Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 568915 razy)

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #780 dnia: Października 19, 2015, 19:34:48 »
Pytanie do wszelkiej maści znawców taboru polickiego.
Cóż to się stało z Marnym Autem Niemieckim 3051, że był holowany w kierunku Poznania?

Offline barti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #781 dnia: Października 19, 2015, 21:48:19 »
może i nie w temat, ale czy zwrócił ktoś może uwagę na stan nawierzchni ronda przy Kindze? jadąc od strony kingi w stronę kościoła, na nawierzchni występuje uwypuklenie.. sądzę, że po zimie może być niezłe dziurzysko. ktoś się tym interesował??

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #782 dnia: Października 19, 2015, 22:09:43 »
We wrześniu złożyłem wniosek do powiatu o remont zapadniętych studzienek na ul. Wyszyńskiego w rejonie Kingi. Tego tajemniczego wybrzuszenia na rondzie Majdańskiego jeszcze nie widziałem, jutro sprawdzę.
MAN 3051 poważnie zachorował i został odesłany do sanatorium w serwisie pod Poznaniem.
Również jutro rano sprawdzę jak to było z tą 107 o 7:03

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #783 dnia: Października 19, 2015, 22:20:36 »
We wrześniu złożyłem wniosek do powiatu o remont zapadniętych studzienek na ul. Wyszyńskiego w rejonie Kingi.
grzegorz, ta droga już jest po gwarancji?

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #784 dnia: Października 20, 2015, 08:31:15 »
Panie Grzegorzu
linia F o 6 rano kierunek Rodła - grzeje jeden grzejnik na końcu autobusu i zimno jak w .... Proszę o sprawdzenie

Czy będą zmiany na linii F podobno miała jeździć do Bramy Portowej ??

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #785 dnia: Października 20, 2015, 08:53:08 »
Poszedł wniosek do ZDiTM by wydłużyć F do Bramy Portowej albo nawet do Dworca Głównego.
Myślę, że to by była fajna modyfikacja linii i połączenie z SST.
Oczywiście linia nie jechałaby przez Pl. Rodła tylko zatrzymywała się na przystanku przy byłym Locie.

Teraz trwa poszukiwanie sposobu na finansowanie tej zmiany.

Jeśli chodzi o ul. Wyszyńskiego - dapol - o ile pamiętam to gwarancja jest pięcioletnia
Dla mnie jest oczywiste, że jeżeli gwarancja jeszcze obowiązuje, to naprawa powinna się odbyć w ramach tej gwarancji. Jeżeli nie, to ze środków własnych. To już zmartwienie zarządcy drogi.
Moim zdaniem istnieje konieczność naprawy tych studzienek.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #786 dnia: Listopada 10, 2015, 09:47:21 »
Od poniedziałku 16 listopada Linie Pracownicze P1, P2 i P14 wracają na swoje stare trasy m. in. przez ul. Bankową.

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #787 dnia: Listopada 10, 2015, 20:15:31 »
Rozpoczyna się budowa nowych przystanków przy ul. Wilczej
Data ogłoszenia: 2015-10-22
Będą one zlokalizowane pomiędzy obecnymi przystankami Wilcza Wiadukt a Komuny Paryskiej.
Przystanek dla autobusów jadących w kierunku Polic zlokalizowany zostanie w sąsiedztwie kładki nad ul. Wilczą natomiast dla autobusów jadących w kierunku Placu Rodła i pętli przy ul. Kołłątaja w zatoce za skrzyżowaniem z ul. Kułakowskiego.
W ramach prac na przystankach wybudowane zostaną m.in. nowe chodniki, ustawiona wiata przystankowa.
Jednocześnie wprowadzone zostaną stałe zmiany w organizacji ruchu oraz udogodnienia dla rowerzystów. Utworzony zostanie pas rowerowy na odcinku od ul. Komuny Paryskiej do przystanku w rejonie kładki. Z pasa rowerowego będą mogli korzystać rowerzyści jadący w kierunku ul. Obotryckiej. Dobudowany zostanie także fragment drogi dla rowerów, która połączy nowy pas rowerowy z istniejącą za ul. Rugiańską drogą dla rowerów.
\W trakcie prac wprowadzane będą czasowe zmiany w organizacji ruchu. Prace będą wykonywane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w ramach umów na bieżące utrzymanie nawierzchni i oznakowania.
Wykonawca prac firma Strabag na realizację zadania ma czas do drugiej połowy grudnia "

I kolejny przystanek dla ukochanej 107 to nie długo dojazd do Polic zajmie 50-60min, może  busy będą kursować :)

Offline mieszkaniec88

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #788 dnia: Listopada 10, 2015, 21:43:50 »
Zwłaszcza trzeba ,,pochwalić'' umiejscowienie przystanku w kierunku Polic za łukiem przy kładce dla pieszych.. Za zakrętem to po pierwsze.. Jadąc 50 km/h i za łuku wyjeżdżający z wysepki  autobus.. Mało bezpieczne rozwiązanie.. Po drugie przy dużych korkach które tworzą się w godzinach 14-16 dodatkowe włączanie się do ruchu autobusów.. jeszcze bardziej spowolni ruch który i tak już jest duży.. Ja współczuję tylko kierowcom autobusów którzy będą musieli się wcinać ryzykując kolizją przy większym ,,sznurku'' aut.. Po trzecie wydłużenie i tak już długiego przejazdu.. Ja jechałem do pracy z Os. Chemik na Pl. Rodła o godz 7:02 -45 min.. W przeciwną stronę jest identycznie.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #789 dnia: Listopada 10, 2015, 22:08:57 »
Jeszcze ruszanie zimą na oblodzonej nawierzchni będzie dodatkowym problemem. Juz teraz zdarzało się, że autobus miał problem z ruszeniem pod gòrę przy większym natężeniu ruchu.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #790 dnia: Listopada 10, 2015, 22:11:15 »
Zwłaszcza trzeba ,,pochwalić'' umiejscowienie przystanku w kierunku Polic za łukiem przy kładce dla pieszych.. Za zakrętem to po pierwsze.. Jadąc 50 km/h i za łuku wyjeżdżający z wysepki  autobus.. Mało bezpieczne rozwiązanie.
z tego co się orientuję tam jest chyba 40 km/h. przynajmniej taka prędkość obowiązuje w stronę centrum.
Po drugie przy dużych korkach które tworzą się w godzinach 14-16 dodatkowe włączanie się do ruchu autobusów.. jeszcze bardziej spowolni ruch który i tak już jest duży.
obowiązkiem każdego kierowcy jest umożliwienie włączenie się do ruchu autobusowi wyjeżdżającemu z przystanku
Ja współczuję tylko kierowcom autobusów którzy będą musieli się wcinać ryzykując kolizją przy większym ,,sznurku'' aut.
współczucie nie ma tu nic do rzeczy - oni wykonują swoją pracę za którą pobierają wynagrodzenie
Po trzecie wydłużenie i tak już długiego przejazdu
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. z pewnością inaczej byś mówił gdybyś mieszkał w okolicach nowobudowanego przystanku i gdyby droga do domu skracałby ci się o około 5 - 10 min
eszcze ruszanie zimą na oblodzonej nawierzchni będzie dodatkowym problemem.
to jedyny argument jaki do mnie przemawia
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #791 dnia: Listopada 10, 2015, 23:58:26 »
Policka Spółka nie ma żadnych informacji na temat tego przystanku.
Jest to w 100% koncepcja szczecińska(zdaje się, że inicjatywa jednego z miejskich radnych). Nie wiemy dla jakich linii będzie ten przystanek, w cytowanym komunikacie mowa tylko o liniach jadących w kierunku Polic i Rodła i Kołłątaja.
Mam cichą nadzieję, że ten przystanek nie będzie dotyczył linii 107 i F. O ile dobrze pamiętam, to tamtą trasę jedzie łącznie 9 linii autobusowych.

Offline mieszkaniec88

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #792 dnia: Listopada 11, 2015, 13:02:49 »
Jak jesteś takim ,,służbistą i jedziesz 39 km/h'' na 40 to gratuluje.. To ja się nie dziwie czemu takie sznury aut są jak wracam tędy z pracy do domu :P Jazda za takim kierowcą na 3 biegu to czysta przyjemność ;) .  Uwierz mi że kierowcy 107 wcale nie będą szczęśliwi jak tam uruchomią przystanek.. Powiadasz że pobierają wynagrodzenie..  To Egoistyczne  i krótkowzroczne myślenie... To takie mówienie - ,, Co mnie to obchodzi że kierowca ma 5 -7 min (inspektorzy ZDiTM nie śpią = kary ) spóźnienia i że pracuję w stresie przewożąc 140 osób w autobusie przegubowym w godzinach szczytu.. A za wozo kilometr dostają grosze..  Zero empatii i wczucia się w czyjeś położenie.   Bez odbioru


Mam taką nadzieję jak p. Ufniarz że nie wprowadzą tego przystanku dla 107, 101. Tylko wprowadzą je dla linii autobusowych mających mniejsze potoki pasażerów np. 57,68 ,82.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #793 dnia: Listopada 11, 2015, 13:24:29 »
Nie spinaj się tak bo ci żyłka pierdząca pęknie. Prawie się popłakałam. Ale ze mnie zimny drań. Jak mogę od kogoś wymagać aby robił to za co mu płacą?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #794 dnia: Listopada 11, 2015, 18:27:27 »
Jak jesteś takim ,,służbistą i jedziesz 39 km/h'' na 40 to gratuluje..
Na tej ulicy 40 jest tylko w jednym kierunku - w dół.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.