Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] likwidacja SOSW nr 2  (Przeczytany 63655 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 27, 2013, 14:13:28 »
Cytat: "kaskada"
hmmm, to jakaś chora partia a polityka trupia przez nich uprawiana. Likwidują wszystko jak leci

Wydajesz, się zdziwiona jakbyś nie wiedziała jakie cele ma Platforma Obywatelska.
Sprzedać wszystko i tanio kupić by żyło się lepiej kolegom.
Cytat: "kaskada"
Pytanie kto i kiedy zamieszka w wyremontowanym domku?

Plany zagospodarowania terenu na pewno już są. Lokalnych budowlańców u nich dostatek.
 :money:

j.7

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 27, 2013, 18:39:13 »
Obejrzałem TeleTydzień. Kto głosował za uchwałą o likwidacji? Tylko Radni PO. Jakoś mnie to nie dziwi. Ile ta partia złego już zrobiła, to się w głowie nie mieści. Szczególnie w naszym regionie. Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych nikt na tych … nie zagłosuje!

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 27, 2013, 20:44:12 »
temat się polityczny zrobił, ale co tam- i ja kamyczek dorzucę. po ostatnich wyborach rozmawiałem z wieloma znajomymi i nieznajomymi i , nie przesadzam, 70-80% nie głosowało na PO. więc albo miałem takiego pecha, że to byli w większości sympatycy innych partii albo już sam nie wiem co o tym myśleć

niewiem

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 27, 2013, 21:36:09 »
witam wszystkich wy nie wszyscy nie wiedzie co wy  mówicie to jest wszystko nie prawda P.Starosta nie wie co zrobił  to jest dla nas ból ze nie bedzie naszego ośrodka  ten ośrodek jest dla nas jak drugi dom w którym czujemy sie bezpiecznie. ile czasu nasi  nauczyciele i P.Dyrektor  nasza  czas dla nas poświęca cały czas są z nami !!!źle zrobi ze chcą nasz ośrodek likwidować to jest jaki nie pojecie myślinie wy wszyscy piszenie głupoty bo wy tam nie chodzicie do szkoły a pisać do każdy moze jak nic nie wiecie  jak tam jest bardzo dobrze!!!! dzieci jak sie dowiedzą ze nasz ośrodek juz nie bd istniał to dla nich bd cieszko!!! tym co zrobił P.Starosta       P.starosta nie ma sumienia ani serca nie zapytał nas o zdanie co my myślimy,!!! rok temu świętowajśmy 45 lat naszego ośrodka tak sie starajśmy zeby wszystko było fajnie zeby każdemu sie podobała nasze starania poszło na marne co my robimy.!!!! od września mamy nowy kierunek cukiernik i moim koleżanki i koledzy są z niego bardzo zadowoleni i co teraz maja zrobić jak naszego ośrodka nie bedzie co na bruk niech pan starosta wywali.!!! ja sie uczę na Hotelarza i chce go skończyć w naszym ośrodku bo w SOSW nr 1 NIE ma takich zawodów jak u nas!!! nasza Kochana P.Dyrektor wszystko by dla nas zrobiła ale pan starosta wie lepiej co robi zle robi bo ta wiadomością zrani  dużo dzieci,!!!! i jeszcze jedno i jak pan starosta jest taki odważny to niech zrobi zebranie dla dzieci w Naszym Ośrodku i Niech Powie  dlaczego Tak zrobił!! :'( jestem załamana ta wiadomością która sie dowiedziała,!!!!! ;(;( Nasz Ośrodek SOSW nr 2 jest Cudowny i Fajny i żadnego Takiego Ośrodka nie widziałam bardzo marzyłam przyjść do tego ośrodka a tu sie okazuje takie rzeczy ludzie który to zrobi nie Mają Serca Dla Nas!!!:(Uczennica SOSW nr 2 !!!

niewiem

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 27, 2013, 21:50:39 »
myślą ze mają taka władze to muszę zrobić takie rzeczy dla dzieci który chcą sie uczyć w tym ośrodku !!!! a dzieci tez mają serca i swoje zdanie które każdy by chciał sie wypowiedzieć coś o tym Ośrodku jak mi tam jest !!! ale co mozna tylko sobie pogadać i nic więcej!!!!:(:( Ludzie prosze Was żeby SOSW nr 2 Istniał dla dzieci!!!!!:(:(

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 27, 2013, 22:02:55 »
niewiem, używaj proszę opcji "Edytuj" i przykładaj większą uwagę do pisowni i estetyki postów.

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 27, 2013, 22:19:47 »
co prawda konkurencja, ale w tym temacie trzeba zjednoczenia
Cytuj (zaznaczone)
Radni Platformy Obywatelskiej przyjęli w piątek uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Policach. Pomysłodawcą likwidacji ośrodka, jest członek Zarządu Powiatu Paweł Bajer, na co dzień nauczyciel w SOSW nr 1.

Piątkowa sesja Rady Powiatu zgromadziła w sali sesyjnej liczne grono nauczycieli i rodziców. Powiatowi radni podejmowali uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Policach, który w ubiegłym roku obchodził swoje 45-lecie. Policka „dwójka” w swoich murach kształci około 90 uczniów. Uczą się oni w szkole podstawowej, gimnazjum i zasadniczej szkole zawodowej.

Według Zarządu Powiatu w Policach, likwidacja SOSW nr 2 jest konieczna, ponieważ w ośrodku z roku na rok kształci się coraz mniej dzieci, a sam ośrodek kosztuje powiat zbyt dużo.

Sprawdziliśmy. W roku szkolnym 2010/2011 w SOSW nr 2 kształciło się około 90 uczniów. W roku 2012/2013 również około 90. Znaczny spadek? Nie. Powiat każdego roku dokłada finansowo do placówki zbyt dużo. Znowu nieprawda. Mimo, że w ubiegłym roku SOSW nr 2 otrzymało 700 tysięcy złotych, to w tym roku kwota ta zmalała o połowę i w pełni pokrywa potrzeby SOSW nr 2.

Uczniowie uczęszczający do tej pory do „dwójki” pierwotnie mieli zostać przeniesieni do dwóch szkół. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach, a uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej do Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Decyzja ta wzbudziła nie tylko niepokój, ale również niedowierzanie. Trudno wyobrazić sobie, aby do Zespołu Szkół w Policach zaczęli uczęszczać uczniowie z upośledzeniem umysłowym. Policka szkoła nie jest przygotowana na taki pomysł w żaden sposób. Przeniesienie uczniów z SOSW nr 2 do ZS Police kosztowałoby Powiat dużych nakładów finansowych.

Już na samym początku piątkowej sesji, Zarząd Powiatu w Policach wycofał się z pomysłu przeniesienia części uczniów do Zespołu Szkół w Policach. Decyzją Zarządu wszyscy uczniowie zostaną przeniesieni do SOSW nr 1.

Likwidacja ośrodka z 45-letnią tradycją stała się faktem. Za przyjęciem uchwały głosowali radni Platformy Obywatelskiej, przeciwni byli radni Gryfa XXI i Prawa i Sprawiedliwości.

Ciekawostką jest fakt, że radny Platformy Obywatelskiej Andreas Kardziejonek podczas dyskusji nad uchwałą wyrażał sprzeciw wobec pomysłu Zarządu, jednak koniec końców przyczynił się do zlikwidowania SOSW nr 2.

Nasz komentarz: Nie wiemy jakie intencje ma Zarząd Powiatu w Policach, ale wiemy, że swoimi decyzjami niszczy powiatową edukację. Nie od dziś wiadomo, że do oświaty trzeba, a nawet należy dokładać. Wcześniejsze decyzje płynące ze starostwa powiatowego w Policach również nie napawały optymizmem. Największa szkoła w Policach, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza również ma problemy. Wydawane na ostatnią chwilę upoważnienia dla dyrektor tej szkoły powodują niepewność, a nawet zatrzymywanie ciągłości pracy.

Redakcja portalu miastopolice.pl wyraża sprzeciw wobec dotychczasowych działań Zarządu Powiatu w Policach. Działania te, powodują niepokój w oświacie zarządzanej przez powiat policki.


Źródło: http://miastopolice.pl/index.php/wiadomosci/polityczne/154-policka-platforma-obywatelska-likwiduje-sosw-nr-2

Pozwoliłem sobie wyedytować ten post, aby z wątku nie powstała bezużyteczna linkownia. Pozdrawiam - Kuba
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 28, 2013, 09:36:33 »
W ten sposób Bajer zapewnił sobie stanowisko w 1 ,bo jej nie zlikwidują.
Jak można Dzieci  specjalnej troski wykorzystywać dla swoich interesów??!!!
Wstyd !!!!!!!
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

niewiem

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 28, 2013, 10:14:05 »
wy nie wiecie co wy mówicie żal mi was wszystkich !!!!!! mówić to każdy moze a nie wiecie jak my sie tam czujemy bardzo dobrze!!!! ludzie który piszą takie rzeczy nigdy tam nie byli i nie będą!!! ŻAL!!!!

niewiem

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 28, 2013, 10:15:40 »
dla nich liczy sie tylko kasa i nic wiecej a serce dzieci Mają Gdzieś !!!!!

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 28, 2013, 10:35:47 »
niewiem

Cytuj (zaznaczone)
a nie wiecie jak my sie tam czujemy bardzo dobrze!!!!



Wiem jak się czujecie i bardzo wam współczuje.
W duchu się modle aby ktoś mądry i kompetentny cofną ta decyzje.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 28, 2013, 13:33:09 »
Uważam że dobro dzieci specjalnej troski ,powinno być poza biznesem.Koniec kropka.
A czemu się nie likwiduje innych budżetowych instytucji do których się o wiele więcej dopłaca,gdzie pracują pociotki i partyjni kolesie.
Ciekaw jestem o ile się poprawi byt tych dzieciaków.???
Z takim tokiem rozumowani to można też zlikwidować bezrobocie i sprawę emerytów.
Dać każdemu bezrobotnemu kałacha i płacić złotówkę za ustrzelonego emeryta.

Bez pozdrowienia
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 28, 2013, 13:49:39 »
Nic dodać nic ująć .
Aż strach pomyśleć jak dojdą do władzy!!

Na każdym rogu szubienica,a na niej niewygodni i niepotrzebni .Skąd my to znamy.????????

bez pozdrowień
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

niewiem

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 28, 2013, 14:10:07 »
szkoda słów na tych ludzi co zrobi nam taki ból .
!!!! sumienia nie mają ani SERCA !!!:(:(:( SOSW nr 2 Jest Najlepszy i Musi być!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

niewiem

  • Gość
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 28, 2013, 14:27:34 »
żeby cofnąć ta decyzje żeby ośrodek SOSW nr 2 był niech ludzie co to chcą zrobić nam to niech sobie poczytają co ludzie piszą i myślą o tym!!! a dzieci nie wybaczą im tego co zrobią z naszym Ośrodkiem!!!!  :'(  :'(  :'( każdy z dzieci chcą skończyć zawody co zaczęli w swoim ośrodku a nie gdzieś indziej !!! będziemy musieli kończyć a my tego nie chcemy dlaczego dzieci nie byli zapytanie o zdanie co my myślimy bo tam się uczymy a nie ludzie który tam głosowali tu widać ze kasa jest ważna niż bezpieczeństwo dzieci i uczucia jak się czują!!!!!!!!!! :'(  :'(