Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.  (Przeczytany 20316 razy)

TomaszTokarczyk

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #30 dnia: Października 01, 2012, 18:09:01 »
Cytat: "Wykidajło"
Widzę, że byłeś na tym samym szkoleniu co sekator. Tylko wyniosłeś trochę więcej :)
Po co te drwiny? Czy ja Tobie zarzucam, że Twoje poglądy ktoś Ci dyktuje? Nie. Więc oczekuję wzajemności.
Cytat: "Wykidajło"
Nawet jeśli Kopacz kłamała, a nie bezmyślnie powtarzała, to nie oznacza, że ponosi odpowiedzialność za katastrofę i śmierć 96 ludzi.

Zmieniłeś temat. Ja twierdzę, że kłamała i że tej nowej wersji, tej o podaniu jej przez kogoś błędnych informacji, nie da się obronić. Zgodzisz się? Bo ja nic nie mówiłem o tym kto spowodował katastrofę.
Cytat: "Wykidajło"
Za to odpowiadają bracia Kaczyńscy i PiS.

Ty za to wiesz już wszystko i wysuwasz hipotezę tak karkołomną, że aż nie będę polemizował.
Cytat: "Daria"
Po tamtej katastrofie należało działać wspólnie, ponad podziałami. Ilu było ochotników?

Chyba się nie rozumiemy. To nie była klęska żywiołowa, po której pozostaje zorganizować wyjazd wolontariuszy i zebrać datki na pomoc poszkodowanym. Bo tak to niektórzy próbują teraz przedstawiać. Pani Kopacz poleciała właściwie jako wolontariusz, aby pomagać rodzinom, itd. A to była katastrofa, po której należało podjąć decyzję o trybie prowadzenia śledztwa, a potem zabezpieczyć teren, zebrać dowody, przeprowadzić skrupulatnie sekcje i pod ścisłym nadzorem odesłać ciała do kraju. I za to byli odpowiedzialni przedstawiciele władz RP. Więc przykro mi, ale Twoje mówienie o tym, że nie było ochotników do pracy tam na miejscu nijak się ma do faktów. Bo państwo polskie mogło do tego zaprząc cały aparat odpowiednich służb. Tylko widocznie ktoś wolał zdać się w tej sprawie na Rosjan...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #31 dnia: Października 02, 2012, 11:43:55 »
Cytat: "j.7"
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "j.7"
Odpowiadają [...] za to, że „porzucili” wrak samolotu, za to, że pozwolili obcemu państwu (nie do końca nam przychylnemu) prowadzić śledztwo

Widziałeś ostatnio jakąś w miarę współczesną mapę Europy? Potrafisz wskazać, gdzie leży Smoleńsk?
W sumie nie mam nic przeciwko temu, żeby Rosja była naszą kolonią. Ale w naszej rzeczywistości nią nie jest i wypada to przyjąć do wiadomości.

Szczerze, to nie wiem, co masz na myśli? O co chodzi z tą kolonią?
Mi chodziło o to, że śledztwo powinno być międzynarodowe od samego początku.

O to, że gdyby Rosja była naszą kolonią, moglibyśmy decydować, jakie ma być śledztwo na ich terytorium. Ale jest suwerennym państwem. W efekcie w kwestii prowadzenia tego śledztwa mamy do powiedzenia mniej więcej tyle, co Ty w sprawie gatunku marchewki sianej w moim ogródku.
Teraz rozumiesz czy jeszcze nie bardzo?


Cytat: "TomaszTokarczyk"
Cytat: "Wykidajło"
Widzę, że byłeś na tym samym szkoleniu co sekator. Tylko wyniosłeś trochę więcej :)
Po co te drwiny? Czy ja Tobie zarzucam, że Twoje poglądy ktoś Ci dyktuje? Nie. Więc oczekuję wzajemności.

Ze mną jest prosto: zbierasz to, co siejesz, czasem z lekką nadwyżką. Zasiałeś "podchwytywanie przekazu", zebrałeś "szkolenie". Chciałeś - masz.

Nie przestają mnie zadziwiać ludzie, którym się wydaje, że każdego da się nakłonić do gry według reguł, których sami nie przestrzegają.

Cytat: "TomaszTokarczyk"
Cytat: "Wykidajło"
Nawet jeśli Kopacz kłamała, a nie bezmyślnie powtarzała, to nie oznacza, że ponosi odpowiedzialność za katastrofę i śmierć 96 ludzi.

Zmieniłeś temat. Ja twierdzę, że kłamała i że tej nowej wersji, tej o podaniu jej przez kogoś błędnych informacji, nie da się obronić. Zgodzisz się? Bo ja nic nie mówiłem o tym kto spowodował katastrofę.

Nie zgodzę się - chyba że udowodnisz, że nie chodzi o błąd. A o spowodowaniu katastrofy ja też nie mówiłem, co zresztą widać parę linijek wyżej.
Natomiast doskonale widzę, że robisz to samo, co sekator, tylko bardziej subtelnie: próbujesz stawiać znak równości pomiędzy odpowiedzialnością za to, że nikt w Polsce nie sprawdził, czy w trumnach są właściwe szczątki, a odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską.

Cytat: "TomaszTokarczyk"
Cytat: "Wykidajło"
Za to odpowiadają bracia Kaczyńscy i PiS.

Ty za to wiesz już wszystko i wysuwasz hipotezę tak karkołomną, że aż nie będę polemizował.

Oczywiście, że nie będziesz. Bo to nie jest hipoteza, tylko najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie oparte na powszechnie znanych faktach. Karkołomne to są pomysły Macierewicza i okolic.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

j.7

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #32 dnia: Października 02, 2012, 12:45:07 »
Cytat: "Wykidajło"
O to, że gdyby Rosja była naszą kolonią, moglibyśmy decydować, jakie ma być śledztwo na ich terytorium. Ale jest suwerennym państwem. W efekcie w kwestii prowadzenia tego śledztwa mamy do powiedzenia mniej więcej tyle, co Ty w sprawie gatunku marchewki sianej w moim ogródku.
Teraz rozumiesz czy jeszcze nie bardzo?


No teraz to tak, bo w końcu napisałeś to przejrzyście, a nie zawijasami słownymi.
Natomiast wydaje mi się, choć mogę się mylić, że śledztwo mogło być międzynarodowe i czy to się Rosji podoba, czy nie. Wynika to chyba z faktu przynależności Rosji i Polski do różnych organizacji międzynarodowych, w tym tych związanych z lotnictwem. Takie zresztą informacje pojawiały się w mediach.
Natomiast, jeśli się mylę, proszę mnie nie atakować, nie jestem ekspertem.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #33 dnia: Października 02, 2012, 14:42:36 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"
Bo państwo polskie mogło do tego zaprząc cały aparat odpowiednich służb.

Taaa. Państwo polskie to politycy, którzy byli i są lojalni wobec siebie. Nie wyciągnęli wniosków z wcześniejszych zdarzeń lotniczych. Demagogia, wzajemne licytowanie i wzywanie do krytycznej solidarności najlepiej im wychodzi.
Za czasu rządów obu braci Kaczyńskich miało miejsce, że przypomnę, ,,uda się, nie uda". Chodzi o lot do Kuwejtu w sprawie stoczni. No i się nie udało. Premier nie doleciał. Wtedy rząd nie był winny. Ale i wówczas konieczny był ,,kozioł ofiarny". Rządzący wskazali na USA (kontroler). Był nawet pomysł wystąpienia z żądaniem przeprosin. Mamy ,,wyjątkowych polityków".
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #34 dnia: Października 02, 2012, 14:43:42 »
Cytat: "j.7"
wydaje mi się, choć mogę się mylić, że śledztwo mogło być międzynarodowe i czy to się Rosji podoba, czy nie. Wynika to chyba z faktu przynależności Rosji i Polski do różnych organizacji międzynarodowych, w tym tych związanych z lotnictwem. Takie zresztą informacje pojawiały się w mediach.
Natomiast, jeśli się mylę, proszę mnie nie atakować, nie jestem ekspertem.

W mediach pojawiały się różne brednie różnych kolesi. A fakty są takie, że wbrew Rosji nie było można nic. Tu zaś wchodziła w grę również kwestia zachowania twarzy przez Putina wobec własnych obywateli. Nie miał żadnego interesu w pokazywaniu się im jako ten, który zgina kark przed Polakami.
Trzeba jednak pamiętać, że to działa w obie strony. Ruski prokurator też nie ma u nas żadnych uprawnień, może tylko prosić polski wymiar sprawiedliwości o pomoc. To jest po prostu normalne. A histeryczne wrzaski, że nasi prokuratorzy byli w Rosji petentami, to pisowski cyrk na użytek nieświadomej gawiedzi.
Co do organizacji międzynarodowych, to w nich też są równi i równiejsi. Jak myślisz, dlaczego Niemcy nie bojkotowali olimpiady w Chinach i nie będą bojkotowali piłkarskich MŚ w Rosji? Czy te kraje bardziej przestrzegają praw człowieka niż Ukraina?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #35 dnia: Października 02, 2012, 14:54:53 »
Cytat: "Wykidajło"
Nawet jeśli Kopacz kłamała, a nie bezmyślnie powtarzała, to nie oznacza, że ponosi odpowiedzialność za katastrofę i śmierć 96 ludzi.

A może po prostu w tamtej sytuacji była bardziej lekarzem niż politykiem. W akcjach ratowniczych tak to działa. Jest współpraca i wzajemne zaufanie.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #36 dnia: Października 02, 2012, 15:06:52 »
Cytat: "Daria"
Cytat: "Wykidajło"
Nawet jeśli Kopacz kłamała, a nie bezmyślnie powtarzała, to nie oznacza, że ponosi odpowiedzialność za katastrofę i śmierć 96 ludzi.

A może po prostu w tamtej sytuacji była bardziej lekarzem niż politykiem. W akcjach ratowniczych tak to działa. Jest współpraca i wzajemne zaufanie.

Może. Tego nie wiem. Wiem za to, że nie chciałbym być na jej miejscu.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #37 dnia: Października 02, 2012, 21:01:17 »
Cytat: "Daria"
A może po prostu w tamtej sytuacji była bardziej lekarzem niż politykiem


Tylko, że polski podatnik płaci tej pan za wykonywanie określonych czynności związanych z funkcją którą piastuje. Lekarzem to sobie może być, jak złoży tekę ministra, nikt jej nie broni. Całe szczęście, że nie jest z wykształcenia entomologiem, bo zgodnie z Waszym tokiem rozumowania biegałaby z siatką na motyle po Smoleńsku.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #38 dnia: Października 03, 2012, 14:03:22 »
Cytat: "sekator"
Lekarzem to sobie może być, jak złoży tekę ministra, nikt jej nie broni. Całe szczęście, że nie jest z wykształcenia entomologiem, bo zgodnie z Waszym tokiem rozumowania biegałaby z siatką na motyle po Smoleńsku.

Jest sobie i innym. I to 24 godziny na dobę. Całe szczęście, chociaż Ty uważasz inaczej. Trudno zrozumieć. Będąc ministrem wykorzystała i wykorzystuje swoją wiedzę medyczną i dlatego pomogła wielu ludziom. To jest tak jak być wierzącym w każdym czasie i w każdych okolicznościach. Empatia też jej nie obca. Obśmiewasz, piszesz do mnie w liczbie mnogiej, z czego innym robiłeś zarzut. Może to emocje, które w ten sposób znajdują ujście.  :<
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #39 dnia: Października 03, 2012, 18:08:20 »
,,Rodziny smoleńskie coraz bardziej razem. Coraz więcej z nich upomina się głośno o prawdę i wyjaśnienia. Wśród rodzin, które do tej pory były oszczędne w słowach narasta krytyczna ocena śledztwa oraz tego co robiło państwo w ostatnich 30 miesiącach. Warto odnotować ważne słowa Joanny Racewicz w programie "Na pierwszym planie"."

http://wpolityce.pl/wydarzenia/37618-rodziny-smolenskie-coraz-bardziej-razem-joanna-racewicz-nagle-znow-tym-smolenskim-blotem-dostajesz-w-twarz-nie-sposob-sie-z-tego-podniesc

Polecam całość. Zwłaszcza tym, którzy zapłakali nad losem biednej minister Kopacz. Może tym razem trochę współczucia dla Joanny Racewicz (która z PiSem nie ma nic wspólnego - tak dla jasności).

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #40 dnia: Października 08, 2012, 22:09:23 »
No i Rosjanie powoli dopinają swego, szkoda tylko, że niektórzy Polacy w swoim zacietrzewieniu nie zdołali zrozumieć ich wyrachowanych intryg. Wykorzystali nasz organizacyjny, państwowy burdel i brak narodowej jedności. A my nadal, kotłujemy się między sobą, i o to właśnie im chodzi. PiS powoli dochodzi "po trupach do celu", ale czy to przyniesie ulgę? Szczerze wątpię.

http://www.fakt.pl/Warzecha-Dzis-objawia-nam-sie-nie-tylko-glebokosc-ale-i-rozmiary-smolenskiego-klamstwa,artykuly,180967,1.html

P.S.

Nadal nie wierzę w zamach, wręcz przeciwnie, olanie tak ważnych spraw przez Rosjan zupełnie to potwierdza.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #41 dnia: Października 09, 2012, 10:17:32 »
Cytat: "Godzik"
będziesz zdziwiona, że dostałaś ostrzeżenie.

Na pewno nie będę zdziwiona. Wy natomiast zdziwicie się jak wytniecie prawicę i zostaną sami POprawni politycznie. I o czym będziecie pisać? O plackach kartoflanych?
Bo rzeczywistości i tak już nikt nie zagłuszy.
A tak na marginesie:
Cytat: "MBtech"
Nadal nie wierzę w zamach, wręcz przeciwnie, olanie tak ważnych spraw przez Rosjan zupełnie to potwierdza.

No, sorry. Przecież to bełkot. Sam to przecież dostrzegasz, godziku.
millena

DarekMirror

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #42 dnia: Października 09, 2012, 10:18:58 »
Wolność słowa na tym forum jest nie do pozazdroszczenia - gratulacje dla moderatora za cenzurę.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #43 dnia: Października 09, 2012, 10:23:45 »
Cytat: "millena"
Przecież to bełkot.


Tak samo, jak dla innych wasze teksty. Jednak nikt was nie obraza, ani nie wyzywa. Troche kultury.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk cz. 3.
« Odpowiedź #44 dnia: Października 09, 2012, 10:27:26 »
Cytat: "DarekMirror"
Wolność słowa na tym forum jest nie do pozazdroszczenia - gratulacje dla moderatora za cenzurę.
Zapamiętaj dwie rzeczy.
1. Wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiego.
2. Obrażanie rozmówców nie będzie tolerowane.

Powtarzałem to wielokrotnie i dziwi mnie (raczej martwi) to, że do niektórych użytkowników to nie dotarło.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.