Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 570457 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwca 03, 2013, 12:54:25 »
Cytat: "rbk"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dwa uchylne okienka i dosyć szczelne wnętrze, zatem latem tylko klima :)


Te dwa okienka to chyba były w tych czerwonych autobusach, źle to kojarzę :P

Ja tam źle kojarzę autobusy z pootwieranymi oknami, zwłaszcza na odcinku Zagórskiego - Mścięcino :P
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwca 03, 2013, 14:50:16 »
Ja mam bardziej pytanie z przymrużeniem oka w imieniu znajomego z Gryfina, który dość często jeździ komunikacją w Szczecinie i Policach:
Czy nie dałoby rady zmienić głosu zgorzkniałej kobiety (tego, który informuje o przystankach) w autobusach 107 na coś w stylu przesłodzonej idiotki z szczecińskich autobusów?
;))

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 11, 2013, 09:42:12 »
Dziś ubył nam jeden z autobusów w taborze.

http://grzegorzufniarz.pl/pozegnanie-751/

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 11, 2013, 18:55:32 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Testowa hybryda już w SPPK. Po 12.00 będzie go można spotkac na linii 109.
Testy potrwają do 6 czerwca


I jak wypadły testy ???

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 11, 2013, 19:11:04 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dziś ubył nam jeden z autobusów w taborze.


To źle świadczy o osobach serwisujących pojazdy. Korbowody nie wychodzą od tak sobie i czynność ta jest poprzedzona pewnymi objawami które ciężko przeoczyć.
Dlaczego pozbyto się pojazdu a nie podjęto jego naprawy? Patrząc na cenę takiego pojazdu naprawa takiej usterki powinna być opłacalna... .

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 11, 2013, 19:19:08 »
W tej chwili "policka" hybryda jeździ na testach w Paryżu w RATP (Régie Autonome des Transports Parisiens). Francuzi kupili 15 takich hybryd.

U nas... Cóż powiem tylko tyle, najlepiej autobusy hybrydowe firmy MAN sprawdzają się na trasach typowo miejskich, takich, na których prędkość eksploatacyjna oscyluje wokół 16-17 km/h

SPPK wszystkie linie obsługuje z prędkością eksploatacyjną powyżej 20 km/h

Podsumowując, ten autobus, mimo jego niewątpliwych zalet i uroku bardziej pasuje na ulice Paryża, niż Polic :)

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 11, 2013, 19:23:28 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

SPPK wszystkie linie obsługuje z prędkością eksploatacyjną powyżej 20 km/h


Dziś mimo braku korków jechałem autobusem 107, którego średnia prędkość nie przekroczyła 20km/h, więc z całym szacunkiem trudno mi się zgodzić z powyższą teorią. Trasę pokonywaną w 30 minut autobus pokonał w 42-45min. Zdaje się też, że kolejny autobus też nie jechał szybciej, bo żadne inne 107 nas nie wyprzedzało.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 11, 2013, 19:34:08 »
Poproszę o konkretne informacje, na jakiej trasie Pan jechał i o której godzinie.
Z ciekawości obliczę tę prędkość.
Poza tym, delikatnie przypominam, ze linia 107 jest(z jednym maleńkim wyjątkiem) obsługiwana autobusami przegubowymi, a hybryda jest solowa.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 11, 2013, 20:06:04 »
Panie Grzegorzu, prosiłbym o jakieś informacje w związku z moim wcześniejszym pytaniem.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 11, 2013, 20:21:37 »
Nie ja podejmowałem decyzję o wycofaniu tego autobusu. Była ona poprzedzona analizą opłacalności przeprowadzona na zapleczu technicznym. Zresztą... ten wóz i tak był przeznaczony do likwidacji w tym roku ze względu na stopień jego wyeksploatowania. Po prostu zdarzyło się to nieco wcześniej, niż zakładaliśmy.

Przypominam, ze mówimy o autobusie, który przejechał już prawie 1,3 mln kilometrów.

Trudno mi się odnieść do pytań typowo technicznych, bo to nie moja domena. Proszę mi jednak wierzyć, ze gdyby był choć cień szansy na to, że naprawa będzie opłacalna, to wóz już by stał na podnośnikach.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwca 11, 2013, 20:38:02 »
Nie znam kierowcy, który jechał o 16;49 na Zagórskiego (w stronę Rodła), ale sugeruję, by przepuszczał pieszych jak z naprzeciwka auta stoją od pół minuty i chcą przepuścić gościa z nogą w gipsie. Żeby było mało, to przejechał autobus, a po tym jeszcze jeden pacan osobówką.

Ostatnio parian wkleił link, ten filmik idealnie przedstawił to samo.

p.s. rozumiem gdyby ten autobus był rozpędzony, ale wyjeżdżał z zatoczki i nie miał 100km/h na liczniku.

Offline Ej Gościu

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwca 11, 2013, 23:06:18 »
751 był chyba jako pierwszy w 98 roku kiedy to wchodziły polickie Many. Jako ze miałem styczność z zajezdnia policka  przez całe 2 lata  troszke o dziale "silnikownia " wiem. A co do tematu z pojazdem ruszającym z otwartymi drzwiami  moge sie wypowiedzieć sam mialem taka okazje przejechać sie od kingi AŻ do garaży z otwartymi "srodkowymi " drzwiami ,kierowca pewnie jechał by tak az do Siedlic kiedy musiałem mu zrobić terapie wstrząsową umysłu bo przy drzwiach stały wystraszone dzieci. Byłem swiadkiem jeszcze jednego incydentu ale poczekam na wyjasnienie sprawy z Komuny Paryskiej.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwca 12, 2013, 07:42:27 »
Panie '760' popsuly sie Panu kierunkowskazy ;)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwca 12, 2013, 12:08:09 »
Cytat: "Ej Gościu"
751 był chyba jako pierwszy w 98 roku kiedy to wchodziły polickie Many. Jako ze miałem styczność z zajezdnia policka  przez całe 2 lata  troszke o dziale "silnikownia " wiem. A co do tematu z pojazdem ruszającym z otwartymi drzwiami  moge sie wypowiedzieć sam mialem taka okazje przejechać sie od kingi AŻ do garaży z otwartymi "srodkowymi " drzwiami ,kierowca pewnie jechał by tak az do Siedlic kiedy musiałem mu zrobić terapie wstrząsową umysłu bo przy drzwiach stały wystraszone dzieci. Byłem swiadkiem jeszcze jednego incydentu ale poczekam na wyjasnienie sprawy z Komuny Paryskiej.


Jazda z otwartymi drzwiami nie była by taka zła - przynajmniej "glonojady" oduczyły by się stać przy samych drzwiach, mimo że wewnątrz pojazdu jest dużo wolnego miejsca. Nie byłoby problemu z wysiadaniem i wsiadaniem ;D
Oczywiście należy to traktować jako ironię.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwca 12, 2013, 18:30:49 »
konkurencja dla hybrydy czuwa, chinole wchodzą na rynek. Ciekawe którą fabrykę chcą przejąć http://moto.onet.pl/duza-rzecz/aktualnosci/chinczycy-atakuja-nowa-fabryka-w-polsce/kyqgv
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza