Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Za wodę jak za zboże...  (Przeczytany 28485 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Za wodę jak za zboże...
« dnia: Listopada 27, 2012, 20:54:38 »
...będziemy płacić od nowego roku. Podwyżki cen o jedną czwartą (25%) szykuje nam ZWiK. A jak ktoś ma dziecko w żłobku, też niech się łapie za portfel. Niby złotówka dziennie więcej to niewiele, ale nie dla każdego...
Podwyżki poparli radni Gryfa i PiS. Ale PO też się nie wykazała - nie przygotowali się do dyskusji, chociaż mieli okazję mocno koalicję wypunktować.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 27, 2012, 21:21:59 »
To tak aby żyło się lepiej.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2012, 22:30:42 »
Nasi radni za przykładem Krzystka, no ale Krzystek to chociaż BOB BUdowniczy

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 28, 2012, 11:35:36 »
Już w zeszłym roku pan Koźlarek argumentował, że ze względu na mniejsze zużycie wody przez mieszkańców niż planowane przez ZWiK trzeba podnieść koszt za m3. Ale te 25% nie ma rzadnego logicznego wytłumaczenia! Po to było przyłączać miasto Police do oczyszczalni ZCh?

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2012, 12:08:30 »
Cytat: "jojo"
nie ma rzadnego logicznego wytłumaczenia

Miałem  o tym nie pisać, chociaż chciałem już dawno.
Może pieniądze potrzebne są na sprawy sądowe założone przez dobrych, wykształconych pracowników niesłusznie zwalnianych tylko dlatego, by zrobić miejsce dla innych?

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2012, 12:34:58 »
Cytat: "pol"

jojo napisał/a:   
nie ma rzadnego logicznego wytłumaczenia   

Miałem o tym nie pisać, chociaż chciałem już dawno.
Może pieniądze potrzebne są na sprawy sądowe założone przez dobrych, wykształconych pracowników niesłusznie zwalnianych tylko dlatego, by zrobić miejsce dla innych?

nie doceniacie "przebiegłości" i "poprawności politycznej" lokalnej władzy w kontekście manipulowania przy "ustawie śmieciowej" Chyba nie chcecie by ZWiK poszedł z torbami.Wszystko wskazuje na to,że od lipca 2013 pobór wody będzie pod "karnym" przymusem  bez możliwości składania zażaleń ;D
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline syberianhusky

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 28, 2012, 13:38:08 »
Cytat: "jojo"
Już w zeszłym roku pan Koźlarek argumentował, że ze względu na mniejsze zużycie wody przez mieszkańców niż planowane przez ZWiK trzeba podnieść koszt za m3. Ale te 25% nie ma rzadnego logicznego wytłumaczenia! Po to było przyłączać miasto Police do oczyszczalni ZCh?

To szanowny pan Koźlarek bez sensu się wypowiedział. Police - gmina zielona i zarazem ekologiczna powinna oszczędzać swe zasoby. Chwała mieszkańcom, że oszczędzają wodę, bo to zasób naturalny, a mniej zużytej wody to mniej ścieków itp.
Nie znam pana Koźlarka, ale za swą wypowiedź powinien trafić pod sąd.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 28, 2012, 13:51:34 »
Zanim zaciągniemy Pana Koźlarka przed oblicze sądu i zanim Król podziemia zarządzi pobór wody trzeba wiedzieć jak to wszystko wygląda.

ZWiK jest zakładem, który sprzedaje usługi - dostarcza wodę i organizuje odbiór ścieków. Utrzymuje się z tego handlu. Czyli im więcej sprzeda, tym więcej ma środków na działanie zakładu, na konserwację, remonty i odbudowę sieci wod-kan, na pensje dla pracowników itd.

Oczywiste jest zatem, ze w interesie ZWiKu jest to, aby mieszkańcy pobierali więcej wody.

Tymczasem sytuacja jest odwrotna i sprzedaż wody w gminie co roku spada o około 3%. Zatem ZWiK ma co roku mniejsze przychody o te 3%.

Oszczędzanie wody to prawo mieszkańców i nikt nie może miec o to pretensji. Ale też nie słyszałem aby Pan Koźlarek miał o to do mieszkańców pretensje. Przekazywał tylko informację o spadku poboru wody w gminie, który ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie zakładu, którym kieruje.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 28, 2012, 14:02:52 »
Biedni , nieustosunkowani i ci z kredytami do spłacenia dadzą radę płacić? Wytrzymają tą i kolejne podwyżki?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2012, 14:28:56 »
Nie, nie wytrzymają. Podwyżki sa coraz bardziej bolesne i dotkliwe i nie ida w parze ze wzrostem wynagrodzeń.
Dlatego m. in. wczorajsza decyzja o dopłacie z budżetu do kosztów poboru ścieków.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2012, 14:29:09 »
Grzegorzu jak tak można tłumaczyć podwyżki. Jeżeli sprzedawca na ryku ma zaplanowane dziś sprzedać 100 kg ziemniaków po 1 zł a do 16 sprzeda 20 kg to znaczy, że ma podnieść cenę za kilogram? Nie każdy biznes ma obowiązkowo przynieść dochód. Na tym polega biznes. Chyba, że prowadzi się monopolistyczną spółkę gminną.
Ktoś dokonał w ZWiK złych obliczeń, nie uwzględnił możliwości oszczędności przez mieszkańców ale premia roczna musi być więc podnosi się ceny. Haha. Ale cyrk!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 28, 2012, 14:40:55 »
To zbytnie uproszczenie.
Nie jest tak, że wczoraj radni z koalicji od burmistrza usiedli sobie i załatwili kasę koledze ze ZWiK-u.

Decyduje o tym cała masa czynników i obowiązków wynikających z przepisów prawa. Przepisów, jak widać, coraz mniej przyjaznych ale obowiązujących, więc trzeba je stosować.

Nie zamierzam udawać, że mnie tam nie było. Podniosłem rękę za nową taryfą opłat za wodę i ścieki i nie będe tego ukrywał. Wyjaśnię później z jakiego powodu i na podstawie jakich przesłanek, a czytający sami wyciągną sobie z tego wnioski.

bartek

  • Gość
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 28, 2012, 14:53:16 »
[
Nie zamierzam udawać, że mnie tam nie było. Podniosłem rękę za nową taryfą opłat za wodę i ścieki i nie będe tego ukrywał.

Panie Grzegorzu reprezentuje Pan mieszkańców i mnie jako wyborcę gdyż na Pana stawiałem a mieszkańcy są przeciwni jakimkolwiek podwyżką jak i ja.Nie będę na Pana nigdy już głosował szkoda bo w niektórych kwestiach Pan pomagał a w tej zaszkodził uszczuplając portfel.Zadaniem Pana było tylko jedo nie podnosić ręki z kolegami .

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 28, 2012, 14:54:57 »
Czekamy na argumentacje .

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 28, 2012, 16:03:02 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wyjaśnię później z jakiego powodu i na podstawie jakich przesłanek, a czytający sami wyciągną sobie z tego wnioski.

Grzegorzu! Jak już będziesz wyjaśniał kryteria tych podwyżek, to prosiłbym też o takie informacje:
- jak wygląda sprawa zatrudnienia w ZWiK? Chodzi mi głównie o to, czy w ostatnich 2-3 latach, kiedy zużycie wody znacząco maleje, zatrudnienie w ZWiK też zmalało, czy wzrosło?
- o ilu pracowników?
- oraz o ile wzrosły tam wynagrodzenia w okresie ostatnich dwóch lat?
Bo są to ważne elementy przy rozpatrywaniu zasadności podwyżek za wodę i ścieki.