Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.  (Przeczytany 255215 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #300 dnia: Maja 30, 2014, 00:18:55 »
dapol,  kto tu głosi herezje? Przecież wszystkie aktualne partie w sejmie głoszą herezje! Mówią cały czas puste hasła bez pokrycia. Posłuchaj sobie troche Michalkiewicza to zrozumiesz kto aktualnie jest w sejmie. Ten system nazywa się systemem kompradorskim. Ma on na celu m.in. nie dopuszczenie do władzy żadnej nowej partii.
Ustosunkuj się proszę do grafiki przedstawiającej różnice pomiędzy PO i PiS.
Proszę również wymień herezje z programu Nowej Prawicy.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #301 dnia: Maja 30, 2014, 10:58:21 »
Widzę Piotr, że z tego tematu urządziłeś sobie miejsce agitacji dla KNW.
To, że politycy wszelkiej maści dymają nas- obywateli z każdej strony- nie powinno nikogo już dziwić. I nie zmieni to ugrupowanie, które Piotr tak mocno reklamujesz. Bo, jak już przedmówcy wspominali- kiedyś powiewem w polityce miał być Lepper, potem Palikot a teraz Korwin Mike. W jakim stopniu zmienili Polskę Lepper i Palikot- już wiemy. Co do JKM- szczęście, że to wybory do europarlamentu- będzie można zaobserwować, jak w praktyce ugrupowanie to pracuje.
 
Proszę również wymień herezje z programu Nowej Prawicy.

Co do programu Nowej Prawicy- Piotr napisz mi jak widzisz następujące kwestie:
1/ zamiast podatku dochodowego - podatek pogłówny- napisz mi w jakiej wysokości miałby być ten podatek? Jak miałby wyglądać pobór tego podatku od np. osób niepełnosprawnych, upośledzonych, którzy nie mają ze względu na swoje ułomności szans na pracę i zarobek.
2/ Obniżka VATu, likwidacja CITu i PITu, etc...- Piotr- a wyjaśnij mi- zakładamy, że Nowa Prawica dochodzi do władzy- w Sejmie ma większość, tworzy rząd, etc. Z czego finansowane będą ich pensje? Z tego obniżonego VATu?
3/ A teraz najważniejsze- Obecnie mamy ok. 9-10 mln emerytów, a będzie ich z czasem co raz więcej. Płacone mają emerytury nie ze środków, które sami uzbierali (bo te pieniądze zostały już przepiepszone), a z kasy, która jest nam zabierana, o ile mamy szczęście pracować. Załóżmy, że wprowadzony jest system emerytalny oparty na dobrowolności- oczywiście ja np. wolałbym sam na swoim rachunku zbierać pieniądze i takich jak jak- było by większość. Co w takim razie z kasą dla obecnych emerytów- powstaje dziura. Co w tej sytuacji? Tworzymy obozy koncentracyjne, dla niepotrzebnego elementu i obecnych emerytów likwidujemy? A może po to ma służyć postulat związany z posiadaniem broni? Każdy zdrowy i zaradny obywatel ustrzeli 1-2 emerytów w celu zapewnienia sobie bieżących środków? Wyjaśnij mi proszę, jak NP widzi tą problematykę i w jaki ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?
4/ Jeszcze kwestia dobrowolności systemu emerytalnego- Nowa Prawica trąbi, że wprowadzenie totalnego liberalizmu spowoduje, że obywatel będzie więcej zarabiał, będzie miał więcej kasy etc. Będzie rosło zatrudnienie, bo przedsiębiorcy będą w mniejszym stopniu obciązani równego rodzaju obowiązkowymi daninami?
Weźmy taki przykład- obywatel zarabia obecnie 4.000 zł brutto miesięcznie. Każdu może skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń i oszacować, jaką kasę kradnie od tego Państwo. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to ok 1150 zł. Jeśli uwzględnimy podatek pogłówny- to strzelam- Kowalskiemu zostałoby 600-700 zł. Czyli zarabiałby na rękę nie 2 850 zł- 3.450-3.550 zł. Jest to więc tak ogromna różnica powodująca niesamowity wzrost dobrobytu Kowalskiego, że teraz stać go będzie na odłożenie we własnym zakresie na emeryturę, w przypadku choroby- na zapłacenie z własnej kieszeni za leczenie (które będzie tanie, jak pryszcz- bo będzie prywatne)?
4/ Jeszcze jedno- na ulicy stoi lampa. Kto miałby i w jaki sposób miałoby być sfinansowany koszt związany z tym, że oświetla ona ulicę? Za darmo ona będzie pracować? Czy szary Kowalski chcąc mieś światło na ulicy będzie podchodził do tej lampy i wrzucał pieniążka (bo przecież, dzięki temu, że zlikwiduje mu się niektóre obciążenia- będzie go stać).
5/ Jeszcze jedno- legalizacja narkotyków- przez moment mieliśmy wolny rynek z dopalaczami. Jaki był tego efekt? Ile młodych osób umarło? Ja sobie nie wyobrażam, by w myśl JKM dać ludziom wolny dostęp do narkotyków i broni. Przekonaj mnie, że mylę się, i wcale nie będzie tak, że naćpani kolesie nie będą biegać po ulicach wymachując swoimi giwerami...
 
 

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #302 dnia: Maja 30, 2014, 21:27:03 »
Widzę Piotr, że z tego tematu urządziłeś sobie miejsce agitacji dla KNW.
Chyba KNP? W każdym bądź razie nie należę to żadnej z partii politycznych. Próbuję namawiać ludzi na coś nowego, ale wreszcie w Polsce było normalniej.
Nie jestem również w 100% zwolennikiem KNP, ale jest to partia najbliższa moim poglądom - szczególnie mówię tutaj o kwestiach gospodarczych.

1. Podatek powinna płacić każda osoba uzyskująca dochody. Podatek powinien być ustalony na poziomie "odpowiednim". Pytasz mnie o konkretną kwotę? Jakiej bym nie podał każda będzie zła i budziła kontrowersje. Do wyznaczenia tej kwoty powinni być zobligowani ekonomiści. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że Korwin rzucił kwotę 250 zł miesięcznie. Przy aktualnym podatku osoby z minimalną krajową różnica jest diametralna.
Przy kwocie minimalnej pracownik zarabia Brutto 1680 zł z czego dostaje tylko 1240, koszt pracodawcy to 2028.43
 Zysk państwa:   440+348,43=  788,43
Oczywiście należy doliczyć jeszcze do tego podatki VAT, Akcyza i inne w zależności jakie działania wykonuje obywatel.

2. Kogo pensje? Jeżeli masz na myśli partie polityczne to jestem, aby partie polityczne nie były finansowane z budżetu państwa.
Aparat państwa ma być jak najmniejszy. Do tego nie potrzeba rozrośniętej administracji, a tym samym dużych wydatków.

3. Praw nabytych nie można odebrać. Nie wiem czy słyszałeś ale Korwin był nawet za tym aby Jaruzelski miał pogrzeb z honorami wojskowymi.
Ja jestem za tym, aby emerytury dla aktualnych emerytów były płacone z nadwyżki budżetowej. A jeżeli takiej by nie było to trzeba by stworzyć tymczasowy dodatkowy podatek.

4. Nie rozumiem pytania.

5. Tak jak wyzej napisane. Będzie to na koszt państwa sfinansowany z podatków: pogłównego, VAT, podatku od nieruchomości.

6. Myślę, że tutaj zadziała selekcja naturalna. Spójrzmy prawdzie w oczy dzisiaj mamy to zakazane a i tak trafiają się takie elementy na ulicach.
A co do broni palnej. Nożem też można zabić a jakoś nie jest zakazany.

Tutaj masz fajnie opisany cały program KNP: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kongres_Nowej_Prawicy

Ja również jestem otwarty na zmiany, więc może Wy mi przedstawicie jakąś lepszą alternatywę?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #303 dnia: Maja 31, 2014, 10:19:35 »
6. Myślę, że tutaj zadziała selekcja naturalna. Spójrzmy prawdzie w oczy dzisiaj mamy to zakazane a i tak trafiają się takie elementy na ulicach.
A co do broni palnej.
W Stanach, ta "selekcja naturalna" prowadzi do wielu takich zdarzeń co roku. To naturalne, że ktoś strzela do ludzi (dzieci) i później palnie sobie w łeb?
Co powiesz żonie, jak w imię "selekcji naturalnej" zabiją Twoje dziecko?
Nożem też można zabić a jakoś nie jest zakazany.

Co to za logika? Zabić można każdym narzędziem, które masz w domu, jednym trudniej, drugim łatwiej.
Czy zabójca z ww. szkoły w Newton, używając noża, dokonałby takiej masakry? Czy rodzice tych dzieci, mimo, że wielu miało pewnie broń, byli w stanie im pomóc?
ps. W USA przypada rocznie 4,8 zabójstw na 100000 mieszkańców, w Polsce 1,1 (dane z 2013).  Wolę zachować proporcje i nie mieć dostępu do broni.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #304 dnia: Maja 31, 2014, 17:43:13 »
Piotr- skoro szczególnie w kwestiach gospodarczych jest Tobie blisko do KNP, to w ja skoncentruję się wyłącznie na tej sferze.
 
1. Podatek powinna płacić każda osoba uzyskująca dochody. Podatek powinien być ustalony na poziomie "odpowiednim". Pytasz mnie o konkretną kwotę? Jakiej bym nie podał każda będzie zła i budziła kontrowersje. Do wyznaczenia tej kwoty powinni być zobligowani ekonomiści. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że Korwin rzucił kwotę 250 zł miesięcznie. Przy aktualnym podatku osoby z minimalną krajową różnica jest diametralna.
Przy kwocie minimalnej pracownik zarabia Brutto 1680 zł z czego dostaje tylko 1240, koszt pracodawcy to 2028.43
 Zysk państwa:   440+348,43=  788,43
Oczywiście należy doliczyć jeszcze do tego podatki VAT, Akcyza i inne w zależności jakie działania wykonuje obywatel.

Piotrek- po pierwsze ideą podatku pogłównego, jest oddzielenie go od dochodu. Tak wiec podatek ten płacić mieliby wszyscy (z wyjątkiem kobiet pozostających w domu) w wieku 18-68 lat, a nie tylko osoby osiągające dochód.
Moja wątpliwości:
1/ co ze studentami- czy już na wejściu w dorosłe życie mieliby się zadłużać?
2/ co z osobami, które uległy np. wypadkom lub zachorowały?
3/ co z osobami upośledzonymi lub innymi, które są niezdolne do pracy zawodowej?
4/ demografia jest bezlitosna- z czasem będzie ubywać ludzi w wieku 18-68 lat na rzecz osób powyżej 68 roku życia- dochód więc będzie sukcesywnie się zmniejszał- jak widzisz ten problem?
5/ co z emigrantami?

Jeśli przyjmiemy, że obecnie jest ok 26 mln osób w wieku 18-68 lat i założymy, że wszyscy poza kobietami w domach płacą ten podatek w wysokości 200 zł/ mc - wychodzi, że dochód roczny z tyt. podatku pogłownego wyniósłby 62,4 mld złotych. Czyli więcej, niż dotychczas, albowiem np. za 2012 dochód ten wynosił 42,4 mld zł, w tym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą - 11,6 mld zł. Ale jeśli wg KNP zlikwidowalibyśmy CIT i PIT od przedsiębiorców- to jest mniej o 41,2 mld zł. Czyli już na tym samym podatku powstaje dziura = ok 21 mld zł.
Ale ok- PIT wcale  nie jest najistotniejszą daniną.

Akcyza... może na przykładzie akcyzy od paliw- wysokość polskiej akcyzy w obecnej chwili nie odbiega od minimalnych stawek narząconych dyrektywami UE, np.:"zgodnie z przepisami dyrektywy energetycznej minimalna stawka akcyzy wynosi: 421 euro na 1000 l w przypadku benzyny ołowiowej (w Polsce akcyza wynosi 1747 zł/1000 l); 359 euro na 1000 l w przypadku benzyny bezołowiowej (w Polsce akcyza wynosi 1565 zł/1000 l); 302 euro na 1000 l w przypadku oleju napędowego (w Polsce akcyza wynosi 1180 zł/1000 l, 1099 zł/ 1000 l albo 1048 zł/1000 l w zależności od zawartości siarki"*
Źródło: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/20810,polska_akcyza_nie_jest_najwyzsza_w_unii.html
VAT- obniżka i ujednolicenie stawki do 15%... z jednej strony z pewnością obniżenie podatków - w tym VATu istotnie wpłynie na ożywienie gospodarcze i wzrost poputy wewnętrznego- ale o ile? 2?3?4? może 5?, 10? nie wiadomo, tym bardziej, ze znając naszych przedsiębiorców- obniżka podatku wcale nie musi oznaczać obniżki cen- przykładem sa obecne ceny paliw- baryłka ropy w ciągu ostatnich 2 lat spadła ze 12oUSD do 70USD, gdy u nas cena paliwa ...
Załóżmy, że obniżka VATu o 1% to ubytek dochodu w wysokości 1,32 mld zł, a 8% to już ubytek w dochodzie w wysokości  10,8 mld zł- czy wzrost popytu zrekompensuje tak ubytek podatkowy?...
Idę na rower... potem dokończę.

       

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwca 01, 2014, 15:28:44 »
parian, nie wiem czy wiesz, ale te tragedie szkołach USA występują dlatego bo szkoły to miejsca gdzie nikt nie może mieć broni palnej. Taki uzbrojony napastnik może tam wejść wiedząc, że nikt tam nie ma broni i zrobi co mu się podoba.
Łatwość dostępu do broni nie ma wpływu na poziom przestępczości. Jak ktoś będzie chciał zabić to zrobi to nożem albo nielegalną bronią. Wpływ na przestępczość ma jakość wymiaru sprawiedliwości oraz rozwój cywilizacyjny a nie to czy łatwiej czy trudniej mieć legalną broń.
Inną podstawową zaletą powszechnego dostępu do broni palnej jest to, że to władza boi się obywatela a nie obywatel państwa. Władza musi wiedzieć, że to ona jest na utrzymaniu obywateli i to oni mogą ją odsunąć od władzy jeżeli im się to nie podoba. Oczywiście sam proces legalizacji broni powinien być dobrze zaplanowany i przeprowadzony.

Piotrek- po pierwsze ideą podatku pogłównego, jest oddzielenie go od dochodu. Tak wiec podatek ten płacić mieliby wszyscy (z wyjątkiem kobiet pozostających w domu) w wieku 18-68 lat, a nie tylko osoby osiągające dochód.
Moja wątpliwości:
1/ co ze studentami- czy już na wejściu w dorosłe życie mieliby się zadłużać?
2/ co z osobami, które uległy np. wypadkom lub zachorowały?
3/ co z osobami upośledzonymi lub innymi, które są niezdolne do pracy zawodowej?
4/ demografia jest bezlitosna- z czasem będzie ubywać ludzi w wieku 18-68 lat na rzecz osób powyżej 68 roku życia- dochód więc będzie sukcesywnie się zmniejszał- jak widzisz ten problem?
5/ co z emigrantami?
MrW, podatek pogłówny miałby być od każdej PRACUJĄCEJ osoby.

Czyli już na tym samym podatku powstaje dziura = ok 21 mld zł.
Proszę zrozum, że jeżeli aparat biurokratyczny będzie mniejszy to i wydatki będą mniejsze.

Akcyza... może na przykładzie akcyzy od paliw- wysokość polskiej akcyzy w obecnej chwili nie odbiega od minimalnych stawek narząconych dyrektywami UE, np.:"zgodnie z przepisami dyrektywy energetycznej minimalna stawka akcyzy wynosi: 421 euro na 1000 l w przypadku benzyny ołowiowej (w Polsce akcyza wynosi 1747 zł/1000 l); 359 euro na 1000 l w przypadku benzyny bezołowiowej (w Polsce akcyza wynosi 1565 zł/1000 l); 302 euro na 1000 l w przypadku oleju napędowego (w Polsce akcyza wynosi 1180 zł/1000 l, 1099 zł/ 1000 l albo 1048 zł/1000 l w zależności od zawartości siarki"*
Co to znaczy, że nie odbiega? Co to w ogóle znaczy "narzuconej dyrektywy"? Jesteśmy niepodległym państwem i nikt nie ma prawa nam nic narzucać! A nawet jeżeli, to czy to sprawiedliwe aby Polak zarabiajacy 2000zł płacić taką samą akcyzę jak Niemiec zarabiający 2000e?

Słucham Was i jakoś nie wierzę. Według Was wszystko jest dobrze i nic nie należy zmieniać. A tymczasem każdy kto może wyjeżdża na zachód.
Idę się pakować do Norwegii...potem dokończę.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwca 01, 2014, 19:32:16 »
Wróciłem...
MrW, podatek pogłówny miałby być od każdej PRACUJĄCEJ osoby.
Przedmiotem podatku pogłównego jest osoba, a nie dochód.
Zresztą podałeś mi stronkę z programem KNP:
Cytuj (zaznaczone)
Podatki
Zdaniem Kongresu Nowej Prawicy dochody budżetu z podatków powinny docelowo pokrywać wyłącznie potrzeby państwa w zakresie obronności (wojsko, policja, służby specjalne), administracji państwowej i ochrony środowiska. Przez okres przejściowy wpływy z podatków przeznaczone miałyby być na spłatę zadłużenia oraz realizację zobowiązań emerytalno-ubezpieczeniowych dotychczasowych pracowników i emerytów. Za nadrzędną zasadę KNP przyjmuje 6-letnie vacatio legis dla nowych ustaw podatkowych.

KNP postuluje wprowadzenie całkowicie nowego systemu podatkowego opartego na zasadzie, że dochód obywatela nie podlega opodatkowaniu, a tym samym kontroli ze strony urzędu skarbowego. Nowa Prawica za najmniej szkodliwe dla ludzi i gospodarki uznaje cztery rodzaje podatków:

Podatek osobisty
Zwany w polskiej tradycji pogłównym. Płacony byłby w formie ryczałtu przez wszystkich obywateli w wieku 18–68 lat – z wyjątkiem kobiet pozostających w domu – w jednakowej wysokości ok. 200 zł miesięcznie. Zastąpiłby dzisiejsze podatki dochodowe wraz ze składkami, radykalnie upraszczając przy tym sposób poboru, redukując obciążenie podatkowe, koszty pracy oraz liczbę urzędów skarbowych, a także znosząc konieczność składania skomplikowanych deklaracji podatkowych. Zasadność tego podatku Nowa Prawica tłumaczy następująco: skoro każdy obywatel ma podlegać takiej samej ochronie policji i wojska, to podatek, z którego finansowane są te instytucje, powinien być pobierany od każdego obywatela w jednakowej wysokości. Z uwagi na konieczność zachowania akcyzy oraz podatku VAT, narzuconą przez UE, podatek osobisty nie będzie potrzebny.
Podatek VAT
Ze względu na obowiązujące przepisy Unii Europejskiej, Polska jako kraj członkowski UE nie może zmniejszyć podstawowej stawki podatku VAT poniżej 15%. Dlatego Nowa Prawica opowiada się za podatkiem VAT z jedną stawką w wysokości 15%.
Podatek od obszaru nieruchomości
Byłby to podatek liniowy, płacony przez właściciela gruntu od hektara, niezależnie od rodzaju/przeznaczenia ziemi. Im większa powierzchnia terenu, tym wyższa kwota podatku – zgodnie z zasadą, że ochrona większego obszaru wymaga większego zaangażowania policji i wojska.
Podatek akcyzowy
Tak jak w przypadku VAT-u, zostałby obniżony do dopuszczalnego przez Unię Europejską minimum.
Cytuj (zaznaczone)
Gdzie jest napisane, że ma być to podatek tylko od osób pracujących. A może gdzie indziej jest taki zapis? Jeśli tak, to nie byłby to już podatek pogłówny.


 
Czyli już na tym samym podatku powstaje dziura = ok 21 mld zł.
Proszę zrozum, że jeżeli aparat biurokratyczny będzie mniejszy to i wydatki będą mniejsze.
Ja pisałem tylko o kwestii podatkowej. Specjalnie nie poruszałem innych kwestii.
Jeśli zlikwidowalibyśmy wszystkie Urzędy Skarbowe to oszczędność z tego byłaby 2 mld zł (tyle obecnie w budżecie wynosi kwota wydatków na tą sferę) . Piszę tylko o USach i nie ruszam kwestii obecnego przerostu aparatu administracji albowiem to jest związane z podatkami.
Pytanie tylko, czy jeśli Korwinowi Mikke udałoby się do wdrożyć w życie to faktycznie Polscy obywatele staliby się super uczciwi i wszyscy solidnie i rzetelnie wpłacali po 200 zika miesięcznie?
 
Co to znaczy, że nie odbiega? Co to w ogóle znaczy "narzuconej dyrektywy"? Jesteśmy niepodległym państwem i nikt nie ma prawa nam nic narzucać! A nawet jeżeli, to czy to sprawiedliwe aby Polak zarabiajacy 2000zł płacić taką samą akcyzę jak Niemiec zarabiający 2000e?
That's point!
Ponownie powołuję się na program KNP:


[guote]Podatek akcyzowy
Tak jak w przypadku VAT-u, zostałby obniżony do dopuszczalnego przez Unię Europejską minimum.


Skoro w programie KNP jest taki zapis- więc ja się do niego odniosłem.
Zgadzam się, że stawki minimalne narzucone przez UE nie są sprawiedliwe z uwagi na różnice w dochodzie w poszczególnych Państwach. Nie mniej jednak- uważam, że to próbujesz dokonywać modyfikacji w programie partii, którą promujesz.
 
Słucham Was i jakoś nie wierzę. Według Was wszystko jest dobrze i nic nie należy zmieniać.
Nie oceniaj pochopnie.
Doświadczenia moich ostatnich lat utwierdzają mnie w przekonaniu, że tkwimy w jeszcze większej komunie i systemie totalitarnym niż 30 czy 40 lat temu.
Jesteśmy okradani. Traktowani jak śmiecie. A w przypadku, gdy chcielibyśmy coś zmienić- wręcz represjonowani przez obecną władze.


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwca 01, 2014, 21:12:27 »
dla mnie ten człowiek jak super recepty nie miałby na uzdrowienie państwa polskiego, jest skreślony przeze mnie jak i przez wielu moich znajomych jest  chociażby przez podejście do ludzi niepełnosprawnych. w swoich chorych wywodach na temat selekcji naturalnej bardzo przypomina mi on hitlera.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwca 02, 2014, 15:49:04 »
Łatwość dostępu do broni nie ma wpływu na poziom przestępczości
No dobra, proszę: liczba zabitych z użyciem broni palnej, dane z 2007. W Polsce zginęło 35 osób, w USA ponad 10 000. Stosunek 1:285, stosunek liczby ludności 1:8,5. Widzisz różnicę?
parian, nie wiem czy wiesz, ale te tragedie szkołach USA występują dlatego bo szkoły to miejsca gdzie nikt nie może mieć broni palnej. Taki uzbrojony napastnik może tam wejść wiedząc, że nikt tam nie ma broni i zrobi co mu się podoba.
Szkoła to tylko jeden z przykładów, może najbardziej obrazowy. Przecież takie strzelaniny były w kinie, na ulicy i w innych miejscach publicznych.
Jak ktoś będzie chciał zabić to zrobi to nożem albo nielegalną bronią.
Co Ty z tym nożem? Przypomina mi się kawał, jak rusek nabijał się z turków, wytykając im przywary. Jak się w końcu wkurzyli i chcieli go zadźgać to wyciągnął pistolet i powiedział: "a na strzelaninę zawsze z nożami przychodzicie..."
Sorry stary, wolę na ulicy psycholi z nożami niż z bronią palną, mniejsze szanse na użycie, większe na ucieczkę.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2014, 15:51:08 wysłana przez parian »

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwca 02, 2014, 17:01:39 »
dla mnie ten człowiek jak super recepty nie miałby na uzdrowienie państwa polskiego, jest skreślony przeze mnie jak i przez wielu moich znajomych jest  chociażby przez podejście do ludzi niepełnosprawnych. w swoich chorych wywodach na temat selekcji naturalnej bardzo przypomina mi on hitlera.
dapol, jak zwykle popisuje się erudycją...
Co Ty z tym nożem? Przypomina mi się kawał, jak rusek nabijał się z turków, wytykając im przywary. Jak się w końcu wkurzyli i chcieli go zadźgać to wyciągnął pistolet i powiedział: "a na strzelaninę zawsze z nożami przychodzicie..."
Sorry stary, wolę na ulicy psycholi z nożami niż z bronią palną, mniejsze szanse na użycie, większe na ucieczkę.
W Polsce przez wieki mieliśmy swobodny dostęp do broni. Przywilej ten zabrali nam komuniści, bo najzwyczajniej bali się nas. Teraz gdy mamy "wolność" powinno to wrócić. Władza powinna się bać obywatela a nie na odwrót.
Zauważcie, że właśnie to broń palna zrównuje prawa słabych i silnych. Taki osiłek na ulicy zastanowi sie 2 razy zanim komuś zrobi krzywdę, bo wie że ten ktoś może posiadać broń.
Zresztą co ja tu piszę...proszę obejrzyjcie sobie wywiad z Andrzejem Czumą (minister sprawiedliwości, prokurator generalny, 20 lat mieszkał w USA)
Jakoś bardziej mu ufam niż anonimowym ludziom z forum.

PS. Zrozumcie również, że mówimy tutaj o większym otwarciu rynku broni palnej, a nie o sytuacji gdy nagle każdy może sobie kupić broń w Biedronce.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwca 02, 2014, 19:24:49 »
erudycja nie ma tu nic to rzeczy. wcale nie twierdze, że mam rozległą wiedzę na wszystkie tematy. ale jak ktoś próbuje mi wmówić, że oglądanie paraolimpiady to żenada - wybacz takie osoby skreślam na starcie. i nie ważne co mówią potem. naturalnym środowiskiem  selekcji naturalnej jest świat zwierząt, a nie świat ludzi (paradoks - ludzie to też zwierzęta). ale ludzie używają z tego co wiem rozumu, a nie instynktu. dla mnie to jest faszysta i swojego zdania nie zmienię
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #311 dnia: Czerwca 02, 2014, 20:25:52 »
Jak wybuchła nagonka medialna na Korwina, że jaki to on wróg niepełnosprawnych to jakoś nikt nie mówił że jest on założycielem fundacji dla niepełnosprawnych (źródło 1). Po drugie mówił o nie pokazywaniu niepełnosprawnych w TV, a mimo to i tak ŻADNA z polskich telewizji nie transmitowała paraolimpiady. Afera oczywiści wybuchała po paraolimpiadzie. Gdyby wybuchła wcześniej to pewnie dla samej zasady aby Korwinowi dać po dupie to by wykupili prawa do transmisji. HIPOKRYZJA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.
Selekcja naturalna działa wśród wszystkich organizmów, także wśród ludzi. Taka jest natura.
Widzisz różnicę między sobą a mną? Ty próbujesz za wszelką cenę ulepszać świat (nie dopuszczając nawet praw ewolucji!) a ja akceptuję go takim jakim jest. Prawo trzeba dostosować do natury, a nie naturę do prawa.

Źródło 1: http://www.wykop.pl/link/1259825/korwin-mikke-fundacja-indywidualnego-ksztalcenia/

PS. Współcześnie ze skrajną prawicą wiążą się ruchy nacjonalistyczny, ksenofobiczne, rasistowskie, religijnie fundamentalistyczne czy też reakcyjne. Źródło: Wikipedia


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #312 dnia: Czerwca 02, 2014, 21:03:41 »
żal mi ciebie. nie wiem czy ty masz dzieci, czy nie. ja ma - dwójkę zdrową i wesołą. i jestem wdzięczny losowi ( nie bogu bo jestem ateistą), że tak to się ułożyło. zarówno w swoim otoczeniu na codzień nie mam do czynienia z osobami niepełnosprawnymi ( nie ważne czy ruchowo czy umysłowo). ja po prostu tych ludzi nie skreślam na starcie, bo nie mieli "tyle szczęścia" co ja. wyobraź sobie sytuację (której ci ni życzę), że w twojej rodzinie rodzi się osoba z jakimś upośledzeniem. jak wtedy podejdziesz do tematu? mówisz rodzinie, że niestety taki osobnik nie ma prawa bytu??? to powodzenia. i jeszcze jedno - ja nie próbuję ulepszać świata - po prostu widzę jego nie jednorodność. i tak na prawdę nie wiem po co brnę z tobą w tą jałową dyskusję - w następnych wyborach rozsądek i rozum ludzi zmiażdży ciebie i tobie podobnych. a żenadą nie jest oglądanie koszykarzy na wózkach inwalidzkich tylko głosowaniem na faszystów, którymi bez dwóch zdań jest janusz korwin mikke.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #313 dnia: Czerwca 03, 2014, 15:23:58 »
Szkoda, że to Ty nie przytaczasz żadnych konkretnych argumentów, tylko piszesz puste słowa. W takim razie proszę ustosunkuj się do faktów:
- żadna z TV nie transmitowała paraolimpiady, a krytykowali JKM
-na listach wyborczej JKM znajdowały się osoby niepełnosprawne (Mateusz Pucek i Joanna Krzysztofik)

A w tak wielbionych przez Ciebie  partiach lewicowych próżno szukać osób niepełnosprawnych (np. SLD). A niepełnosprawnej kobiety to już w ogóle.

Tutaj proszę wywiad z Panem Mateuszem Pucekiem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/183582#.U43KmXZkxiM

Polecam oderwanie się od mainstreamowych mediów i zacząć samodzielne myślenie.

Offline Benon

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwca 06, 2014, 23:24:16 »
Tuskowie zgarnęli sto tysiaków

Sto tysięcy złotych zarobiła w 2013 roku żona premiera - Małgorzata Tusk - na opublikowaniu sygnowanej jej nazwiskiem biograficznej książki "Między nami".

Tak wynika z oświadczenia majątkowego Donalda Tuska, które jest dostępne na stronach internetowych Sejmu i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jeżeli Małgorzata Tusk zarobiła 100 tys. zł, to zarobił je także premier Donald Tusk, gdyż w małżeństwie Tusków panuje wspólność majątkowa, o czym można się dowiedzieć ze wspomnianego oświadczenia. Wspólność majątkowa Tusków powoduje, że decyzje finansowe Pani Małgorzaty obciążają - w przenośni i dosłownie - także konto Donalda Tuska. [1], [2]

Moim zdaniem działalność literacka Małgorzaty Tusk może być powodem do podejrzeń korupcyjnych, które kładą się cieniem również na osobie premiera. Wiadomo, że honoraria za wygłoszenie wykładu czy napisanie artykułu lub książki bywają - delikatnie mówiąc - zakamuflowaną formą niewłaściwego okazywania wdzięczności. Książka premierowej ukazała się nakładem Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak Sp. z o.o. Funkcję prezesa zarządu "Znaku" pełni Henryk Woźniakowski. Woźniakowski jest bratem posłanki do Parlamentu Europejskiego Róży Marii hrabiny von Thun und Hohenstein. Pani hrabina, przedstawiająca się w Polsce jako Róża Thun, została w 2009 i w 2014 roku wybrana do Europarlamentu z listy Platformy Obywatelskiej. A kto rządzi w Platformie, to w naszym kraju wiedzą chyba nawet dzieci z pierwszej klasy podstawówki. [3], [4], [5], [6]

Sto procent udziałów w spółce "Znak" ma Fundacja na rzecz Chrześcijańskiej Kultury Społecznej im. Hanny Malewskiej, której prezesuje Tadeusz Syryjczyk - minister w rządach Tadeusza Mazowieckiego i Jerzego Buzka, działacz Unii Demokratycznej i Unii Wolności, a więc osoba z kręgów zbliżonych do środowiska politycznego Platformy Obywatelskiej. [7], [8]

Problemem jest nie tylko to za co Tuskowie dostali pieniądze, ale również to z czyjej kieszeni je wyjęto. Wydawca zazwyczaj wykłada pieniądze na opublikowanie książki, jednak później dąży do tego by je odebrać od nabywców - oczywiście z narzutem uwzględniającym jego zysk i honoraria autora. I tu ważna informacja: koszty wydania "dzieła" Małgorzaty Tusk są pokrywane z pieniędzy podatników. Wystarczy przejrzeć dostępne w sieci strony lub katalogi bibliotek publicznych aby przekonać się, że wiele z nich nabyło pozycję autorstwa premierowej. Czyli i ja i Ty Drogi Czytelniku oddający pieniądze fiskusowi, czy tego chcemy czy nie chcemy, jesteśmy mecenasami radosnej twórczości Pani Małgorzaty. [9], [10], [11]

Skupiłem się na bibliotekach. A ile instytucji państwowych i samorządowych zakupiło tę książkę z przeznaczeniem na przykład na upominki okolicznościowe dla pracowników?

Zastanówmy się: co zatem mogli zrobić Tuskowie, by świat poznał Małgorzatę Tusk jako autorkę grubych książek i żeby przy tym nie narazili się na podejrzenia o niecne postępki.

Po pierwsze, mogli zawrzeć umowę o rozdzielności majątkowej, choć byłby to zabieg prawny, który faktycznie niewiele by zmieniał. Po drugie, premierowa mogła podpisać umowę z innym, niepowiązanym ze środowiskiem Platformy wydawnictwem. Po trzecie, Tuskowa mogła opublikować książkę po odejściu męża ze stanowiska - miałaby wtedy szansę napisać dzieło pełniejsze, z ciekawszym i głębszym epilogiem.

Dzięki wynagrodzeniu za książkę oficjalny dochód Donalda i Małgorzaty Tusków wzrósł w 2013 roku do kwoty 343 945,16 zł, czyli był aż o 41 procent wyższy niż w roku 2012. [12]

Warto wspomnieć, że Michelle Obama wydała w 2009 roku podobną książkę ocieplającą wizerunek amerykańskiej pary prezydenckiej, ale dochody z jej sprzedaży przeznaczyła na Fundację Parków Narodowych. [13]

Nie dysponuję materiałami upoważniającymi mnie do sformułowania wniosku, że wydanie książki Małgorzaty Tusk związane było ze złamaniem prawa. Uważam jednak, że premier dopuszczając do opublikowania utworu swojej małżonki w opisanych wyżej okolicznościach na pewno naruszył niepisane zasady dobrej praktyki pełnienia funkcji publicznych.

Oczywiście nie liczę na to, by osoba o mentalności Donalda Tuska podała się z tego powodu do dymisji. Z całej tej sprawy wynika chyba tylko tyle, że jako wyborcy otrzymaliśmy kolejną z licznych przesłanek, by nie głosować na Platformę Obywatelską.