Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: JOW-y - zapraszam do poparcia  (Przeczytany 34450 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #30 dnia: Września 13, 2012, 21:08:36 »
Jeśli czujesz się zrobiony przez PO w balona to spoko. Ja się po nich wiele nie spodziewałem więc i zawodu w sumie nie ma :D Chociaż z tej strony patrząc to Prezes i jego partia też mnie nie zawiodła bo po nich się jeszcze mniej spodziewałem :lol2: Może JOW-y (o ile się to uda wprowadzić) coś zmienią.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #31 dnia: Września 13, 2012, 21:18:01 »
Może nie tyle ja, co coraz to więcej rodaków. Wyjeżdżałem z kraju za rządów PiS-u, już wtedy była bryndza, w życiu bym się nie spodziewał, że może być jeszcze gorzej. Kiedyś PO była inną partią. Dziś jest to przytułek dla politycznych farbowańców, partia bezideowa. Powoli wychodzi bajzel nieróbstwa, oni potrafią robić tylko dobre wrażenie. Obawiam się, że to dopiero początek końca, tego żałosnego przedstawienia.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #32 dnia: Września 13, 2012, 21:33:15 »
Kiedy się angazowałem w akcje zmieleni, gadalem z Kukizem i powiedziałem mu, że oprócz samej idei JOW najbardziej podoba mi się apolityczny charakter tej akcji.
Gdy wrzucił info, że po zebraniu podpisów pojdziemy pod sejm z Solidarnością, rowniez gadalismy i powiedziałem mu, ze mnei nie interesuje robienie polityki na tej akcji, uważam ją za słuszną i przestrzegłem, że jesli zrobi się wokół tego polityka ludzie mogą sobie to odpuścić.

Za uszami mają wszyscy i Po i PiS i SLD i PSL. JOW-y wydają się całkiem niezłym(choć przecież nie doskonałym) sposobem na powstrzymanie złych i negatywnych działań władzy.
Jak ktoś zacznie wokół tego i na tym robic polityke, skompromituje moim zdaniem całą idee walki o JOW.

Opowiadam o tym wszystkim po to, aby w tym wątku nie rozhulała się dyskusja podobna jak w wątkach o PO i PiS, o co wszystkich forumowiczów gorąco proszę.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #33 dnia: Września 13, 2012, 21:39:29 »
Racja, racja, ja już milknę. ;)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #34 dnia: Września 13, 2012, 21:40:38 »
grzegorz.ufniarz, Kukiz na każdym kroku podkreśla, że go drażnią wszystkie obecne partie. Więc mam nadzieję, że żadna nie zawłaszczy tego pomysłu.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #35 dnia: Września 13, 2012, 22:29:30 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
gadalem z Kukizem i powiedziałem mu, że oprócz samej idei JOW najbardziej podoba mi się apolityczny charakter tej akcji.

Apolityczny ten ruch nie jest. Na razie jest apartyjny, ale w momencie gdy jego popularność przyjmie odpowiednie rozmiary, to szybko opanują go szemrani politycy z drugorzędnych ław. Podobnie było z inicjatywą Rafała Dudkiewicza zwaną Polska XXI!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #36 dnia: Września 14, 2012, 09:02:54 »
Byly komuch, a teraz niby "niezalezny senator" powiedzial, co wiedzial na temat Pawla Kukiza:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/cimoszewicz-pan-kukiz-jest-skolowanym-nieszczesnik,1,5246142,wiadomosc.html

Jak widac akcja jest nie na reke wielu osobom.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #37 dnia: Września 14, 2012, 13:31:38 »
Spotkania "zmielonych" coraz częściej.
Wkrótce spotkanie w Policach.
Zapraszam do poparcia akcji na zmieleni.pl


Spotkanie zmieleni.pl, Ząbkowice Śląskie 26.09 (środa), godz. 18:00
Zapraszamy na spotkanie Zmieleni.pl w środę.

Miejsce: Ząbkowice Śląskie, Ząbkowicki Ośrodek Kultury, Rynek 24
--------------------------------------------------------------------------------
 
Spotkanie zmieleni.pl, Radom 28.09 (piątek), godz. 18:00
Zapraszamy na spotkanie Zmieleni.pl w piątek.

Miejsce: Stowarzyszenie Centrum Młodzieży “ARKA”,ul. Chrobrego 7/9

--------------------------------------------------------------------------------

Spotkanie zmieleni.pl, Łódź 18.09 (wtorek), godz. 18:00
Zapraszamy na spotkanie Zmieleni.pl we wtorek.

Miejsce: Łódź, ul. Piotrkowska 46 (prawy róg Oficyny)
Osoba kontaktowa:
--------------------------------------------------------------------------------
Spotkanie zmieleni.pl, Kutno 20.09 (czwartek), godz. 16:30
Zapraszamy na spotkanie Zmieleni.pl w czwartek.

Miejsce: Restauracja Kasia, ul. Długosza 9a, Kutno
Osoba kontaktowa:
--------------------------------------------------------------------------------
 
Spotkanie zmieleni.pl, Wadowice 20.09 (czwartek), godz. 18:00
Zapraszamy na spotkanie Zmieleni.pl w czwartek.

Miejsce: Restauracja Ogrodowa ul. Wojtyłów 12, WADOWICE
--------------------------------------------------------------------------------
 
Spotkanie zmieleni.pl, TRÓJMIASTO 17.09 (poniedziałek), godz. 18:15
Zapraszamy na spotkanie zmieleni.pl w poniedziałek.

Miejsce: budynek Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego przy ulicy Kołłątaja 1 w Gdyni.
--------------------------------------------------------------------------------

Spotkanie zmieleni.pl, Jelenia Góra 21.09 (piątek), godz. 18:00  
Zapraszamy na spotkanie zmieleni.pl w piątek.

Miejsce: Orient Express, ul. 1 Maja 77,  58-500 Jelenia Góra
Osoba kontaktowa:
--------------------------------------------------------------------------------
Spotkanie zmieleni.pl, Szczecin 19.09 (środa), godz. 19:00  
Zapraszamy na spotkanie zmieleni.pl w środę.

Miejsce: Pub Pivaria, ul. Lelewela 8A
Osoba kontaktowa:
--------------------------------------------------------------------------------
 
Spotkanie zmieleni.pl, Tarnobrzeg 17.09 (poniedziałek), godz. 19:00
Zapraszamy na spotkanie zmieleni.pl w poniedziałek.

Miejsce: Restauracja Stary Browar, ul. Jachowicza 12, Tarnobrzeg
--------------------------------------------------------------------------------

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #38 dnia: Września 14, 2012, 16:24:06 »

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #39 dnia: Września 14, 2012, 17:34:02 »
Miejsca organizowania sie grup JOW w Polsce




Offline ayarl

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #40 dnia: Września 14, 2012, 19:36:57 »
Popieram JOW-y od dawna. Listę zmielonych oczywiście podpisałem. A teraz trzeba się spotkać i porozmawiać, choć boję się, że dziecko już wylane, bo partie polityczne nie zrezygnują dobrowolnie z wygodnej dla nich ordynacji wyborczej ( z czego powoli a boleśnie zaczynają zdawać sobie sprawę zmieleni). A taki był ładny, amerykański (pomysł)...Szkoda...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #41 dnia: Września 14, 2012, 20:57:33 »
A propos spotkania - planowane jest na przyszły tydzień.
Zapraszam do udziału, wstepnie środa lub czwartek w Klubie Nauczyciela w okolicach godz. 18.00

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #42 dnia: Września 15, 2012, 09:53:18 »
zmieleni.pl

 
Zgodnie z Waszymi sugestiami i propozycjami uruchamiamy FORUM internetowe, które ma znacząco ułatwić komunikację między osobami z tych samych miejscowości. Koniecznie zajrzyjcie i się wpiszcie! http://forum.zmieleni.pl/

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #43 dnia: Września 15, 2012, 20:47:45 »
Deklaracja zmieleni.pl

 
Domagamy się wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu, z równym prawem do kandydowania dla wszystkich obywateli, niezależnie, czy są popierani przez partie polityczne czy startują samodzielnie, na wzór brytyjski.
 
Nie interesują nas poglądy polityczne czy społeczne uczestników akcji. Nie dyskutujemy o nich. Wszyscy, którzy popierają JOW, są mile widziani. Wiemy, że jest wiele innych, ważnych tematów – ale mówimy tylko o JOW w myśl zasady „najpierw rzeczy najważniejsze”! Po zmianie przyjdzie czas na dyskusję o wszystkich innych ważnych kwestiach ustrojowych i problemach do rozwiązania.

Nie mamy nic przeciwko partiom jako takim, o ile są one organizacjami obywatelskimi a nie – jak ma to miejsce dzisiaj w Polsce – scentralizowanymi i oderwanymi od obywateli grupami interesu. Wskazujemy, że np. partia w Wielkiej Brytanii i partia w Polsce to zupełnie różne struktury i błędem metodologicznym jest mówienie o obecnych partiach w systemie JOW.

Jesteśmy przygotowani na to, że politycy będą chcieli wypaczyć nasz postulat poprzez propozycję JOW z uprzywilejowaną pozycją partii politycznych (vide wybory do Senatu) lub różne warianty ordynacji „mieszanych”. Jesteśmy tego świadomi i nie zgadzamy się na to, ponieważ tego typu propozycje nie dotykają istoty problemu i służą tylko mydleniu oczu obywatelom!Chcemy prostych zasad: 460 okręgów, w każdym mandat dostaje ten, który zdobył największa liczbę głosów.




Akcja zmieleni.pl jest ruchem społecznym, obywatelskim. Została zainicjowana przez Pawła Kukiza przy wsparciu organizacyjnym i merytorycznym osób związanych z działającym od kilkunastu lat Ruchem Obywatelskim na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, m. in prof. Jerzego Przystawy. Akcja nie jest związana z żadną z partii politycznych, wręcz przeciwnie - jednomandatowe okręgi wyborcze nie są na rękę żadnej z obecnych partii, co widać zresztą po wypowiedziach polityków w mediach.
 
Stowarzyszenie na rzecz JOW, założone 10 lat temu, pełni rolę służebną dla akcji zmieleni.pl. Między innymi wszystkie wpłaty na akcję zmieleni.pl przechodzą ze względów formalnych przez konto Stowarzyszenia, którego celem statutowym jest wprowadzenie JOW w wyborach do Sejmu.
 
Włącz się do akcji! Razem nam się uda!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
JOW-y - zapraszam do poparcia
« Odpowiedź #44 dnia: Września 15, 2012, 22:14:27 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Domagamy się wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu,

Moim skromnym zdaniem, ilość mandatów w deklaracji jest przesadzona. 460 to stanowczo za dużo na taki kraj jak Polska. Nawet Izba Reprezentantów w tak wielkim kraju jak USA liczy mniej! (tylko 435!!!) Wg mnie w Polsce nie powinno być więcej okręgów niż 380!