Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - koko

Strony: [1] 2 3 ... 17
1
Tematy różne / Odp: Trans Net | kosze na plastiki | spółdzielnia m. Odra
« dnia: Wrzesień 10, 2018, 10:59:14  »
Jak zauważyłam w wielu miejscach Polic, ludzie nie umieją lub raczej nie chcą prawidłowo segregować śmieci. Kto ma zająć się wielkim kartonem, który ktoś podrzuca obok śmietnika? Sprzątaczka? Nie, to jego właściciel powinien go rozerwać, aby był płaski. Wtedy można go wrzucić do pojemnika z makulaturą i nie zajmie on dużej przestrzeni. Inni mieszkańcy też będą mogli wyrzucić swoje śmieci. Jeśli ktoś wyrzuca opakowania po jajkach, to też powinien je zgnieść, aby zajmowały mniej miejsca. Duże plastiki należy zawieźć do punktu przy ulicy Tanowskiej, a nie zostawiać przy pojemniku, bo się nie mieści. . Butelki plastikowe powinniśmy zgniatać, żeby więcej ich weszło do pojemnika. A tak w ogóle to te kosze druciane nie zostały postawione tylko na plastikowe butelki, ale także na inne odpady plastikowe.
Widziałam również w aptece wyrzucanie przeterminowych leków. Zadowolona pani wrzucała blistry z tabletkami, ale zapakowane jeszcze w kartoniki. To nie tak. Blistry trzeba wyjąć z kartoników. Kartoniki i ulotki wrzucić do makulatury, a same blistry do pojemnika stojącego w aptece. Jeśli już chcemy segregować śmieci, to róbmy to z głową, nie dodajmy komuś roboty.

2
Tematy różne / Odp: Zbędne ubrania
« dnia: Marzec 06, 2018, 19:46:00  »
superArkadiusz, pojemniki, o których piszesz, stoją nielegalnie w wielu miejscach. Firma zbiera w ten sposób odzież, którą sprzedaje do sklepów z odzieżą używaną.
Zbędną odzież można zostawić w OPS przy ulicy Siedleckiej (w piwnicy), w PCPR przy ulicy Szkolnej (dawne warsztaty szkolne). PCPR organizuje w ostatnią środę miesiąca wietrzenie szaf. W tym dniu można przyjść i wybrać sobie za darmo to, co nas interesuje. Dodam, że do PCPR można przynieść wszystko: zabawki, sprzęty domowe, książki, buty i wiele innych rzeczy. Odzież można też zanieść do Domu Samotnej Matki.
Pozdrawiam.

3
Tematy różne / Odp: Policzanie w UK - łączmy się :-)
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 22:01:50  »
JedynyTomek, masz rację. Sama dwa lata temu spotkałam przy wysiadaniu z samolotu (już na ziemi angielskiej)  pewną panią, którą znałam z Polic. Wśród moich znajomych chyba w każdej rodzinie są osoby, które wyemigrowały do UK. Prawdę mówiąc to smutne, że tak dużo Polaków zdecydowało się na stały wyjazd z kraju...   

4
Trudne tematy / Odp: Czy można coś zrobić z hałasem ...
« dnia: Wrzesień 05, 2017, 21:56:44  »
Mieszkańcy maja prawo do wypoczynku. Firma przez sześć dni w tygodniu hałasuje, to oczywiste przy budowie. Jednak w okolicznych domach mieszkają ludzie, którzy też pracują i chcą odpocząć. Niedziela jest dniem wypoczynku, przepisy tak mówią. Jak nie wiesz, gdzie pytać, to możesz zadzwonić np. do Straży Miejskiej w Policach (tel. 91 317 6272). Tam Ci odpowiedzą, co możesz zrobić, ale z całą pewnością możesz domagać się, by w niedzielę nie było hałasu.

5
Tematy różne / Odp: Stomatolog
« dnia: Sierpień 28, 2017, 22:52:22  »
Wszystko zależy od sytuacji i osoby. Ja na przykład nie miałam nigdy żadnego bólu głowy z powodu ósemek, nie martwiłam się, że skrzywi mi się zgryz ani nie psuły mi się zęby (od ósemek). Poza tym ósemka może się przydać, gdy nie masz np. szóstki i siódemki powiedzmy u dołu, a u góry masz wszystkie zęby. Gdy gryziesz wtedy jedzenie nie mając u dołu kilku zębów, to niedobrze dla górnych, bo nie mają podtrzymania. Możesz wtedy zrobić sobie mały mostek, który będzie się opierał na piątce i ósemce właśnie. Stomatolog lepiej by to wytłumaczył.
Ja pierwszy raz słyszę, że należy usuwać zęby, bo są niepotrzebne. Wyrostek robaczkowy nie jest potrzebny, ale usuwa się go dopiero, gdy pojawią się silne objawy bólowe, a i to nie zawsze. Ja nigdy nie usuwałam ósemek bez walki o nie.

6
Tematy różne / Odp: Jakiego lekarza rodzinnego wybrac?
« dnia: Lipiec 30, 2017, 02:01:38  »
Ja też leczę się w polickiej przychodni - u dr. Jagielskiej. Jestem bardzo zadowolona. Gdy trzeba, dostaje skierowanie bez żadnego kłopotu. Lekarka zna moje choroby, pamięta, kiedy i na chorowałam, mam wrażenie, że lepiej pamięta niż ja sama. W czasie wizyty pyta o moje zdrowie, dokładnie bada, wypisuje receptę, doradza. Zawsze uśmiechnięta i miła. Leczę się u niej od bardzo dawna, ja i moje dzieci. W rejestracji tez nie miewam kłopotów, by zapisać się na dany dzień, a jeśli nie mogę być przyjęta w tym samym dniu, to następnego bez problemów. Panie w okienku też sa miłe i uprzejme. Jestem zadowolona i polecam innym.

7
Tu znajdziesz relacje z uroczystości:

8
Tematy różne / Odp: Posiłki w przedszkolu nr 8
« dnia: Lipiec 25, 2017, 02:03:55  »
Moja wnuczka chodzi do PP 9 w Policach. Tam dzieci jedzą zupę przed spaniem (jeśli śpią, bo nie ma obowiązku leżakowania), a po nim drugie danie. To bardzo dobre rozwiązanie. Dzieci same nalewają zupę, uczą się samodzielności. Szczerze mówiąc nie słyszałam, by inne polickie przedszkola dzieliły obiad na dwie części. 

9
Z innej beczki, bo nie wiem, gdzie to wrzucić. W ogólnopolskiej gazecie "Fakty i Mity" jest artykuł o księdzu pedofilu z parafii przy ulicy Wyszyńskiego w Policach.

10
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Maj 18, 2017, 08:52:13  »
Na osiedlu Gryfitów już po zebraniu osiedlowym. Było ponad 89 osób, przegłosowano dwie kandydatury: panów Sieczkarka i Dmochowskiego, odpadł pan Gaweł. Poszło tak, jak miało iść iść. Brawo Gryfici!

11
Tematy różne / Odp: Elektrośmieci - Trans-net - informacja
« dnia: Maj 15, 2017, 13:11:06  »
To daje do myślenia. Dzięki, parian, za info. Nie zostawię tak tego. Dam znać na forum.

12
Trudne tematy / Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« dnia: Maj 13, 2017, 20:26:46  »
Benny2002, to przykre, że masz takich sąsiadów. Każdy dziś wie, że worek przed klatką oznacza remont w którymś mieszkaniu i że za worek mieszkaniec musiał zapłacić. Uważam, że podrzucanie komuś swoich śmieci to forma złodziejstwa. Ty płacisz za worek, ktoś Ci podrzuca odpady, więc ten ktoś wykrada Ci z portfela pieniądze, które musiałby zapłacić za worek lub kontener na własne śmieci. Złodziej. Szkoda, ze nie udało Ci się go namierzyć, ale miło, że nadal kupowałeś następne worki. Ktoś inny może by się zniechęcił i ostatecznie podrzucił odpady remontowe pod śmietnik. 

13
Tematy różne / Odp: Elektrośmieci - Trans-net - informacja
« dnia: Maj 13, 2017, 20:15:48  »
Ktoś w tym temacie pisał wcześniej, że sklep przyjmuje za darmo sprzęt do utylizacji (przy zakupie nowego), ale nie wie, czy trzeba zapłacić za jego wyniesienie. Niedawno kupowałam kuchenkę, wiec wiem, jak to wygląda. W sklepie zapłaciłam za kuchenkę, za wniesienie jej na czwarte piętro musiałam zapłacić już po przywiezieniu (chyba po 10 zł za piętro, ale nie pamiętam dokładnie). Gdybym chciała, by panowie wynieśli starą kuchenkę, to również musiałabym za to zapłacić (chyba też po 10 zł za piętro). Najtańszym rozwiązaniem było jej wystawienie na krótko na klatkę schodową. Potem wynieśliśmy ją pod piwnicę. Idąc na zakupy spotkałam dwóch panów, chyba bezdomnych, którzy szli z wózkiem i zabierali ze śmietników różne rzeczy. Spytałam ich, czy byliby zainteresowani kuchenką, podałam adres. Na drugi dzień rano kuchenkę zabrali i miałam spokój. 

14
Trudne tematy / Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« dnia: Maj 12, 2017, 23:16:23  »
Zgadzam się. To nieuczciwe wobec pozostałych lokatorów, by to oni płacili za jakiegoś cwaniaczka, który sobie nic nie robi z przyjętych zasad. Polacy powinni nauczyć się zgłaszać do spółdzielni mieszkaniowej lokatorów, którzy pozbywają się swoich śmieci kosztem pozostałych ludzi. W normalnych krajach zgłaszanie nieuczciwych to normalna praktyka. Kiedy u nas to się przyjmie?

15
Tematy różne / Odp: Palenie choinek
« dnia: Marzec 07, 2017, 20:07:24  »
Osiedle Gryfitów jest dość często zakopcone przez kominy z domków jednorodzinnych przy ulicy Głowackiego i sąsiednich. Dziś przechodziłam i znów czułam. Ciekawe, że zwykle czuć zapaszek w godzinach wieczornych, gdy jest już ciemno. Czasem jest taki mocny, że trudno oddychać. 

Strony: [1] 2 3 ... 17