Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...  (Przeczytany 15549 razy)

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 15, 2013, 12:14:15 »
dziękuję Panie Kubo, Hoser błądzi tym bardziej ja mogę się pomylić:)

Nie mogę zrozumieć jednego faktu - Jan Paweł II powiedział o Żydach z szacunkiem, że są to nasi starsi bracia w wierze.... Więc dlaczego pan Hoser imputuje proboszczowi, że za bardzo ujmuje się za Żydami, że darzy ich szacunkiem ponieważ pamięcią, postawił dla pomordowanych Żydów pomnik mały...? Dlaczego pan Hoser drwi z rytuału obrzezania? Gdzie jest tu spójność między naukami JP II a postawą pana Hosera?
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 15, 2013, 13:19:21 »
szacunkiem, pamięcią, ponieważ - moja pomyłka
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 15, 2013, 15:06:59 »
no showman zrozumiał swój błąd. Lepiej później niż wcale http://gosc.pl/doc/1630660.Ks-Lemanski-odchodzi-z-parafii
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 15, 2013, 15:13:40 »
Cytat: "marek.poczopko"
Nie mogę zrozumieć jednego faktu - Jan Paweł II powiedział o Żydach z szacunkiem, że są to nasi starsi bracia w wierze.... Więc dlaczego pan Hoser imputuje proboszczowi, że za bardzo ujmuje się za Żydami, że darzy ich szacunkiem ponieważ pamięcią, postawił dla pomordowanych Żydów pomnik mały...? Dlaczego pan Hoser drwi z rytuału obrzezania? Gdzie jest tu spójność między naukami JP II a postawą pana Hosera?


Prosiłem o przestrzeganie tytulatury kościelnej - to jest po prostu element etykiety i wg mnie kultura tego wymaga.

Co do pytania - nie wiem, co spowodowało taką reakcję. Być może abp Hoser nie jest zwolennikiem dialogu międzyreligijnego - by to ustalić trzeba by pogrzebać w tekstach autorstwa abp. Hosera (ma takie prawo - w Kościele kilka co najmniej kilka podejść do kwestii dialogu międzyreligijnego i ekumenizmu i na ten temat wciąż toczy się debata teologiczna). Jan Paweł II był za to zwolennikiem dość daleko posuniętego dialogu, co wielu "tradycjonalistów" zarzuca mu jako działanie niekatolickie. Możliwe, że podobny konflikt zdań miał miejsce między ks. Lemańskim a abp. Hoserem i tym samym był podstawą do braku porozumienia.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 15, 2013, 15:14:22 »
Cytat: "kaskada"
no showman zrozumiał swój błąd


I po co ten jad? Kazdy ma swoje racje i czasem popelnia bledy. Czep sie lepiej tych pozostalych rozpasanych showmenow, ktorzy od dawna sa oderwani od rzeczywistosci. Ciekawy jestem na ile przejma sie naukami nowego Papieza Franciszka... Oj jak to dobrze, ze to wlasnie On zostal wybrany. :)

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 15, 2013, 16:27:08 »
i jaki ten świat jest sprawiedliwy? Lemański się poddał, wola parafian nie została przez kurię uszanowana, a za antysemickie poglądy wobec Żydów panu Hoserowi nawet jeden siwy włos z głowy wypadł... Czy fakt, że ktoś jest na prawie upoważnia go do dyskryminowania mniejszości narodowych i czucia się bezkarnym w wyrażaniu takich poglądów? Czy jest to godne zachowanie człowieka z kurii? Nie tylko w tej kurii są rozpasani showmani... Mam nadzieję, że stolica apostolska ukróci ich apodyktyczne rządy i takie też sposób postrzegania świata... Poza tym już za sam fakt braku indywidualnej rozmowy pana Hosera z parafianami o ich proboszczu powinien obfitować jego pójściem na emeryturę... Jak można zachęcić młodych ludzi do chodzenia do kościoła? Można - właśnie takimi rządami pasterza z "wyższej" półki no i zamykaniem marketów w niedziele - ekstra sposób... tylko tak dalej...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 15, 2013, 16:37:31 »
Cytat: "marek.poczopko"
zamykaniem marketów w niedziele


Co do zamykania, to maja racje, mamona nie moze byc przekladana nad dzien swiety. Poza tym kazdy, obojetnie czy wierzy, czy nie, zasluguje choc na jeden dzien wolnego w tygodniu.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 15, 2013, 17:42:02 »
DEtonator, o jaki jad Ci chodzi? showman i tyle takie są fakty czy ty jak nie zgadzasz się z decyzją kierownika też biegniesz do telewizji? Tutaj chodziło o zwykłe decyzje administracyjne, z którymi ów kapłan ma problem. Parafianie nigdy nie mieli i nie będą mieli nic do powiedzenia w tej kwestii. Jak to Kuba napisał w Kościele demokracji nie ma. A takim postępowaniem jakie pokazują media szkodzą sobie i księdzu którego uwielbiają bardziej niż Boga, jak to powiedziała jedna z obrończyń kapłana. A to już sekciarstwo...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 15, 2013, 18:37:54 »
Cytat: "kaskada"
DEtonator, o jaki jad Ci chodzi? showman i tyle takie są fakty czy ty jak nie zgadzasz się z decyzją kierownika też biegniesz do telewizji?


Ja bym nie upraszczał tak tego. Jak pisałem wcześniej, to wszystko zbierało się przez jakiś czas i jedna ze stron zaczęła działać argumentem siły władzy, co w tym przypadku jest po prostu dziecinne. To, że w Kościele nie ma demokracji jest mi wiadome, jednak ta argumentacja nie może być wytłumaczeniem braku wzajemnego szacunku i rozsądnego myślenia. Obie strony popełniły błędy, jednak mimo wszystko zachowanie abp.Hosera było aroganckie i mocno nie na miejscu. Jeżeli oczywiście to, co mówi ks. Lemański jest prawdą.

Cytat: "kaskada"
A takim postępowaniem jakie pokazują media szkodzą sobie i księdzu którego uwielbiają bardziej niż Boga, jak to powiedziała jedna z obrończyń kapłana. A to już sekciarstwo...


Tutaj się w pełni zgadzam.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 15, 2013, 18:43:39 »
ale znowu nie dostalem odpowiedzi na proste pytanie: czy osoba o poglądach antysemickich powinna być kapłanem?
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 15, 2013, 22:58:43 »
Cytat: "marek.poczopko"
Lemański się poddał, wola parafian nie została przez kurię uszanowana, a za antysemickie poglądy wobec Żydów panu Hoserowi nawet jeden siwy włos z głowy wypadł...


Jak możesz to przytocz jakąkolwiek wypowiedź ustną lub pisemną abp. Hosera, którą można określić antysemicką. Trochę pogooglałem i żadnej nie znalazłem.

Cytat: "marek.poczopko"
Poza tym już za sam fakt braku indywidualnej rozmowy pana Hosera z parafianami o ich proboszczu powinien obfitować jego pójściem na emeryturę...


Przepraszam, ale jak sobie wyobrażasz taką rozmowę? Chodzi mi o kwestię logistyczną, bo to wykracza poza moją wyobraźnię :P.

Cytat: "marek.poczopko"
Jak można zachęcić młodych ludzi do chodzenia do kościoła? Można - właśnie takimi rządami pasterza z "wyższej" półki no i zamykaniem marketów w niedziele - ekstra sposób... tylko tak dalej...


A co ma piernik do wiatraka? Do kościoła chodzi się dla siebie, a nie dla żadnego z duchownych :).

Cytat: "DEtonator"
Jeżeli oczywiście to, co mówi ks. Lemański jest prawdą.


No właśnie ta kwestia jest kluczowa do prawidłowego rozeznania tej sprawy. Jest za dużo niewiadomych - choćby jedną z nich jest to, czy ks. Lemański swoje racje przedstawiał w normalny sposób, czy też np. to jemu pierwszemu nerwy puściły itd. Dlatego ja tego sporu nie oceniam, w przeciwieństwie do tego co działo się później - mam tu na myśli tę całą szopkę z kwestionowaniem decyzji administracyjnych.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 16, 2013, 14:03:26 »
Pan Kuba napisał, że nie widzi tego logistycznie i przekracza to fakt jego wyobraźni, że pan Hoser bierze auto kurii z kierowcą i jedzie w teren i chodzi od domu do domu i pyta parafian o opinie na temat ich proboszcza...  ja w tym nie widzę żadnego precedensu ani nadzwyczajności poświęcenia się... a od czego pan hoser jest? spać, siedzieć, jeść, czasami mszę odprawić, dekrety wydawać i ojcem diecezji być... mi się zawsze zdawało, że dobry ojciec osobiście rozmawia ze swoimi podopiecznymi i przede wszystkim lubi to robić...   Ludzie, wy nie widzicie co się dzieje? Poczytajcie wpisy w komentarzach na tym linku http://www.diecezja.waw.pl/3086    mi głos odebrało, nadzieje straciłem i poczułem się jak w "Misiu" tylko, że szafy z magnetofonem brakuje... Czy są to ludzie chorzy, czy opętani, czy bezkrytyczni, czy hipokryci czy zniewieścieli ? To nie są zdrowe toki myślenia i jest na granicy psychozy i absurdu. Poczytajcie komentarze to zaniemówicie...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 16, 2013, 15:15:22 »
http://www.diecezja.waw.pl/3085     to jest link prawidłowy, a my się kaczyńskiemu dziwimy...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 19, 2013, 14:21:09 »
Cytat: "marek.poczopko"
Pan Kuba napisał, że nie widzi tego logistycznie i przekracza to fakt jego wyobraźni, że pan Hoser bierze auto kurii z kierowcą i jedzie w teren i chodzi od domu do domu i pyta parafian o opinie na temat ich proboszcza... ja w tym nie widzę żadnego precedensu ani nadzwyczajności poświęcenia się...


Już słyszę te głosy typu "a co to - druga w tym roku kolęda?! Znowu kasy chcą?!" ;).

Cytat: "marek.poczopko"
a od czego pan hoser jest? spać, siedzieć, jeść, czasami mszę odprawić, dekrety wydawać i ojcem diecezji być...


Zdziwiłbyś się, ile pracy ma arcybiskup :).

Cytat: "marek.poczopko"
http://www.diecezja.waw.pl/3085 to jest link prawidłowy


Pod tym linkiem nie widzę nic ciekawego - ot, zwykłe wyrazy poparcia, jakich wiele w trudnych sytuacjach.

Cytat: "marek.poczopko"
a my się kaczyńskiemu dziwimy...


Proszę w tym dziale nie poruszać tematów politycznych.

PS.
A Ty cały czas mimo moich próśb używasz sformułowania "pan Hoser"... Moja cierpliwość kiedyś się skończy ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 19, 2013, 17:01:20 »
Szanowny Panie Kubo, zwrot per pan w języku polskim uważany jest za formę grzecznościową. Nie uważam zwierzchnika kurii warszawskiej za kogoś bardziej szczególnego, by wznosić się na wyżyny grzeczności odnosząc się do niego. Uważam, że zwrot na pan jest tu jak najbardziej na miejscu.
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”