Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?  (Przeczytany 49975 razy)

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #90 dnia: Września 03, 2012, 22:55:11 »
Jakoś za granicą nie ma problemu z kobietami, które mają dzieci i chcą pracować. Specjalne przedszkola, dopłaty do nich. A dla kobiet, które wolą zostać w domu to odpowiednia pomoc pieniężna.
W Polsce niby polityka prorodzinna, a dyskryminacja na porządku dziennym. Jeżeli brak pracy ma być konsekwencją posiadania dziecka przez kobietę, to chyba jest tu coś nie tak? Z tego co wiem przyrost naturalny niski, a media trąbią coś o tym, że niby za kilkanaście lat na emerytury braknie, w dodatku emigracja na potęgę.

Nie mam dzieci, a z dnia na dzień zastanawiam się czy aby przypadkiem nie czmychnąć za granicę.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #91 dnia: Września 04, 2012, 10:30:23 »
Dla mnie dziecko to największa radość. I pomimo tego, że są problemy z pracą, to gdybym miała cofnąć się w czasie, nie zmieniłbym tej decyzji.
Stać nas z mężem na jego utrzymanie, ale tu chodzi też o możliwości rozwoju. Mój synek jest już moim zdaniem na tyle duży, że teraz ja chcę się dalej rozwijać. Niestety napotykam trudności, ale się staram. Nie jest tak kolorowo jak to ogłaszają w tv  lub innych miejscach.
Właśnie w porównaniu do innych państw, jesteśmy jeszcze w tyle. No ale cóż.
Mam nadzieję, że już niedługo się uda- czego życzę też innym kobietą:)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #92 dnia: Września 04, 2012, 19:09:59 »
Cytat: "Kilofownikownia"
tatankas, u mnie nie ma problemu bo ja (na szczęście) nie mam dzieci. I nic mi nie wiadomo żebym w najbliższym czasie miał mieć. Niemniej decyzja o dzieciach była waszą autonomiczną decyzją więc teraz ponosicie tego konsekwencje. I tyle. Niemniej powodzenia w poszukiwaniach. Może Biedronka? Tam zdaje się można sobie ustawić zmiany jakoś sensownie?


10 lat temu,tak jak jeszcze nawet 5 lat temu i ja miałam pensję i mąż.Ceny niestety poszły w górę,pensje stoją,a to ogromna różnica.Za 200zł kiedyś miałeś lodówkę zapełnioną na tydzień,dziś jak na dwa dni ci starczy to się cieszyć.

Biedronka,jak inne tego typu sklepy działa tylko i wyłącznie zmianowo,zresztą to nie mój kierunek,bym musiała iść na kursy,ale,żeby je zrobić potrzeba kasy,której niestety brak.

Cytat: "planeta"
Dla mnie dziecko to największa radość. I pomimo tego, że są problemy z pracą, to gdybym miała cofnąć się w czasie, nie zmieniłbym tej decyzji.
Stać nas z mężem na jego utrzymanie, ale tu chodzi też o możliwości rozwoju. Mój synek jest już moim zdaniem na tyle duży, że teraz ja chcę się dalej rozwijać. Niestety napotykam trudności, ale się staram. Nie jest tak kolorowo jak to ogłaszają w tv lub innych miejscach.
Właśnie w porównaniu do innych państw, jesteśmy jeszcze w tyle. No ale cóż.
Mam nadzieję, że już niedługo się uda- czego życzę też innym kobietą:)


Popieram,też nigdy w życiu nie zrezygnowałabym z posiadania dzieci.Cieszę  się z tego co mam,a gdyby mnie było na to stać ,to mogłabym mieć jeszcze więcej.Nie napisałam,że mnie na dzieci nie stać,bo głodne ,chłodne nie chodzą,na wszystko,co potrzebne mają,ale chodzi właśnie o to,że już bym wyszła z chęcią z domu i popracowała,zarobiła pieniążków trochę,bo można było czasami wydać dla przyjemności,bo nie brakuje na życie,ale na przyjemności właśnie.

Nie wiem jak ty Kilofownikownia,ale ja bym chciała większe lokum,może domek,a żeby to osiągnąć to nie trzeba mieć tylko na życie,ale i coś więcej.Nie mam kredytów na karku,nie mam długów,nie zapożyczam się na chleb,chcę po prostu mieć na spełnianie swoich marzeń,na urlop,czasami porozpieszczać dzieci czy męża zbędnymi,ale upragnionymi drobiazgami.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #93 dnia: Września 04, 2012, 19:26:28 »
No ja chwilowo nie mam własnego lokum (wynajmuję tylko) niemniej mogę sobie pozwolić aby zwolnić się w takim trybie jak to właśnie zrobiłem. Może powiedz co cię interesuje bo a nóż ktoś coś będzie wiedział?

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #94 dnia: Września 04, 2012, 21:11:15 »
Cytat: "Kilofownikownia"
No ja chwilowo nie mam własnego lokum (wynajmuję tylko) niemniej mogę sobie pozwolić aby zwolnić się w takim trybie jak to właśnie zrobiłem. Może powiedz co cię interesuje bo a nóż ktoś coś będzie wiedział?


Zainteresowań wiele,umiejętności też,szybko się uczę i dostosowuję do warunków,pracowałam w różnych branżach,więc każda interesująca praca,wolałabym aby nie była siedząca,biurowa,ale też potrafię jej sprostać.Lubię działać,jeździć,latać,chodzić czy biegać i załatwiać.Więc ogólnie wszechstronnie uzdolniona,że tak skromnie powiem  :ble:  :devil:
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #95 dnia: Września 04, 2012, 23:43:49 »
No to jak znalazł praca w biedronce :lol2:

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #96 dnia: Września 05, 2012, 12:58:05 »
Cytat: "tatankas"
Biedronka (...) to nie mój kierunek,bym musiała iść na kursy

Straszne... A jakich to kursów w Biedronce wymagają? Kasowanie wzrokiem? Transport palet siłą woli?

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #97 dnia: Września 05, 2012, 13:12:07 »
Z tego co wiem na uprawnienia m.in do obsługi paleciaka elektrycznego czy kurs obsługi kasy fiskalnej kierują sami.

Pozdrawiam

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #98 dnia: Września 05, 2012, 16:30:06 »
Dowiadywałam się o kursy. Są zapisy. Do wyboru: kurs na opiekunkę osób starszych lub kurs na wykrawacza mięsa. Super opcje:]

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #99 dnia: Września 05, 2012, 16:34:24 »
Cytat: "cooker"
Straszne... A jakich to kursów w Biedronce wymagają? Kasowanie wzrokiem? Transport palet siłą woli?


cooker,masz ochotę na żarty,to nie w tym temacie,bo tu takie przytyki w ogóle nie śmieszne.

Cytat: "Domino"
Z tego co wiem na uprawnienia m.in do obsługi paleciaka elektrycznego czy kurs obsługi kasy fiskalnej kierują sami.

Pozdrawiam


Dokładnie,kasa fiskalna ,jeszcze lepiej jak by była po szkole handlowej.Do tego potrzebna jeszcze książeczka sanepidowska.

Jeżeli mają do wyboru osobę ze stażem,albo z doświadczeniem to wybiorą taką osobę,a nie będą szkolić osoby kolejne.Niestety na kursy nie kierują tak chętnie,jak myślicie-nigdzie nie kierują chętnie,chyba ,że brak ludzi do pracy,a ludzi niestety nie brakuje.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #100 dnia: Września 05, 2012, 16:51:58 »
Z tego co mi wiadomo, to każdy sklep sam robi szkolenie na kasę fiskalną,ponieważ kas różnią się od siebie, co sklep to inna kasa.Robienie takiego kursu za pieniądze własne , czy z urzędu mija się z celem,bo zrobisz kurs na kasę ,,A", a np. w biedronce będzie kasa ,,B",a w lidlu kasa ,,C".książeczka sanepidowska kosztuje ok 150-200zł i wydaje mi się ,że jeżeli chce się pracować to można poświęcić tą kasę ,tym bardziej ,że jest ona na całe życie (oprócz RTG płuc).

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #101 dnia: Września 05, 2012, 18:45:17 »
Żeby poświęcić kasę,to trzeba ją mieć,po drugie,jeżeli byś przeglądała ogłoszenia o pracę to byś wiedziała,że w wymaganiach piszą,że osoba ma już być po kursie(czyli potrzeba kasy na kurs),w wielu ogłoszeniach pisze,że do 30 lat,najlepiej,żeby była z kilkuletnim doświadczeniem.Zresztą nie po to się uczyłam w innym kierunku,żeby na kasie siedzieć,co mnie w ogóle nie interesuje.U góry napisałam również,że nie praca siedząca,a jak już to biurowa.Jestem bardzo zorganizowana i wszystko ma u mnie swoje miejsce,dzięki czemu idealnie nadawałabym się do np.prowadzenia dokumentacji w biurze.Niestety wszędzie chcą również dodatkowych kursów,znajomości języków(mój ang. i niem. na poziomie podstawowym niestety).Mam prawo jazdy B,dzwoniłam w kilka miejsc w sprawie pracy kierowcy,niestety już nieaktualne,do wielbłądów też mnie nie chcieli wziąć,bo im chłop potrzebny :devil:
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #102 dnia: Września 05, 2012, 19:21:29 »
Masz trzy przykładowe oferty pracy z UP:

Cytuj (zaznaczone)
Nazwa stanowiska pracy:
Kasjer - Sprzedawca
Zakres obowiązków:
obsługa klienta i kasy fiskalnej oraz wykładanie towaru na półkach wystawowych, kontrola terminów przydatności do spożycia artykułów spożywczych i utrzymywanie czystości na terenie sklepu
Liczba wolnych miejsc pracy:
1

Wymagania

Zawód:
Sprzedawca*
Doświadczenie zawodowe:
mile widziane doświadczenie zawodowe na wyżej wymienionym stanowisku
Poziom wykształcenia:
zasadnicze zawodowe
Umiejętności i uprawnienia:
- książeczka do badań sanitarno - epidemiologicznych, umiejętność utrzymania czystości, wykształcenie zasadnicze zawodowe o kierunku handlowym, umiejętność obsługi klienta


odpadam :(

Cytuj (zaznaczone)
Nazwa stanowiska pracy:
Pracownik biurowy
Zakres obowiązków:
zarządzanie prawidłowym obiegiem informacji, dokumentów oraz korespondencji wewnątrz biura zakładu
Liczba wolnych miejsc pracy:
1

Wymagania

Zawód:
Pozostali pracownicy obsługi biurowej
Doświadczenie zawodowe:
3 lata doświadczenia zawodowego na wyżej wymienionym stanowisku
Poziom wykształcenia:
wyższe (w tym licencjat)
Umiejętności i uprawnienia:
- umiejętność organizacji pracy biurowej, umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych typu: faks, ksero, skaner, znajomość języka niemieckiego w stopniu biegłym


odpadam:(

Cytuj (zaznaczone)
Nazwa stanowiska pracy:
Pracownik biurowy
Zakres obowiązków:
rozliczanie delegacji służbowych oraz prowadzenie teczek z aktami osobowymi pracowników
Liczba wolnych miejsc pracy:
1

Wymagania

Zawód:
Pozostali pracownicy obsługi biurowej
Doświadczenie zawodowe:
mile widziane doświadczenie zawodowe na wyżej wymienionym stanowisku
Poziom wykształcenia:
średnie zawodowe
Umiejętności i uprawnienia:
- umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych typu: faks, ksero, skaner, prawo jazdy kat. B, znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym


I niestety odpadam,choć to znajomi,tu musi być język angielski w stopniu zaawansowanym.

Nie będę kopiować innych ofert,bo to nie ma sensu,tak jak przepychanki słowne z wami.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #103 dnia: Września 05, 2012, 21:27:24 »
tatankas na początek zapisz się do szkoły.
Może to ci ułatwi szukanie pracy.

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #104 dnia: Września 05, 2012, 21:31:38 »
[/quote]Nie będę kopiować innych ofert,bo to nie ma sensu,tak jak przepychanki słowne z wami.[/quote]

Proszę Cię, nie rób z siebie ofiary, jak byś chciała pracować, to byś poszła do tej śmiesznej biedronki. a 200zł na książeczkę to już nie majątek.
Sklep - Be, bo w ogłoszeniu napisane "że wykształcenie kierunkowe mile widziane"
Biuro - Be, niby zorganizowana, ale praca siedząca.
Tak to wy wiecznie będziesz pracy szukać, bo Twoja idealna to nie istnieje.

Jak pisałam wyżej, w Zusie potrzebują, wystarczy średnie wykształcenie, znajomość ustaw, siadasz 3 dni przed Testami czytasz i trzaskasz, przechodzisz dalej i 'sprzedajesz' się na rozmowie, ale skoro wy na Urzędzie Pracy tylko ogłoszeń szukacie to powodzenia.'
Wątpię, żeby wszystkie dziewczyny i chłopak z biedronki byli po szkole handlowej, piszesz, że skoro mają osobę z doświadczeniem i bez - wiadomo, że wolą z doświadczeniem. A jeśli mają zapotrzebowanie do sklepu a są chętni bez wykształcenia, to twoim zdaniem są zdyskwalifikowani?
Mam troszkę inny punkt widzenia na te wasze poszukiwania pracy...