Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565718 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #270 dnia: Września 03, 2013, 17:27:35 »
Aleja Emerytów to autorski projekt pracowników firmy, moim zdaniem całkiem sympatyczny. Jest to forma zerwania ze sztampowymi formami pożegnania emerytów(kawa, ciasto, zegarek).
Nawet w firmie rozgorzała dyskusja o tym kto jakie drzewo sobie wybierze na emeryturę :)
Generalnie w Spółce jest pozytywna reakcja.

I kontynuując formę "z innej beczki":

1 - używka ze zdjęcia nie ma nic wspólnego z SPPK

2 - zapraszam do dyskusji nad pomysłem, który zgłosiłem w formie interpelacji do Burmistrza, pomysł z grubsza polega na wprowadzeniu na osiedle Anny Jagiellonki autobusów linii 109
szczegóły pod linkiem:
http://grzegorzufniarz.pl/interpelacja-wrzesniowa/

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #271 dnia: Września 03, 2013, 19:07:30 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
2 - zapraszam do dyskusji nad pomysłem, który zgłosiłem w formie interpelacji do Burmistrza, pomysł z grubsza polega na wprowadzeniu na osiedle Anny Jagiellonki autobusów linii 109


Problem w tym, że czasami to 109 może utknąć, bo TU nie ma parkingów i auta stoją jak chcą, a raczej gdzie mogą.

Może napisać do Burmistrza o parking pod/nadziemny ? Któryś z chłopaków przy okrągłym stole może zrobi z tego interes i powstanie miejsce do parkowania? ;)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #272 dnia: Września 03, 2013, 20:44:36 »
Zgadzam się z tą opinią, ul. Okulickiego rzeczywiście jest ciasna z powodu braku parkingów.

Rozmawiałem dziś z moim znajomym, który mieszka w tamtym rejonie i powiedział mi, że on nie ma potrzeby aby tamtędy jeździł autobus, mimo, że sam często korzysta z komunikacji miejskiej.
Myślę, że to chyba jest punkt wyjścia. Określenie, czy autobus jest tam rzeczywiście potrzebny mieszkańcom.

Moje założenie wynika z tego, że największe osiedle w Gminie, kilkanaście tysięcy ludzi jest "odcięte" od dostępu do transportu publicznego. Wyliczyłem na podstawie map, że od lasu do Kingi jest ponad 800 metrów w linii prostej. Czyli kilka minut marszu.

Dlatego zaprosiłem do dyskusji.
Nie mieszkam na tym osiedlu i mogę "nie czuć" do końca potrzeb i oczekiwań jego mieszkańców.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #273 dnia: Września 03, 2013, 21:05:28 »
Mam bliskie mi osoby na Wyszyńskiego, Okulickiego, Przyjaźni i na Armii - wszyscy zgodnie mówią, że nie chcą autobusu pod oknami, że mało miejsca na auta, a jeszcze taki kolos. To są osoby w wieku 20-60 i jeszcze im łatwo dojść do przystanku (np. 103/107), bo takimi jeżdżą. Autobus linii 109 ma chyba małe 'załadowanie', w porównaniu do 103/107 - prawda?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #274 dnia: Września 03, 2013, 22:05:47 »
Cytat: "rbk"
Mam bliskie mi osoby na Wyszyńskiego, Okulickiego, Przyjaźni i na Armii - wszyscy zgodnie mówią, że nie chcą autobusu pod oknami, że mało miejsca na auta, a jeszcze taki kolos. To są osoby w wieku 20-60 i jeszcze im łatwo dojść do przystanku (np. 103/107), bo takimi jeżdżą. Autobus linii 109 ma chyba małe 'załadowanie', w porównaniu do 103/107 - prawda?


Ci sami mieszkańcy bloków przy Okulickiego nie zgodzi się także na powiększenie parkingów przy tej ulicy (równoległe na skośne) bo samochody byłby za blisko okien. Tak źle i tak niedobrze.

Jako mieszkaniec tej ulicy podpisuje się pod tym pomysłem. Komunikacja miejska powinna się rozwijać - docierać do potencjalnie największej liczby mieszkańców. Z Okulickiego do przystanku 103 czy 107 mamy 5-10 minut spacerem (dla osoby starszej 60+ może to być nawet 20, bo osoby w tym wieku nie przychodzą na przystanek minutę przed). Jednak z okolic wieżowca przy ul. Przyjaźni czy ul. Roweckiego (bloki blisko ul. Rurowej) czas ten jest znacznie dłuższy.
Inaczej myśli się o KM gdy ma się ją pod nosem, a inaczej gdy na przystanek trzeba iść 600-800 metrów.

Wariant zaproponowany przez pana Ufniarza eliminuje potencjalną trudność jaką jest mijanie się autobusów. Jednym wąskim gardłem jest ul. Okulickiego. Trudności z przejazdem mogą pojawiać się jedynie, gdy jakiś kierowca zaparkuje pojazd na chodniku po północnej stronie ulicy - czyli na zakazie parkowania. Z własnych doświadczeń wiem, że parkujących w taki sposób nie jest dużo. Nie może to być argument przeciwko rozwojowi komunikacji miejskiej - gdyby tak było trzebaby w Szczecinie zlikwidować kilka linii tramwajowych, bo zdarza się, że źle zaparkowana samochody uniemożliwiają przejazd tramwaju na np. Niebuszewie.

Linia 109 pozwala dostać się do ważniejszych punktów w Policach. Mogłaby też stanowić w pewnym stopniu linię dowożącą pasażerów, którzy przesiądą się dalej na niemal wszystkie pozostałe linie. Dla starszych mieszkańców byłoby to spore udogodnienie. Myślę, że dla młodszych - dojeżdżających do szkół również.

Zawsze można też pomyśleć o wprowadzeniu na ul. Okulickiego ruchu jednokierunkowego od skrzyżowania z ulicą między leningradami w kierunku poczty.

Jeśli pomysł zyska akceptację radnych, to trzeba by wymienić na ul. Okulickiego progi zwalniające na takie, które umożliwiają wygodny przyjazd autobusu (takie mają być na Roweckiego.

Z lokalizacją przystanku na ul. Okulickiego bym nie polemizował, ale przystanek na ul. 26 kwietnia przesunałbym gdzieś za skrzyżowanie z ul. Przyjaźni.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #275 dnia: Września 03, 2013, 22:23:55 »
Jako mieszkanka ul. Przyjaźni uważam że na autobus nie ma miejsca w tej okolicy.. przydałoby się przebudowanie parkingów bo z tym jest dramat. Okoliczny parking przy sklepie "Groszek" jest tak kretyńsko skonstruowany że czasem nie ma miejsca, aby dwa auta jadące z obu kierunków mogły się bezkolizyjnie wyminąć. Na parkingu przy wieżowcu poprzez postawienie znaku "strefa ruchu" zabrano jedne ale jakże cenne miejsce parkingowe (po co było go dokleić do istniejącego 15 cm od niego znaku.. no po co...). Ludzie pchają się autami gdzie się da. Jest to chora sytuacja...niedostosowana do dzisiejszego natężenia i ilości aut. Zamiast parkingu mamy za to wysokie krawężniki chodnikowe. Chodniki służą nam aktualnie za parkingi - innej opcji nie ma. Dobrze że knajpa z domowymi obiadami dysponująca jednym autem ma ok. 4 miejsca parkingowe na swoje potrzeby.. może zrobiłoby się dla nich jedną kopertę a te 3 cenne miejscówki udostępniono mieszkańcom?
Panie Grzegorzu proszę przejść w dzień roboczy ok godz. 16-19 i zerknąć na warunki jakie gmina oferuje właścicielom aut i ile jest tak naprawdę miejsc ...  
Autobus to nie do końca dobry pomysł..

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #276 dnia: Września 03, 2013, 22:50:05 »
Ostatnimi czasy dość często oglądam to osiedle z bliska. Tyle, ze nie piechotą, a na rowerze.
Bez dwóch zdań stwierdzam i potwierdzam, że największym problemem tego osiedla jest brak miejsc do stawiania samochodów, a tym samym ograniczenia ruchu na osiedlowych ulicach.
Dlatego w swojej propozycji dotyczącej autobusu zaproponowałem korzystanie z możliwie najszerszych ulic i w takim wariancie, by nie korkowały same siebie(czyli wyeliminowanie wymijania się autobusów).
Możliwy jest również wariant przebiegu autobusu tylko ul. Roweckiego i dalej Rurową. Ale taka trasa to niepotrzebne kilometry "w lesie" oraz dłuższy czas przejazdu.

Chodzą mi po głowie różne pomysły na rozwiązanie problemu parkowania pojazdów. Niektóre(te pomysły) są "karkołomne"(np. wycięcie pasa lasu wokół osiedla i urządzenie tam parkingów "na zewnątrz" osiedla, a może nawet i drogi wokół osiedla) bo wszyscy wiemy jak jest położone to osiedle i jak bardzo jest ograniczone. Wyznaję pogląd, że budowa wielopoziomowego parkingu(o tym była już mowa) choć nieco ulży, to jednak nie rozwiąże tego problemu całościowo.
Ale, jeśli można, zostawmy na razie ten temat i wróćmy do autobusu.
Pani stokrotka mówi: autobus nie, bo ciasno. Zgoda. Ale zachęcam jednak do wyrażenia zdania, czy w ogóle autobus jest tam potrzebny??? Czy mieszkańcy go chcą? Przyjmijmy, że na razie w oderwaniu do problemu ciasnoty.
Bo jeżeli przeważać będą opinię, że mieszkańcy nie potrzebują tam autobusu, to w sumie dyskusja traci sens.

W swojej interpelacji użyłem sformułowania "proszę rozważyć możliwość". Chciałem w ten sposób spróbować wywołać dyskusję na ten temat. Zbadać możliwości prawne, oczekiwania mieszkańców, ocenić zdolności techniczne i finansowe.

Gorąco zapraszam do rozmowy o autobusie na "Annie Jagiellonce".

Offline police1260

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #277 dnia: Września 03, 2013, 23:07:34 »
Nie musi być to 109 a wystarczy 111.
Wariant Rurowa - Roweckiego. +  Przystanki za skrzyżowaniem Rurowej z Tanowską dla działkowiczów, na początku Rurowej od osiedla (oba mogą być n/ż) i w miejscu gdzie obecnie zatrzymują sie pracownicze.
Tak to widze.

Uzasadnienie:
Wystarczająca częstotliwość
Linia zyskuje wartość [dodatkowa obsługa gimnazjum i działek (dodatkowo w wakacje pare kursów ma więcej, to kolejny plus dla działkowiczów)
Bliżej o pare set metrów do busa dla mieszkańców.
Można by także w okresie letnim zrobić podjazd pod działki w jasienicy i zlikiwodać działkową. Przynajmniej zniknął by dodatkowy bilet.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #278 dnia: Września 04, 2013, 09:06:11 »
UWAGA KOMUNIKAT!

Z powodu poważnego wypadku na trasie Police-Szczecin przed Tanowem(na łukach) zamknieto ruch na tym odcinku drogi.
Autobusy linii 103 jeżdżą zmienionymi trasami.
Jeden autobus kursuje na odcinku ZCH Police - Trzeszczyn - ZCh Police.
Drugi autobus kursuje na odcinku Głębokie - Tanowo - Głębokie.
Pozostałe autobusy kursują na trasie ZCh Police - Głębokie przez Siedlice.
Zmieniona organizacja linii 103, według informacji od policji o zamknięciu drogi, potrwa jeszcze co najmniej do godz. 10.00

Prosimy pasażerów linii 103 o cierpliwość, względnie o wybór innych linii autobusowych.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #279 dnia: Września 04, 2013, 12:18:00 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Chodzą mi po głowie różne pomysły na rozwiązanie problemu parkowania pojazdów. Niektóre(te pomysły) są "karkołomne"(np. wycięcie pasa lasu wokół osiedla i urządzenie tam parkingów "na zewnątrz" osiedla, a może nawet i drogi wokół osiedla) bo wszyscy wiemy jak jest położone to osiedle i jak bardzo jest ograniczone. Wyznaję pogląd, że budowa wielopoziomowego parkingu(o tym była już mowa) choć nieco ulży, to jednak nie rozwiąże tego problemu całościowo.


Czy gminę stać na wycięcia pasa lasu? Znając nasze nadleśnictwo wydanie zgody na wycinkę takiej ilości drzew może kosztować bardzo bardzo dużo... tyle, że taniej będzie postawić parking wielopoziomowy. Granica nadleśnictwa zaczyna się zaraz za blokami.
Poza tym taka wycinka spowodowałaby duże protesty.

Wracając do autobusu - przedstawiłem go starszej osobie i bardzo się ucieszyła, bo wyjście na przystanek nie byłoby już wyprawą.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #280 dnia: Września 04, 2013, 12:40:12 »
Cytat: "Denver"
Z własnych doświadczeń wiem, że parkujących w taki sposób nie jest dużo.


Wiesz z własnych doświadczeń, że tam mają problem minięcia się dwie osobówki ? a co dopiero z autobusem ? że niby jak ? :)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #281 dnia: Września 04, 2013, 15:32:38 »
Cytat: "rbk"
Cytat: "Denver"
Z własnych doświadczeń wiem, że parkujących w taki sposób nie jest dużo.


Wiesz z własnych doświadczeń, że tam mają problem minięcia się dwie osobówki ? a co dopiero z autobusem ? że niby jak ? :)


Problem z mijaniem się z autobusem (czy nawet drugą osobówką) występuje na odcinku pomiędzy blokami - dlatego napisałem, że najlepiej byłoby wprowadzić tam ruch jednokierunkowy (lub chociaż postawić znak D5).

Póki co moja metoda, którą stosuje jest prosta: jadąc na tym odcinku i widząc, że np. od strony poczty zbliża się większy pojazd i nie miniemy się bezpiecznie staję na wysokości parkingu (tego naprzeciwko sklepu monopolowego), dalej można się schować wykorzystując wjazd na kolejny parking i wjazd w ulicę przy przedszkolu.
Trochę przewidywania i uprzejmości i damy radę - jeżdżę Okulickiego codziennie i nie widzę problemu - śmieciarki Trans-Netu i dostawczaki kurierów jakoś dają radę.

Offline rafi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #282 dnia: Września 06, 2013, 23:30:08 »
Fajny pomysł z autobusem ulicami Okulickiego, 26 Kwietnia, Roweckiego. Mieszkam niedaleko poczty na 26 Kwietnia. i wiem, że wielu sąsiadów korzystałoby z takiego rozwiązania ( dla niektórych to jest około 15-20 minut spaceru do pętli przy Kindze).

Pomysł z jednokierunkową ulicą Okulickiego od "leningradów" do 26 Kwietnia warty rozważenia

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #283 dnia: Września 07, 2013, 07:20:10 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zgadzam się z tą opinią, ul. Okulickiego rzeczywiście jest ciasna z powodu braku parkingów.

Rozmawiałem dziś z moim znajomym, który mieszka w tamtym rejonie i powiedział mi, że on nie ma potrzeby aby tamtędy jeździł autobus, mimo, że sam często korzysta z komunikacji miejskiej.
Myślę, że to chyba jest punkt wyjścia. Określenie, czy autobus jest tam rzeczywiście potrzebny mieszkańcom.

Moje założenie wynika z tego, że największe osiedle w Gminie, kilkanaście tysięcy ludzi jest "odcięte" od dostępu do transportu publicznego. Wyliczyłem na podstawie map, że od lasu do Kingi jest ponad 800 metrów w linii prostej. Czyli kilka minut marszu.

Dlatego zaprosiłem do dyskusji.
Nie mieszkam na tym osiedlu i mogę "nie czuć" do końca potrzeb i oczekiwań jego mieszkańców.


800m do przystanku to daleko? Srsly?

Mnie zawsze irytują przystanki co 200m. No ludzie, komunikacja ma jechać, a nie zatrzymywać się co chwila.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #284 dnia: Września 07, 2013, 10:04:10 »
Cytat: "KrP"
800m do przystanku to daleko? Srsly?

Mnie zawsze irytują przystanki co 200m. No ludzie, komunikacja ma jechać, a nie zatrzymywać się co chwila.


Otóż to, później taki skład toczy się 40-60minut!
Pani Mucha napiera na WF w szkołach, a Wam się tyłka nie chce ruszyć do autobusu :P