Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Za wodę jak za zboże...  (Przeczytany 28653 razy)

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 05, 2012, 08:05:27 »
no to jeszcz działać nie zaczęła a już do poprawki premier zapowiedział poprawki - polskieburdello :rotfl:
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 05, 2012, 08:07:40 »
Głos w dyskusji, napisał do mnie znajomy ze swoją opinią na temat opłat za odpady(pisownia oryginalna):

"Co tam w naszych kochanych Policach!!! ogladalem ostatnio wiadomsci polickie i trafilem na reportaz o ustwie smieciowej i uwazam ze najkorzystniejsze dla wszystkich bylo by naliczanie od ilosci zuzycia wody,skonczylo by sie kombinowanie bo oszukac wodomierz jaest bardzo ciezko,z drugiej strony jest to najlepsze rozwiazanie dla ludzi mlodych ktorych nie ma w policach a sa zameldowani,poniewaz wiadomo jaki durzy procent ludzi emigruje za granice,albo pracuje poza miejscem zamieszkania i wraca na weekendy do domu, ale wypowiadajace sie osoby sa za naliczaniem od osob zameldowanych ,mam nadzieje ze ty jako mlody radny popierasz moje zdanie !!!!pozdro !!!!"


pejo154
Mnie samemu włos się jeży na głowie jak słyszę, ze uzasadnieniem zwyżki opłaty abonamentowej jest nagroda jubileuszowa dla spisywacza wodomierzy. Ale to nie wynika z absurdalnej polityki ZWiK czy burmistrza, tylko z absurdalnych przepisów regulujących okreslanie taryfy ustalanych bardzo wiele lat temu.

Pisze się tu o urynkowieniu ZWiK i usług dostarczania wody. Nie bardzo rozumiem te argumenty. Gdyby rzeczywiście był kierunek na urynkawianie, to taryfa by zakładała działanie ZWiK na osiągnięcie zysku. Tymczasem ZWiK od lat nie notował zysku, cały czas funkcjonuje na stracie.

Zgadzam się z niektórymi pojawiającymi się tu opiniami o konieczności przyjrzenia się ZWiKowi w sferze jego kosztów. BYc może jest tam pole do szukania oszczędności dzięki czemu mozna zahamowac dynamikę wzrostu cen za jego usługi. Ale zastrzegam, przyhamować, bo jak wynika z załączonych dokumentów finansowych, główną przyczyną wzrostu cen opłat są zwiększające się obciążenia podatkowe w ZWiK.
Z jakiegos, nie bardzo dla mnie zrozumiałego, powodu RIO nakazało gminie zlikwidować ulgi podatkowe. Zwiekszająca się ilość infrastruktury wod-kan jaką ZWiK przejmuje skutkuje wzrostem podatków za tzw "ślad w drodze".

To, że część radnych była przeciwko uchwale zatwierdzającej nowa taryfę to zwykła polityka. Ustawa mówi bardzo jasno, że taryfę można odrzucić TYLKO wtedy, gdy udowodni się, że została obliczona niezgodnie z przepisami. Opozycja na sesji nie wykazała się osiagnięciami w tej sferze. NIkt nie podważył prawidłowości obliczenia taryfy.
Ja sam, na tyle na ile potrafię i w oparciu o dokumenty jakie zdobyłem, szukałem bardzo długo jakiegoś zaczepienia żeby tę taryfę podważyć.
Mozna się spierać o to czy w ZWiK nie zarabiają za dużo, czy nie ma mechanizmów, które w normalnym rynkowym przedsiębiorstwie mozna wyeliminowac i dzięki temu obnizyć koszty. Ale nawet jesli udowodnię, że jest np. przerost zatrudnienia, to nie oznacza, ze taryfe można odrzucić.
Zwróciłem się do burmistrza o przeprowadzenie audytu w zakładzie pod kontem obniżania kosztów. BYć może ten audyt cos wskaże. Burmistrz nakazał kilka lat temu preprowadzanie badania finasów ZWiK przez biegłych rewidentów co roku(mimo, ze przepisy pozwalają to robić raz na 4 lata). Ma zatem bieżące informacje o funkcjonowaniu zakładu i jego finansach.

Każdego z nas dotknie ta podwyżke, mnie też. Przypominam, że podwyżka dotyczy ścieków, a nie wody - mimo to wciąż tu uparcie się powtarza o drożejącej wodzie. Poparłem inicjatywę burmistrza o dopłatach aby tę podwyżkę nieco złagodzić. Bo ustawa(już o tym wspominałem) daje radzie miejskiej tylko dopłaty jako jedyne narzędzie łagodzenia skutków nowej taryfy. Ktoś tu wspominał o mnie, że jestem radnym-bezradnym. Decyzja o dopłatach to jedyna forma działania jaką radni mogli podjąć aby było troche taniej.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 05, 2012, 12:16:57 »
errata


"Zwróciłem się do burmistrza o przeprowadzenie audytu w zakładzie pod kontem obniżania kosztów."


rzecz jasna powinno byc pod kątem

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 05, 2012, 13:24:20 »
Czytam i widzę wielkie zatroskanie o firmę. Były redukcje zatrudnienia? Zamrożono pensje? Oszczędza się w tej firmie? Zadania realizowane są bez rozrzutności i marnotrawstwa? Wygląda na to, że niektórzy radni nie identyfikują się z mieszkańcami i nie czują ich oddechu na swoich plecach. Smutne to i kosztowne.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 05, 2012, 13:38:30 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
"Zwróciłem się do burmistrza o przeprowadzenie audytu w zakładzie pod kontem obniżania kosztów."


rzecz jasna powinno byc pod kątem

ale jezeli sprawdzą też ich konto -  to nie zaszkodzi :lol2:

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 05, 2012, 14:36:54 »
Cytat: "pol"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
"Zwróciłem się do burmistrza o przeprowadzenie audytu w zakładzie pod kontem obniżania kosztów."

ale jezeli sprawdzą też ich konto -  to nie zaszkodzi :lol2:

Sprawdzą, sprawdzi... Jestem ciekawa, tak dokładnie, co? Czy miałby to być audyt jednoosobowy (pracownik) nadzorowany przez... no właśnie, przez kogo?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 05, 2012, 18:48:46 »
Cytat: "Daria"
Czytam i widzę wielkie zatroskanie o firmę. Były redukcje zatrudnienia? Zamrożono pensje? Oszczędza się w tej firmie? Zadania realizowane są bez rozrzutności i marnotrawstwa? Wygląda na to, że niektórzy radni nie identyfikują się z mieszkańcami i nie czują ich oddechu na swoich plecach. Smutne to i kosztowne.


Radni nie zarządzają ZWiKiem. Radni wiedzą tym zakładzie tyle, ile informacji zdobęda.
Czy się oszczędza? Uzyskałem informacje, że w wielu obszarach tak - chociazby na zakupie energii elektrycznej. Ale czy oszczędza się wszędzie i na każdym kroku? Tego nie wiem.
Czy zamrozono pensje? Według informacji podanych na sesji oraz na komisjach - tak, zamrozono.
Czy była redukcja? Odpowiem pytaniem - skąd pewność, że była konieczna? Na komisjach i na sesji poinformowano radnych, że są wakaty i nie ma planu ich zapełniać w roku 2013.
Czy jest rozrzutność albo marnotrastwo? To trudno ocenić, chyba ze tam się pracuje. Patrząc na bilans zakładu tego nie widać.

Nie wiem skąd wniosek o moje zatroskanie ZWiKiem? Bardziej mnie martwi to, że kazdego roku taryfa za wodę i ścieki wzrasta. I temu zmartwieniu dałem wyraz w swoich wypowiedziach wcześniej. Proszę mnie więc nie wkładać w buty obroncy ZWiK, czy rzecznika podwyżek. W swoich wypowiedziach próbuję wyjaśnić dlaczego głosowałem w taki sposób w sprawie taryfy, bo mam poczucie, ze jestem to winny mieszkańcom, swoim wyborcom, sąsiadom.
Proszę mnie rozliczać z moich decyzji podczas głosowań, a nie z tego czy w ZWiKu się oszczędza, redukuje, zamraża itd. Bo za to nie odpowiadam i nie mam na to wpływu.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Za wodę jak za zboże...
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 10, 2012, 11:37:07 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Radni nie zarządzają ZWiKiem. Radni wiedzą tym zakładzie tyle, ile informacji zdobęda.
Czy się oszczędza? Uzyskałem informacje, że w wielu obszarach tak - chociazby na zakupie energii elektrycznej. Ale czy oszczędza się wszędzie i na każdym kroku? Tego nie wiem.

Wiesz, że nie. Choćby z informacji o kilkuprocentowym odsetku domów podłączanych do nowej kanalizacji - chociaż jest obowiązek, i chociaż gmina zwraca 75% kosztów. Cwaniakom taniej wychodzi rura w pole albo do Zalewu i szambo opróżniane raz na rok, władze gminy się chwalą inwestycjami i dbaniem o ekologię czy inną ochronę wód podziemnych, a uczciwi frajerzy płacą coraz więcej za utrzymanie sieci...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.