Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Potrącenie kobiety na ulicy Mazurskiej  (Przeczytany 10156 razy)

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
[Police] Potrącenie kobiety na ulicy Mazurskiej
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 12, 2012, 08:47:02 »
Cytat: "kaskada"
Przede wszystkim poprawić oświetlenie ulic w czasie opadów pieszych (bez odblasków)
nie widać. Zachciało się im energooszczędnego ale jest ono niebezpieczne.


Tak jest, to baaaaardzo wpływa na bezpieczeństwo .... Jechałem ostatnio po zmierzchu od strony ronda. Na skrzyżowaniu Grzybowej z Bankową w ogóle nie ma lampy nad przejściem, jest kawałek dalej a światło takie liche, że naprawdę nie widać pieszych... I dziwić się, że zdarzają się takie wypadki, jak zamiast poprawiać widoczność to się oszczędza i jest jak jest...

Pozdrawiam
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie kobiety na ulicy Mazurskiej
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 12, 2012, 11:41:50 »
Cytat: "bodek"
Idąc tym tokiem myślenia,

Ten tok myślenia wynika po prostu z Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym.Tok myślenia i dowolność interpretacji przepisów lub zachowań instruktorów w/g własnego "widzi mi się" kompletnie mnie nie interesuje.Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie kobiety na ulicy Mazurskiej
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 12, 2012, 12:18:33 »
Po pierwsze: "powinien" w polskim prawie niemal w większości przypadków równa się stwierdzeniu "musi". Faktem jest jednak, że w Polsce pieszych się "olewa"... czasem nawet dosłownie.
Po drugie: oświetlenie naszych ulic jest FATALNE. O tej porze roku, wieczorami, a szczególnie przy opadach widać niewiele.
Więc dyskusja czy musiał czy powinien może okazać się bezcelowa, bo nie musiało być tak, że kierowca powinien/musiał ustąpić pieszemu, ale tego nie zrobił, lecz nie zrobił tego, bo pieszego nie zauważył.
Samemu kilka razy spotkałem się z sytuacją, że na ul. Piłsudskiego pieszych przechodzących przez jezdnie zauważa się dosłownie w ostatniej chwili. Szczególnie ubranych w ciemne kolory dostrzega się jako ciemną plamę na tle świateł innych aut, neonów stacji benzynowych czy ostateczności wątłym blasku latarni.

Wniosek jest jeden i pozwolę go sobie wykrzyczeć: DOŚWIETLIĆ PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH!
I to teraz, nie za rok, nie w nowym budżecie.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie kobiety na ulicy Mazurskiej
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 12, 2012, 12:25:08 »
Cytat: "Denver"
I to teraz, nie za rok, nie w nowym budżecie.
I nie po kolejnej śmierci.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie kobiety na ulicy Mazurskiej
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 12, 2012, 12:28:44 »
Cytat: "bodek"
Nie mam pojęcia dlaczego w tym kraju pieszych traktuje się jak zło konieczne.
Bo musiałbyś zatrzymywać się co 50 metrów i przepuszczać jedną osobę  :faja:

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie kobiety na ulicy Mazurskiej
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 12, 2012, 12:30:30 »
Cytat: "Denver"
Po drugie: oświetlenie naszych ulic jest FATALNE. O tej porze roku, wieczorami, a szczególnie przy opadach widać niewiele.
Popieram,to oświetlenie,to tragedia.

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie kobiety na ulicy Mazurskiej
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 12, 2012, 16:28:32 »
Cytat: "Policzanin_2"
Cytat: "bodek"
Nie mam pojęcia dlaczego w tym kraju pieszych traktuje się jak zło konieczne.
Bo musiałbyś zatrzymywać się co 50 metrów i przepuszczać jedną osobę  :faja:

No juz nie popadajmy w skrajnosc ;-). Staram sie zawsze pieszych przepuszczac i nie ma koniecznosci zatrzymywania sie co 50, a mieszkam w bardziej ruchliwym miejscu niz Police.

Doswietlenie przejsc jak najbardziej jest wskazane, u mnie w miejscach, gdzie przejscia byly niebezpieczne, zamontowano lampy oswietlajace cale przejscie i dodatkowo z boku lampy swieci zolte, pulsujace swiatlo.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Potrącenie kobiety na ulicy Mazurskiej
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 12, 2012, 18:29:43 »
doświetlenie z tego co zauważyłam zamontowano przy przychodni ale przy powstającym przejściu przy szkole już nie a tam ciemniej jak przy przychodni.
Panowie decydenci musicie doświetlić wszystkie przejścia. Ciekawi mnie również kiedy panowie radni wywiążą się z obietnicy przedwyborczej (grzegorz.ufniarz też to obiecał i zapomniał) poprawienia bezpieczeństwa na przejściu przy Netto? Pewnie też dopiero jak ktoś zginie...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza