Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH  (Przeczytany 8522 razy)

Live

  • Gość
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 21, 2013, 19:57:25 »
Zajmijcie się lepiej TIRami które stoją w kolejce na ulicy żeby wjechać na teren zakładów, i jakimś pseudo kierowcą z SPPK który sobie zablokował ostatnio przeciwny pas ruchu ! :) Blokująć ulice :)

Live

  • Gość
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 21, 2013, 19:58:09 »
Dodajmy że jest tam zakaz postoju !!! Policja niech się tym zajmie

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 21, 2013, 20:19:56 »
Jeżdżę przez ten wiadukt na PiP niemal codziennie. Jeśli chodzi o rower. Nie przestrzegam czerwonego. Wiadukt jest zlokalizowany na wzgórzu i ciężko jest ruszyć z miejsca, gdy się zatrzyma na czerwonym. Jeśli chodzi o samochód- to zawsze przestrzegam by na czerwonym się zatrzymać. Około 2 minuty postoju nie zbawi mnie.
Policji nigdy tam nie widziałem, choć jeźdżę tamtedy w róznych porach.
Cytat: "Live"
Zajmijcie się lepiej TIRami które stoją w kolejce na ulicy żeby wjechać na teren zakładów, i jakimś pseudo kierowcą z SPPK który sobie zablokował ostatnio przeciwny pas ruchu !  Blokująć ulice

Jesteś tym oszołomem, który stał przez parę minut naprzeciko autobusu SPPK?
Jeśli tak, to powtórzę, to co wtedy powiedziałem mijając Ciebie poboczem-
Baran a nie kierowca, a do tego cham nieokrzesany!
Na pasie ruchu zablokowanym przez stojące TIRy tworzył się już bardzo długi korek aut oczekujących na ominięcie tych TIRów. Ale koledzy wracający ze zmiany do Polic ani myśleli by zastosować choćby zasadę suwaka by rozładować ruch. Autobus SPPK z pasażerami starał się wyrobić w rozkładzie i spróbował ominąć ten sznurek TIrów, no ale koleś z naprzeciwka był tak bardzo przekonany słuszności swojego pierszeństwa przejazdu, że stanął naprzeciko tego utobusu blokując zarówno atobus, jak i ruch w obu kierunkach.
A wystarczyło odrobinę empatii i zrozumienia- przychamowanie na 30 sekun i problemu by nie było.
No ale cóż - obiad na stole już stygł...

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 21, 2013, 23:24:01 »
Cytat: "bobi"
Jeśli chodzi o obciążenie mostu przez samochody ciężarowe wystarczy pod sygnalizacją napisać powyżej 3.5t.Było by logiczniej.

Tylko czy ktoś widział w kodeksie drogowym taki znak ?

Na tych drogach, duży ruch jest tylko w porze dojazdów do pracy i powrotów. W pozostałych godzinach ruch jest niewielki. Dlatego irytujące jest stanie na czerwonym na prostej drodze, gdy wkoło żywej duszy.
Wygląda to tak, jakby drogowcy zapomnieli zdemontować te światła. Wcześniej to chociaż jakieś barierki były. Na dodatek, z jednej strony żółte migające, z drugiej działające lub wcale nie działające. Nawet zdarza się że jednocześnie zielone po obu stronach !!!!
A wydawało by się że takie historie to tylko za wschodnia granicą.
Natomiat za zachodnią granicą , do której mamy kilkanaście km, widzałem jak światła zmieniały się gdy ktoś podjeżdżał do sygnalizatora. Dla naszych drogowców to chyba zbyt trudne  :study:  
_

fireman998

  • Gość
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 22, 2013, 09:54:33 »
Z tego co kojaże to nie można postawić znaku nad sygnalizacją świetlną, informującą że dotyczy to pojazdów o DMC powyżej 3,5 t. Sygnalizacja świetlna jest dla wszystkich, bez wyjątków. 2 min nikogo nie zbawi ani samochód osobowy ani ciężarowy. Jeżeli chodzi o rowerzystów to teraz jest jeszcze poraz zimowa, gdzie śnieg zalega na ścieżce rowerowej. Gdyby nie było tego śniegu to przecież rowerzysta nie musi stosować się do sygnalizacji,  porusza się po ścieżce rowerowej a nie po jezdni. Nie stwarza tym niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, jednakże w porze takie jak teraz kiedy ten śnieg jest i poruszają się po jezdni, powinien się zatrzymać. Ale  myślę, że można przymknąć na to oko z uwagi na wzniesienie i ruszanie rowerem pod wzniesienie. I tak wielki szacun dla nich, że 365 dni w roku na rowerku do pracy jeżdżą :)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 22, 2013, 14:17:42 »
A ja zapytam; czy dotyczą te zakazy także rowerzystów, bo ścieżka rowerowa jest bezkolizyjna, a słyszałem, że płacą rowerzyści mandaty!?
Jak nie, to znak jest ustawiony nieprawidłowo!
Sam nie jestem rowerzystą.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!