Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] likwidacja SOSW nr 2  (Przeczytany 64020 razy)

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 25, 2013, 13:01:09 »
Cytat: "Wykidajło"
Hehe, i to mówi polityk... :D
Te dzieciaki powinny być w zwykłych szkołach, nie w specjalnych. W konsekwencji ten ośrodek jest zbędny. Ale to ja mogę napisać, żaden samorządowiec tego tak nie powie :)


Wykidajło
Jak sie bierze za taką robotę i w konsekwencji ma się doprowadzić do tego, ze ludzie straca pracę, to trzeba byc przyzwoitym i uzasadniać te decyzje rozsądnie i przekonująco.
Ja rozumiem, ze powiat podejmuje decyzję o likwidacji ośrodka, bo jest on za drogi w utrzymaniu i starosta nie chce obciążac podatników tym zadaniem. Ale to placówka publiczna i powino to byc załatwione po ludzku. Rok, czy dwa lata wcześniej powinno się opracować plan likwidacji i przenoszenia pracowników Ośrodka do innych placówek i miejsc pracy - od nauczycieli, po sprzątaczki i szatniarki. W tym samym czasie powinno się tworzyć warunki do tego, aby uczniowie tego ośrodka przeszli do innych placówek opiekuńczych lub szkół - myślę tu o kursach, programach adaptacyjnych itp.
Ale przede wszystkim, powinno się już dwa lata temu wyraxnie powiedzieć - zamierzamy we wrzesniu 2013 zamknąć te placówkę. Dzięki temu dac czas pracownikom i uczniom na szukanie innej pracy, innych ośrodków albo oswojenie się z planowanymi zmianami.
A tu sprawa wygląda trochę inaczej.

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 25, 2013, 14:38:37 »
do tego zeby zrobic to porzadnie i zgodnie ze wszelkimi obowiazujacymi normami (tez moralnymi) trzeba miec kulture, wiedze i odpowiednie przygotowanie merytoryczne a od kogo wy tego wymagacie????
kolejny absurdalny pomysl, skakanie po jednostkach, najpier narobili balaganu w Bialej, teraz rozwalaj osrodek, potem tanowo i itd....
ktos powinien odpowiedziec za takie traktowanie ludzi(wyborcow) i za podejmowanie bezzasadnych decyzji...
nie ma zadnego planu, zadnych strategii, uzasadnien ekonomicznych,dzialania sa pochopne, nieprzemyslane,wprowadzaja zamieszanie, niepokoj.
sz

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 25, 2013, 14:42:53 »
te dzieciaki nie powinny byc w powszechnych szkolach. niektorzy uczniowie zostali przeniesieni do osrodka "za karę" nap z Bialej. a teraz w tej karze "w nagrode" wroca do Bialej.. he he dobre
tam sa dzieci z problemami, alkoholowymi, uzalezneniami, wymagajace opieki. Powszechne szkoly nie sa w tym wypadku najlepszym rozwiazaniem.
sz

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 25, 2013, 15:02:37 »
podobno juz przegłosowana likwidacja
sz

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 25, 2013, 16:43:34 »
"sz", czy chcesz powiedzieć,że w szkołach powszechnych- masówkach dzieci, młodzi ludzie nie mają problemów z alkoholem czy też z innymi używkami - uzależnieniami??? oj...chyba jesteś w błędzie i to dużym.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 25, 2013, 17:18:00 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Wykidajło"
Hehe, i to mówi polityk... :D
Te dzieciaki powinny być w zwykłych szkołach, nie w specjalnych. W konsekwencji ten ośrodek jest zbędny. Ale to ja mogę napisać, żaden samorządowiec tego tak nie powie :)


Wykidajło
Jak sie bierze za taką robotę i w konsekwencji ma się doprowadzić do tego, ze ludzie straca pracę, to trzeba byc przyzwoitym i uzasadniać te decyzje rozsądnie i przekonująco.

W tym przypadku właściwsze byłoby "jeśli się patrzy trochę dalej niż najbliższa wypłata, to się tej roboty nie bierze". Kto uwierzy, że likwidacja OSW 2 ma racjonalne podstawy, jeśli likwidujący jest nauczycielem z OSW 1?
Dziwię się Pawłowi Bajerowi. Przecież było oczywiste, że to się nie ukryje. A teraz sprawa będzie cuchnąć niezależnie od tego, jak dobre argumenty przemawiają za likwidacją OSW 2.

A decyzja jest.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 25, 2013, 19:37:03 »
Cytat: "Wykidajło"
W tym przypadku właściwsze byłoby "jeśli się patrzy trochę dalej niż najbliższa wypłata, to się tej roboty nie bierze". Kto uwierzy, że likwidacja OSW 2 ma racjonalne podstawy, jeśli likwidujący jest nauczycielem z OSW 1?


Własnie obejrzałem relację w TV KAB.
Zapowiedzieli, ze w przyszłym tygodniu będzie retransmisja. Chętnie obejrzę żeby zobaczyć jakie argumenty padały z ust likwidatorów.

Za to Twoje słowa Wykidajło ale w bardzo pozytywnym znaczeniu korspondują z wypowiedzią Pani Dyrektor SOSW 2, która oświadczyła, że likwidajca jej Osrodka jest pozbawiona sensu merytorycznego, a ona nie ma zamiaru realizowac głupiej decyzji powiatu i oznajmiła, że złożyła rezygnację ze stanowiska. "Nię będe wręczać wypowiedzeń swoim pracownikom"
Brawo Pani Dyrektor, choć w dramatycznych okolicznościach ale pokazała Pani klasę.

PS - w tej samej kablówce poszło info, że Pani Dyrektor w Białej nie mogła podpisać nowych umów z trenerami, bo do 22 stycznia nie dostała odpowiednich pełnomocnictw ze starostwa. Umowy są do sierpnia 2013, a poxniej znów nie będzie wiadomo co dalej z SMS.

cyt. za TV KAB "Zarząd Powiatu nie chciał komentowac tych(również chodzi o inne sfery, w których dyrekcja nie ma pełnomocnictwa do podejmowania decyzji) spraw. Wypowiadał się jedynie rzecznik starosty. Czyli kontynuacja gnębienia Dyrekcji Białej bez slowa wyjasnienia powodów.

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 25, 2013, 20:06:57 »
nie dotyczy to tylko trenerów SMS. z tego co mi wiadomo również tylko do czerwca jest zgoda i środki na umowy z instruktorami plywania uczacymi plywac nasze gminne dzieci. a co potem?skoro nie maja na to pieniedzy?
jakim prawem urzednik odmawia komentowania... zapominaja dle kogo i po co oni sa...!!!skandal!!!!
sz

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 25, 2013, 20:15:42 »
Cytat: "Wykidajło"
likwidujący jest nauczycielem z OSW 1?
Dziwię się Pawłowi Bajerowi.


<Całe zło do PO> w wydaniu polickim  :lol2:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 26, 2013, 08:35:47 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Wykidajło"
W tym przypadku właściwsze byłoby "jeśli się patrzy trochę dalej niż najbliższa wypłata, to się tej roboty nie bierze". Kto uwierzy, że likwidacja OSW 2 ma racjonalne podstawy, jeśli likwidujący jest nauczycielem z OSW 1?


Własnie obejrzałem relację w TV KAB.
Zapowiedzieli, ze w przyszłym tygodniu będzie retransmisja. Chętnie obejrzę żeby zobaczyć jakie argumenty padały z ust likwidatorów.

Za to Twoje słowa Wykidajło ale w bardzo pozytywnym znaczeniu korspondują z wypowiedzią Pani Dyrektor SOSW 2, która oświadczyła, że likwidajca jej Osrodka jest pozbawiona sensu merytorycznego, a ona nie ma zamiaru realizowac głupiej decyzji powiatu

Ale ja wcale nie uważam, że ona jest głupia i pozbawiona sensu. Zwracam tylko uwagę, że wystawienie Bajera to tak, jakby Tobie kazać rozstrzygać przetarg na obsługę linii 107 :)
Co do merytoryki, mam trochę mało danych. Wiem tyle, ile z tekstu i rozmów w domu - a z tego wychodzi remis ze wskazaniem na sensowność.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
PS - w tej samej kablówce poszło info, że Pani Dyrektor w Białej nie mogła podpisać nowych umów z trenerami, bo do 22 stycznia nie dostała odpowiednich pełnomocnictw ze starostwa. Umowy są do sierpnia 2013, a poxniej znów nie będzie wiadomo co dalej z SMS.

Akurat co do SMS to mam zdanie wyrobione: pierwszy kandydat do likwidacji. Szkolimy za nasze pieniądze zawodniczki, którymi handlować będą kluby (nawet nie samorządy) z innych końców Polski. I będą na tym zarabiać, w przeciwieństwie do nas. Ile tam jest dziewczyn z Chemika? Jedna?


Cytat: "bazyl"
Cytat: "Wykidajło"
likwidujący jest nauczycielem z OSW 1?
Dziwię się Pawłowi Bajerowi.


<Całe zło do PO> w wydaniu polickim  :lol2:

To akurat jest wychowanek PiS. I jedna z twarzy kampanii tej partii w ostatnich wyborach.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 26, 2013, 09:32:44 »
Wykidajlo zarowno co do SMS jak i do calej Bialej ma wyrobione zdanie... no comment
sz

Offline Pietro2013

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Stanowisko PiS w sprawie likwidacji OSW nr 2 w Policach
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 26, 2013, 16:24:40 »
Cytat: "sz"
Wykidajlo zarowno co do SMS jak i do calej Bialej ma wyrobione zdanie... no comment


Pod tym linkiem można zapoznac się z oficjalnym stanowiskiem Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie:

http://pispolice.pl/index.php?function=show_all&no=148
Niewiele jest zalet, których Polacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieliby się ustrzec.
— Winston Churchill

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 26, 2013, 19:13:07 »
choc nie jestem ani sympatykiem PO ani PIS również podpisuję się pod ich stanowiskiem
sz

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] likwidacja SOSW nr 2
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 27, 2013, 13:39:06 »
hmmm, to jakaś chora partia a polityka trupia przez nich uprawiana. Likwidują wszystko jak leci, w tym tempie na koniec kadencji (o ile nie wcześniej bo tempo mają nie złe) podejmą decyzję o likwidacji powiatu. Partia zniszczenia. Ciekawi mnie czy mogą sobie tak z dnia na dzień zlikwidować ośrodek. Czy jakieś przepisy nie regulują tego. Po za tym czas by chyba odpowiednie służby zainteresować tematem. Skoro wyremontowano internat a teraz likwiduje się ośrodek to już o marnotrawstwie publicznych pieniędzy można mówić. Pytanie kto i kiedy zamieszka w wyremontowanym domku? Starosta planuje zamieszkać w domku? znudziło mu się mieszkanko na Wyszyńskiego? Pytań i niejasności trochę tu jest.
Ciekawi mnie dlaczego powiat nie szuka pieniędzy nie pisze projektów nie sięga po fundusze tylko po prostu likwiduje...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza