Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.  (Przeczytany 36712 razy)


Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #16 dnia: Września 29, 2012, 09:50:10 »
Wykidajło, ten tekst idealnie oddaje moje odczucia na ten temat :rotfl:

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #17 dnia: Września 29, 2012, 12:27:07 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Jednym z celów tego marszu ma być obrona wolności słowa. Ja jednak czegoś tu nie rozumiem. Jak można walczyć o wolność słowa, samemu zamykając usta innym…?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-rydzyk-odbiera-glos-ziobrze,1,5262416,wiadomosc.html

Ziobro podpadł i to nie byle komu. Mógł się tego spodziewać. Odważny.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #18 dnia: Września 30, 2012, 14:20:09 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Wykidajło, ten tekst idealnie oddaje moje odczucia na ten temat


Dokładnie takie same teksty pisali i propagowali dziennikarze wysługujący się komunistom, pragnący ośmieszyć i wyszydzić działanie opozycjonistów. Nic oryginalnego proTuskowe cyngle nie wymyśliły. Idą szlakiem przetartym przez takich samych zaprzeńców, którzy niszczyli Polskę, polski patriotyzm  wiarę katolicką przez ostatni kilkaset lat. I niech idą. To ich wybór i ich hańba, szkoda tylko głupców, którzy przyjmują to za dobrą monetę.

,,...dowodem złej kondycji demokracji w Polsce jest reakcja przedstawicieli obozu władzy i ich akolitów na wczorajszy marsz: od rana próbowano go ośmieszyć, pomniejszyć, przedstawić w negatywnym świetle, wywołać wrażenie rozróby itp. To nie jest godna i demokratyczna reakcja władzy na widok 200 tysięcy obywateli w pokojowym przemarszu o długości 4 kilometrów domagających się konkretnych praw i zmian. Godną i demokratyczną reakcją władzy jest zastanowienie się co robi się nie tak, że ludzie wychodzą na ulice, jest dialog społeczny, jest nią zmiana polityki i wyjście do ludzi. Władza, która tego nie potrafi już przegrała, nawet jeśli będzie dalej trzymać się swoich pałaców. Donaldowi Tuskowi polecam książkę Garcii Marqueza "Jesień patriarchy".

http://wpolityce.pl/artykuly/37392-marsz-probowano-osmieszyc-pomniejszyc-przedstawic-w-negatywnym-swietle-wywolac-wrazenie-rozroby-to-nie-jest-godna-reakcja-wladzy

DarekMirror

  • Gość
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #19 dnia: Września 30, 2012, 18:42:35 »
Marsz w Warszawie był jak do tej pory największym przebudzeniem po 1989 r.
Zapraszam na dwie relacje filmowe.
Relacja z marszu :
Relacja z pikiety pod TVP :

TomaszTokarczyk

  • Gość
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #20 dnia: Września 30, 2012, 21:15:59 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Wykidajło, ten tekst idealnie oddaje moje odczucia na ten temat :rotfl:

Nie wiem czy to dobrze o Tobie świadczy, bo tekst jest z tych podlejszych. Autorka w żenujący sposób próbuje wyśmiać chęć tysięcy ludzi pragnących wyrazić swój sprzeciw wobec wielu nieprawidłowości, które wszystkich nas dotykają (ale nie wszystkich obchodzą). Godny pogardy jest dla niej wysiłek tych ludzi, którym chce się coś poświęcić w imię swoich wartości.

"Świat im uciekł. Uciekły im ich własne dzieci i wnuki. Został im tylko ten ich „zbawiciel” i brednie, którymi są karmieni." - podsumowuje uczestników marszu autorka. Byłem tam, maszerowałem, oglądałem hasła wypisane na flagach i transparentach. Jedni protestowali przeciw kłamstwom rządzących, inni przeciw podwyższeniu wieku emerytalnego. Jeszcze inni występowali w obronie TV Trwam. Było sporo wątków i motywów maszerujących. Ale jedno łączyło nas przekonanie - że ten rząd jest szkodliwy dla Polski.

Ale autorka tego tekstu nie dyskutuje o motywach, o powodach tych ludzi. Wyśmiewa sam fakt, że im się chciało przyjechać, twierdzi, że pojechali na wycieczkę. Dla niej jestem zacofany i śmieszny bo chciało mi się poświęcić dzień i dwie noce, żeby pokazać, że tych, którzy nie łykają kłamstw Platformy jest naprawdę wielu.

Pozdrawiam Wykidajłę, Kilofownikownię i Ariela, którym ten świetny, pełen tolerancji artykuł tak bardzo przypadł do gustu.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #21 dnia: Września 30, 2012, 21:39:40 »
TomaszTokarczyk, tam nie chodzi o sam fakt przyjazdu tylko o sposób w jaki to było opisywane. Z opisu wynikało, że jest to epicka misja (prawie jak Frodo we Władcy Pierścieni). Wybacz, ale na tego typu "imprezy" część osób jedzie tylko z powodu ceny i tego, że można sobie zrobić wycieczkę. A sam artykuł jest nie mniej tolerancyjny niż wypowiedzi członków PiS i chociażby na niezalezna.pl. Ty uważasz, że obecny rząd jest be, ja uważam, że rząd PiS był be. Ty z tego powodu biegasz po ulicy z transparentami, ja siedzę w domu i mam (wraz ze znajomymi) ubaw z was. Bo wizje jakie tam wygłaszacie (moim zdaniem) przeczą stanowi faktycznemu. Ale (wbrew temu co głosicie na tego typu marszach) żyjemy w wolnym kraju i wolno wam uważać, że jednak nie żyjemy w wolnym kraju :rotfl:

TomaszTokarczyk

  • Gość
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #22 dnia: Września 30, 2012, 22:05:49 »
Cytat: "Kilofownikownia"
tam nie chodzi o sam fakt przyjazdu tylko o sposób w jaki to było opisywane.

Dokładnie czytałem artykuł i autorka wyraźnie szydzi z uczestników marszu a nie ze sposobu w jaki marsz był opisywany.
Cytat: "Kilofownikownia"
na tego typu "imprezy" część osób jedzie tylko z powodu ceny i tego, że można sobie zrobić wycieczkę.

Nie wiem o jakiej cenie mówisz. Ale to co piszesz o wycieczce to zupełna głupota. Bo jakby mi zależało na wycieczce, to mógłbym ten weekend spędzić na 100 wygodniejszych sposobów.
Cytat: "Kilofownikownia"
A sam artykuł jest nie mniej tolerancyjny niż wypowiedzi członków PiS i chociażby na niezalezna.pl.

Obrona nietolerancji poprzez wskazanie nietolerancji gdzie indziej? Dobrze, że sądy nie stosują Twojej logiki - "co prawda oskarżony ukradł, ale to się podobno innym też zdarzało..." :crazy:
Cytat: "Kilofownikownia"
Ty uważasz, że obecny rząd jest be, ja uważam, że rząd PiS był be.
Za 20 lat też będziesz wszystko odnosił do PiSu? Jeżeli tak bardzo chcesz się ode mnie odróżnić, to powinieneś stwierdzić, że rząd PO charakteryzuje się prawdomównością, że popierasz podniesienie wieku emerytalnego, i że jesteś za dyskryminacją TV Trwam.
Cytat: "Kilofownikownia"
Ty z tego powodu biegasz po ulicy z transparentami, ja siedzę w domu i mam (wraz ze znajomymi) ubaw z was.

Ja natomiast mam ubaw z ludzi, dla których np. szczytem zaangażowania w sprawy kraju jest wyrażenie opinii w sondzie internetowej.
Cytat: "Kilofownikownia"
Bo wizje jakie tam wygłaszacie (moim zdaniem) przeczą stanowi faktycznemu.

Proszę o konkrety.
Cytat: "Kilofownikownia"
Ale (wbrew temu co głosicie na tego typu marszach) żyjemy w wolnym kraju

Zupełnie wolnym. Do tego stopnia, że możesz wybrać do Sejmu ludzi, którzy potem wbrew woli społeczeństwa każą Ci pracować do 67 roku życia i podwyższą podatki. A propos, płacisz już podatki?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #23 dnia: Września 30, 2012, 22:22:24 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Nie wiem o jakiej cenie mówisz. Ale to co piszesz o wycieczce to zupełna głupota. Bo jakby mi zależało na wycieczce, to mógłbym ten weekend spędzić na 100 wygodniejszych sposobów.
Rozumiem, że przejazd na miejsce miałeś za darmo?
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Obrona nietolerancji poprzez wskazanie nietolerancji gdzie indziej? Dobrze, że sądy nie stosują Twojej logiki - "co prawda oskarżony ukradł, ale to się podobno innym też zdarzało..." :crazy:
Nie jestem sądem to raz, a dwa, staram się wykazać luki w postępowaniu. Skoro uczestnicy tego marszu są bardziej święci niż papież to przecież nie mogą się kalać tego typu czynami.
Cytat: TomaszTokarczyk
Za 20 lat też będziesz wszystko odnosił do PiSu? Jeżeli tak bardzo chcesz się ode mnie odróżnić, to powinieneś stwierdzić, że rząd PO charakteryzuje się prawdomównością, że popierasz podniesienie wieku emerytalnego, i że jesteś za dyskryminacją TV Trwam. [/qote]Żyjemy teraz a nie za 20 lat. Marsz był polityczny i optował za jedną siłą polityczną. Rząd PO charakteryzuje się taką samą prawdomównością jak rząd PiS. Podniesienie wieku emerytalnego mnie nie boli, bo do czasu aż na niego przejdę zdąży się to zapewne jeszcze zmienić. A co do TV Trwam to nie uważam aby była dyskryminowana.
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Ja natomiast mam ubaw z ludzi, dla których np. szczytem zaangażowania w sprawy kraju jest wyrażenie opinii w sondzie internetowej.
Też mam z nich ubaw. I z takich którzy chodzą na spędy partyjne pohałasować w centrum miasta też.
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Proszę o konkrety.
"to był zamach", "Żyjemy pod okupacją rosyjską", "Tusk dogadał się po ciuchu z Putinem i oddaje nasz kraj pod zarząd rosyjski", itp.
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Zupełnie wolnym. Do tego stopnia, że możesz wybrać do Sejmu ludzi, którzy potem wbrew woli społeczeństwa każą Ci pracować do 67 roku życia i podwyższą podatki. A propos, płacisz już podatki?
Wbrew woli części społeczeństwa jak już. A wybrać mogę kogokolwiek. Takie moje (jak i twoje) prawo. Jak widać społeczeństwo woli "fałszywy" uśmiech Tuska niż szczerą rządzę władzy w wykonaniu Kaczyńskiego. A co do podatków: jestem bezrobotny z własnego wyboru. No i podatki zawsze płaciłem w Polsce. Niewielkie ale jednak.

Offline ayarl

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #24 dnia: Września 30, 2012, 22:31:15 »
Kilofownikowia,
wybacz, ale bredzisz. Tomasz odpowiedział Ci merytorycznie, a ja uważam, że to za trudne dla Ciebie, że lepiej zrozumiesz wypowiedź w Twoim stylu. I tak:
- chętnie poznam tych, którzy pojechali na wycieczkę (podobno ich znasz),
- nie chciałbym poznać ani Ciebie, ani Twoich znajomych, ponieważ "nabijacie się" z ludzi (to rzeczywiście wysoki poziom dowcipu - wyśmiewanie innych),
- wizji nie można "wygłaszać", wizję można mieć, opisywać, omawiać itp. Wygłaszać można przemówienie, orędzie, odezwę itd. A tak przy okazji, wizja z Tobą i Twoimi znajomymi, to musi być koszmar.
Kończąc, życzę pracy w zdrowiu do 67 roku życia. Mam jeszcze jedną prośbę. Pomóż swoim  idolom i nie pobieraj potem zbyt długo tej emerytury (ale fajnie się "ponabijać").

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #25 dnia: Września 30, 2012, 22:39:30 »
ayarl, wybacz ale bardzo mocno mnie nie obchodzi co sądzisz na mój temat. Tomek odpisał mi tak samo merytorycznie jak ja mu. Wygłaszanie wizji to skrót myślowy. Jeśli nie rozumiesz (a widzę, że nie rozumiesz, bo użyłeś tego w niewłaściwy sposób) to niestety ale nadal bardzo mnie to nie obchodzi. Nabijam się z pewnych osób (czy też pewnego sposobu życia) w gronie prywatnym a nie biegam po mieście i nie noszę transparentów "Kaczyński okradł Polskę". Kończąc: nie musisz mi życzyć zdrowia bo są to życzenia nieszczere (ale czego się spodziewać po osobie (która jak mniemam) jest zwolennikiem Prawych i Sprawiedliwych (swoją drogą cóż za ciekawa ironia w nazwie). Jak już wcześniej pisałem Tusk nie jest dla mnie idolem. W przeciwieństwie do Kaczyńskiego który jak sądzę jest idolem dla swoich "wyznawców". A co do emerytury: nie bój się, opłacam prywatnie. A ten niesamowicie przedłużony wiek emerytalny to (w moim przypadku) raptem 2 lata dłużej. Powodzenia w dalszym duszeniu się jadem :devil:

TomaszTokarczyk

  • Gość
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #26 dnia: Września 30, 2012, 23:16:51 »
Cytat: "Kilofownikownia"
(ale czego się spodziewać po osobie (która jak mniemam) jest zwolennikiem Prawych i Sprawiedliwych

Już Ci pisałem w innym wątku, że Twoja wizja świata jest wielce uproszczona: PiS vs. Reszta Świata. I znów to uprzedzenie w Twoich wypowiedziach się przewija. Tymczasem w marszu "Obudź się Polsko" brało udział wiele środowisk i barwy PiSu nie były tam wcale najliczniejsze.
Cytat: "Kilofownikownia"
Jak już wcześniej pisałem Tusk nie jest dla mnie idolem. W przeciwieństwie do Kaczyńskiego który jak sądzę jest idolem dla swoich "wyznawców"

Tu już wszedłeś na wyżyny w kategorii prostoty myślenia. Proponuję zostawić na boku rozważania kto jest czyim wierniejszym wyznawcą i dyskutować raczej o ocenie konkretnych spraw, działań i czynów.
Cytat: "Kilofownikownia"
A ten niesamowicie przedłużony wiek emerytalny to (w moim przypadku) raptem 2 lata dłużej.

To znaczy jesteś za, bo tylko 2 lata dołożyli? A to bez komentarza.
Cytat: "Kilofownikownia"
Rozumiem, że przejazd na miejsce miałeś za darmo?

Płacę składki zarówno w PiS jak i w Solidarności, więc mogłem skorzystać z transportu organizowanego przez obie te organizacje. OK? Więc Twoja teoria, że pojechałem na marsz, żeby zrobić sobie wycieczkę nie trzyma się kupy. Po prostu się czepiasz. Tak Cię boli, że ludziom się chciało protestować, że próbujesz zakwestionować ich intencje?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #27 dnia: Września 30, 2012, 23:26:26 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Już Ci pisałem w innym wątku, że Twoja wizja świata jest wielce uproszczona: PiS vs. Reszta Świata. I znów to uprzedzenie w Twoich wypowiedziach się przewija. Tymczasem w marszu "Obudź się Polsko" brało udział wiele środowisk i barwy PiSu nie były tam wcale najliczniejsze.
Do takiego uproszczenia usilnie dążył PiS. "Kto nie z nami, ten nie Polak"
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Tu już wszedłeś na wyżyny w kategorii prostoty myślenia. Proponuję zostawić na boku rozważania kto jest czyim wierniejszym wyznawcą i dyskutować raczej o ocenie konkretnych spraw, działań i czynów.
Ale ja przecież piszę o mojej ocenie tych działań. Ale skoro piszę to zbyt zawile (bywa, wszak jestem tylko człowiekiem) to napiszę to tak prosto jak się da: uważam, że ten marsz to wyjątkowa głupota i dorabianie do niego teorii o heroicznym wysiłku do jakiego byli zmuszeni jego uczestnicy to debilizm. Teraz wyraziłem się dosyć jasno?
Cytat: "TomaszTokarczyk"

To znaczy jesteś za, bo tylko 2 lata dołożyli? A to bez komentarza.
To znaczy, że mi to obojętne bo do mojej emerytury jest jeszcze wiele czasu więc i zmian zapewne kilka nastąpi. Chciałem zauważyć, że przez te kilka lat jak żyję zdążył się już zmienić ustrój (i PiS był bliski wprowadzenia IV RP więc kolejny by był), ilość województw się zmieniła, granica naszego kraju również się zmieniła (i to kilka razy o ile pamiętam; acz fakt, że zmiany były kosmetyczne), wstąpiliśmy do NATO i UE, "załapałem się" na fundusze emerytalne, itp. A obecnie jestem w 1/3 drogi do emerytury. Więc przez pozostałe 40 lat myślę, że nastąpi wiele jeszcze zmian.

TomaszTokarczyk

  • Gość
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #28 dnia: Września 30, 2012, 23:41:13 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Do takiego uproszczenia usilnie dążył PiS. "Kto nie z nami, ten nie Polak"

Kolego, daj sobie spokój z tym PiSem. Bo to już na manię natręctw zaczyna wyglądać. Piszę Ci, że w marszu uczestniczyło wiele środowisk, ale Ty cały czas tylko o swoim wrogu...
Cytat: "Kilofownikownia"
uważam, że ten marsz to wyjątkowa głupota

Otwarte wyrażanie swojej opinii to głupota? To w takim razie ty popełniasz jeszcze większą pisząc na tym forum. Jeszcze większą, bo jak to napisałeś "nabijasz się" anonimowo.
Cytat: "Kilofownikownia"
i dorabianie do niego teorii o heroicznym wysiłku do jakiego byli zmuszeni jego uczestnicy to debilizm.

O heroicznym wysiłku nie pisałem, więc po co wyolbrzymiasz? Pisałem, że jest to pewne poświęcenie. Czasu chociażby.
Cytat: "Kilofownikownia"
To znaczy, że mi to obojętne bo do mojej emerytury jest jeszcze wiele czasu więc i zmian zapewne kilka nastąpi.

Więc jednak przyznajesz, że podwyższenie wieku emerytalnego było posunięciem na szkodę obywateli? Ale skoro Tobie do emerytury daleko to się nie martwisz? I możesz spokojnie od głupich wyzywać tych, którzy przeciwko temu protestują? Dobrze prześledziłem Twój tok rozumowania?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Wielki protest w Warszawie 29 września 2012 r.
« Odpowiedź #29 dnia: Września 30, 2012, 23:50:12 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Kolego, daj sobie spokój z tym PiSem. Bo to już na manię natręctw zaczyna wyglądać. Piszę Ci, że w marszu uczestniczyło wiele środowisk, ale Ty cały czas tylko o swoim wrogu...
Odnosiłem się do twojego stwierdzenia o tym, że widzę świat (czy też podział społeczeństwa) tylko w kategoriach PiS-reszta świata.
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Otwarte wyrażanie swojej opinii to głupota? To w takim razie ty popełniasz jeszcze większą pisząc na tym forum. Jeszcze większą, bo jak to napisałeś "nabijasz się" anonimowo.
Wyrażanie w taki sposób? Owszem. Nabijam się w zaciszu mieszkania a nie anonimowo. Chyba nie czułbyś się zbyt dobrze gdybym podszedł do ciebie na ulicy i opowiedział, że uważam cię za osobę niespełna rozumu? Jakieś resztki kultury jednak obowiązują.
Cytat: "TomaszTokarczyk"

O heroicznym wysiłku nie pisałem, więc po co wyolbrzymiasz? Pisałem, że jest to pewne poświęcenie. Czasu chociażby.
O heroicznym wysiłku był któryś z artykułów tu przytoczonych. A czasu masz chyba jednak dosyć skoro robisz sobie takie wycieczki.
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Więc jednak przyznajesz, że podwyższenie wieku emerytalnego było posunięciem na szkodę obywateli? Ale skoro Tobie do emerytury daleko to się nie martwisz? I możesz spokojnie od głupich wyzywać tych, którzy przeciwko temu protestują? Dobrze prześledziłem Twój tok rozumowania?
Nie powiedziałem, że było posunięciem na szkodę obywateli. I owszem: nie martwię się. Generalnie staram się nie martwić na zapas. A protest był tak szeroki, że brakowało jeszcze aby ktoś tam protestował przeciwko ruchowi prawostronnemu na drogach. W moim mniemaniu pewne kręgi polityczne chciały zrobić zadymę aby "nałapać" punktów w społeczeństwie. I oczywiście, że źle prześledziłeś mój tok rozumowania. Ale jak już pisałem: nie dziwi mnie to.