Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?  (Przeczytany 49732 razy)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #105 dnia: Września 05, 2012, 22:01:11 »
Nikt tu nie pisał, że bazuje tylko na PUP. Mi nie robi aż takiej różnicy gdzie ta praca. W tym miesiącu wysłałam cala masę CV, czekam na rozmowy. Głównie chodziło mi o samą działalność PUP. A przy trójce dzieci te 200 zł to może być majątek nie dziwię się.
tatankas- wytrwałości w dalszych poszukiwaniach;)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #106 dnia: Września 05, 2012, 23:33:37 »
Cytat: "andzeloputi"
tatankas na początek zapisz się do szkoły.
Może to ci ułatwi szukanie pracy.


Po pierwsze skąd możesz wiedzieć,po jakiej szkole jestem???Moje wykształcenie jest na tyle wysokie,że do biedronki się nie mam zamiaru wybierać,nie ujmując tym,którzy tam pracują,po prostu nie wybrałabym takiej pracy,pracowałam na kuchni,jako barmanka,w sklepie z odzieżą,w sklepie motoryzacyjnym,jako kontroler jakości,nie miałam problemu ze znalezieniem pracy,gdy miałam do dyspozycji całą dobę,teraz to inna sprawa.

Cytat: "iwonawa"
Twoja idealna to nie istnieje


Po pierwsze moja idealna praca istnieje,a nawet kilka,ale na wszystkie potrzebuję kursu,bo nie są związane z moim wykształceniem ,niestety się nie zanosi na razie.

Po drugie naucz się czytać ze zrozumieniem:praca biurowa-podołam,ale wolałabym nie siedzącą,to nie znaczy,że jak by mnie chciano przyjąć to bym nie poszła.Naucz się dostrzegać to,co tłustym drukiem,po to to pogrubiłam,by było lepiej widocznie.

Po trzecie kopiowałam dla przykładu z urzędu ogłoszenia,ale codziennie siedzę jeszcze na necie,czytam gazety,rozglądam się po na innych portalach,pytam znajomych.Wykonuję co najmniej 3 telefony dziennie w sprawie pracy,więc mi nie pindol,że mi się nie chce.

Po czwarte już na początku zaznaczyła,że praca zmianowa odpada,bo nie mam dziadków do pilnowania dzieci,a mąż jest poza domem do 18.00,w dużych marketach typu biedronka tylko praca zmianowa,w mniejszych sklepikach także,na rynku praca od 10-18,więc pokaż mi proszę sklep,w którym mogę pracować.Ktoś napisał,że można się dogadać,ale by musiała się druga osoba zgodzić na wieczne zmiany popołudniowe-nikt ci na to nie pójdzie.

200zł na wyprawki nawet nie starczy,a mam jeszcze 2 dzieci do ortodonty na wizyty,niestety prywatne,bo dziecko aparat złamało refundowany,a tylko jeden w życiu przysługuje,a jak nie ma refundowanego aparatu,nie ma refundowanych wizyt,za dwie wizyty 5 minutowe u ortodonty zostawiam 140zł w gabinecie.Zdzierstwo w biały dzień.Oprócz tego robię dziecku przeróżne badania z powodu bolącego brzucha z niewiadomej przyczyny,a nie wszystkie niestety darmowe.Nie wiem czy masz dzieci,czy nie,ale pewnie nie,bo nie wiesz,że we wrześniu oprócz zakupów książęk trzeba popłacić ubezpieczenia za dzieci,wyprawki,komitety i jeszcze wiele innych opłat dokonać.

Zresztą jak napisałam szukam pracy od 3 września,jak dzieci poszły do szkoły i przedszkola,więc chyba jeszcze nie tak długo,żeby tak na mnie najeżdżać,że chcę,ale nie chcę i wymyślam.Po prostu zostałam zapytana to odpowiedziałam to,o czym myślałam i tyle.

Cytat: "planeta"
tatankas- wytrwałości w dalszych poszukiwaniach;)


Spokojnie znajdę,jestem dobrej myśli ;)


A teraz skończcie ludzie na mój temat pisać,to o urzędzie pracy powinniście pisać-potrzebny,czy nie,a nie czy tatankas dostanie pracę,czy za bardzo wymagająca.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #108 dnia: Września 11, 2012, 10:32:59 »
He to wszystko fajnie, ale mi się podoba to że niedługo będą targi pracy. No i jak zrobić frekwencje na takich targach? ( bo normalnie to pewnie pracownicy urzędu głównie by przyszli ) Byłem dziś w urzędzie na termin i dostałem na 20tego na targi pracy następny  termin   :jupi:  Można ? Można  ;D A nawet trzeba  ;D  Przypomniały mi się czasy kiedy wszyscy ochotnicy szli na pochód 1 majowy  ;D

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #109 dnia: Września 11, 2012, 10:36:21 »
A mnie się wydawało, ze takie targi to szansa dla bezrobotnych i bez specjalnych zleceń i nakazów odwiedzają takie imprezy w poszukiwaniu pracy

Gracek123

  • Gość
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #110 dnia: Września 11, 2012, 13:54:45 »
No właśnie, może gdyby osoby bezrobotne faktycznie poszukiwały pracy to PUP nie musiałby dawać przymusowych terminów i na siłę kierować do pracodawców!!!

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #111 dnia: Września 11, 2012, 14:05:13 »
Gracek123,  :lol2: Większych głupot to ja w życiu nie czytałam:D

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #112 dnia: Września 11, 2012, 14:07:29 »
A po co szukać pracy? Rejestrujesz się w Urzędzie i jesteś ubezpieczony. Teraz wystarczy mieć jakieś lewe źródło dochodów i już.
Chcecie walczyć z bezrobociem? Zabierzcie im ubezpieczenie. Jak ktoś z byle katarem z własnej kieszeni zapłaci za wizytę u lekarza to szybko znajdzie legalną pracę.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #113 dnia: Września 11, 2012, 14:47:21 »
Z lewych źródeł dochodu nie będziesz miał zapewnionej emerytury i nie dostaniesz kredytu na dom.
Teraz większość umów, to umowy śmieciowe. Myślicie, że gdyby ludzie mieli możliwość, to nie chcieliby mieć stałej pracy? co za bzdury w ogóle.
Ciekawe co byś zrobił gdybyś potrzebował pomocy lekarskiej, a nie mógłbyś z niej skorzystać.
Ciesz się, że nie jesteś w takiej sytuacji, ale nigdy nie wiadomo co los przyniesie.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #114 dnia: Września 11, 2012, 16:06:59 »
planeta, umowa śmieciowa to inaczej umowa na odbiór i wywóz śmieci? :rotfl: Te umowy są przecież legalne w świetle prawa i ubezpieczenie zdrowotne masz. W dodatku na ogół idzie je o wiele łatwiej rozwiązać co ma swoje zalety. No i rozumiem, że Ty jeśli byś miała wybór nadal być bezrobotną albo mieć umowę "śmieciową" wybrałabyś bezrobocie? :crazy:

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #115 dnia: Września 11, 2012, 17:30:11 »
Opowiem inna historię.
Poszedł mój ojciec po powrocie z Norwegii zarejestrować się. Tak się życie ułożyło, że musiał zrezygnować z legalnej pracy za granicą i wrócić do domu.
Wszedł do jednego z pokoi a Pani go pyta na dzień dobry po "zapoznaniu" się z jego dokumentami czy czytał gablotkę i czy widział  dla siebie ofertę. Powiedział, że czytał, i że nic dla siebie nie widział.
Powiedziała mu, że to dziwne bo ona ma dla niego pracę i to w jego zawodzie , i że ma przyjść jutro po jakieś skierowanie do pracodawcy.
Uczciwie powiedział jej, że za kilka dni mam mieć zabieg w szpitalu ( jakaś operacja woreczka żółciowego czy coś takiego).
No to Pani pyta go po co w takim razie przyszedł. Mówi jej  więc, że potrzebuje ubezpieczenia.
Pani się oburzyła i powiedziała, że to nie instytucja charytatywna. Nie skomentował.
Przyszedł dnia następnego a ona znowu to samo: czy czytał....bla, bla i dziwne, że on nie widzi oferty dla siebie jeśli ona ją ma no i na to kładzie mu na biurku do podpisania ową ofertę.
Blacharz samochodowy. szła w zaparte. No ale cóż. Mój tato jest blacharzem-dekarzem a to chyba inna bajka no nie.
Nie przyszedł po coś co mu się nie należało i nie leżał przez lata tzw. bykiem bo pracował kupę lat z tą różnicą, że poza granicami tego kraju.

Morał z tego taki, że Panie, które pierdzą w tamtejsze stołki powinny trzymać się procedur, ustaw i traktować ludzi z należytym im szacunkiem. Wykazać się też odrobiną elokwencji może a nie głosić swoje zdanie na dany temat.
Mają przecież jakiś zakres obowiązków a w nim raczej nie ma poniżaj człowieka. Jutro ona może stać na jego miejscu.
Jak dla mnie to kompletny brak szacunku, kultury, elokwencji, ogłady i kompetencji również.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #116 dnia: Września 11, 2012, 17:33:51 »
Opowiem inna historię.
Poszedł mój ojciec po powrocie z Norwegii zarejestrować się. Tak się życie ułożyło, że musiał zrezygnować z legalnej pracy za granicą i wrócić do domu.
Wszedł do jednego z pokoi a Pani go pyta na dzień dobry po "zapoznaniu" się z jego dokumentami czy czytał gablotkę i czy widział  dla siebie ofertę. Powiedział, że czytał, i że nic dla siebie nie widział.
Powiedziała mu, że to dziwne bo ona ma dla niego pracę i to w jego zawodzie , i że ma przyjść jutro po jakieś skierowanie do pracodawcy.
Uczciwie powiedział jej, że za kilka dni mam mieć zabieg w szpitalu ( jakaś operacja woreczka żółciowego czy coś takiego).
No to Pani pyta go po co w takim razie przyszedł. Mówi jej  więc, że potrzebuje ubezpieczenia.
Pani się oburzyła i powiedziała, że to nie instytucja charytatywna. Nie skomentował.
Przyszedł dnia następnego a ona znowu to samo: czy czytał....bla, bla i dziwne, że on nie widzi oferty dla siebie jeśli ona ją ma no i na to kładzie mu na biurku do podpisania ową ofertę.
Blacharz samochodowy. szła w zaparte. No ale cóż. Mój tato jest blacharzem-dekarzem a to chyba inna bajka no nie.
Nie przyszedł po coś co mu się nie należało i nie leżał przez lata tzw. bykiem bo pracował kupę lat z tą różnicą, że poza granicami tego kraju.

Morał z tego taki, że Panie, które pierdzą w tamtejsze stołki powinny trzymać się procedur, ustaw i traktować ludzi z należytym im szacunkiem. Wykazać się też odrobiną elokwencji może a nie głosić swoje zdanie na dany temat.
Mają przecież jakiś zakres obowiązków a w nim raczej nie ma poniżaj człowieka. Jutro ona może stać na jego miejscu.
Jak dla mnie to kompletny brak szacunku, kultury, elokwencji, ogłady i kompetencji również.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline pola

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #117 dnia: Września 11, 2012, 17:35:42 »
Cytat: "Kilofownikownia"
planeta, umowa śmieciowa to inaczej umowa na odbiór i wywóz śmieci? :rotfl: Te umowy są przecież legalne w świetle prawa i ubezpieczenie zdrowotne masz. W dodatku na ogół idzie je o wiele łatwiej rozwiązać co ma swoje zalety. No i rozumiem, że Ty jeśli byś miała wybór nadal być bezrobotną albo mieć umowę "śmieciową" wybrałabyś bezrobocie? :crazy:


Umowa zlecenie- płacisz wszystkie składki, a mimo wszystko za chorobowe nikt Ci nie zapłaci, a i nawet nie masz prawa do urlopu. Oczywiście jeżeli Ci się poszczęści to dogadasz się z pracodawcą i weźmiesz jakiś urlop, ale będzie on bezpłatny. Nadal uważasz że to taka wspaniała umowa?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #118 dnia: Września 11, 2012, 17:36:03 »
Cytat: "NIKA"
Blacharz samochodowy. szła w zaparte. No ale cóż. Mój tato jest blacharzem-dekarzem a to chyba inna bajka no nie.


Za co ci urzednicy biora pieniadze... Jak widac, za totalny brak kompetencji i psichiczne dobijanie ludzi szukajacych pracy.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #119 dnia: Września 11, 2012, 17:39:07 »
planeta, słyszałaś może o ironii...?
Cytat: "planeta"
Myślicie, że gdyby ludzie mieli możliwość, to nie chcieliby mieć stałej pracy?

Masz na myśli stałość w myśl poprzedniego ustroju? Dziś trzeba mieć na względzie, że konkurencja wśród firm jest duża.
Najlepiej byłoby gdyby ludzie byli mobilni i nie robili ze zmiany pracy tragedii. Wiem, że często wiąże się to z przekwalifikowaniem, ale chyba to lepsze niż lament nad swoim ciężkim losem.
Po raz kolejny przytaczam prosty przykład: masz firmę i popyt spada. Wolisz zwolnić kilku pracowników i przetrwać czy płacić im pensje i zusy i przez to upaść?
Pracownicy zwykli mawiać, że to jest problem pracodawcy a nie ich. Ja chyba wolę odejść do innego pracodawcy niż u danego pracować jeszcze kilka miesięcy bez zapłaty z myślą, że sądem z niego zedrę. Jeśli gość upadnie to nie zedrę i żaden wyrok nie pomoże. A kilka miesięcy zmarnowane.

Narzekacie na umowy śmieciowe... One niestety wywodzą się ze złodziejstwa, kombinatorstwa i lenistwa. Jeśli mam ryzykować zatrudnienie nieroba, który jednak jest na tyle sprytny, że nie da się go łatwo wyrzucić dyscyplinarnie to po co w ogóle zatrudniać na etat? Lepiej zatrudnić na umowę, którą można szybko zerwać i nie mieć problemów. A że naród jest jaki jest to i pracodawcy przezornie wszystkich tak traktują.