Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565750 razy)

Offline Don Corleone

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #630 dnia: Października 03, 2014, 17:15:43 »
Chciałbym opisać sytuację, która wydarzyła się już nie pierwszy raz. Jadąc na Głębokie tramwajem linii 1 lub 9 (pomijam fakt, że jeżdżą one opóźnione, bo korki, itp.) i wjeżdżając już tramwajem na pętle autobus linii 106 akurat w tym momencie odjeżdża. Między innymi sytuacja z dzisiaj: wjeżdżając już na pętle tramwajem o godzinie 15:35, autobus odjeżdża (dodam, że 106 również ma odjazd 15:35). Nie wiem, czy autobus i tramwaj są ze sobą skomunikowane, ale z czystej życzliwości można poczekać 1-2 minuty na pasażerów. Pół biedy kiedy ktoś mieszka w Policach i może dotrzeć do domu jeszcze linią 103, ale jak ktoś mieszka, np. w Leśnie Górnym to musi czekać godzinę na następną "106-kę". Wczoraj byłą identyczna sytuacja i też w niej brał udział wóz 3049. Panie Grzegorzu, czy może Pan coś z tym zrobić? Pozdrawiam

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #631 dnia: Października 09, 2014, 20:10:09 »
Chciałbym opisać sytuację, która wydarzyła się już nie pierwszy raz. Jadąc na Głębokie tramwajem linii 1 lub 9 (pomijam fakt, że jeżdżą one opóźnione, bo korki, itp.) i wjeżdżając już tramwajem na pętle autobus linii 106 akurat w tym momencie odjeżdża. Między innymi sytuacja z dzisiaj: wjeżdżając już na pętle tramwajem o godzinie 15:35, autobus odjeżdża (dodam, że 106 również ma odjazd 15:35). Nie wiem, czy autobus i tramwaj są ze sobą skomunikowane, ale z czystej życzliwości można poczekać 1-2 minuty na pasażerów. Pół biedy kiedy ktoś mieszka w Policach i może dotrzeć do domu jeszcze linią 103, ale jak ktoś mieszka, np. w Leśnie Górnym to musi czekać godzinę na następną "106-kę". Wczoraj byłą identyczna sytuacja i też w niej brał udział wóz 3049. Panie Grzegorzu, czy może Pan coś z tym zrobić? Pozdrawiam
Pan Grzegorz chyba nie odpowiada na trudne pytania :)

podziękować Kierowcy 107 numer boczny 758 o 14.55 do Polic
tak mu się śpieszyło że zapomniał się zatrzymać na przystanku na żądanie, a dokładnie widziałem jak wciska się przycisk Stop 20-20sekund przed przystankiem

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #632 dnia: Października 10, 2014, 22:25:11 »
Oczywiście, że nie odpowiada, unika trudnych pytań jak tylko może, ewentualnie nie wywiązuje się z obietnic (pół Szczecina śmieje się, gdy słyszy informację głosową w SPPK).

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #633 dnia: Października 12, 2014, 14:11:57 »
pół Szczecina śmieje się, gdy słyszy informację głosową w SPPK).
Nigdy nie słyszałem nikogo, kto śmiał by się z informacji głosowej w SPPK.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #634 dnia: Października 12, 2014, 15:09:22 »
    pół Szczecina śmieje się, gdy słyszy informację głosową w SPPK).

Nigdy nie słyszałem nikogo, kto śmiał by się z informacji głosowej w SPPK.
może jeździłeś z tą drugą połową szczecina  ;D
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #635 dnia: Października 13, 2014, 07:54:32 »
Wybaczcie - zapomniałem, że jestem na forum Polic i tu trzeba pisać jak do pięciolatków. A więc tak: Podczas gdy praktycznie każda zmiana rozkładu w ZS jest na bieżąco aktualizowana w systemie informacji głosowej, u nas nadal jest "piłsudskiego wiadukt" lub "police cmentarz". Problem z załatwieniem tak podstawowej rzeczy jaką jest informacja pasażerska, poddaje w wątpliwość kompetencje ludzi odpowiedzialnych za organizację pracy w SPPK. Jest jeszcze gorsze wyjście - być może jest to lenistwo, olewactwo klienta, jakim jest pasażer i ogólny mamtowdupizm.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #636 dnia: Października 13, 2014, 08:06:57 »
Masz z tym rację, autobus x lat już jeździ z przestarzałymi nazwami.
Grzegorz w czym problem, możesz napisać?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #637 dnia: Października 13, 2014, 10:09:15 »
tu trzeba pisać jak do pięciolatków
Ejjjj, bo pójdę do mamy!

A tak poważnie. Wiem, że nazwy są przestarzałe i powinny być zmienione, ale również poważnie nie słyszałem, aby pół Szczecina się z tego śmiało.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #638 dnia: Października 13, 2014, 13:37:36 »
Wiadomo, że nie, celowo przejaskrawiam sytuację. Jednak byłem już świadkiem gdy ludzie przyjezdni zgłupieli, bo głos mówi jedno, a napis na wyświetlaczu drugie. Jeżeli informacji głosowej nie można zaktualizować (problemy techniczne, finansowe itp.) to wg mnie lepiej ją wyłączyć całkowicie niż wprowadzać ludzi w błąd. Przypomnę, że jest to pomoc głównie dla niewidomych i słabowidzących, a ci nie mają często możliwości skonfrontować tych informacji z tablicą lub wyświetlaczem).

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #639 dnia: Października 13, 2014, 14:08:57 »
Z problemem informacji pasażerskiej borykamy się już od dłuższego czasu. Długo by opisywać skąd i w jakiej skali wzięły się z tym problemy. Zgadzam się, że jest to wazny element przewozów. Na dziś powiem tylko tyle, że zlecone zastały już prace, nad przygotowaniem nowej i aktualnej wersji zapowiedzi przystankowych. Oczekujemy na konkretną ofertę ze strony wykonawców tego systemu.

Jest jeszcze wariant numer dwa. Liczymy na to, że zapowiedzi głosowe będa w pakiecie II etapu systemu Zarządzania Komunikacją Miejską. Wtedy będzie to ujednolicony system na całym obszarze działania ZDiTM.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2014, 14:47:19 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #640 dnia: Października 15, 2014, 11:17:15 »
W dniu 25 października 2014 roku, w związku z rozgrywaniem Ćwierćmaratonu Polickiego, przez część dnia zamknięta będzie ul. Roweckiego.
Przystanek dla Linii Pracowniczej na ul. Roweckiego będzie zamknięty. Autobus linii P13 o godz. 13:15 odjedzie z przystanku przy Kindze. Podobnie z kursem powrotnym.
Kurs poranny i wieczorny odbywać się będzie "po staremu".

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #641 dnia: Października 16, 2014, 13:44:51 »
 Przedstawiam informacje i komunikaty dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w najbliższych dniach:

1. Na pętli Police Rynek, na wniosek SPPK, zamontowano na przystankach tablice informujące o kierunku odjazdu autobusów z poszczególnych peronów.
Peron pierwszy - kierunek Police Osiedle
Peron drugi - kierunek Jasienica
Peron trzeci - kierunek Szczecin
Wprowadzenie takich oznaczeń ma na celu pomoc dla pasażerów w określeniu właściwego peronu odjazdu autobusu, którym zamierzają podróżować. Bowiem np. linie 101, 102 i 103 oraz LS na przystanku Police Rynek zatrzymują się w obu kierunkach jazdy.

2. W związku z zakończeniem remontu drogi 114 do Trzebieży dla Linii Samorządowej uruchomione zostają przystanki "Trzebież Leśniczówka n.ż. "
3. Na wniosek mieszkańców miejscowości Uniemyśl uruchomiony zostaje przystanek "Uniemyśl II n.ż." w kierunku Polic zlokalizowany przy skrzyżowaniu drogi 114 i drogi do Drogoradza. Przystanek ma służyć mieszkańcom Uniemyśla jadącym autobusami Linii Samorządowej w kierunku Polic i dotyczy kursów z podjazdem do miejscowości Drogoradz. Pasażerowie nie będa musieli wsiadać do autobusu na przystanku stałym "Uniemyśl" i jechać do Drogoradza. Nowy przystanek umożliwi wsiadanie do autobusu LS w chwili, gdy autobus będzie wracał z Drogoradza.
4. W związku z organizacją 36. Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego "Ćwierćmaraton Policki" w dniu 25.10.2014, zamknięty zostaje przystanek na ul. Roweckiego dla Linii Pracowniczej P13 o godz. 13:15. Ten konkretny kurs wykonany zostanie z przystanku Police Osiedle Chemik w kierunku ul. Piłsudskiego.
5. W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, na zlecenie Burmistrza Polic zorganizowana zostanie specjalna linia autobusowa dowożąca mieszkańców na cmentarz przy ul. Tanowskiej. Linia będzie bezpłatna.  Linia będzie kursować w dniach 30 i 31 października oraz 1 i 2 listopada 2014 roku według trasy i rozkładu jazdy:
Trasa przejazdu autobusu przebiegać będzie ulicami: Tanowską, Józefa Piłsudskiego, Kardynała  Wyszyńskiego, Piaskową, Grzybową, Józefa Piłsudskiego, Dębową, Cisową, Asfaltową, Wojska Polskiego, Grunwaldzką.
 Godziny odjazdów z przystanku autobusowego przy ulicy Tanowskiej: 8,00; 8,30; 9,00; 9,30; 10,00; 10,30; 11,00; 11,30; 12,00; 12,30; 13,00; 13,30; 14,00; 14,30; 15,00; 15,30; 16,00; 16,30; 17,00; 17,30; 18,00; 19,00; 20,00.

saga

  • Gość
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #642 dnia: Października 29, 2014, 11:02:46 »
W tym miejscu dzisiaj wysadził pasażerów kierowca jednego z „gryfobusów" czyli autobusu linii 107. Nie po raz pierwszy. Na środku skrzyżowania! W miejscu, gdzie zamiast asfaltu czy płyt chodnikowych są jakieś nierówne kostki brukowe. Pasażerowie musieli na nie wyskakiwać z autobusu. Dla mnie to szczególnie bolesne, bo akurat mam kontuzję kolana. I uwaga - to nie wina kierowcy. Bo gdzie miał wysadzić pasażerów, jeśli na jego „peronie" stoi już autobus linii 68 (tak, tak, nie wiem dlaczego, ale często właśnie tutaj się zatrzymuje, chociaż jego miejsce jest na peronie obok) i wcześniejsza 107? A bywa że miejsce tutaj zajmuje też pospieszny C. Nie rozumiem dlaczego nasze władze, tak przywiązane przecież do komunikacji miejskiej (co widać po wszędobylskich wklejkach z ludźmi Gryfa), pozwalają na takie traktowanie pasażerów. Wysadzanie ich na skrzyżowaniu jest i niebezpieczne, i bardzo niewygodne, zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych, kontuzjowanych... Po co nam niskopodłogowe składy? Liczę na to, że jednak nasz burmistrz i wiceprzewodniczący rady gminy (występujący w podwójnej roli) w końcu postawią się szanownemu ZDiTM i nie pozwolą poniżać pasażerów dojeżdżających codziennie do pracy i z powrotem, pasażerów płacących niemałe pieniądze za ten „komfort" jazdy (w podtekście jest tu także to, co pozwoliliście zrobić z linią F).

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #643 dnia: Października 29, 2014, 18:50:23 »
Liczę na to, że jednak nasz burmistrz i wiceprzewodniczący rady gminy (występujący w podwójnej roli)

To się przeliczysz, na trudne i niewygodne pytania nie odpowiada się w tym wątku
i ma się nas pasażerów wiadomo gdzie  :o

taką sama sytuacja jest o 15.00
stoi tam autobus linii C,A,po chwili dojeżdża 107 i wysadza ludzi na pasach dla pieszych
dzieję się tak bo przy radisonie trwają pracę na sieci ciepłowniczej, ale dzisiaj widziałem że niedługo asfalt będą lać więc wróci wszystko do normy
 

saga

  • Gość
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #644 dnia: Października 31, 2014, 14:01:54 »
To jeszcze kilka refleksji na temat naszej komunikacji miejskiej, firmowanej ostatnio przez rządzącą w gminie frakcję. Na przykładach.
Popołudnie, tuż przed szczytem komunikacyjnym, pl. Rodła. Grupa ludzi czeka karnie przy pasach na zielone światło, od strony PZU (ul. Matejki). Widzą, że autobus, który zawiezie ich do Polic, już jest na przystanku końcowym. W końcu zielone, jedni biegną, inni szybciej maszerują, autobus wciąż stoi. Już prawie w nim są, już ktoś nawet nogę podniósł, żeby ją postawić na stopniu pojazdu… Właśnie w tym momencie drzwi się zatrzaskują. Nie, autobus jeszcze nie odjeżdża, stoi kilka sekund, ludzie wciskają przyciski, że może jeszcze otworzy drzwi (zwłaszcza, że zegar pokazuje, że wcale nie jest po czasie odjazdu). Nic z tego. Dyliżans odjeżdża. I następuje najlepsze - na końcu pokazuje się Burmistrz. Tak, tak, nasz Burmistrz Władysław. Spogląda z tylnej szyby na porzuconych na przystanku pasażerów. Lekko uśmiechnięty, powiedziałabym kiedyś, że tak subtelnie. Wczoraj niedoszli pasażerowie ten wyraz twarzy skomentowali inaczej (nawet nie powtórzę).
Kolejna sytuacja. Dzisiejszy, nie tak wczesny poranek, czyli nie godziny szczytu. Autobus przyjeżdża na przystanek z kilkuminutowym opóźnieniem (nie wiem, gdzie stracił te minuty, bo zaledwie pięć przystanków wcześniej rozpoczął kurs - startował zapewne spod Kingi). Trzeba nadrobić czas, więc z pośpiechu nawet nie zatrzymuje się w strefie oznaczonej liniami dla przystanku. I oczywiście nie podjeżdża do krawężnika. Staje za blisko chodnika, żeby wygodnie wsiąść do pojazdu z poziomu jezdni, i za daleko, żeby swobodnie wejść z krawężnika. Pewnie bym nie zwróciła na to uwagi, gdyby nie moje (wspomniane już w poprzednim poście) kontuzjowane kolano, dzięki któremu lepiej dostrzegam ograniczenia osób starszych i niepełnosprawnych. Z bólem wskoczyłam do autobusu (i pewnie to jeszcze odchoruję). Mocno poirytowana spojrzałam, już wewnątrz pojazdu, w stronę kierowcy. Ale coś odwróciło moją uwagę - oczywiście uśmiechnięty Burmistrz,  tym razem spojrzał na mnie z wyświetlacza umieszczonego w autobusie.
Dziękuję więc Panie Burmistrzu, za pełną kulturę obsługi komunikacyjnej mieszkańców Polic, za zmiany na liniach, dzięki którym pasażerowie oczekujący na przystankach mają czas na lepszą integrację (na pospieszny A to bywa, że i po 20 minut czekamy!), dziękuję, że tak docenia Pan głosy mieszkańców Polic, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, że codziennie towarzyszy im Pan w drodze do pracy i z powrotem…