Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565879 razy)

Giorgi

  • Gość
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #510 dnia: Czerwca 11, 2014, 06:10:58 »
Odświeżę trochę, bo nie było reakcji.

A ja typowo. I trochę ponarzekam, i poproszę Pana Ufniarza o interwencję.

Na Stołczynie jest przystanek o nazwie "Celulozowa" i niestety lokalizacja w obie strony jest koszmarna. Autobus stojący na przystanku bez względu w którą stronę jedzie ma za sobą pasy. Efekt tego jest taki, że co jakiś czas bezpośrednio zza autobusu ni stąd ni zowąd pod koła aut jadących w przeciwną stronę wychodzą pasażerowie, którzy pasami chcą się przedostać na drugą stronę jezdni.

Nie ma znaczenia jak wolno się jedzie, i tak przeważnie kończy się hamowaniem i przestraszonym pieszym. Sam ostatnio, mimo, że nie jechałem szybko, przestraszyłem małą dziewczynkę, która wyszła zza autobusu i nagle zobaczyła moje toczące się auto. Za każdym razem gdy tamtędy jadę i widzę autobus na przystanku zastanawiam się czy nie lepiej będzie stanąć i poczekać aż pojedzie.

Nie wiem czy to zależy od Pana Ufniarza, czy jakaś dyrekcja dróg musi wyrazić zgodę, ale czy możliwa jest przesunięcie przystanków, choć o kilka-kilkanaście metrów od pasów? Nie znam statystyk zdarzeń na tych pasach ale jestem przekonany, że bezpiecznie tam nie jest i jeżeli jeszcze nie doszło do potrącenia pieszego to prędzej czy później do tego dojdzie.
wątpie by coś z tym zrobili bo następny przystanek jest zaraz przy papierni czyli jakieś 200 metrów od tego o którym mówisz i przesuniecie raczej nie będzie wchodzić w grę...ani go cofnąć bo przed tym przystankiem jest zakręt ani dać dalej bo będzie do nastepnego przystanku jakieś 160 m

Wysłane z mojego PAP5044DUO przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2014, 06:17:48 wysłana przez SadisticPleasure »

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwca 12, 2014, 16:00:29 »
Mam pytanie: o której mam wyjechać jutro rano, by być na rodła o godzinie 9:00? Mam wyruszyć z Polic o 5 rano?
Bo dziś to niestety ale zditm się nie popisał, żadnych objazdów, zero informacji o wyłączeniu wałów, zero policji rano. Półtorej godziny w 107 - z zaryglowanymi oknami (774) i bez włączonej klimatyzacji. Kierowca widząc, że już jest spóźniony wpuszczał wszystkich po kolei przed siebie, stawał na zielonym nawet, gdy za skrzyżowaniem było dużo miejsca na autobus. Po drodze wyprzedziły go dwie inne 107, które z Polic ruszyły z 7-8 minutowymi odstępami. Refleks miał godny 70 latka, może dlatego, że zapewne tyle miał na karku. Rozumiem, że były korki, ale ludzie.. Bądźmy ludźmi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2014, 16:02:45 wysłana przez rzetelny »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #512 dnia: Czerwca 13, 2014, 06:52:46 »
"Rozważamy dwa pomysły. Komunikacja bezpłatna albo bilety za symboliczną złotówkę – mówi wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela. I wyjaśnia, że to część większego projektu, który polega na ograniczeniu ruchu samochodowego."

http://biznes.onet.pl/pruszkow-nastepnym-miastem-z-bezplatna-komunikacja,18490,5642251,1,news-detal

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #513 dnia: Czerwca 30, 2014, 11:09:23 »
W sobotę 5 lipca uruchomiona zostanie autobusowa Linia Plażowa kursująca na trasie Police-Trzebież-Police. Autobusy LP jeździć będą w soboty i niedziele przez całe wakacje od 5 lipca do 31 sierpnia.
Odjazdy do Trzebieży z przystanku Police Osiedle Chemik planowane są w godzinach 10:00 i 11:30.

Kursy powrotne z Trzebieży 17:00 i 18:30.
Linia kursować będzie po trasie Linii Samorządowej.
Ustalone są stałe przystanki: Police Osiedle Chemik, Police Rynek, Jasienica Pętla, Trzebież Pętla.
Pozostałe przystanki są przystankami na żądanie.
Na Linii Plażowej obowiązuje taryfa biletowa tak jak na Linii Samorządowej. Bilety będzie można kupić w autobusie u konduktora lub kierowcy


Rozkład jazdy na stronie www.sppk.pl lub na stronie Gminy Police

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #514 dnia: Czerwca 30, 2014, 16:48:51 »
Panie Grzegorzu, ja mam pytanie dotyczące Linii Działkowej, czy na tej linii to kierowca decyduje, o której godzinie i jaką trasą będzie jechał? Miałam w ostatnim czasie dwa dziwne przypadki, w dniu 18 czerwca czekałam na przystanku Police Rynek od godziny 18.30 do godziny 18.52( 0 tej godz. odjeżdża 101 w kierunku Jasienicy- nim pojechałam) LD-nie było:(:(:( i kolejny przpadek- ten sam przystanek , ta sama godzina, dnia 27czerwca jedzie LD jednak ja i kilka osób tylko ją zobaczyliśmy, bo na przystanek nie zajechała- tylko prosto na działeczki się udała, amy w 101 i spacerek. Dla kogo jest linia, jeżeli działkowcy wystawiani są do wiatru?

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwca 30, 2014, 18:44:07 »
Ja mam inne pytanie.
Dlaczego w wakacje nie jeździ  ”F”?
Dużo osób z Polic do Szczecina jeździ tym autobusem codziennie do pracy i raczej szkolny autobus to nie jest i tłumu uczniów tam nie widać.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #516 dnia: Lipca 01, 2014, 07:39:08 »
...raczej szkolny autobus to nie jest i tłumu uczniów tam nie widać.
Uczniowie raczej jeżdżą 101 i 107, a "F" - przynajmniej tak ja to widzę - świeci pustkami i dubluje się często (wyprzedzają się wzajemnie na trasie) ze 107. Zaznaczam, że jest to moja, subiektywna obserwacja. 
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2014, 07:42:14 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #517 dnia: Lipca 01, 2014, 12:14:46 »
Dlaczego w wakacje nie jeździ  ”F”?

Przyzwyczajają ludzi do przyszłorocznej likwidacji linii przy okazji cięć pośpiechów w związku z budową SST ;)

Offline Q

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #518 dnia: Lipca 01, 2014, 14:26:36 »
Przyzwyczajają ludzi do przyszłorocznej likwidacji linii przy okazji cięć pośpiechów w związku z budową SST ;)

Szczerze wierzę, że ten debilny pomysł upadnie. Liniom 107 i F potrzebna jest reorganizacja w celu lepszego wykorzystania taboru, ale nie likwidacja jednej czy drugiej linii.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #519 dnia: Lipca 01, 2014, 23:47:07 »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #520 dnia: Lipca 02, 2014, 07:30:45 »
Według moich wiadomości nie ma planu likwidacji linii F w związku z powstaniem SST.
Zresztą takie uzasadnienie dla likwidacji linii z Polic do Szczecina byłoby idiotyczne.

Linia F jest zawieszana na wakacje od kiedy pamiętam. Przecież i linia 107 jest w wakacje okrojona.
Powód? - właśnie wakacje. Mniej pasażerów, mniejszy popyt na usługi.

Offline Q

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #521 dnia: Lipca 02, 2014, 08:20:00 »
Według moich wiadomości nie ma planu likwidacji linii F w związku z powstaniem SST.
Zresztą takie uzasadnienie dla likwidacji linii z Polic do Szczecina byłoby idiotyczne.

Niestety, ale szczecińscy "naukowcy", opracowujący koncepcje zmian sieci po uruchomieniu SST, wpadli na taki genialny pomysł. Szczegóły powinny być znane wkrótce, a ZDiTM rozpocznie w tej sprawie konsultacje społeczne. Warto się wypowiedzieć.

Linia F jest zawieszana na wakacje od kiedy pamiętam.

Aż tak to nie :) Linia F jest zawieszana na wakacje od 2004 roku.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #522 dnia: Lipca 02, 2014, 08:49:17 »
Mniej pasażerów, mniejszy popyt na usługi.
Proponuję wiec panu radnemu codzienną przejażdżkę w godzinach 6.00-7.00 autobusem 107 Police - Szczecin w ramach konsultacji społecznych: 40 minut na stojąco i w tłumie zirytowanych pasażerów, bo tak właśnie wyglądają świadczone usługi przez SPPK w czasie wakacji, za które jako pasażerowie wcale niemało płacimy.
millena

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #523 dnia: Lipca 02, 2014, 08:58:40 »
Proszę wziąć pod uwagę, że taki sposób organizacji transportu to nie jest "widzimisię" SPPK, tylko dyrektywa ZDiTM, który jest organizatorem komunikacji miejskiej na terenie Szczecina i Polic.
Proszę zatem nie obciążać SPPK winą za taki sposób organizowania transportu.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #524 dnia: Lipca 02, 2014, 08:59:58 »
W niedzielę 6 lipca, w związku z organizowanymi zawodami triathlonowymi, w godzinach od 8:00 do 14:00 zamknięta będzie droga do Szczecina na odcinku od Pilchowa do Głębokiego. W kierunku Szczecina obowiązywał będzie objazd przez Przęsocin.
W tym czasie autobusy linii 103 i 106 kursować będą tylko do przystanku Pilchowo Kościół. Tam linie będą kończyć bieg.


Szczegóły w komunikacie 51/2014 na stronie internetowej ZDiTM.


PS - admina przepraszam za powielanie postów ale ta informacja wymaga oddzielnego wpisu