Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565798 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwca 08, 2014, 00:18:27 »
TU zadawać pytania:

http://www.sppk.pl/kontakt.htm

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #496 dnia: Czerwca 08, 2014, 11:01:31 »
czemu klimatyzacja nie działa ani w piątek, w sobotę to samo!!
Ponieważ działa praktycznie przez cały tydzień roboczy na pierwszych porannych kursach, wtedy jest bardziej potrzebna niż w ciągu dnia :D

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #497 dnia: Czerwca 09, 2014, 08:09:01 »
Zgodnie z zasadami określonymi przez ZDiTM mamy obowiązek włączać klimatyzację, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 22 st. Dotyczy to oczywiście tylko autobusów, które są wyposażone w klimatyzację, a takich w naszej Spółce mamy obecnie 20 autobusów.

Odnośnie uwagi na temat ponoszenia kosztów wynajęcia autobusów, to proszę raczej pytać w przedszkolu, bo ja nie wiem według jakich zasad przedszkole rozlicza koszty wynajęcia autobusów. Czy opłaca to z funduszy rady rodziców, czy tez rodzice składają sie na pokrycie kosztów wycieczki. Proszę jednak, Szanowny dapol, nie sugerować, że ktoś ma lepiej, lub gorzej. Powtarza Pan plotki, które godzą we mnie, nie sprawdzając ich prawdziwości. Ot choćby na przykład tego, czy rzeczywiście moje dziecko chodzi do przedszkola nr 5(moja córcia chodzi do innego przedszkola).
Każde zlecenie na wynajęcie autobusu w SPPK jest fakturowane i zleceniodawca ponosi koszty wykonania takich usług. Jak zleceniodawca rozlicza to wewnętrznie, to już jego sprawa.

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #498 dnia: Czerwca 09, 2014, 14:37:40 »
Zgodnie z zasadami określonymi przez ZDiTM mamy obowiązek włączać klimatyzację, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 22 st. Dotyczy to oczywiście tylko autobusów, które są wyposażone w klimatyzację, a takich w naszej Spółce mamy obecnie 20 autobusów.

To się zupełnie kiepsko z tego obowiązku wywiązujecie, bo dopiero od paru dni jest włączona klima (mam wrażenie, że z okazji Dni Polic i gości ze Szczecina). Jak co roku w SPADzie, SPAKu, a nawet w TSach potrafią włączać klimę od razu gdy jest taka potrzeba. SPPK włącza nawiewy w październiku...O przedpotopowych zapowiedziach przystanków, które obiecywaliście uaktualnić lata temu, nawet nie warto się rozwodzić.

Offline Don Corleone

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwca 09, 2014, 16:28:04 »
22st to z palcem w oku było przekroczone, faktycznie kierowcy słabo się wywiązują ze swoich obowiązków. Skoro ZDiTM określił takie zasady do wypadałoby się do nich stosować.

Offline Yoshimatsu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwca 10, 2014, 02:02:50 »
Racja, nie raz na zewnątrz było ponad 22 stopnie i to z dużą nadwyżką, a w autobusie klima wyłączona, najczęściej widzi się w środku dnia w Solarisach pootwierane okna ( klimatyzacje bardzo rzadko ), rozumiem, że może z pootwieranymi oknami klimatyzacja nie działa, ale ludzie otwierają je automatycznie gdy się zaczynają gotować, gdyż myślą, ze kierowca nie wie co to jest właśnie ta cudowna klimatyzacja,  gdy właśnie jest te ponad ... magiczne 22 stopnie to kierowca powinien poprosić przez swój rzadko używany mikrofon o zamknięcie okien w celu włączenia klimatyzacji. MANy chyba nie mają takiego czegoś, że muszą być pozamykane okna aby włączyć klimę, chociaż nie wiem , co do solarek to się kieruję tym, ze jest napisane, że okna są zablokowane w momencie gdy klima jest włączona :)
Wiem, że kierowca ma fajne spore okienko dosłownie na poziomie swojego fotela i mu fajnie powiewa, że nie raz nie musi uruchamiać klimatyzacji, lecz my takich fajnych okienek jako pasażerowie nie mamy :(

Prawdziwą katorgą są te czerwone autobusy, które mają zaledwie kilka małych okien na cały autobus (można zliczyć na palcach jednej ręki), tam to człowiek ma darmową saunę (nawet jeśli sobie takowej nie życzy), a o zimie to już szkoda mówić, bo wtedy to można w tych czerwonych otworzyć lodowisko, myślę, że trzeba się jak najszybciej ich pozbyć bo nie mają nic wspólnego z komfortem jazdy, nie wiem co za inteligent pomyślał o takim rozmieszczeniu okien. Wiem, że może jest to spory koszt aby wymienić te czerwonki, lecz nie trzeba ich wymieniać od razu na nie wiadomo jakie maszyny, lecz na coś sprawdzonego, nawet nie musi mieć klimatyzacji, byle by dobrze wiało przez te okna podczas jazdy, wtedy choć nie będzie idealnie to zawsze lepiej niż ta sauna .

Pozdrawiam :)

PS ostatnio jechałem takim ciekawym 107, był to MANik niestety nie pamiętam numeru bocznego, jak jechał na większych dziurach to przy pierwszej od strony drzwi "czwórce"(potoczna nazwa na ilość siedzeń obok siebie w liczbie 4) to sypała się na człowieka rdza z tego takiego stelaża na tą tablicę z trasą przejazdu co jest przy oknie.
O i tak mnie wzięło na wspomnienia, że jeszcze podczas zimy jak jechałem tym takim czerwonym to na każdych dziurach okna latały jakby zaraz miały wypaść z kitu :P
A raz jak jechałem Manem, ale już nie tym czerwonym to jak padał deszcz to na człowieka kapało i się robiła kałuża w autobusie.

Szkoda, że nie pamiętam numerów bocznych, jakoś nie myślałem by to zgłaszać, ale teraz mnie naszła ochota na takie wspomnienia dot. naszego taboru, chociaż ten ZDITM uplasował się dość wysoko w rankingu krajowym.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2014, 02:04:39 wysłana przez Yoshimatsu »
Semper Fidelis

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwca 10, 2014, 09:00:20 »
Wiem, że kierowca ma fajne spore okienko dosłownie na poziomie swojego fotela i mu fajnie powiewa, że nie raz nie musi uruchamiać klimatyzacji, lecz my takich fajnych okienek jako pasażerowie nie mamy :(


Wczoraj właśnie kolega mi coś powiedział na temat tych okien, przekażę sedno tego

'posiedź sobie 8 godzin przy tym wspaniałym oknie kierując przy 25-30 stopniach, a on za Ciebie pomęczy się te 30minut bez klimy i wysiądzie z autobusu'

Gdyby to okno dawało taki fajny efekt jak klimatyzacja to OK, ale nie daje, nie wieje na kierowcę tak jak sobie to wyobrażasz, do tego chcesz jeździć w przeciągach ? To też nie jest miłe dla organizmu :)

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwca 10, 2014, 14:36:23 »
Wczoraj właśnie kolega mi coś powiedział na temat tych okien, przekażę sedno tego
'posiedź sobie 8 godzin przy tym wspaniałym oknie kierując przy 25-30 stopniach, a on za Ciebie pomęczy się te 30minut bez klimy i wysiądzie z autobusu'

Tyle, że co mnie to obchodzi? Jest taka subtelna różnica, że te 8 godzin to jego praca, za którą DOSTAJE pieniądze, a te 30 minut to dla mnie transport (przeważnie do pracy) na który WYDAJĘ pieniądze.

Offline Don Corleone

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwca 10, 2014, 14:52:19 »
Jak nie było autobusów wyposażonych w klimatyzację, to kierowcy i pasażerowie narzekali, że jak to autobus bez klimatyzacji. Teraz jak już takie są, to się z tego nie korzysta. Chociaż dzisiaj trafiło mi się jechać autobusem z włączoną klimatyzacją. Pozdrowienia dla kierowcy wozu 3047.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwca 10, 2014, 16:34:01 »
proponuje prezesom polickich autobusów przejechać się chociażby na rodła i z powrotem. może taka podróż przy temperaturach dochodzących do 30 stopni da im do myślenia. a tak na marginesie - jak jeździły stare ikarusy komfort podróży w tak upalne dni był o wiele większy.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwca 10, 2014, 17:07:08 »
Odświeżę trochę, bo nie było reakcji.

A ja typowo. I trochę ponarzekam, i poproszę Pana Ufniarza o interwencję.

Na Stołczynie jest przystanek o nazwie "Celulozowa" i niestety lokalizacja w obie strony jest koszmarna. Autobus stojący na przystanku bez względu w którą stronę jedzie ma za sobą pasy. Efekt tego jest taki, że co jakiś czas bezpośrednio zza autobusu ni stąd ni zowąd pod koła aut jadących w przeciwną stronę wychodzą pasażerowie, którzy pasami chcą się przedostać na drugą stronę jezdni.

Nie ma znaczenia jak wolno się jedzie, i tak przeważnie kończy się hamowaniem i przestraszonym pieszym. Sam ostatnio, mimo, że nie jechałem szybko, przestraszyłem małą dziewczynkę, która wyszła zza autobusu i nagle zobaczyła moje toczące się auto. Za każdym razem gdy tamtędy jadę i widzę autobus na przystanku zastanawiam się czy nie lepiej będzie stanąć i poczekać aż pojedzie.

Nie wiem czy to zależy od Pana Ufniarza, czy jakaś dyrekcja dróg musi wyrazić zgodę, ale czy możliwa jest przesunięcie przystanków, choć o kilka-kilkanaście metrów od pasów? Nie znam statystyk zdarzeń na tych pasach ale jestem przekonany, że bezpiecznie tam nie jest i jeżeli jeszcze nie doszło do potrącenia pieszego to prędzej czy później do tego dojdzie.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwca 10, 2014, 17:56:05 »
Jutro podjadę na Celulozową i zobaczę jak to miejsce wygląda, rozpytam też kierowców jak oni oceniają to miejsce.
Istotnie, tą drogą zarządza zapewne ZDiTM ale nic nie stoi na przeszkodzie by to z SPPK wypłynął wniosek o zmianę organizacji ruchu.


Proszę wybaczyć brak reakcji, musiał mi umknąć ten wpis.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwca 10, 2014, 21:22:16 »
rbk, w sprawie twoich problemów z klimą w autobusie, pozwól, że zacytuję cię jako klasyka z innego tematu na tym forum:



Przesadzacie, dajcie już spokój, niczego nie zmienicie, następnym razem dzwoń po policję, a nie pisz na forum,
pozdrowienia

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwca 10, 2014, 21:26:50 »
jojo, ja wytrzymuje (jakoś, czasami), ale widzę osoby, w sumie byłem też świadkiem wzywania karetki z powodu zasłabnięcia.


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwca 10, 2014, 22:32:54 »
Najlepszy i tak jest ten zielony autobus, który ma szyby przesuwane. Otworzy się to wszystko na maksa i lepiej niż z klimą. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln