Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dd2f

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 17
31
Komputery, internet, telefonia i inne technologie / Espol
« dnia: Kwietnia 17, 2012, 20:41:05  »
A ja jeszcze nigdy tak nie miałem, tyle, że ja nie płacę przelewami tylko tradycyjnie.

32
Motoryzacja / Moto-nowości.
« dnia: Kwietnia 06, 2012, 22:47:04  »
Hehe, bomba. Nigdy nie myślałem, że w serii M zagości silnik o zapłonie samoczynnym, ale ślicznie idzie.

33
Motoryzacja / ceny paliw
« dnia: Kwietnia 01, 2012, 11:48:20  »
Cytat: "Policzanin_2"
Jak dla mnie,to może być po 9 złotych.A jak!A co tam? :jupi:

Nieśmieszny żart, chyba tylko złodziej i osoby wysoko postawione w branży paliwowej mogą cieszyć się ze wzrostów ceny paliw. Bo mają one wpływ na transport a więc też na każdy praktycznie produkt który kupujemy.

34
Wyślij screeny z zakładki maintance na PW :-)

35
Najczęściej jest tylko blokada konfiguracji routera zdalnie (spoza sieci lokalnej), zależnie od routera różnie się to nazywa (np.Remote Router Access), często domyślnie jest wyłączone i takie powinno pozostać jeśli nie potrzebujemy kontrolować routera będąc na wakacjach ;-)

36
Może nie tyle psioczymy co dyskutujemy co może przynieść taka decyzja. Pozytywem takiej decyzji będzie wycelowanie w młodszą część społeczeństwa "zintegrowaną z siecią". Natomiast jeśli chodzi o to Facebook nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem w sieci, aplikacje do niego (i interfejs FBML) może pisać każdy użytkownik, który ma tam założone konto. Wyobraź sobie kolego gdyby bank udostępnił taką możliwość - masakra. Oczywiście Bank raczej tego nie zrobi, ale nie wiemy dokładnie jak i na czym będzie polegała ta integracja. Jak daleko posunie się mBank starając się być trendy. Nawet jeśli będzie to integracja na względnie bezpiecznym poziomie otworzy to nowe okno na kolejne błędy. Ponieważ zabezpieczenia w Banku i na portalu społecznościowym to dwie różne rzeczy. Inaczej: jeśli złodziej chce wkraść się do domu i ma do wyboru forsować zaryglowane drzwi albo wejść przez otwarte okno - to zapewne wybierze to drugie. Jeśli złodziej ma pozyskać jakiekolwiek korzyści to nie będzie atakował lepiej chronionego banku, tylko wejdzie przez portal społecznościowy. Generalnie ten mój wywód jest długi i nudny bo cooker zawarł to o czym piszę w jednym zdaniu:
Cytat: "cooker"
Im bardziej skomplikowany system, tym więcej luk do wykorzystania.

I powie Ci to każdy specjalista od zabezpieczeń czy programista. Zasada: system jest na tyle bezpieczny, na ile mocne jest jego najsłabsze ogniwo. Tutaj mBank może sobie dorobić takie właśnie słabe ogniwo.
cooker ja wiem, że to nieświeży artykuł, ale był to przykład, bo część ludzi czuje się bezpiecznie mając hasła sms i myśli, że login i hasło to uciążliwe dodatki, a tu jednak "nie taki sms bezpieczny jak go piszą";-)

37
Aaaa i nie zapomnij o zmianie hasła dostępowego do ustawień routera bo wszystkie zabezpieczenia szlag trafi ;-)

38
Filtrowanie po MAC to pic na wodę łatwy do złamania. Najważniejsze to ustawienie szyfrowania na WPA2 (tylko na WPA2 jeśli sprzęt daje takie możliwości) i odpowiednio silne hasło (minimum 12 znaków, małe i duże litery, znaki dodatkowe jak $,%...). Nie udostępnianie hasła ani hasło nie powiązane z Tobą (imię, rok urodzenia, 123456 - to nie hasła). Najlepiej hasło niesłownikowe typu '617&prVC_gR6(a' (wiem, że to strasznie wygląda, ale wpisujesz to w swoje urządzenia tylko raz). Podsumowując:
-szyfrowanie WPA2
-silne hasło
-aktualny firmware na routerze
Reszta zabezpieczeń utrudni Ci życie a jest łatwa do obejścia. WEP i WPA są "łamliwe". Adres MAC da się... podsłuchać. Hasła łatwe łamie się metodą słownikową, a krótkie brutalnie ;-) Ukrycie SSID niewiele daje, sieć ukryta dalej rozgłasza sygnał i przy pomocy odpowiedniego softu... ;-)

39
Ogólnie opisałem to w pierwszej mojej wypowiedzi.

40
Odnośnie prędkości, te 11 czy 54Mb/s to teoria, rzeczywiste testy często osiągają zaledwie połowę przepustowości standardu, przykładowy test:
http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2011/04/wszystko-o-superszybkim-wi-fi-w-standardzie-n,4.aspx#content
O tym też pisze wikipedia i jest cała masa testów potwierdzających taki stan. Jest też masa rzeczy mogących wpłynąć na szybkość via wifi: ściany, bluetooth, kuchenki mikrofalowe, inne sieci wifi.. I z teorii zostaje praktyka ;-)

Sprawdź też czy w menadżerze urządzeń (prawy klik na mój komputer->właściwości->zakładka sprzęt->menadżer urządzeń) nie masz niczego z błędem (żółty wykrzyknik).

41
Ok kolego, a możesz wyłączyć na moment połączenia zaporę i antywirusa na komputerze?
Jeśli nie zadziała ściągnij aktualne sterowniki do karty WLAN (ze strony producenta laptopa) i zainstaluj. Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie się połączyć.

To było by dziwne, ale zobacz też czy po włączeniu szyfrowania WEP/WPA/WPA2 na routerze w ustawieniach nie aktywuje się filtrowanie po adresach MAC. Ten trop wydaje się nielogiczny, ale różne dziwne rzeczy już widziałem. Oczywiście podejrzeć ustawienia będziesz musiał będąc podłączonym kablem.

W zakładce status masz również w lewym menu "view log". Możesz wkleić tu jego zawartość? Oczywiście najpierw próba połączenia przez Wifi a potem dopiero odczytanie loga. Jeśli nie chcesz ujawniać informacji na forum wyślij znów linka na PW.

42
Cytat: "m8z"
tak czy siak w najgorszej sytuacji, co zrobi ktos kto wykradnie login i haslo?

http://www.telepolis.pl/news.php?id=20456&limit=1000
Poza tym login i hasło pozwala na odczytanie wielu danych, ale to i tak kropla w morzu. Jest tyle ataków (np. man-in-the-middle, sql injection), nie zagłębiając się - gdyby hasło i login były nieistotnym elementem systemu bezpieczeństwa bankowego to wszyscy podawali by je w Internecie - a tak nie jest.

43
Różnica prędkości wynika z ograniczeń sygnału typu B/G, gdy te standardy powstawały o prędkościach 8Mb w domu można było marzyć.

Bardziej martwi mnie brak połączenia. Ja bym obstawiał, że hasło w Windows było źle wpisane a przez to zapamiętane i teraz cały czas próbuje łączyć się przy pomocy błędnego hasła (i nie uzyskuje połączenia). Sprawdź też czy:
Start->Ustawienia->Panel Sterowania->Połączenia sieciowe->prawy klik na kartę bezprzewodową->właściwości->protokół int. TCP/IP->właściwości
Czy wszystko ustawione masz na automatyczne?
Warto też wywalić ustawienia zapamiętanej sieci wifi (w panelu wyszukiwania tych sieci) i połączyć się z nią na nowo (tak żeby znów system poprosił o hasło).

44
To czekaj, bo się zakręciłem jak świński ogon. Masz naraz podłączone wifi i kabel?

Podsumujmy:
1.Z routerem łączysz się przez kabel?
2.Jak próbujesz przez zaszyfrowane wifi to w ogóle nie masz połączenia z routerem? Czy tylko z Internetem?

Chodzi mi o to abyś nie był podłączony kablem do routera, tylko wifi miał włączone (jako jedyne połączenie z netem) i wtedy zrobił ipconfig i ping na bramę domyślną. Chcę ustalić czy masz kontakt z routerem przez wifi czy nie.

45
Wszystko powinno być OK, jaki masz system operacyjny na laptopie? Z WiFi łączysz się poprzez narzędzie Windows czy przy pomocy programu należącego do producenta karty bezprzewodowej?

Na laptopie znów z cmd:
ipconfig /all
odczytaj bramę i zrób:
ping adres_bramy
Czy jest OK?

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 17