pani mnie chce uciszyć?

Powtórzę jeszcze raz -budżetową kasę doją nie tylko urzędnicy powiatu.Znacznie większą doją w gminie.Błagam,niech Pan nie stosuje zasady Kalego żeby Pańskie było na wierzchu.


Cytat: "KOOWALSKI"
Szkoda,że ma Pan taki krótki wzrok.

Cytat: "MrW"
Nie tylko psycholoszka, ale i okulistka... po prostu człowiek orkiestra.

Dodatkowo jeszcze -jak stwierdziła  urzędniczka,która urzędniczką nie jest -  dziennikarka
Cytat: "MrW"
Warsztaty zostały wyłączone i zarabiają na podatek.
A przed wyłączeniem na co zarabiały? Może np na pokrycie pensji nauczycieli i kadry? A teraz na podatek...
To się dopiero nazywa logiczne myślenie, które nic wspólnego z demagogią nie ma.

Przecież sam Pan stwierdził,że przed wyłączeniem podatku od nieruchomości nie płacono.Nie wiem jak to wygląda w powiecie ale w gminie podatek od nieruchomości związanej z działalnością gospodarczą jest dosyć wysoki.I taki podatek jest dochodem samorządu.
Cytat: "KOOWALSKI"
Nie wydaje się Panu,że adresatem pytania powinien być ktoś inny.Proszę temat przekazać szykującemu się na kolejną kadencję radnemu Echaustowi - radni też biorą kasę z pieniędzy podatników.Radny Echaust wziął w 2012 roku 10.804,56 zł diety.

Cytat: "MrW"
Pomyślałem sobie, że warto Panią także zapytać, skoro Pani taka mądra jest i wszechstronna i taka elokwentna i w ogóle...
Znowu Echaust się pojawił.
O Boże! Wziął on taką grubą kasę za diety jako radny!
Ta wiadomość powaliła mnie na nogi. Nie wiem jak, ja to zniosę i przeżyję. Jak On śmiał! Życie dla mnie straciło sens...
(oj, to nie mogła być tylko jedna dwója)...
A tak na poważnie- a to inni radni diety nie otrzymują? Tylko Radny Echaust?

No widzi Pan,jak zajrzeć do kieszeni nowej dyrektorce to dobrze jak naszemu człowiekowi to niedobrze.Czy to nie przypomina Panu Kalego?
jestem gorszego sortu

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #519 dnia: Lutego 06, 2014, 11:55:02 »
Cytat: "KOOWALSKI"
No widzi Pan,jak zajrzeć do kieszeni nowej dyrektorce to dobrze jak naszemu człowiekowi to niedobrze.Czy to nie przypomina Panu Kalego?

Zaglądaliśmy do kieszeni dyrektorce w innym temacie założonym na forum.
Ale tam Pani woli pisać tam elaboraty na temat, przykładowo "życie seksualne mrówek w warunkach arktycznych"- więc tam nie ma o czym już dyskutować z Panią.
Cytat: "KOOWALSKI"
To Pan wywołał radnego Echausta do tablicy,nie ja.Ale dzięki temu wiemy jaka grupa trzymająca władzę w Policach bije pianę pod adresem nowej dyrektorki.Pan się deklarował jako człowiek apolityczny a daje się Pan wykorzystywać do rozgrywki politycznej prowadzonej przez GRYFOPISA.

Cytat: "KOOWALSKI"
MrW napisał/a:           

Zgadza się- na terenie warsztatów funkcjonuje parę podmiotów, które przynoszą dochody z dzierżawy. Zostały one pozyskane jeszcze za czasów, gdy warsztaty stanowiły integralną część Zespołu Szkół.

Po odłączeniu od ZS Starostwo jedynie ulokowało tam PCPR, któremu od razu zrobiono bonifikatę w kwocie ok 7 tys zł + zleciło zarządzanie innemu podmiotowi za ok 15-25 tys zł rocznie. O ile bonifikata stanowi utracony przychód o tyle opłata za zarządzanie to kolejny koszt, który "glizdy budżetowe" wyciągną z mojej, Pani i innych kieszeni.   

Powoli dochodzimy do  właściwych relacji.Cieszę się ,że zauważył Pan iż warsztaty zarabiają.


Cytat: "KOOWALSKI"
Powtórzę jeszcze raz -budżetową kasę doją nie tylko urzędnicy powiatu.Znacznie większą doją w gminie.Błagam,niech Pan nie stosuje zasady Kalego żeby Pańskie było na wierzchu.

Cytat: "KOOWALSKI"
Przecież sam Pan stwierdził,że przed wyłączeniem podatku od nieruchomości nie płacono.Nie wiem jak to wygląda w powiecie ale w gminie podatek od nieruchomości związanej z działalnością gospodarczą jest dosyć wysoki.I taki podatek jest dochodem samorządu.


Ja o rzepce a Pani o kalarepce- i tak można w nieskończoność.

Chciałem wyciągnąć rękę do Pani i zaproponować normalną, merytoryczną dyskusję. Ale się nie da. Dlaczego się nie da? Skoro, jak Pani wspomniała, jest Pani apolityczna (choć to widać, że nie jest to prawdą), to może chodzi o profesjonalizm?
 
Cytat: "KOOWALSKI"
Dodatkowo jeszcze -jak stwierdziła  urzędniczka,która urzędniczką nie jest -  dziennikarka

I proszę nie mylić w tym przypadku profesjonalizmu z obiektywizmem, czy rzetelnością dziennikarską.
I proszę wybaczyć, że pisze o Pani sferze zawodowej, albowiem nie powinienem tym się zajmować na forum, lecz to Pani uwypukliła ten fakt.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #520 dnia: Lutego 06, 2014, 13:09:24 »
Cytat: "KOOWALSKI"
No widzi Pan,jak zajrzeć do kieszeni nowej dyrektorce to dobrze jak naszemu człowiekowi to niedobrze.Czy to nie przypomina Panu Kalego?

Cytat: "MrW"
Zaglądaliśmy do kieszeni dyrektorce w innym temacie założonym na forum.
Ale tam Pani woli pisać tam elaboraty na temat, przykładowo "życie seksualne mrówek w warunkach arktycznych"- więc tam nie ma o czym już dyskutować z Panią.

O finansach piszemy w jednym i drugim temacie,ale rozumiem,że kończą się Panu argumenty,więc nie ma o czym dyskutować.
Cytat: "MrW"
I proszę nie mylić w tym przypadku profesjonalizmu z obiektywizmem, czy rzetelnością dziennikarską.
I proszę wybaczyć, że pisze o Pani sferze zawodowej, albowiem nie powinienem tym się zajmować na forum, lecz to Pani uwypukliła ten fakt.

Dziennikarstwo zostało mi przypisane przez posługującą się nickiem milena.Czyta pan tylko to co wygodne a już myślałam,że trochę piany opadnie.Niestety myliłam się.
jestem gorszego sortu

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #521 dnia: Lutego 06, 2014, 16:03:59 »
Cytat: "KOOWALSKI"
Dziennikarstwo zostało mi przypisane przez posługującą się nickiem milena.Czyta pan tylko to co wygodne a już myślałam,że trochę piany opadnie.Niestety myliłam się.

Nie doczytałem się, by sprawa Pani dziennikarki gdziekolwiek była przez Panią zaprzeczona.
Poza tym - skoro sama sobie dopisała ten zawód w przedostatnim poście- to sorry- nie musze być tak spostrzegawczy, by doszukać się czegokolwiek innego, jak tylko stwierdzenia faktu.
Kolejna wstawka o pianie... niech będzie, że biję pianę. Przynajmniej łatwo piana się zmywa. Nie to co, wazelina wszechobecna na Pani obliczu. Tu do zmycia wazeliny nie wystarczy samo mydełko- oj- będą niezbędne poważniejsze środki chemiczne, a i czas zmywania bardzo długi, a efekt nie wiadomy.

Cytat: "KOOWALSKI"
O finansach piszemy w jednym i drugim temacie,ale rozumiem,że kończą się Panu argumenty,więc nie ma o czym dyskutować.

Argumenty dopiero się zaczynają. Ale nie będą kierowane do Pani.
Bo to widać, ze nie mamy tu do czynienia z osobą chcąca dyskusji tylko z klakierem.

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #522 dnia: Lutego 06, 2014, 16:40:40 »
pierwszy raz z problemem odwolania dr szkoly zetknelam sie gdy zobaczylam pochod niezadowolonych z decyzji jej odwolania sledzilam wpisy na ten temat ,znajac pozim rozumienia i postrzegania naszego spoleczenstwa doszlam do wniosku ze wiekszosc ma gdzies to co dzieje sie obok  Wiadomo ze w naszym kraju nadal raczka raczke myje sa uklady i ukladziki ,mowi sie pol prawdy albo obiecuje ze bedzie lepiej bezpieczniej tylko nikt nie powie ile to lepiej biezpieczniej bedzie kosztowac ,i tu nie mam na mysli kosztow finansowych sa tez inne np ogolno spoleczne ...................Kto na to zwraca uwage .CZy taki np kowalski woli isc do fachowca bez praktyki czy do doswiadczonej osoby............POCO zmieniac cos co nam odpowiada i z czego jestesmy zadowoleni na cos co moze przyniesie nam straty a moze zyski to ryzyko i czesto jest tak ze ktos ryzykuje a inni ponosza konsekwencje czesto jest tez tak ze ktos podejmuju decyzje szkodliwe dla innych aby tylko zabezpieczyc swoje interesy.
Mamy niby demokracje ale ja sie PYTAM gdzie ona tak naprawde jest nadal prezesi  wojewodowie politycy i wszystkie osoby na tz stolkach decyduja za nas bo maja wladze a my mozemy tylko pokrzyczec bo wiekszosc naszego spoleczenstwa woli schowac uszy po sobie  .Uwarzam ze odwolanie pn dyrektor bylo zla decyzja

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #523 dnia: Lutego 06, 2014, 16:46:57 »
Cytat: "ella"
pierwszy raz z problemem odwolania dr szkoly zetknelam sie gdy zobaczylam pochod niezadowolonych z decyzji jej odwolania sledzilam wpisy na ten temat ,znajac pozim rozumienia i postrzegania naszego spoleczenstwa doszlam do wniosku ze wiekszosc ma gdzies to co dzieje sie obok  Wiadomo ze w naszym kraju nadal raczka raczke myje sa uklady i ukladziki ,mowi sie pol prawdy albo obiecuje ze bedzie lepiej bezpieczniej tylko nikt nie powie ile to lepiej biezpieczniej bedzie kosztowac ,i tu nie mam na mysli kosztow finansowych sa tez inne np ogolno spoleczne ...................Kto na to zwraca uwage .CZy taki np kowalski woli isc do fachowca bez praktyki czy do doswiadczonej osoby............POCO zmieniac cos co nam odpowiada i z czego jestesmy zadowoleni na cos co moze przyniesie nam straty a moze zyski to ryzyko i czesto jest tak ze ktos ryzykuje a inni ponosza konsekwencje czesto jest tez tak ze ktos podejmuju decyzje szkodliwe dla innych aby tylko zabezpieczyc swoje interesy.
Mamy niby demokracje ale ja sie PYTAM gdzie ona tak naprawde jest nadal prezesi  wojewodowie politycy i wszystkie osoby na tz stolkach decyduja za nas bo maja wladze a my mozemy tylko pokrzyczec bo wiekszosc naszego spoleczenstwa woli schowac uszy po sobie  .Uwarzam ze odwolanie pn dyrektor bylo zla decyzja

Stara pani dyrektor nie została odwołana.Po prostu nie załapała się na kolejną kadencję.
Konkurs wygrała inna osoba i ludzie związani z poprzednim układem bija pianę.
jestem gorszego sortu

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #524 dnia: Lutego 06, 2014, 17:08:31 »
Cytuj (zaznaczone)
ludzie związani z poprzednim układem bija pianę.


To juz sa pomowienia, gdyby to byl uklad, to znajac polskie warunki, trudno by bylo go zneutralizwac, znacznie silniejszy uklad panuje teraz, i co wiecej, przynosi on same szkody zawistnie mszczac sie na osobach z poprzedniej kadencji. Jakiez to polskie...