Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zima już u nas!  (Przeczytany 80234 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #135 dnia: Stycznia 12, 2013, 23:31:57 »
Cytat: "kier"
chcesz powiedzieć, że opona zimowa nie jest lepsza od letniej w warunkach typowo zimowych?

Nie! Chcę tylko powiedzieć, że opona zimowa ma lepsze parametry elastyczności w temperaturach poniżej 7 st. C, co ma znaczenie w określonych warunkach. Nie w każdych!

Cytat: "TrzebieżCITY"
ale ludzie na letnich oponach mięli DUUUŻE problemy z podjazdem pod małe wzniesienie, także
pomagają Panie Wojtku.

Zgadza się! Ale to nie tyle wina opon, co wina kompletnego braku doświadczenia i umiejętności wielu kierowców w prowadzeniu pojazdu w warunkach zimowych. Wielu z tych majacych problemy miało też opony zimowe.

Cytat: "DEtonator"
na lodzie i sniegu są o niebo lepsze.

Na lodzie i oblodzeniach ich skuteczność poprawia się jedynie o mały procent.

Cytat: "Kilofownikownia"
Robią różnicę. Może i minimalną, ale to minimum decyduje o tym, czy pod górkę podjedziesz czy staniesz. W ciężkich pojazdach zimówki też robią różnicę. Wiem to z praktyki.

Widocznie mamy różne doświadczenie. Ja jednak pozostanę przy swoim i dodam, że problem w tym czy pod górkę na śliskiej jezdni pojedziemy czy utkwimy, leży zupełnie gdzie indziej.

Cytat: "dmb"
Moje "zimówki" nie sprawdziły się, nawet najlepsze opony w takich warunkach są do d..py

W takich warunkach, o których tu mówimy, różnica w przyczepności jest tak mała, że przeciętny kierowca nawet tego nie zauważy.

Cytat: "DEtonator"
ABS+zimówki zrobiły swoje.

Nic nie wspominasz na jakim to było podłożu. Jeżeli na oblodzeniu, to głównie pomógł ABS a w małym stopniu opony zimowe.

Żeby było jasne! Ja nie chcę i nie mam zamiaru nikogo tu pouczać ani do niczego przekonywać. Zwłaszcza do moich poglądów w tej sprawie. Każdy ma swój rozum a wiedza z tej dziedziny jest powszechnie dostępna. Zabrałem głos tylko dlatego, że czasem człowiek instynktownie próbuje pomóc innym wyjść z błędnego myślenia. Moja wiedza i moje przekonania mają służyć głównie mnie i służą, a jeżeli ktoś zechce z nich skorzystać, to już jego prywatna sprawa. Ja jednak dalej będę twierdził, że zimowa opona nie jest w stanie zastąpić doświadczenia kierowcy, ani wyręczyć go z  odpowiednich umiejętności.
Pozostaje mi tylko życzyć Wam, abyście nigdy nie doświadczyli tego na drodze, że zimowa opona zachowała się inaczej, niż tego oczekiwaliście! Pozdro….

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #136 dnia: Stycznia 13, 2013, 02:28:56 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Na lodzie i oblodzeniach ich skuteczność poprawia się jedynie o mały procent.


Proszę o wyniki, argumenty,

Cytat: "Wojtek Dudek"
Nic nie wspominasz na jakim to było podłożu. Jeżeli na oblodzeniu, to głównie pomógł ABS a w małym stopniu opony zimowe.


Na lodzie, żywym lodzie, ABS tylko niewiele pomógł, zbyt długo jeździłem samochodami bez ABS, bym nie mógł ocenić sytuacji. Proszę nie traktować mnie jak idioty, który bezgranicznie ufa elektoncznym układom.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #137 dnia: Stycznia 13, 2013, 07:55:20 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Wykidajło"
Grzegorz, możesz mi wyjaśnić, jak to jest, że autobusy SPPK jeden po drugim pakowały się w zablokowaną Wilczą i potem mogły już tylko czekać na roztopy? Nie macie łączności z kierowcami? Nikt w ZDiTM nie ma szczypty rozsądku, żeby puścić je objazdami albo skrócić trasę do pętli na Hożej? Nie ma nawet tyle rozumu, żeby w kilku kluczowych miejscach postawić ludzi, którzy będą informować pasażerów o sytuacji?


Wykidajlo, w swojej wypowiedzi pomyliłes dwie sprawy. Przewoźnika i zarządzającego transportem miejskim.(...)

Wybacz Wykidajło, że to mowię ale pretensje adresuj do ZDiTM.

Też adresuję, o wiele bardziej. ZDiTM dał ciała do tego stopnia, że powinny polecieć łby.
Ale spraw nie pomyliłem. SPPK też się nie popisało. Po kiego grzyba było się pakować w Wilczą? Tam utknęło co najmniej kilkanaście autobusów, ani w przód, ani w tył, ani w bok. A o możliwych objazdach było wiadomo - np. żona wróciła F, który pojechał przez Gocław i wyjechał od Strzałowskiej. Wyruszała godzinę po mnie, była w domu o dwie godziny wcześniej.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "dmb"
Moje "zimówki" nie sprawdziły się, nawet najlepsze opony w takich warunkach są do d..py

W takich warunkach, o których tu mówimy, różnica w przyczepności jest tak mała, że przeciętny kierowca nawet tego nie zauważy.

Ja nie jestem mistrzem kierownicy, ale różnicę między oponami letnimi i zimowymi najbardziej zauważam właśnie w najtrudniejszych warunkach.
Zgadzam się jednak z tym, że zimówka nie zastąpi rozumu i doświadczenia. Nie pomoże gościowi, który uważa, że więcej gazu to sposób na to, aby szybciej ruszyć na śliskim.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #138 dnia: Stycznia 13, 2013, 10:29:51 »
Cytat: "Wykidajło"
Też adresuję, o wiele bardziej. ZDiTM dał ciała do tego stopnia, że powinny polecieć łby.
Ale spraw nie pomyliłem. SPPK też się nie popisało. Po kiego grzyba było się pakować w Wilczą? Tam utknęło co najmniej kilkanaście autobusów, ani w przód, ani w tył, ani w bok. A o możliwych objazdach było wiadomo - np. żona wróciła F, który pojechał przez Gocław i wyjechał od Strzałowskiej. Wyruszała godzinę po mnie, była w domu o dwie godziny wcześniej.


W naszym transportowym układzie obowiązuje zasada, że jedziemy tam gdzie ZDiTM każe. A szczególnie w takich podbramkowych sytuacjach jak w piatek Słuzba Nadzoru Ruchu musi się sprężać(co częściowo zrobiła podając przykład Twojej zony i jazdy trasa alternatywną). My mamy w umowie napisane, że nie mozmy sobie sami zmieniać trasy przejazdu. Mamy natomiast wykonywac polecenia CR.
Skoro na Wilczej utkęło kilka naszych wozów(i nie tylko, bo i z Klonowica i Dabia też stały) swiadczy to o tym, że decyzje CR o objazdach zostały podjęte za późno.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #139 dnia: Stycznia 13, 2013, 11:03:03 »
Cytat: "DEtonator"
Proszę o wyniki, argumenty,

Przykro mi! Ale, jak wspomniałem wcześniej, moim celem nie jest przekonywanie kogokolwiek i do czegokolwiek. A moje argumenty to tylko moje własne doświadczenie i aż doświadczenie.

Cytat: "DEtonator"
Na lodzie, żywym lodzie, ABS tylko niewiele pomógł, zbyt długo jeździłem samochodami bez ABS, bym nie mógł ocenić sytuacji.

Dlatego ja nie mam zamiaru się z Tobą spierać. Moje doświadczenie może jest znikome, ale mimo to pozostanę jednak przy swoim.

Cytat: "DEtonator"
Proszę nie traktować mnie jak idioty, który bezgranicznie ufa elektoncznym układom.

Nigdy i nikogo nie traktuję jak idioty! Tym bardziej nie mam takiego zamiaru wobec Ciebie. Nie wiem dlaczego wyciągasz takie wnioski i to tylko na podstawie odmienności poglądów w konkretnej sprawie?

Cytat: "Wykidajło"
Ja nie jestem mistrzem kierownicy, ale różnicę między oponami letnimi i zimowymi najbardziej zauważam właśnie w najtrudniejszych warunkach.

Wszystko zależy od tego, co kryje się pod określeniem: „najtrudniejszych warunkach” oraz od jakości i wielkości owych różnic, porównując zachowanie obu opon w tych samych warunkach eksploatacyjnych.
To, że różnice występują - nie kwestionowałem:
Cytat: "Wojtek Dudek"
Chcę tylko powiedzieć, że opona zimowa ma lepsze parametry elastyczności w temperaturach poniżej 7 st. C, co ma znaczenie w określonych warunkach. Nie w każdych!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #140 dnia: Stycznia 13, 2013, 11:09:51 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "Wykidajło"
Ja nie jestem mistrzem kierownicy, ale różnicę między oponami letnimi i zimowymi najbardziej zauważam właśnie w najtrudniejszych warunkach.

Wszystko zależy od tego, co kryje się pod określeniem: „najtrudniejszych warunkach” oraz od jakości i wielkości owych różnic, porównując zachowanie obu opon w tych samych warunkach eksploatacyjnych.

Czysty lód, lód pod rozjeżdżonym śniegiem, śnieg ubity do śliskiego. Różnica między "jadę" a "nie jadę albo nie ruszam bez pomocy". Nie mam ABS i innych wspomagaczy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 13, 2013, 12:09:26 »
zima, zimą, a widział z Was może ktoś w jakimś dużym sklepie typu Lidl/Netto itp sanki do zakupienia? Potrzebuję  na JUŻ , a nie bywam na co dzień w tych sklepach, więc się nie orientuję.
“imperfections make you more beautiful”

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #142 dnia: Stycznia 13, 2013, 12:09:51 »
Może i macie racje że zimowa opona na lodzie nic nie da i tu się zgodzę bo i tak jest.
Ale jak dojdzie do wypadku to jakiś ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania bo stwierdzi iż autobus nie był odpowiednio przygotowany do zimy.
A lód był bo sam jeździłem tą trasą więc się ślizgałem.
Ale wczoraj jak nie było dużego ruchu i opadów śniegu to piaskarki jeździły często na Przęsocin. Szkoda że nie sypali dzień  wcześniej.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 13, 2013, 12:42:19 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Dlatego ja nie mam zamiaru się z Tobą spierać. Moje doświadczenie może jest znikome, ale mimo to pozostanę jednak przy swoim.


Panie Wojtku, jak też nie mam zamiaru się sprzeczać, ma Pan prawo do własnego zdania. Ja się z nim nie zgadzam, jednak nie zamierzam Pana przekonywać.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Tym bardziej nie mam takiego zamiaru wobec Ciebie. Nie wiem dlaczego wyciągasz takie wnioski i to tylko na podstawie odmienności poglądów w konkretnej sprawie?


Tutaj nie chodzi o odmienność zdań tylko o fakty, które jednoznacznie mówią o tym, że opony zimowe robią różnicę, właśnie na lodzie i na śniegu. Oczywiście musimy jeździć "z głową", bo rozsądek jest podstawą do zachowania reguł bezpiecznej jazdy.

Cytat: "Wykidajło"
Czysty lód, lód pod rozjeżdżonym śniegiem, śnieg ubity do śliskiego. Różnica między "jadę" a "nie jadę albo nie ruszam bez pomocy".


Właśnie ta opinia potwierdza moją argumentację, stosowanie opon zimowych ma jak najbardziej sens i wpływa w znacznym stopniu na bezpieczeństwo na drogach.

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 13, 2013, 13:11:18 »
Czego by tu nie powiedzieć, każdy ma poniekąd rację. Jechałem z zakładów po piętnastej i jak zawsze z Szosy w Pokoju i Strzałowską, stałem w korku już na Ludowej. Obserwowałem sobie poczynania niektórych kierowców, którzy jak tutaj ktoś już napisał, uważają, że ciężka noga jest sposobem na wszystko. Mój pierdzibączek nie ma ABS, ASR i innych bzdetów, opony zimowe nie pierwszej młodości i poza kilkoma razami, gdzie koła pośliznęły się przy ruszaniu, nie miałem problemów z jazdą. Na Stelmacha auta, które myślą za kierowców, zamiast do przodu, zsuwały się na boki i do tyłu i problem według mnie tkwi również w tylnym napędzie. Ponad dwie godziny do świateł przy Dubiois i tutaj robił się znów zator, bo spod świateł wystartować nie mogli. Później istne lodowisko na Łady i Jana z Kolna, ale w miarę sprawnie. Wskok na Trasę Zamkową i znów stop, aż do świateł przy ciepłowni na Gdańskiej. Współczuję tym, którzy musieli czuć na sobie widmo łamiących się ciągników siodłowych. Poza tym bezmślność niektórych nie zna granic, po drodze spotykałem auta pozostawione na środku pasa. Trzeba być zupełnie pozbawionym wyobraźni, żeby nawet nie zjechać lub zepchnąć auta do krawędzi jezdni. W sumie do Dąbia dojazd zajął mi koło pięciu godzin.
Uważam, że przyczyna w zakorkowaniu miasta tkwi jak zwykle w zaskoczeniu służb drogowych przez zimę. Jeśli piaskarki i pługi jeździły by cały czas, problem na pewno byłby dużo mniejszy. Za to wczoraj opady prawie żadne i pługi stadami jeden za drugim tamując ruch. Pokazać się trzeba, a co!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #145 dnia: Stycznia 13, 2013, 13:45:48 »
Cytat: "Robercik32"
Może i macie racje że zimowa opona na lodzie nic nie da i tu się zgodzę bo i tak jest.

Ale jak dojdzie do wypadku to jakiś ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania bo stwierdzi iż autobus nie był odpowiednio przygotowany do zimy.


O ile wiem komunikacja miejska korzysta z opon całorocznych, które są mimo wszystko większym przygotowaniem do zimy niż opony letnie. Żeby w piątek komunikacja jako tako funkcjonowała to chyba musiałaby jeździć na łańcuchach ;).

Cytat: "bodek"
Uważam, że przyczyna w zakorkowaniu miasta tkwi jak zwykle w zaskoczeniu służb drogowych przez zimę. Jeśli piaskarki i pługi jeździły by cały czas, problem na pewno byłby dużo mniejszy. Za to wczoraj opady prawie żadne i pługi stadami jeden za drugim tamując ruch. Pokazać się trzeba, a co!


Problem był też w tym, że bardzo ślisko zrobiło się wtedy, gdy Szczecin korkował się w wyniku piątkowego szczytu komunikacyjnego. W warunkach zatoru ciężko przejechać pługiem ;). Ale w Polskie Radio Szczecin cały czas apelowało, aby pługi i solarki/piaskarki traktować jak samochody uprzywilejowane.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline azi221

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #146 dnia: Stycznia 13, 2013, 13:52:39 »

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #147 dnia: Stycznia 13, 2013, 13:56:21 »
Cytat: "Kuba"
Problem był też w tym, że bardzo ślisko zrobiło się wtedy, gdy Szczecin korkował się w wyniku piątkowego szczytu komunikacyjnego. W warunkach zatoru ciężko przejechać pługiem ;). Ale w Polskie Radio Szczecin cały czas apelowało, aby pługi i solarki/piaskarki traktować jak samochody uprzywilejowane.

Jakoś stojąc przez te kilka godzin w korku nie widziałem żadnego pługa ani piaskarki. Wynieśli je z korka?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #148 dnia: Stycznia 13, 2013, 14:22:48 »
Cytat: "bodek"

Uważam, że przyczyna w zakorkowaniu miasta tkwi jak zwykle w zaskoczeniu służb drogowych przez zimę. Jeśli piaskarki i pługi jeździły by cały czas, problem na pewno byłby dużo mniejszy. Za to wczoraj opady prawie żadne i pługi stadami jeden za drugim tamując ruch. Pokazać się trzeba, a co!


Przyczyna tkwi raczej w tym, że śnieg zaskoczył w szczycie komunikacyjnym. Jak miały jeździć piaskarki skoro wszędzie były korki więc i one stały w korkach?

Ktoś powie, że mogły wyjechać wcześniej. Jasne, mogły. Ale myślicie, że to by zatoru nie spowodowało? IMO winni za korki są bardziej niedzielni kierowcy niż służby porządkowe.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #149 dnia: Stycznia 13, 2013, 15:42:01 »
Cytat: "KrP"
Przyczyna tkwi raczej w tym, że śnieg zaskoczył w szczycie komunikacyjnym. Jak miały jeździć piaskarki skoro wszędzie były korki więc i one stały w korkach?

Ktoś powie, że mogły wyjechać wcześniej. Jasne, mogły. Ale myślicie, że to by zatoru nie spowodowało? IMO winni za korki są bardziej niedzielni kierowcy niż służby porządkowe.

Napisałem właśnie wcześniej, że nie było w korku żadnej piaskarki i to na odcinku około 20 kilometrów. Co do niedzielnych kierowców, zgadzam się w zupełności, a najgorsze są cwaniaczki wciskające się za karetkami i na wydrę na trzeciego.