Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Telefony z Dual Sim  (Przeczytany 105224 razy)

Offline marcinek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #165 dnia: Lutego 26, 2015, 15:35:39 »
Ja się napaliłem na Nokię 215, jest właśnie świeżo po premierze. W skrócie telefon dla ludzi, którzy dzwonią i piszą. Internet jest, ale okrojony. Ten model to nie smartfon, taki można powiedzieć bardziej powrót do korzeni. System dedykowany bezpośrednio na ten model, klawisze normalne przyciskowe. Cena mnie kusi bo telefon ma kosztować tylko 29$, ale oczywiście jak to zawsze u nas ździerstwo, albo zwyczajnie podatek od nowości, bo z tego co widziałem to telefon na razie 179zł. Niby nie dużo, ale w przeliczeniu to trochę więcej niż 29$.
Oczywiście 2 sloty na sim są, i długi czas na baterii. Na stronie microsoftu pisze, że do 21 dni na stand by (liczone pewnie bez przychodzących sms'ów i połączeń :D oraz niepodświetlanym ekranie przez miesiąc). W każdym bądź razie jak będzie trzymać z tydzień, to będę zadowolony :) Zwykły telefonik, poczekam aż będzie faktycznie chodził w okolicach tych 30$ i łykam.

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #166 dnia: Marca 13, 2015, 11:37:31 »
Hej, od kilku miesięcy przeglądam gsm/komórko-maniaki bo już czas wymienić mojego ZTE V987 (choć nie ukrywam, że śmiga on nadal całkiem nieźle, znów przesiadłem się z Bruno na MIUI) Teraz poluje na tel z ekranem 5,2"-5,5" w FHD. Mógłbym odrazu zakupić stary ale świetnie hulający LG G2, ale wole zainwestować już w coś 64bitowego. Nie interesują mnie modele ze Snapdragonami 410 i 615. Zastanawiam się nad MT6752 (ostatnio oglądałem porównanie HTC Desire 820, jeden pracujący na Snapie 615 drugi na MT6752. Przy uzyciu apki CPU-Z można zaobserwować, że w trybie czuwania w MT6752 pracują tylko dwa rdzenie po max 500mhz co daje 1Ghz. Natomiast w modelu ze Snapem 615 w trybie czuwania pracuje wszystkie 8 rdzeni!!! w zakresie ok 400-500mhz co daje nam 3,2-4Ghz!!! - i gdzie tu mówić o oszczędności energii! Zastanawiam się nad wspomnianym wcześniej Jiayu S3, Albo nadchodzącym Asus Zenfone 2 z intelem, który wykręcił ostatnio w antut ponad 50k, aczkolwiek ma on dosyć grube ramki i sporo zmarnowanego miejsca pod klawiszami. Podoba mi się też wygląd Elephone P8000 ale z tego co czytałem to soft tego producenta nie zachwyca jeśli chodzi o opytmalizację systemu. Póki co czekam, może wypuszczą w końcu tel z MT6795.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2015, 11:39:22 wysłana przez Jasiu86 »

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #167 dnia: Kwietnia 07, 2015, 20:28:16 »
No i mój ZTE V987 prawdopodobnie umarł. Rozglądam się więc za nowym dualsimem - miał może ktoś z Was w ręku Motorolę Moto G drugiej generacji, albo Asusa Zenfone 5 z 2 GB RAM - http://www.x-kom.pl/p/232802-smartfon-telefon-fablet-asus-zenfone-5-z2560-2gb-16gb-android-dual-sim-czarny.html# ? Jak wrażenia? Jak na razie one przyciągnęły moją uwagę.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #168 dnia: Kwietnia 08, 2015, 08:46:39 »
Motkę miałem 1 generacji i do standardowych rzeczy typu net, poczta, komunikatory to aż nadto ;)
Nie grają na tym telefonie, więc się nie wypowiem, ale wszystko ładnie i plynnie.
Zenfona miałem swego czasu w rękach, czy tam znajomi brali (konfigurowałem im telefon), to powiem Ci, że też byłem milo zaskoczony wydajnością.
Miałbym dylemat wybierając z pośród tych 2 modeli.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #169 dnia: Kwietnia 08, 2015, 15:35:33 »
Na razie telefon reanimowałem instalując nowy rom. Zobaczymy, jak długo podziała.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #170 dnia: Kwietnia 08, 2015, 21:04:38 »
Na razie telefon reanimowałem instalując nowy rom. Zobaczymy, jak długo podziała.

Nie ma za co :P

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #171 dnia: Kwietnia 17, 2015, 12:56:08 »
Witam. Ostatnio na rynku zadebiutował Meizu M1 Note w cenie 900zł do kupienia w: komputronik, neonet, euro agd i jeszcze kilka innych sklepów. Póki co wypuścili tylko wersje z 16GB pamięci. Czekam na wersje z 32GB, no chyba, że wcześniej zadebiutuje w sprzedaży Asus Zenfone 2.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #172 dnia: Kwietnia 17, 2015, 17:13:54 »
Tez miałem kupić dla siebie tego zenka w wersji 4/32gb ale podobno bateria nie starcza na wiele i ludzie już zaczynają narzekać. Sam teraz chce kupić coś większego bo mam zte z7 mini i trochę ma za mała baterie jak dla mnie. Wiec nie chyba nie zostaje nic innego jak zakupić zte z7 max a szkoda bo zenfone zapewniał się na prawdę nieźle.
Tutaj wkleję post z innego forum odnośnie baterii:
"
Cytuj (zaznaczone)
swiezak82 napisał(a):<br /><br /><br />Z tego co jest napisane to ma on baterie 3000mha, to mało waszym zdaniem?
<br />To jest mało jak na tak potężny procesor oparty o x86. Dochodzi również kwestia innych podzespołów. Nie bez powodu Atomowe SoC montuje się jedynie w tabletach (z pewnymi wyjątkami, jak właśnie Zenfony).<br />Na ARMa byłoby to niezłą ilością.<br /><br />Pierwszy Zenfone radził sobie z baterią bardzo słabo, spowodowane było to zastosowaniem procesora x86 oraz energożernego wyświetlacza. Spora część użytkowników forum na pewno wie jaki jest efekt zastosowania takiej kombinacji, a dla tych którzy nie wiedzą to podaję - czas pracy na baterii był skandalicznie niski.<br />Mimo wszystko, telefon miał tak wiele zalet że przyćmiewały one ten problem. I właśnie dlatego był taki popularny, wiele osób gotowych było męczyć się z baterią lub zainwestować w power bank ale mieć smartfona oferującego sporo więcej niż konkurencja.<br /><br />Zenfone 2 ma bardzo duży potencjał, niestety przy obecnej wycenie oraz szturmie 64bitowych MediaTeków okazuje się że ten model cechuje się niską konkurencyjnością.<br />Nie zgodzę się również z każdym, kto stwierdzi że 4GB RAMu daje jakąkolwiek korzyść względem konstrukcji z 3GB. Nie ma potrzeby i powodu (poza marketingiem i chwytliwymi reklamami) aby ktokolwiek (może i są wyjątki, ale jak to wyjątki - taka grupa jest nieliczna) obecnie potrzebował takiej ilości pamięci. Nawet 2GB jest w zupełności wystarczalne, 3GB jest jeszcze egzotyką i niełatwo taką pamięć wykorzystać.<br /><br />Myślę, że musi jeszcze minąć około 2 lat aby taka ilość stała się bardziej powszechna i szerzej wykorzystywana. Nasze dane coraz bardziej puchną, potrzebują więcej pamięci i mocy obliczeniowej - ale jeszcze nie aż tyle.<br/> "

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #173 dnia: Kwietnia 29, 2015, 11:56:16 »
Witam. Od kilku dni można kupować Zenfony 2 z tej strony: http://www.valuebasket.pl/pl_PL/search/search_by_ss?q=zenfone+2 Ceny zachęcające ale... firma mieści się w Hong Kongu i ostatnio ludzie skarżą się na czas wysyłki i przypadki oszustw. Doczytałem, że Zenfon2 w sim2 posiada tylko 2G bez transmisji danych. Co z tego, że w sim1 będzie Aero2 skoro na nasz nr nie będziemy mogli otrzymać ani wysłać nawet mmsa. Możliowe, że są to modele przygowowane na rynek chiński a w wersji miedzynarodowej sim2 będzie posiadał 2G/3G/LTE. Dodatkowo ludzie piszę, że aparat w Zenfone2 robi kiepskie zdjęcia, może wina softu i łatka naprawiłaby sprawę. Póki co czekam na oficjalną dystrybujcę w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2015, 12:06:04 wysłana przez Jasiu86 »

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 10, 2015, 15:52:14 »
Redmi 2 z 2G RAMu już dostępny. Ale pewnie pojawiło się 10 alternatyw ;) Co tam Panowie w trawie nowego piszczy? Waham się, bo mój ZTE grand X quad jeszcze mocno daje radę i szkoda się pozbywać.

Wysłałne z ZTE Gand X Quad

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 19, 2015, 12:24:23 »
Posypało się ostatnio sporo 5,5" fonów z 64bitowym MediaTekiem 6732/6752: iOcean,Jiayu, Oppo, Elephone Bluboo i jeszcze kilka innych. Np Elephone P7000/P8000/ Vowney ładnie wyglądają ale posiadają dziwaczne czarne ramki wokół ekranu. Obecnie czekam na premiere Xiaomi Note 2 i Meizu Note 2 bo Meizu MX5 pewnie dostanie Snapa810 a on mnie nie interesuje. Mam taką cichą nadzieje, że nowe Note'y dostaną MT6795,który współpracuje z dwukanałowym RAMem. Jeśli do tego dojdzie jeszcze pamięć 32+slot SD i bateria ok 3500mAh to będzie git.
Waham się, bo mój ZTE grand X quad jeszcze mocno daje radę i szkoda się pozbywać.
W moim ZTE troche szwankuje dialer, format i ponowne postawienie roomu zapewne rozwiązałoby problem ale za dużo danych wgranych w pam. wew. więc cierpliwie czekam na wymianę tel :P
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2015, 12:28:03 wysłana przez Jasiu86 »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil

Offline Jan

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwca 09, 2015, 12:48:03 »
Mam smartfona LG E455 na dwie karty sim potrzebuję zainstalować trzecią kartę.Kupiłem adapter dual sim.Po zamontowaniu w nim dwóch kart nie mam nic na sim1 telefonu, tylko po włączeniu telefonu pojawia się sygnał i ginie.

Czy ja muszę pobrać jakieś oprogramowanie ze sklepu, bo w telefonie nie mam żadnej aplikacji do przełączania kart sim w adapterze.
Jan

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwca 09, 2015, 13:37:24 »
Pierwszy raz słysze aby któs wpadł na taki pomysł aby do dual sima dokładać jeszcze adapter. Czytałem że takie adaptery nie do końca się sprawdzają. Jeśli musisz używać trzech kart to zainwestuj w Acera E700 lub coś podobnego albo pogódź się z tym, że bedziesz musiał używać dwóch telefonów

Xiaomi Mi5

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2015/24/plotka-xiaomi-mi5-nowy-flagowiec-rowniez-w-wersji-plus.aspx

Wszystko fajnie, podzespoły super ale straszynie boli mnie, że producenci pakują rozdzielczość 2K/QHD do ekranów 5-5.2" co przekłada się na żywotność bateri. Ekrany powinny zatrzymać sie na FHD który na 5.5" już daje ok 400PPI gdyż ludzkie oko powyżej 350PPI nie rozróżni jakości, np do ekranu 5" wystarczy HD, który wynosi ok 300PPI(mój ZTE V987). Miałem się właśnie zdecydować na Asusa Zenfona 2 ale sporo recenzji/video oraz opini użytkowników potwierdza: kiepską jasność ekranu, słabą jakość aparatu i krótką żywotność baterii (co zresztą dziwiło wszystkich ponieważ napędza go Intel Atom w 22nm procesie litografii, który powinien cechować sie enegrooszczędnością) Jestem ciekaw jaką spec. będzie posiadał Xiaomi Redmi Note 2
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2015, 13:38:56 wysłana przez Jasiu86 »

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwca 09, 2015, 17:54:15 »
Zdecydowałem się póki co na nowy ROM - LewaOS dla ZTE V987. Używam już z miesiąc i mogę polecić. Choć nowe telefony kuszą...

ZTE Grand X Quad & Tapatalk

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...