Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Prywatne parkingi  (Przeczytany 14608 razy)

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« dnia: Czerwca 30, 2012, 22:16:02 »
[ciach!]I jeszcze jedno mądralo z innego wątku co prawda ale sprawdziłam, dopytałam i można dostać mandat za parkowanie na czyimś prywatnym miejscu parkingowym. Odrób lekcje, bo ja nie zamierzam za ciebie tego robić
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 30, 2012, 23:17:46 »
Cytat: "kaskada"
ja mówiłam o sprzedaży nieletnim, oraz o dzieciach odprowadzających zachlanych rodziców, a tak po za tym KrP cwaniaczku sam podawaj podstawy prawne albo sobie ich poszukaj jak nie wiesz. I jeszcze jedno mądralo z innego wątku co prawda ale sprawdziłam, dopytałam i można dostać mandat za parkowanie na czyimś prywatnym miejscu parkingowym. Odrób lekcje, bo ja nie zamierzam za ciebie tego robić


W takim razie podaj podstawy prawne. To Ty podajesz jakiś rzekomy przepis więc to w Twojej kwestii leży przytoczenie odpowiednich przepisów.

Skoro więc można dostać taki mandat to nie powinnaś mieć problemów z przyrodzeniem paragrafu. PoRD długi nie jest.

Czekam.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 30, 2012, 23:30:08 »
Ok, czyli nie wiesz.

Dziękuję.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 30, 2012, 23:59:46 »
mów za siebie, jak już pisałam to twoje lekcje których nie odrobiłeś.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 01, 2012, 09:20:01 »
Słuchaj kobieto uważnie bo nie będę więcej powtarzał. Ty podajesz jakieś niestworzone teorie twierdząc, że takie jest prawo więc Twoim obowiązkiem jest przytoczenie odpowiedniego paragrafu na poparcie swoich słów.

Nie robiąc tego Twoje teorie są jedynie pustosłowiem.

Powtarzam ostatni raz - podaj mi przepis mówiący o zakazie parkowania na miejscu prywatnym. Podaj też ile wg taryfikatora policyjnego można dostać za taki mandat.

I nie, teksty w stylu "znajomy mi powiedział" się nie liczą. Bo mi znajomy powiedział, że można dostać mandat za chodzenie w niebieskich trampkach, wiesz?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 01, 2012, 11:51:27 »
Cytat: "KrP"
Powtarzam ostatni raz - podaj mi przepis mówiący o zakazie parkowania na miejscu prywatnym. Podaj też ile wg taryfikatora policyjnego można dostać za taki mandat.

Postaw swoje auto na moim prywatnym miejscu parkingowym. Jeśli moje auto zablokujesz - zdzonię na policję i dostaniesz po tyłku od nich za utrudnianie ruchu.
Jeśli natomiast postawię tabliczkę z napisem- "Prywatne miejsce parkingowe-parkowanie jest zabronione i parkując bez uzasadnienia zgadzamy się z wniesieniem opłaty 300 zł. A ty postawisz autko swoje- założę Tobie prywatną blokadę, udokumentuję to fotograicznie- i wtedy spotkamy się w Sądzie i zobaczysz, kto ma rację.
Pozdrawiam

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 01, 2012, 12:26:25 »
MrW, no i wtedy zobaczysz co przepisy przewidują za zakładanie prywatnych blokad :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 01, 2012, 13:21:16 »
Cytat: "MrW"
Cytat: "KrP"
Powtarzam ostatni raz - podaj mi przepis mówiący o zakazie parkowania na miejscu prywatnym. Podaj też ile wg taryfikatora policyjnego można dostać za taki mandat.

Postaw swoje auto na moim prywatnym miejscu parkingowym. Jeśli moje auto zablokujesz - zdzonię na policję i dostaniesz po tyłku od nich za utrudnianie ruchu.
Jeśli natomiast postawię tabliczkę z napisem- "Prywatne miejsce parkingowe-parkowanie jest zabronione i parkując bez uzasadnienia zgadzamy się z wniesieniem opłaty 300 zł. A ty postawisz autko swoje- założę Tobie prywatną blokadę, udokumentuję to fotograicznie- i wtedy spotkamy się w Sądzie i zobaczysz, kto ma rację.
Pozdrawiam


Dostaniesz karę od Urzędu Skarbowego za prowadzenie niezarejestrowanej działalności gospodarczej. ;D

A tak na poważnie to ja nie zablokuję Twojego auta jak będzie puste miejsce, zablokuję to miejsce. I nie będzie to żadne wykroczenie, nie jest to karalne, nie ma tego w taryfikatorze więc i mandatu za to dostać nie można.

Ale można, tak jak mówisz założyć mi sprawę w sądzie. I bardzo prawdopodobne, że taką sprawę mogę przegrać i o tym też kaskadzie mówiłem. Mi chodzi o jedynie sam fakt, że policja na miejscu nie może ani dać mandatu, ani skierować sprawy do sądu (zakładamy oczywiście, że nie nastąpiło żadne utrudnienie w związku z zagrożeniem życia i zdrowia ludzi).

Taki przykład - na Roweckiego jest jakieś miejsce z kopertą i napisanym numerem rejestracyjnym pojazdu. I jak Ty takie miejsce zajmiesz to nikt Ci mandatu za to nie da.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 01, 2012, 19:40:13 »
KrP,  T_T  wzruszyłam się do łez, to ty wszystkim każesz uzupełniać luki w swoim myśleniu i do tego jeszcze mi grozisz dzieciaczku. Sam uzupełniaj swoją wiedzę, ja swoją uzupełniłam i wcale nie jest to skomplikowane. Ale twoje możliwości jak zwykle to przerasta...
I mówiąc, że sprawdziłam, nigdzie nie powiedziałam że znajomy mi powiedział ...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 01, 2012, 22:37:32 »
[ciach!] już mnie męczysz mandat był wystawiony z art. 49 ust. 2 pkt 4 Naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone w wysokości 100zł . A że ukarany był takim samym [ciach] jak ty mandatu nie przyjął i wyrokiem sądu (już prawomocnym) dostał 1000zł + mandat + koszty procesowe i dwa miesiące prac społecznych za zniesławienie sądu, gdyż podobnie jak ty pyskaty był. Jak patrzę na całe to twoje [ciach]-ważniackie stawianie się to zastanawiam się czy to ty czasem nie byłeś.
A swoją drogą wystarczyło zerknąć w cytowany przez ciebie taryfikator  :rotfl:
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 01, 2012, 22:50:44 »
kaskada, nie podawałaś, że to było w strefie zamieszkania.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 01, 2012, 23:07:10 »
bo nie było to oznakowane jako strefa zamieszkania, tylko był znak informujący o tym, że są to prywatne miejsca parkingowe lokatorów. I w takim wypadku zaparkowanie pojazdu - dla barana dodam że to inerpretacja sądu- jest to jednoznaczne z parkowaniem na zakazie parkowania, co też tłumaczył policjant.
Po za tym pisałam, że były tam składane blokady, której znajomy z pospiechu nie postawił.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 02, 2012, 08:29:30 »
Cytat: "kaskada"
[ciach!] już mnie męczysz mandat był wystawiony z art. 49 ust. 2 pkt 4 Naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone w wysokości 100zł . A że ukarany był takim samym baranem jak ty mandatu nie przyjął i wyrokiem sądu (już prawomocnym) dostał 1000zł + mandat + koszty procesowe i dwa miesiące prac społecznych za zniesławienie sądu, gdyż podobnie jak ty pyskaty był. Jak patrzę na całe to twoje kretyńsko-ważniackie stawianie się to zastanawiam się czy to ty czasem nie byłeś.
A swoją drogą wystarczyło zerknąć w cytowany przez ciebie taryfikator  :rotfl:


Cytuj (zaznaczone)

bo nie było to oznakowane jako strefa zamieszkania, tylko był znak informujący o tym, że są to prywatne miejsca parkingowe lokatorów. I w takim wypadku zaparkowanie pojazdu - dla barana dodam że to inerpretacja sądu- jest to jednoznaczne z parkowaniem na zakazie parkowania, co też tłumaczył policjant.
Po za tym pisałam, że były tam składane blokady, której znajomy z pospiechu nie postawił.


Kręcisz równo. Raz była strefa zamieszkania, potem jej nie w magiczny sposób nie było. Skoro nie było strefy zamieszkania to jak można dostać mandat za parkowanie "w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu;" ? ;D

Anyway tak jak myślałem - wyszło na to, że mam rację. Bo mandat nie został nałożony za parkowanie na prywatnym miejscu, a za zupełnie inne wykroczenie czyli jak podejrzewam w tym przypadku zakaz postoju.

Dziękuję. :)

P.S. Mam nadzieję, że moderatorzy będą konsekwentni i koleżance jakieś ostrzeżenie za wulgarny język nałożą.

P.S.2 Nie klikaj
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 02, 2012, 10:51:16 »
Nic nie kręce, a ty czytasz tradycyjnie jak bezmózgowi.
Każde prywatne miejsca postojowe (a takich w szczecinie na nowych osiedlach coraz więcej) są właściciela, który za nie płaci. Każdy nie uprawniony parkujący pojazd jest traktowany jakby parkował na zakazie parkowania. Tak powiedział policjant i sąd. A że akurat takiej interpretacji użył do wystawienia mandatu to nie mój problem tylko policjanta. Istotne jest to, że sąd również przyznał racje policjantowi no i mojemu znajomemu.
Nigdzie nie napisałam, że tam była strefa zamieszkania. Napisałam że znajomy miał prywatne miejsce parkingowe na którym zapomniał postawić złożonego słupka. Oraz że parking był oznakowany jako prywatne miejsca parkingowe.
Prosze admina by to przeniósł do właściwego działu i wlał trochę oleju do mózgu tego kmiotka bo uważa się za jedyne bóstwo wszechwiedzące na tym forum, a gówno wie i uważa że jest mądrzejszy od Policji i sądów.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 02, 2012, 11:06:20 »
Cytat: "kaskada"

Nigdzie nie napisałam, że tam była strefa zamieszkania


Cytat: "kaskada"
mandat był wystawiony z art. 49 ust. 2 pkt 4 Naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone


W ogóle. ;D

Cytuj (zaznaczone)
Każde prywatne miejsca postojowe (a takich w szczecinie na nowych osiedlach coraz więcej) są właściciela, który za nie płaci. Każdy nie uprawniony parkujący pojazd jest traktowany jakby parkował na zakazie parkowania


Nope, tak nie jest. Nawet jak sobie postawisz znak "zakaz zatrzymywania się" to taki znak nie ma mocy prawnej. Policjant jasne, może dać za to mandat tak samo, jak może dać mandat za "picie alkoholu w miejscu publicznym" (widziałem na własne oczy). Tylko co z tego skoro nie ma takiego przepisu? ;D Jak mandat przyjmiesz to już Twój błąd.

A sądy mogą zasądzać po swojemu, tu nikt nie przeczy. Chociaż podejrzewam, że w wyższej instancji wyrok mógłby być zupełnie inny. :)

P.S. Obrażanie innych Cię podnieca? Jeśli tak to śmiało, miej trochę radości z życia. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln