Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bodzio

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Ciekawe co piszesz o głosie oddanym w wyborach, o ile mi wiadomo, komitety strajkowe, ani związek zawodowy nie wystawiał jak dotąd swoich kandydatów ( oprócz ""S"). Czy może masz informacje o tym, że będą? Jeśli tak, to wiem na kogo oddam swój głos ;D

2
DominikDolnoślązak, czy podasz konkretny przykład przedszkola w Policach, w którym dyrekcja odmówiła opieki nad dzieckiem w dniu strajku? Tylko konkretnie proszę. Skoro już sięgasz po straszak w postaci sądu, to chyba wiesz o czym piszesz. Mam nadzieję, że nie jest to pisanie dla pisania na zasadzie "jedna pani drugiej pani".

3
Zegar, dla poprawy samopoczucia przyjmij, że bycie "kozłem ofiarnym", to Twój wkład i poświęcenie dla dobra oświaty:). Zawsze dobrze jest mieć "wyższy" cel.

4
Zegar, rozumiem z twojej wypowiedzi, że wolałbyś żeby wszystkie placówki solidarnie strajkowały? Tylko na co byś wówczas narzekał?
Jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi w czasie strajku, to wiem, że jeśli rodzic zgłosi dyrektorowi, że nie ma możliwości zająć się dzieckiem w tym dniu, to dyrektor taką opiekę zapewnia. ( Wiem z autopsji). Jeśli strajkuje też kuchnia, no to daj dziecku śniadaniówkę z zawartością, herbatkę pani dyrektor zaparzy i będzie ok.
Ja uważam, że właśnie Ci pracownicy przedszkola, którym tak naprawdę nie grożą zwolnienia w wyniku wprowadzania "deformy" to są prawdziwi patrioci, bo chcą coś poświęcić dla sprawy, a nie tylko narzekać, że już nic się nie da zrobić.
Bo zauważcie, że ten rząd najpierw chcąc uniknąć protestów, twierdzi że " przecież jeszcze nic nie jest przesądzone więc po co protestować", a potem rach- ciach wprowadza swoje prawo i mówi, że: " już prawo jest wprowadzane, więc za późno na protesty". Niektórzy lubią to po nich powtarzać, a to tylko usprawiedliwienie dla własnej bierności.

5
Karolu 111 masz rację, zawierając pewne społeczne umowy mamy nadzieję, że nie wydarzą się żadne sytuacje nadzwyczajne, no ale jak to w życiu one się zdarzają.
          Zgadzam się z tym, co zamieściłeś w ostatnim akapicie pierwszego wpisu, mianowicie, że strajkować powinni wszyscy, wtedy nikt ie czułby się pokrzywdzony. Ja czuję wielki szacunek do pracowników przedszkoli, którzy strajkują, choć tak naprawdę, to im zwolnienia nie grożą. Wiadomo aspekt płacowy jest też ważny w tym strajku, ale przede wszystkim chyba chodzi o "reformę", która w formie w jakiej jest wprowadzana zagraża nie tylko miejscom pracy, ale przede wszystkim jakości edukacji naszych dzieci.
          Nie zgodzi się z moją oceną reformy osoba, która ogląda "jedynie słuszną" telewizję, ale wystarczy przeczytać wnikliwie wprowadzaną ustawę, projekty podstaw programowych, zapoznać się z ramowym programem nauczania i trochę siedzieć w temacie, żeby stwierdzić, że miało być lepiej, a będzie gorzej. 

Post Merge: Marca 25, 2017, 11:39:01
Dodam jeszcze, że decyzja przystąpienia do strajku na pewno nie jest łatwa, a do tego za dzień strajku pracodawca nie zapłaci.
No i jeszcze nie jest miłe wysłuchiwanie (albo wyczytywanie) przykrych komentarzy.
Drodzy nauczyciele, ja jestem z Wami i trzymam kciuki za Was!

6
Pozwól drogi przedmówco Karolu111, by pracownik mógł korzystać z praw, które ma zagwarantowane przez państwo.

7
No włos mi się na głowie jeży jak czytam niektóre wypowiedzi. Strajk jest formą protestu usankcjonowana przez prawo i każdy, powtarzam każdy pracownik ma do niego prawo. Nie rozumiem dlaczego tej akurat grupie zawodowej się tego prawa odmawia. Przykre jest stwierdzenie "popierałem, dopóki mnie nie dotknęło..". Faktycznie straszna kara- jeden dzień z dzieckiem!!
A co do wypowiedzi o dużych zarobkach nauczycieli, to może przydałoby się, żeby nauczyciele ( szczególnie ci na niższych stopniach awansu) zaczęli głośno mówić ile naprawdę zarabiają, choć nie jest to wiedza tajemna i niektórzy zamiast opowiadać banialuki mogliby najpierw sprawdzić to o czym piszą.
Do tych sławetnych 18 godzin nawet się nie odniosę, bo nie warto dyskutować z kimś, kto twierdzi, że słońce jest zielone.
Nauczyciele, trzymajcie się i nie dajcie się!
 

8
Utożsamiam się ze złością "Storczyk", też szlag mnie trafia, kiedy z komina sąsiedniego budynku wydobywa się czarny ohydnie cuchnący dym. Otwarcie okna wieczorem jest niebezpieczne.
Do Szopik: ZCH jest i będzie. Przeciętny policzanin nic nie poradzi, ale na to co spalamy w piecach mamy wpływ. Myślę, że trzeba będzie informować o sytuacji palenia śmieci Straż Miejską, może coś to da. Ale sądzę, że sami powinni też zwracać na to uwagę.
Jak nic nie zrobimy, to każdy bezkarnie będzie mógł truć nas i nasze dzieci.

9
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorządowe 2018
« dnia: Listopada 29, 2016, 14:59:24  »
Zapewne masz rację, ale jak widzę działania niektórych ludzi z Gryfa ( szczególnie tych z Powiatu), to mi się wątroba przewraca.  >:(

10
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Listopada 22, 2016, 10:16:33  »
"Polak", szacun, jestem pod wrażeniem. Moim zdaniem trafiłeś w punkt. :-\

11
Polityka krajowa / Odp: Co mi się podoba w reformie edukacji PiS
« dnia: Października 11, 2016, 11:14:41  »
A pomyślałeś o tym, że uczniowie z małych miejscowości mieli właśnie dzięki gimnazjom możliwość wyrównania szans edukacyjnych z tymi z większych ośrodków?
 Dlaczego piszesz o kontrowersyjnych gimnazjach? Czy ulegasz trendowi oceniania czegoś, czego tak naprawdę nie znasz? Gimnazja, to najczęściej są dobre szkoły, które przez 17 lat istnienia bardzo się rozwinęły. Nauczyciele tych szkół, ciężko pracowali, by dobrze radzić sobie z młodzieżą w trudnym wieku dorastania. Znane są przecież badania oświatowe dotyczące tej grupy uczniów- są naprawdę świetne. I co? I trzeba to burzyć? Po co?
A co z uczniami obecnych klas szóstych i pierwszych gimnazjum? Przecież oni do końca edukacji będą mieć pod górkę! Podwójny rocznik oznacza większą liczbę uczniów w klasie, podwójną liczbę uczniów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, wyższych, na rynku pracy.
A pomyślałeś ile pieniędzy ( również Twoich, jeśli płacisz podatki) będzie musiała wyłożyć gmina, by stworzyć nową sieć szkół? ( Nie mówiąc o tym ile poszło na ich utworzenie i wyposażenie). Czy pomyślałeś, że może się zdarzyć tak, że małe dziecko zamiast do klasy I w szkole, którą ma niedaleko będzie musiało iść do np. obecnego G1? Albo, że będzie jeszcze później kończyć lekcje, bo podstawówki się zapchają?
Jeśli chodzi o poziom nauczania, czy poziom egzaminów maturalnych, to moim zdaniem niewiele się zmieni, a jeśli już to na gorsze.
Doczytałeś w projekcie ustawy jakie przedmioty proponuje się na egzamin po 8 klasie? Nie? Otóż nie ma tam żadnego przedmiotu przyrodniczego! Ani jednego. A przyszłość, to nauki przyrodnicze. Jeśli tak się podchodzi do wiedzy 15 latka, to potem nie spodziewajmy się, że będzie lepiej.
 Piszesz o postawach roszczeniowych niedouczonych studentów, nie rozumiem tylko dlaczego mają one wynikać z istnienia gimnazjów?
Częstym argumentem za likwidacją gimnazjum jest zbyt krótki okres nauki w obecnym liceum. Uważam, że niektórzy nauczyciele liceum przez te wszystkie lata nie potrafili dobrze rozplanować tematyki zajęć. Można to zrobić mając podstawę programową i siatkę godzin.
Dużo możnaby jeszcze pisać, ale kto to przeczyta :-[ .
[/size]"[/size]Ludzie głupieją hurtowo, a mądrzeją detalicznie"- pisała W. Szymborska. Życzę wszystkim żeby pozostali detalistami.

12
Jojo, bardzo słuszna uwaga. Popieram. W tym miejscu nie wygląda on dobrze. Zapewne tym, którzy decydowali o postawieniu tam pomnika przyświecała myśl, że na skwerze zmieści się więcej osób biorących udział w różnych uroczystościach. Może kiedyś przeniosą do Parku.

13
Polityka krajowa / Odp: Pięćset plus pod Pałacem Kultury
« dnia: Września 06, 2016, 10:53:52  »
Zwiększony przyrost demograficzny jest wielce prawdopodobny, bo w "okresie rozrodczym" znajduje się obecnie wyż demograficzny końcówki lat 80-tych i początku 90-tych, więc niekoniecznie będzie to zasługa programu rządowego. A płacić na "program" na pewno będziemy coraz więcej. Dodatkową kwestią jest rezygnowanie z (co prawda marnie płatnej) pracy przez część beneficjentów programu. Rodzi to dla społeczeństwa dodatkowe obciążenie m. in. wynikające z konieczności ubezpieczeń zdrowotnych, czy emerytalnych, braku wpływów z podatku.
Cieszę się, że dzieci z uboższych rodzin będą mogły tak jak inne jechać na wycieczkę szkolną, że będą miały ładne przybory szkolne, czy możliwość korzystania z dodatkowych płatnych zajęć itp. Natomiast złości mnie to, że ja zasuwam na półtora etatu, by utrzymać swoją rodzinę ( 500 już się nie należy),a ci którzy zarabiają 3 razy tyle co ja korzystają z moich pieniędzy.

14
Historia / Odp: [Police] Rzeczka w centrum Polic?
« dnia: Maja 10, 2016, 09:32:52  »
Rzeczka tworzyła dwa bagienka: jedno tam gdzie teraz Orlen, a drugie w miejscu Netto i to bagienko było okazalsze. Żyły w nich żaby i pijawki
( pamiętam dobrze, bo mnie kiedyś oblazły). Stawiki- bagienka były pięknie obrośnięte pałką wodną. To były czasy :'(

15
Szanowny Afgan 2402, proszę powściągnąć język (palce, pióro?). Żal czytać komentarzy serwowanych w pańskich postach. Czy nienawiść aż tak bardzo wyłącza hamulce w kulturalnym komunikowaniu swoich poglądów?
Pozdrawiam i proponuję włączyć reset.

Strony: [1] 2 3 ... 6