Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365665 razy)

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #165 dnia: Grudnia 12, 2012, 09:58:11 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
3) obejmują wszystkich właścicieli nieruchomości na terenie gminy
systemem gospodarowania odpadami komunalnymi;


Kogo uznaje się za właściciela?

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Uzasadnij dlaczego segregacja jest debilna?

Ja słyszałem jeden z agrumentów mówiący, że marnuje się za dużo energii na segregację,a co za tym idzie jest nieekologiczna :)
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #166 dnia: Grudnia 12, 2012, 10:10:31 »
Własciciel nieruchomości - własciciel, współwłaściciel, uzytkownik wieczysty, osoby i jednostki organizacyjne i inne podmioty posiadające nieruchomość w zarządzie lub użytkowaniu, posiadajacy lokal, korzystajacy z lokalu, dysponujacy lokalem(czyli ci, którzy posiadają tytuł prawny do lokalu).

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #167 dnia: Grudnia 12, 2012, 10:12:57 »
Jak na razie to Gmina ma wiele do zrobienia w kwestii zapewnienia segregacji odpadów. Ja już od dawna to robię, ale niestety tylko PET, papier i szkło oddzielam, bo żadnego pojemnika na odpady biodegradowalne na moim osiedlu nie ma.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #168 dnia: Grudnia 12, 2012, 10:47:47 »
u nas przez jakiś czas stał, ale nikt nie informował mieszkańców na co one są i z czasem zaczęły lądować tam zwykłe śmieci.Ale Grzesiu twierdzi, że w gminie wszystko działa super...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #169 dnia: Grudnia 12, 2012, 10:58:26 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Jak widac ustawa używając ciągle zwrotów "gmina ma obowiązek, jest zobowiązana..." nakłada na gminy konkretne obowiązki i do tego w dosyć precyzyjny sposób okresla jak ma to zrobić, zostawiając w tym zakresie gminom bardzo niewielki margines własnych rozwiązań.
Okresla tez parametry do zrealizowania i wysokośc kar, jakie gminy poniosa gdy ich nie spełnią.
Jeżeli więc pojawiają się tu ironiczne uwagi i wieszczy się różne straszne rzeczy, to prosze uprzejmie brac pod uwagę, że 95% nowych rozwiązań śmieciowych okreslone jest w ustawie przyjętej przez Sejm, a reszta to próba ogranięcia tego w jakies przyzwoite ramy przez samorząd gminny.

Oczywiście ,że ustawa jest debilna.Celem całego zamieszania jest ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowisko.Żeby utrudnić życie mieszkańcom gmin reklamuje się nieustannie hasło selektywna zbiórka odpadów.Tymczasem rzeczą najprostszą i najtańszą jest segregacja odpadów w jednym miejscu.Takiemu celowi powinny służyć linie do segregacji odpadów ,takie jak np w Leśnie Górnym.Na taką linię powinny trafiać  odpady
niesegregowane,obniżając w ten sposób ogromne koszty tzw selektywnej zbiórki odpadów.
Tymczasem wszelkiej maści "za a nawet przeciw"w całej Polsce zauroczeni selekcją zapomnieli to wszystko policzyć.Nie wspominam o "mędrcach"sejmowych bo oni w trosce o swoje portfele gotowi uchwalić każdą bzdurę.Czym to wszystko się skończy? - wysegregowane odpady,z wyjątkiem biodegradowalnych prędzej czy pózniej zaczną zalegać place składowe,wydzielone na wysypiskach śmieci.Już dzisiaj są problemy z przerobem zebranej makulatury.Niedługo zaczną się problemy z zagospodarowaniem odpadów szklanych.Jedyną uzasadnioną rzeczą wartą segregowania są PETy,koniecznie zgniatane.Wszystko to w szlachetnym celu"ochrony środowiska".Ochrony za każdą cenę.Czy warto?

Cytat: "jezat"
Ten ponadpartyjny problem śmieci zatwierdzony przez "za" a nawet "przeciw"na 2013 rok zakłada wzrost kosztów "śmieciowych"o 2.820.060 zł w sytuacji kiedy obecnie działalność Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych jako zakładu budżetowego bilansuje się tzn gmina nie dokłada do interesu


Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Po 1
Nie zatwierdzony, a zaplanowany w projekcie budzetu na 2013 rok, projekcie, który bedzie glosowany na sesji 21 grudnia.

Czy mam rozumieć,ze będziesz przeciw tej radosnej twórczości?
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Po 2
 Dziś "włascicielem" śmieci jest firma przewozowa i ona ma organizować odbiór i transport tych smieci za co otrzymuje zapłatę od swoich klientów.

Wydawało mi się,że właścicielem śmieci jest ZOiSOK a firma przewozowa jest tylko pośrednikiem,płacącym za odbiór na składowisko.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #170 dnia: Grudnia 12, 2012, 11:24:47 »
Cytat: "jezat"
Tymczasem wszelkiej maści "za a nawet przeciw"w całej Polsce zauroczeni selekcją zapomnieli to wszystko policzyć.Nie wspominam o "mędrcach"sejmowych bo oni w trosce o swoje portfele gotowi uchwalić każdą bzdurę.

a dlaczego "nie wyróżniłeś" lokalnych politykierów ;-) Oni także doskonale wpisują się w ten nurt.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #171 dnia: Grudnia 12, 2012, 11:27:19 »
Cytat: "jezat"
Wydawało mi się,że właścicielem śmieci jest ZOiSOK a firma przewozowa jest tylko pośrednikiem,płacącym za odbiór na składowisko.


Powtórzę cierpliwie, włascicielem smieci według dzisiejszych regulacji jest przewoźnik. Dlaczego? Bo może sobie te smieci zawieźc dokąd chce, nie ma przymusu, że trafia one do ZOiSOK-u. I taka firma płaci za "złożenie" odpadów na składowisko(albo za spalenie w spalarni, albo za przeładowanie w stacji przeładunkowej...)

jezat, wiem, że lubisz takie okreslenia jak "radosna twórczość", wiem tez, że potrafisz podeprzeć takie bon moty konkretnymi uzasadnieniami - zatem skoro nazywasz projekt budzetu "radosna twórczością" to powiedz - dlaczego tak myslisz?

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #172 dnia: Grudnia 12, 2012, 14:56:43 »
Cytat: "jezat"
Wydawało mi się,że właścicielem śmieci jest ZOiSOK a firma przewozowa jest tylko pośrednikiem,płacącym za odbiór na składowisko.


Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Powtórzę cierpliwie, włascicielem smieci według dzisiejszych regulacji jest przewoźnik. Dlaczego? Bo może sobie te smieci zawieźc dokąd chce, nie ma przymusu, że trafia one do ZOiSOK-u. I taka firma płaci za "złożenie" odpadów na składowisko(albo za spalenie w spalarni, albo za przeładowanie w stacji przeładunkowej...)

A ja z uporem maniaka będę twierdził że firma przewozowa jest tylko posrednikiem,bo nie może tych odpadów wywiezć do lasu a zdaje się,że ugotowanie z nich zupy jest niemozliwe.Pośrednik,żeby go konkurencja nie wyrzuciła z rynku musi odpady dostarczyć na składowisko,spalarnię czy inne wynalazki stosując racjonalne stawki.To się prawdopodobnie zmieni jak rynek opanują niemieckie monopole,które jak znam życie lobowały u sejmowych "mędrców" za przymusowymi przetargami.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
jezat, wiem, że lubisz takie okreslenia jak "radosna twórczość", wiem tez, że potrafisz podeprzeć takie bon moty konkretnymi uzasadnieniami - zatem skoro nazywasz projekt budzetu "radosna twórczością" to powiedz - dlaczego tak myslisz?

Radosną twórczością nazwałem działania związane z wdrażaniem wiadomej ustawy a nie projekt budżetu.To co napisałem zostało przeniesione z uzasadnienia projektowanych wydatków.Tam nie napisano,że ta planowana,a wymieniona przeze mnie kwota dotyczy półrocza.Tu masz odpowiedz dlaczego nazwałem to radosną twórczością.Taką twórczością jest również przyłączenie się do działań Inowrocławia w tym zakresie.Ustawa weszła w życie 1 lipca 2011.Wtedy należało działać nie tylko przed TK.Wtedy należało organizować protesty, domagając się pozostawienia prawa do decydowania jak ograniczyć ilość odpadów trafiających na wysypisko gminom.Tymczasem gminom ograniczono władztwo nad istotnym problemem.A wystarczyło tylko zawrzeć w ustawie zapisy określające
czas i normę na ilość segregowanych śmieci.Dzisiaj kierowanie skarg do TK jest musztardą po obiedzie.Wydanych  w latach 2011 i 2012 pieniędzy w kwocie(wg projektu budżetu)
7498104 zł nikt nie zwróci a może się okazać,że niemieccy monopoliści po wygranym przetargu będą odpady wywozić tam gdzie im wygodnie.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #173 dnia: Grudnia 12, 2012, 18:23:47 »
Cytat: "jezat"
A ja z uporem maniaka będę twierdził że firma przewozowa jest tylko posrednikiem(...)Pośrednik,żeby go konkurencja nie wyrzuciła z rynku musi odpady dostarczyć na składowisko,spalarnię czy inne wynalazki stosując racjonalne stawki.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Powtórzę cierpliwie, włascicielem smieci według dzisiejszych regulacji jest przewoźnik.



Ok, zostańmy przy swoich stanwiskach, bo się wzajemnie nie przekonamy ;)
Przypominam tylko, że śmieci ma ten, któremu płaca za ich odbiór z kosza na smieci. A jak juz je ma, to decyduje co z nimi zrobić(zgodnie z prawem rzecz jasna).

Cytat: "jezat"
Radosną twórczością nazwałem działania związane z wdrażaniem wiadomej ustawy a nie projekt budżetu.To co napisałem zostało przeniesione z uzasadnienia projektowanych wydatków.Tam nie napisano,że ta planowana,a wymieniona przeze mnie kwota dotyczy półrocza.

Świeta racja, nie napisano, a powinno sie, tak dla porzadku i precyzji.

Cytat: "jezat"
Tu masz odpowiedz dlaczego nazwałem to radosną twórczością.Taką twórczością jest również przyłączenie się do działań Inowrocławia w tym zakresie.Ustawa weszła w życie 1 lipca 2011.Wtedy należało działać nie tylko przed TK.


Pierwsza konferencja poświęcona nowym regulacjom smieciowym była wczesną wiosną tego roku. Na początku roku Police zleciły firmie konsultingowej opracowanie dotyczące tego zagadnienia, efekty pracy konsultanta pojawily się w wakacje.

Równiez wiosną gmina zleciła przygotowanie opinii prawnych na temat możliwości rezygnacji z przetargu na firme obsługująca wywóz smieci opierając się m. in. o unijną zasadę zamówienia "in house", czyli "w swoim domu rządzę się według swoich reguł". Również w wakacje pojawiła się ostateczna oipinia prawna oraz interpretacja ministra środowiska, że przetarg być MUSI.
We wrzesniu sprawa stawała na Związku Miast Polskich i toczyły sie negocjacje w komisji rząd-samorząd. Efekt ten sam - przetarg byc musi.

Dopiero potem pojawiła się inicjatywa Inowrocławia, w moemncie, gdy wyczerpały się wszelkie, przewidziane przepisami ściezki naciskania na zmiane tych przepisów.

Tak na prawdę, sprawa sie ruszyła dopiero kilka dni temu, gdy premier spotkał się z samorzadowcami z PO i usłyszał na własne uszy, że ten temat to bardzo powazny problem. Do tego czasu ministerstwo środowisko było zabetonowane na swojej pozycji "przetarg być MUSI".
Premier od razu zapowiedział nowelizacje przepisów. Ale nie wskazał konkretnego terminu tej nowelizacji. Jednak w oparciu o jego slowa już słychac o tym, że Koszalin, Radom, Kolobrzeg nie będa robić nic w temaciew smieciowym, bedą czekać na ruchy nowelizacyjne i na rozstrzygnięcia wojewody.

Cytat: "jezat"
Wydanych  w latach 2011 i 2012 pieniędzy w kwocie(wg projektu budżetu)
7498104 zł nikt nie zwróci a może się okazać...


Zakoczyłes mnie tą kwotą. Wydanych na co?  Możesz ja opisać bardziej szczegółowo?
Tych 2,8 mln w budzecie na rok 2013 jeszcze nie wydano ;)

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #174 dnia: Grudnia 12, 2012, 21:28:38 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Własciciel nieruchomości - własciciel, współwłaściciel, uzytkownik wieczysty, osoby i jednostki organizacyjne i inne podmioty posiadające nieruchomość w zarządzie lub użytkowaniu, posiadajacy lokal, korzystajacy z lokalu, dysponujacy lokalem(czyli ci, którzy posiadają tytuł prawny do lokalu).


A tak na poważnie czy radni rozważali taką sytuację:

Załóżmy, zę jestem właścicielem mieszkania, ale w nim nie mieszkam. Wynajmuję je innym lokatorom. Kto w takim wypadku według ustawy jest właścicielem i od kogo gmina będzie pobierać podatek? Kto będzie decydował o tym czy śmieci będą sortowane czy nie? Jak to będzie w praktyce gdy będę wynajmował mieszkanie dwóm studentom - w tym jeden będzie chciał sortować śmieci, a drugi nie?

No i co jeśli zameldowani u mnie lokatorzy nie będą płacić tego podatku? Czy obowiązek odprowadzenia opłaty za moich lokatorów spadnie na mnie?
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #175 dnia: Grudnia 12, 2012, 21:50:06 »
Chcialem załączyć link do projektów uchwał na piątkowa sesję śmieciową ale akurat w uchwale o deklaracji jest tylko sama treść uchwały, bez załącznika, czyli wzoru deklaracji. :(

Pan jako własciciel nieruchomości złozy deklarację(bądź w Pana imieniu zarządca, np. spółdzielnia) o ilosci osób zamieszkujących mieszkanie i o opłacie(czyli segreguję czy nie).

Jeżeli Pan tam nie mieszka, a jest zameldowany, musi Pan do deklaracji złożyć dokument, ze mimo zameldowania, mieszka Pan w innym miejscu(np. umowe najmu innego mieszkania) w Policach lub poza obszarem gminy. Można tez złożyc oświadczenie, że pomimo iz jestem właścicielem i jestem zameldowany, to mieszkam gdzie indziej.

Jednak jeżeli ktoś nie zamweldowany mieszka w Pana mieszkaniu(wynajmuje albo Pan mu użycza tego mieszkania), to powinno się to znaleźć w deklaracji, tzn. powinien Pan wpisac w deklaracji ile faktycznie osób tam mieszka. Jeżeli to studenci(np. ze świnoujścia), to oni w deklaracji w Świmoujściu złożą oświadczenie, że mieszkają w Policach i załączą umowę najmu mieszkania).

Nie moze byc sytuacji, że jeden lokator segreguje, inny nie. W deklaracji wybiera się jeden z wariantów i obowiązuje on wszystkie osoby zamieszkujące w danym lokalu.


deklarację trzeba będzie złozyć do 31 marca 2013 roku. Jesli jednk w trakcie roku lub póxniej nastapią jakieś zmiany(np. studenci się wyprowadzą i mieszkanie będzie puste, nalezy w ciągu 14 dni zgłosić zmiany w Urzędzie.

Jeżeli ktoś nie złoży deklaracji w terminie do 31 marca i zignoruje wezwanie do złożenia jakie dostanie z gminy, burmistr, drogą decyzji administracyjnej określi wysokość opłaty za daną nieruchomość.
Podobnie może być, gdy ktoś w deklaracji napisze nieprawdę, a burmistrz to zweryfikuje i bedzie miał "uzasadnione wątpliwości". Najpierw wezwie do poprawienia deklaracji, a jesli to nie nastąpi, wyda decyzję o wysokości opłaty.

I jeszcze jeden edit:

Co bedzie, jeśli studenci nie będa płacic?
Za opłatę odpowiada właściciel nieruchomości i gmina będzie ścigać Pana. Zatem warto w umowie najmu mieszkania z]dla studentów wpisać, że to oni mają tę opłate ponosić.

Prosze pamiętać, ze w przypadku nieruchomości wielorodzinnych zarządcy najczęściej mają informację o ilości zamieszkujących osób, bo to się zgłasza do rozliczenia zaliczek za wodą(tak jest w spółdzielniach i w zasobach ZGkiM). Jesli więc rozlicza Pan wodę za 4 osoby, a w deklaracji wpisze 2 osoby, szybko się może okazać, że nastapią te "uzasadnione wątpliwości".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #176 dnia: Grudnia 13, 2012, 07:45:41 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Chcialem załączyć link do projektów uchwał na piątkowa sesję śmieciową ale akurat w uchwale o deklaracji jest tylko sama treść uchwały, bez załącznika, czyli wzoru deklaracji. :(

Załącznik jest osobno: link do pliku.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #177 dnia: Grudnia 13, 2012, 07:51:05 »
Dzieki Wykidajło, ja przeoczyłem.

jezat

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #178 dnia: Grudnia 13, 2012, 11:52:14 »
Cytat: "jezat"
Tu masz odpowiedz dlaczego nazwałem to radosną twórczością.Taką twórczością jest również przyłączenie się do działań Inowrocławia w tym zakresie.Ustawa weszła w życie 1 lipca 2011.Wtedy należało działać nie tylko przed TK.


Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Pierwsza konferencja poświęcona nowym regulacjom smieciowym była wczesną wiosną tego roku. Na początku roku Police zleciły firmie konsultingowej opracowanie dotyczące tego zagadnienia, efekty pracy konsultanta pojawily się w wakacje.Równiez wiosną gmina zleciła przygotowanie opinii prawnych na temat możliwości rezygnacji z przetargu na firme obsługująca wywóz smieci opierając się m. in. o unijną zasadę zamówienia "in house", czyli "w swoim domu rządzę się według swoich reguł". Również w wakacje pojawiła się ostateczna oipinia prawna oraz interpretacja ministra środowiska, że przetarg być MUSI.

Tempo rzeczywiście sprinterskie,bo ponad pół roku stracone na dywagacje.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
We wrzesniu sprawa stawała na Związku Miast Polskich i toczyły sie negocjacje w komisji rząd-samorząd. Efekt ten sam - przetarg byc musi.

Jeśli był to wrzesień tego roku można tylko pogratulować refleksu.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dopiero potem pojawiła się inicjatywa Inowrocławia, w moemncie, gdy wyczerpały się wszelkie, przewidziane przepisami ściezki naciskania na zmiane tych przepisów.

Przepisy nie zabraniają aktywnych protestów z blokadą sejmu włącznie.Skuteczność inicjatyw prezydenta Inowrocławia można mierzyć skutecznością zabiegów o budowę obwodnicy.Walczy jak "lew" o obwodnicę już trzecią kadencję wysyłając pisma.Nowak go właśnie niedawno olał skreślając obwodnicę tego miasta z listy.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Tak na prawdę, sprawa sie ruszyła dopiero kilka dni temu, gdy premier spotkał się z samorzadowcami z PO i usłyszał na własne uszy, że ten temat to bardzo powazny problem. Do tego czasu ministerstwo środowisko było zabetonowane na swojej pozycji "przetarg być MUSI".
Premier od razu zapowiedział nowelizacje przepisów. Ale nie wskazał konkretnego terminu tej nowelizacji. Jednak w oparciu o jego slowa już słychac o tym, że Koszalin, Radom, Kolobrzeg nie będa robić nic w temaciew smieciowym, bedą czekać na ruchy nowelizacyjne i na rozstrzygnięcia wojewody.

Strasznie długo używali szarych komórek samorządowcy z PO zanim dotarło do nich,że ta ustawa jest debilna.W USTAWIE POWINIEN BYĆ OKREŚLONY CEL(np do 2020 odzysk PET na poziomie 70%) A NIE METODY.Sposób realizacji należy pozostawić gminom.
Cytat: "jezat"
Wydanych  w latach 2011 i 2012 pieniędzy w kwocie(wg projektu budżetu)
7498104 zł nikt nie zwróci a może się okazać...


Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zakoczyłes mnie tą kwotą. Wydanych na co?  Możesz ja opisać bardziej szczegółowo?
Tych 2,8 mln w budzecie na rok 2013 jeszcze nie wydano ;)

Wymienione kwoty znajdziesz w projektach wydatków majątkowych na lata 2011 i 2012

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #179 dnia: Grudnia 13, 2012, 12:57:04 »
Ustawa okresla cele.

Art. 3c. 1. Gminy są obowiązane ograniczyć masę odpadów komunalnych
ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania:
1) do dnia 16 lipca 2013 r. – do nie więcej niż 50% wagowo
całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji
przekazywanych do składowania,
2) do dnia 16 lipca 2020 r. – do nie więcej niż 35% wagowo
całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji
przekazywanych do składowania
– w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r.