Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Basen w ramach lekcji w-f  (Przeczytany 27061 razy)

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #15 dnia: Października 04, 2012, 11:10:19 »
Tu już rola wychowawcy. Nasza pani sprawdza dokladnie, czy dzieci porzadnie sie wysuszyly. Zimna woda jest szybsza? Hehehe! Dobre:-)
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #16 dnia: Października 04, 2012, 11:17:33 »
Cytat: "grubcia1982"
Dziecko się topiło, ma uraz teraz... Faktycznie rozpuściłam dziecko. Mogłam je topić regularnie w wannie, to by nie był taki rozmazany... Żenada!


To od razu trzeba było zacząć z tym przypadkiem. Nie znam Twoich doświadczeń i pierwszym postem nawet nie zasygnalizowałaś o co chodzi.
Co nie zmienia sprawy, że nauka pływania jest potrzebna.

PS. Pracowałem kilka lat na basenie (nie w Policach) i w temperaturze wody powyżej 26 stopni jest już ciężko utrzymać czystość biologiczną wody. Może ktoś z Sanepidu by to potwierdził..? Przy małym "przemiale" i 28 stopni można utrzymać. Ale na tak obleganej pływalni i naszym poziomie higieny (jeszcze trochę brakuje), wyhodować bakterie Coli jest nietrudno. A dalej już lecą "różnokolorowe" gronkowce...

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #17 dnia: Października 04, 2012, 11:32:10 »
Spokojnie,będzie dobrze :)

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #18 dnia: Października 04, 2012, 11:48:27 »
Pisałam na samym początku o tym przykrym wydarzeniu. Jednak zostałam zjechana, że mam rozpieszczone dziecko. Dlatego chcąc uniknąć przykrych uwag, usunęłam ten wątek....
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Re: Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #19 dnia: Października 04, 2012, 12:33:36 »
Cytat: "grubcia1982"
Witajcie!
Chciałam zapytać rodziców dzieci, które uczęszczają bądź uczęszczały w ramach w-fu na basen... Jakie są Wasze spostrzeżenia? Czy dzieci chętnie tam uczęszczały?

Chociaż nie jestem rodzicem to zachęcam. Nawet jak zdarzy się coś niemiłego to nie rezygnować. Osobiście ubolewam, że wzorem innych krajów nie ma u nas nauki pływania już od przedszkola.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #20 dnia: Października 04, 2012, 13:34:01 »
Cytat: "grubcia1982"
Zimna woda jest szybsza? Hehehe! Dobre:-)


To spróbuj popłynąć sportowo na czas w wodzie o temperaturze 25 stopni i w wodzie o temperaturze 30 stopni (przy takim samym poziomie zmęczenia). Gwarantuję, że w tym pierwszym przypadku czas będzie lepszy ;). Sprawdziłem to na własnej skórze, kiedy jeszcze swego czasu pływałem sportowo  :faja:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Mxl`

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #21 dnia: Października 04, 2012, 14:33:14 »
*wtrącę się jako były pływak klubu WODNIK

Woda jeszcze parę lat temu była zimniejsza. Teraz temperatura wody dla pływających "wyczynowo" jest znacznie gorsza (przy ciepłej wodzie organizm szybciej się męczy), a co za tym idzie: ludzie pływający rekreacyjnie mają lepiej. Basen to nie termy, to nie sauna, to nie "Laguna". Basen powinien rozwijać naszą kondycję, poziom sportowy, a co za tym idzie: zdrowie. Przy zimnej wodzie jest to bardziej efektywne, więc i dla zdrowia Waszych dzieciaków jest to lepsze.

Więc skończcie pierniczyć farmazony.

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #22 dnia: Października 04, 2012, 14:59:03 »
Cytat: "Mxl`"
Więc skończcie pierniczyć farmazony.
 Mogłeś sobie tego oszczędzić.... Z ciekawością czytałam Twoje informacje... Ale na koniec....

Cytat: "Daria"
Nawet jak zdarzy się coś niemiłego to nie rezygnować.

Właśnie chcę tego uniknąć, chociaż sporo osób załatwia zwolnienia... Na razie rozmawiamy z dzieckiem, tłumaczymy... Ciężko jest, ale się nie poddamy  :wink:
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #23 dnia: Października 04, 2012, 15:20:58 »
Nienawidziłem basenu. Tego, kto wymyślił obowiązkowe lekcje na basenie chętnie bym w tym basenie utopił. I nie dlatego, że nie lubię wody, sportu ect. Jestem krótkowidzem, w okularach źle się pływa, a wejście na basen bez okularów to przy odpowiednio silnej wadzie łażenie po omacku. Nie ma nic przyjemniejszego niż wejście na basen i nasłuchiwanie gdzie są koledzy, bo guzik się widzi...

Offline Mxl`

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #24 dnia: Października 04, 2012, 16:53:01 »
cooker
Okulary korekcyjne pływackie lub ew. soczewki jednorazowe raz na tydzień pod okulary pływackie zwykłe.

To nie jest duży koszt.

Offline Rzeźnik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #25 dnia: Października 04, 2012, 17:42:55 »
Cytat: "grubcia1982"
No z ta zimna woda to tez problem.


Lepiej mieć problem z zimną wodą czy z gronkowcem? :P 28 stopni - norma.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #26 dnia: Października 04, 2012, 18:24:11 »
gdzie te 28 stopni? na pewno nie w Policach, zapisy na tablicy obok ratownika, rzadko się sprawdzają (na ogół latem)
zimna woda jest szybsza, niedługo zima przyjdzie i znowu woda spadnie w okolice 20 stopni jak w ubiegłych latach. A najszybsze to chyba lodowisko będzie też niedługo otworzą bo muszą, możecie się przenieść na ekspresowe wody  :rotfl:
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #27 dnia: Października 04, 2012, 20:53:23 »
a na jakiej podstawie stwierdzasz, ze woda w basenie nie ma tylu stopni? z termometrem wchodzisz? system podgrzewania wody jest sterowny komputerowo i temperatura wody w basenie musi  byc w przedziale 26-28 stopni. ze wzgledu tez na rozwoj bakterii i z racji ze jest to basen plywacki a nie rekreacyjny.
sanepid kontroluje na biezaco i gdyby cos bylo nie tak to by kazali zamknac. a 20 stopni to raczej niemozliwe...
sz

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #28 dnia: Października 04, 2012, 22:23:44 »
kaskada, studiuję na Akademii Morskiej, która ma swój basen (ciekawostka, jest bliźniaczy do polickiego) i też byłem zdania, że woda tam jest zimna. Zmieniłem zdanie gdy zamontowano elektroniczny termometr, który wskazywał temperaturę wody około 26-27°C. Do czego zmierzam? A no do tego, że ta zimna woda, to subiektywne odczucie spowodowane powietrzem wokół niecki basenu, którego temperatura jest wyższa od temperatury wody.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Basen w ramach lekcji w-f
« Odpowiedź #29 dnia: Października 05, 2012, 00:34:45 »
skoro tak to jak wytłumaczysz fakt, że dzecko już po 15 minutach miało sine usta a gdy po pół godzinie intensywnego pływania wyszło z wody było tak rozdygotane, że nie było w stanie przejśc wzdłuż basenu. Drgawki przeszły dopiero po 10 minutach pod prysznicem. Z grupy 15 pływających dzieciaków 3 dotrwało do końca zajęc i też rozgrzewane były długo pod prysznicem. a na tablicy 27 stopni. Na następne zajęcia wzięłam termometr jaki używałam w domu do szykowania kąpieli dla niemowlaka i ten wskazywał 21 stopni a tablicy 27 cały czas?
To też subiektywne odczucie?
Latem jeszcze sobie radzą z temperaturą wody ale zima to tragedia. Basen na WDS znam bo kilka lat tam pływałam bliźniaczy fakt, ale takich jaj z wodą tam nie ma jak tutaj.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza